Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα και γω stunner επαιξα και λιγο με τα settings και τα dpi per choice και ετοιμαζομαι για επαναφορα στην team union η οποια ειναι η μονη που μου βγαζει 3.30 ωρες οθονη, λιγο παραπανω απο τις αλλες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα stunner και όντος είναι πολύ καλά και αστραπιεα φαντάζομαι δεν θα έχει διάφορα η ασυλουμ

 

Ας φτιάξουν την μπαταρία και ας είναι λίγο πιο αργό το τηλ..τι να πω πραγματικα παπάδες κανουν οι cm:lol:

 

Καλημέρα

Φίλε μου στην stunner στα μνμ είναι μαύρος ο φοντος και δεν μπορείς να διαβάσεις τι γράφει. Έτσι είναι κ σε σένα?? Υπάρχει λύση??

Ευχαριστώ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει κάποια ROM βασισμένη στην stock JB της Samsung?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Οσες βασίζονται στην lsz έχουν βάση την τελευταία jb rom της samsung http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1349
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να σας πω τι γινεται με union σε μενα και τι διαπιστωσα.Μιλαω για το πληκτρολογιο της samsung.Εβαλα τα αρχεια που μας εδωσε ο φιλος giokspy.Αν εχω ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο γραφει μονο ελληνικα.Αν εχω ελληνικο αγγλικο και γερμανικο...εκει ειναι τα καλα :lol: :lol: .Αν εχω ελληνικα και το αλλαξω σε αγγλικα γραφει ελληνικα.Απο τα αγγλικα αν το παω γερμανικα γραφει γερμανικα (qwertz).Απο τα γερμανικα αν το παω ελληνικα γραφει παλι ελληνικα.Απο τα γερμανικα ομως αν το παω πισω σε αγγλικα γραφει παλι λατινικους χαρακτηρες αλλα ειναι qwertz ασχετα που δειχνει να ειναι qwerty.Δηλαδη οταν παταω y μου βγαζει z.Καλο?Σκεφτομαι να παρω οοοολα τα αρχεια απο μια αλλη TW ρομ και να τα βαλω στους 2 φακελους της Union η απλα να βαλω 3rd party πληκτρολογιο. :p

Και 2 prtscn να δειτε τι εχω μεσα τωρα.Μηπως λειπει κατι.

 

http://s7.postimage.org/8hngaarev/Screenshot_2013_03_03_19_38_40.jpg

 

http://s23.postimage.org/edoruvj9j/Screenshot_2013_03_03_19_38_53.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Φίλε μου στην stunner στα μνμ είναι μαύρος ο φοντος και δεν μπορείς να διαβάσεις τι γράφει. Έτσι είναι κ σε σένα?? Υπάρχει λύση??

Ευχαριστώ

 

Στις ρυθμίσεις μυνηματω έχει να ρυθμίσεις εσύ οτι χρωματα θες να έχει ψαξτο λιγο εκεί που λέει.mms thames settings

Link to comment
Share on other sites

Οχι το κανονικο sms ειναι λευκο αλλα με το black theme που εχει προεπιλογη το ασπρο γινεται μαύρο. Εγω εβαλα tw theme και ειναι μια χαρα http://db.tt/ahbbek1Y. Επειδη δεν το δεχεται το θεμα γυρνα σε 240 dpi για να το εφαρμοσεις και μετα γυρνάς παλι σε 320
Link to comment
Share on other sites

Οχι το κανονικο sms ειναι λευκο αλλα με το black theme που εχει προεπιλογη το ασπρο γινεται μαύρο. Εγω εβαλα tw theme και ειναι μια χαρα http://db.tt/ahbbek1Y. Επειδη δεν το δεχεται το θεμα γυρνα σε 240 dpi για να το εφαρμοσεις και μετα γυρνάς παλι σε 320

 

Μπορείς να βάλεις ότι θέμα θες και να ρυθμίσεις τα μνμ με οτι χρώμα ΘΕς η με φόντο μια φωτό.

Ρο θεμε που λες λογικά όπως όλα τα θέματα πατάς αναγκαστική συνέχεια και είναι οκ δεν νομιζω να πρεπει να βάλεις 240 dpi σΕ όλα τα θέματα ισχύει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα λεει οτι δεν εχει μεταγλωτιστει σωστα και δεν εφαρμόζεται. Σε αλλες rom το επαιρνε αμέσως αλλα στη stunner θελει 240dpi
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα λεει οτι δεν εχει μεταγλωτιστει σωστα και δεν εφαρμόζεται. Σε αλλες rom το επαιρνε αμέσως αλλα στη stunner θελει 240dpi

 

Οκ πάω πάσο δεν μου έχει τύχει....παντός το ενζο θέμα που βάζω εγω το πείρε κανονικά.

Αλαξα γκοβερνο να δω μπας και έχει ντεφολτ τον πειγασους και έβαλα κονσερβατιβ μπας και...απο μπαταρία μια απο τα ίδια.

Πειράζει κανένας κοβερνο να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

araditsas;4580223]Οκ πάω πάσο δεν μου έχει τύχει....παντός το ενζο θέμα που βάζω εγω το πείρε κανονικά.

Αλαξα γκοβερνο να δω μπας και έχει ντεφολτ τον πειγασους και έβαλα κονσερβατιβ μπας και...απο μπαταρία μια απο τα ίδια.

Πειράζει κανένας κοβερνο να μας πει;

 

Φίλε μου καλησπέρα

Δωσε ενα λινκ να κατεβάσω το θέμα?

Ευχαριστώ

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάλα stunner αλλά μετά αφού βάλω μερικές εφαρμογές είναι πολύ laggy. Κολλάει συνέχεια. Ιδιαίτερα αν κατεβάσεις εφαρμογές από play store. Κάτι παίζει με το ext4 partition για το data που εβαλαν
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάλα stunner αλλά μετά αφού βάλω μερικές εφαρμογές είναι πολύ laggy. Κολλάει συνέχεια. Ιδιαίτερα αν κατεβάσεις εφαρμογές από play store. Κάτι παίζει με το ext4 partition για το data που εβαλαν

 

Έχω 107 εφαρμογές και δεν μου κολαει πουθενά.

 

Λινκ για θέμα enzo μην το αγορασεις δεν είδα καμια διάφορα τζάμπα τ λευτα που έδωσα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rayford85.enzo.free

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εβαλα χθες την τελευταια asylum και ειμαι noobας σε cyanogen γενικα για αυτο και εχω μια ερωτηση αν ξερετε. Ειναι προβληματικη η συνδεση του κινητου με το pc. Το drag and drop δε λειτουργει σωστα,διακοπτεται η μεταφορα αρχειων μετα απο λιγο. Διαβασα οτι ειναι bug των cm αυτο και χρειαζεται να βαλω στο pc το droid explorer. To προσπαθησα,αλλα δεν μπορεσα. Μου βγαζει κατι errors. Πρεπει να ειναι προγραμμα που εχει να ανανεωθει καιρο και απο ευχρηστια θυμιζει παλιες εποχες windows mobile.

 

Υπαρχει καποιος εναλλακτικος τροπος για αξιοπιστη συνδεση του κινητου με το pc? Βολευομαι μεχρι στιγμης με το airdroid,ενω σιγουρα δεν τρεχει κατι με την internal sd του note μου,καθως σε αλλες ρομ δουλευε αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάλα stunner αλλά μετά αφού βάλω μερικές εφαρμογές είναι πολύ laggy. Κολλάει συνέχεια. Ιδιαίτερα αν κατεβάσεις εφαρμογές από play store. Κάτι παίζει με το ext4 partition για το data που εβαλαν

Tην έβαλα και εγώ και με καμμιά 80 εφαρμογές δεν την βρίσκω laggy σε κανονική χρήση.Η παραμετροποίηση της ειναι κορυφαία συγκριτικά με cm10.1.Ομως κατά την ώρα που κατεβάζει εφαρμογές από το play τρώει φρίκη.Πριν λίγο έκανα ανανέωση 10 εφαρμογές μαζί από τo play και πράγματι το κινητό "γονάτισε".Μόλις τελείωσε η εγκατάσταση επανήλθε κανονικά.Eπισης η μπαταρία μου φαίνεται χειρότερη από την burt που με έχει βολέψει απίστευτα το ότι τρέχει απο την internal sd

Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ και με καμμιά 80 εφαρμογές δεν την βρίσκω laggy σε κανονική χρήση.Η παραμετροποίηση της ειναι κορυφαία συγκριτικά με cm10.1.Ομως κατά την ώρα που κατεβάζει εφαρμογές από το play τρώει φρίκη.Πριν λίγο έκανα ανανέωση 10 εφαρμογές μαζί από τo play και πράγματι το κινητό "γονάτισε".Μόλις τελείωσε η εγκατάσταση επανήλθε κανονικά.Eπισης η μπαταρία μου φαίνεται χειρότερη από την burt που με έχει βολέψει απίστευτα το ότι τρέχει απο την internal sd

 

Πες μου λίγο τι μπαταρία εχεις τώρα με στουνερ και ρι με burt .

Δλδ απο ολλές ψιφιζεις burt ε;

Εγώ με στουνερ έχω πάθει πλάκα απο ταχύτητα παραμετροποίηση και δεν θέλω να την αλλά ξω αλλά σαν αρκολικος φλασακιας ξέρεις.....

Link to comment
Share on other sites

Απο όλες ψηφίζω να έχω σίγουρη μια ρομ και να παίζω με τις υπόλοιπες.Συνήθισα βλέπεις από το hd2 που παίζεις με όσες ρομ χωράνε στην κάρτα σου και έχεις μια βασική για να κάνεις την δουλειά σου.Μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να βάλω στην εσωτερική κάρτα μνήμης την burt που μου έκατσε πολύ καλά από θέμα μπαταρίας και από θέμα ταχύτητας, οκ κάπου-κάπου λαγκάρει αλλά το αντέχω και έτσι έχω την κανονική μνήμη για να παίζω με τις άλλες ρομ.Τώρα με την stunner που την έχω από το πρωϊ δε βλέπω να βγάζω πάνω από 3 ωρες μπαταρία,τη στιγμή που με την burt στη χειρότερη πλησιάζω τις 4. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα την παραπάνω rom απο tegraowers με Thor kernel 0.36.6 και είναι πολύ γρήγορη αν και έχει κάποια lag που οφείλονται μάλλον στον kernel. Θα δω τώρα πως θα πάει από αυτονομια.

Τελικα γυρισα σε team union και δοκιμαζω αυτο το script http://db.tt/VT7m69BG αντιγταφη στο unit.d και full permission και η αυτονομια αυξανεται αισθητα. Ισως ειναι λιγο πιο αργό αλλα δουλευει πολυ λιγοτερο στα 1400

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έβαλα το script που δίνεις στην burt.Πράγματι χάνει σε ταχύτητα αλλά ασχολούμαι με το κινητό για 20 λεπτα και η μπαταρία από 100% πήγε στο 98% :blink: Aν συνεχίσει έτσι η διαφορά ειναι απίστευτη.Επισης με το cpu spy βλέπω ότι η cpu δουλεύει από τα 800-1200mhz όταν ειναι ανάγκη και καθόλου στα 1400

Edit

Η κατάσταση δε παλεύεται.Καλό για απλές εργασίες αλλά προσπάθησα να παίξω temple run 2 και το lag δε παλευόταν

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει στα 1400 αλλα μονο σε πολυ βαριες δουλειές. Και γω θα το βγαλω γιατι ειναι αρκεταβπιο αργο ιδιαιτερα στα γραφικα δεν ειναι καθολου smooth.μονο για απλες διεργασιες ειναι. Σε 15 λεπτα full χρησης και με quadrant και antutu εχασε περιπου 7%
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...