Jump to content

Keyboard USB


gazos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει κανεις να μου πει που μπορω να βρω usb πληκτρολογιο? Μιλαμε για καμια νορμαλ τιμη οχι 100 ευρω ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω την ερωτηση σου. Το να βρεις ενα usb πληκτρολογιο ειναι τοσο δυσκολο οσο το να βρεις μια coca-cola. Πηγαινε στο πλαισιο και ζητα ενα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

και εγω παντως που εψαξα για ενα φτηνο usb πληκτρολογιο για να το χρησιμοποιω με τον laptop δεν βρηκα. Το πλαισιο εχει μονο κατι πανακριβα, τα φθηνα ειναι ολα ps2. Παντως αν βρεις πες και σε μενα
Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι ο φίλος θέλει USB πληκτρολόγιο επειδή η PS2 θύρα έχει ήδη ποντίκι.

 

Σε αυτή την περίπτωση γιατί δεν παίρνει ένα USB ποντικάκι και ένα PS2 πληκτρολόγιο? συνολικά είναι φθηνότερο από την αντίστροφη λύση.

 

Άλλωστε γιατί να είναι ένα keyboard φθηνό και USB? Αμα ειναι USB παει να πει ότι εχει και αλλες λειτουργίες (πχ office keyboard κλπ). Αν δεν χρειάζεται κάποιος όλα αυτά δεν εχει λόγο να μην πάρει PS2.

 

Σε PS2 βρίσκεις πολύ καλά keyborads με λιγότερα από 30€, ξεκινούν από 10€.

 

(Γενικά αν έχετε εναλλακτική λύση μην δεσμεύετε τις USB θύρες. Ο εκτυπωτής μου είναι στην παράλληλη και το netmod στην σειριακή θύρα και δουλεύουν υπέροχα. Γιατί να πιάνουν τις USB θύρες που στην τελική έχουν σχεδιαστεί για νέας γενιάς συσκευες?)

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

To φορητο μου δεν εχει ps2 για πληκτρολογιο. Εχει μονο την πρασινη για ποντικι. Αλλιως δεν θα το συζητουσα :)
Link to comment
Share on other sites

Η ps2 που εχεις ειναι και για τα δυο και για ποντικι και για πληκτρολογιο τουλαχιστον ετσι ειναι στον δικο μου τον φορητο. εκτος και αν το εχεις δοκιμασει και δεν δουλευει!!!!
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

dio....σιγουρα? πόσο παλιο ειναι? εδω και τεσσερα χρονια έχουν σχεδον όλα. Όλα τα σοβαρά τελος πάντων :)
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει γιατι πανω στην θυρα εχει το σχημα του ποντικιου, και στο manual που διαβασα λεει οτι μπορεις να συνδεσεις μονο usb πληκτρολογιο. Λετε να κανει ή θα κανω καμια ζημια?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gazos ( 4 Μάι. 2004 , 14:50)Λετε να κανει ή θα κανω καμια ζημια?

Πληκτρολόγιο και ποντίκι έχουν το ίδιο βύσμα!

Το έχω δει και σε άλλα laptop να έχει μόνο μια υποδοχή(τσίπιδες! :lol: )

Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο φίλος το μόνο που μπορείς να πάθεις είναι να μη δουλεύει το πληκτρολόγιο! :) ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

thanks πιαδες! Σας γραφω απο ενα παλιο μου πληκτρολογιο ps2. Τελικα εκανε :) Ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι 'σαι καλα gazos

 

Χαιρόμαστε να δίνουμε λύσεις :)

 

Οτι αλλο θες εδω ειμαστε. Τελικά ποντικάκι θα παρεις? Αν ναι, παρε είτε ασύρματο είτε οπτικό. Ασύρματο ΚΑΙ οπτικο κοστίζει όσο τρια πληκτρολόγια. :)

 

Τα λεμε

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...