Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευθυμη την Cassie's XtraLiteRom ICS Version 4 LQ3 την δοκιμασες??

Δεν την δοκίμασα αυτή... Είχα δοκιμάσει κάποια cassies παλιότερα πάλι σε ics και ήταν αρκετά καλή.. Νομίζω ήταν μια που είχε πειράξει ο Ηλίας λιγάκι

Σωστός και έχει την ίδια απόδοση απο την πρώτη μέρα...

Ακόμα καλύτερα αν είναι και σταθερή.. Θα την περασω και θα μεινω εκεί για λιγάκι εκτός αν μας ξεσηκώσουν πάλι.. Η αλήθεια είναι ότι με τις πολλές αλλαγές και flashing δεν μπορούμε να απολαύσουμε την συσκευή όπως θα έπρεπε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να περασω καποιο θεμα ... περναω το zip στην sd ..μπαινω σε recovery...κ κανω wipe catch , dalvic kai install from sd card το θεμα ?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με τις πολλές αλλαγές και flashing δεν μπορούμε να απολαύσουμε την συσκευή όπως θα έπρεπε :p

 

Έεετσι, οπότε κι εγώ έχω αράξει σε μια πολύ καλή Gb και περιμένω. Άλλωστε το κινητό το θέλω και για επαγγελματική χρήση στη δουλειά μου, οπότε δεν με παίρνει. Άσε που έφαγα πολλά πισογυρίσματα και ξαναφλασαρίσματα από χαζομάρες/άγνοια και σιχάθηκα...για λίγο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω καποιο θεμα ... περναω το zip στην sd ..μπαινω σε recovery...κ κανω wipe catch , dalvic kai install from sd card το θεμα ?

 

Ακριβώς έτσι..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω φλασαρω τωρα τη KD GOld Edition V2...Moλις τη βαλω θα σας πω εντυπωσεις!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω φλασαρω τωρα τη KD GOld Edition V2...Moλις τη βαλω θα σας πω εντυπωσεις!!

 

Περιμένουμε να μας πεις... αν χρειαστείς κάτι μου λες ;)

Εγω γύρισα στην "ασφάλεια" της criskelo v7 και όντως βλέπω την μπαταρία σε πολύ καλύτερα επίπεδα και χωρίς να έχω κάνει battery callibration :D

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται κανεις????

 

 

  • New AlBa based
  • Removed useless apps
  • Build XXLQ3
  • Modem XXLPT
  • Kernel CF XXLQ3
  • Multi CSC
  • No more Russian in setup
  • SG3 Bootanimation
  • SG3 media
  • SG3 Launcher thanks to Goa
  • Hack modded SMS-App (No MMS convert)
  • No MTP connection, only usb mass storage
  • Call recording
  • Ashish's_15_Toggle in status bar
  • S3Fugutweaks build in
  • Some small tweaks
  • Gps tweaked for Greece
  • more i dont remember....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται κανεις????

 

 

  • New AlBa based
  • Removed useless apps
  • Build XXLQ3
  • Modem XXLPT
  • Kernel CF XXLQ3
  • SG3 Bootanimation
  • SG3 media
  • SG3 Launcher thanks to Goa
  • Hack modded SMS-App (No MMS convert)
  • Call recording
  • Ashish's_15_Toggle in status bar
  • S3Fugutweaks build in
  • Some small tweaks
  • Gps tweaked for Greece
  • more i dont remember....

 

Από εσένα εξαρτάται το ενδιαφέρον μας...αν την εγκρινεις εσύ, εμείς ακολουθούμε με κλειστά μάτια...:p

Link to comment
Share on other sites

Από εσένα εξαρτάται το ενδιαφέρον μας...αν την εγκρινεις εσύ, εμείς ακολουθούμε με κλειστά μάτια...:p

 

Τη δουλευω 2 ωρες τωρα...

Εχω περασει οτι νομιζω οτι ειναι ενδιαφερον και χρησιμο χωρις υπερβολες.

Εχω αφαιρεσει αρκετες εφαρμογες που απλα βαραινουν το συστημα (θα τις ανεβασω ξεχωριστα).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τη δουλευω 2 ωρες τωρα...

Εχω περασει οτι νομιζω οτι ειναι ενδιαφερον και χρησιμο χωρις υπερβολες.

Εχω αφαιρεσει αρκετες εφαρμογες που απλα βαραινουν το συστημα (θα τις ανεβασω ξεχωριστα).

 

Ποτε με το καλο θα την ανεβασεις;

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

δωσε θειο και σε μενα ....

 

LoL...

 

 

 

 

 

Ποτε με το καλο θα την ανεβασεις;

 

Ανεβαίνει ήδη...είναι στα μισά του δρόμου...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται κανεις????

 

 

  • New AlBa based
  • Removed useless apps
  • Build XXLQ3
  • Modem XXLPT
  • Kernel CF XXLQ3
  • Multi CSC
  • No more Russian in setup
  • SG3 Bootanimation
  • SG3 media
  • SG3 Launcher thanks to Goa
  • Hack modded SMS-App (No MMS convert)
  • No MTP connection, only usb mass storage
  • Call recording
  • Ashish's_15_Toggle in status bar
  • S3Fugutweaks build in
  • Some small tweaks
  • Gps tweaked for Greece
  • more i dont remember....

Παιδια η rom με αφηνει πολυ ικανοποιημενο.

επιπεδου criskelo, αλλα περιμενω ακομα καλυτερη μπαταρια με καποια tweaks αλλα και την αφαιρεση εφαρμογων.

Το look ειναι stock εκτος απο το notification bar που πιστευω οτι ολοι θελουμε να εχει πολλα toggles.

 

Επειδη επεσε το ρευμα ανεβαζω παλι...:(

Το πρωι, κατα τις 8, θα την δωσω εδω...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η rom με αφηνει πολυ ικανοποιημενο.

επιπεδου criskelo, αλλα περιμενω ακομα καλυτερη μπαταρια με καποια tweaks αλλα και την αφαιρεση εφαρμογων.

Το look ειναι stock εκτος απο το notification bar που πιστευω οτι ολοι θελουμε να εχει πολλα toggles.

 

Επειδη επεσε το ρευμα ανεβαζω παλι...:(

Το πρωι, κατα τις 8, θα την δωσω εδω...:)

 

Χαχα ωραίος περιμένω κι εγώ θα την δω από απόγευμα!! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ωραίος περιμένω κι εγώ θα την δω από απόγευμα!! Ευχαριστώ!

 

Ανεβαινει ταχυτατα!!!Η διακοπη ρευματος επηρεασε το uploading!!!:confused:

Αρα μπορει σε κανα μισαωρο να ειναι up...:D

 

Θα τη βρειτε στη ''Βιβλο'' στο τελευταιο post.....:)

 

edit: Ειναι up!!!...:) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4160935#post4160935

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο το απογευματακι εχω φλασαρει τη KD Gold Edition V2...Δειχνει πολυ γρηγορη κ πολυ Smooth...Εχει πολλα toggles στη notification bar σαν τη criskelo...Εχει περασμενα καποια tweaks τα οποια αν θελεις τα κανεις install(οπως το AddBlock για τις ενοχλητικες διαφημησεις)...Απο μπαταρια ακομη δε ξερω...Αυριο θα πω εντυπωσεις..Μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να περάσω το θέμα δεν άλλαξα κερνελ και έκανα wipe dalvik και wipe cache στο recovery menu.. Μετά από recovery πάλι το πέρασα κλασικά install from sd card.. Είναι πιο ωραιο το θέμα για μένα πάντα.. Τον abyss kernel τον βάζουμε για να κάνουμε full wipe ;)

 

Ευχαριστώ. Οντως ωραίο το θέμα και η ρόμ δεν παίζονται :D

 

Οποίοι ενδιαφέρονται για hands free -που σίγουρα για το μέγεθος είναι αναγκαίο - σήμερα πήρα αυτο και έχω πάθει πλάκα. http://www.clove.co.uk/sony-smart-wireless-headset-pro;)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει ταχυτατα!!!Η διακοπη ρευματος επηρεασε το uploading!!!:confused:

Αρα μπορει σε κανα μισαωρο να ειναι up...:D

 

Θα τη βρειτε στη ''Βιβλο'' στο τελευταιο post.....:)

 

edit: Ειναι up!!!...:) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4160935#post4160935

 

Καλημέρα και ευχαριστούμε Ηλία :w00t:!!!! Κατέβασε κανείς βρε παιδιά? Εντυπώσεις? Εμένα μόλις κατέβηκε και θα περάσω αργότερα κάποια στιγμή...

 

Edit: Μόλις πέρασα δείχνει πολύ καλή... τα υπόλοιπα αργότερα! Που είστε ρε παιδιά, μας έπιασε το καλοκαίρι????!!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Οποίοι ενδιαφέρονται για hands free -που σίγουρα για το μέγεθος είναι αναγκαίο - σήμερα πήρα αυτο και έχω πάθει πλάκα. http://www.clove.co.uk/sony-smart-wireless-headset-pro;)

 

Και εγώ έπαθα πλάκα φίλε, με την τιμή του!:lol: (97€)

 

ΥΓ. Ας μας πει κάποιος και σε μας τους εργαζόμενους πως πάει του Ηλία! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπαθα πλάκα φίλε, με την τιμή του!:lol: (97€)

 

ΥΓ. Ας μας πει κάποιος και σε μας τους εργαζόμενους πως πάει του Ηλία! :rolleyes:

 

Παιδιά είμαι σούπερ ευχαριστημένος σε συνδυασμό και με τον LQ3 cf root που μου κάθεται πολύ καλά.

Και η ram έχει επίσης πολύ καλή διαχείριση, και η μπαταρία πολύ καλή, και super smooth και δυνατό wifi..

Προσωπικά δε μου αρέσουν οι παρά πολλές αλλαγές στο interface, έτσι έχω ότι χρειάζομαι...:)

 

 

Καλημέρα και ευχαριστούμε Ηλία :w00t:!!!! Κατέβασε κανείς βρε παιδιά? Εντυπώσεις? Εμένα μόλις κατέβηκε και θα περάσω αργότερα κάποια στιγμή...

 

Edit: Μόλις πέρασα δείχνει πολύ καλή... τα υπόλοιπα αργότερα! Που είστε ρε παιδιά, μας έπιασε το καλοκαίρι????!!!!

 

Ειλικρινά χαίρομαι πολύ για την εμπιστοσύνη αλλά και επειδή σ αρέσει..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπαθα πλάκα φίλε, με την τιμή του!:lol: (97€)

Δεν μπορω να το δω..

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Καποιο αλλο link? η το ονομα/μαρκα του?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σούπερ ευχαριστημένος σε συνδυασμό και με τον LQ3 cf root που μου κάθεται πολύ καλά.

Και η ram έχει επίσης πολύ καλή διαχείριση, και η μπαταρία πολύ καλή, και super smooth και δυνατό wifi..

Προσωπικά δε μου αρέσουν οι παρά πολλές αλλαγές στο interface, έτσι έχω ότι χρειάζομαι...:)

 

Τέλεια, και σε μένα κατεβαίνει θα την βάλω το απόγευμα ;) Προσωπικά ούτε εμένα μου αρέσουν τα πολλά μπλιμπλίκια στο interface!

 

Δεν μπορω να το δω..

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Καποιο αλλο link? η το ονομα/μαρκα του?

 

Ναι ο φίλος παραπάνω έχει ένα εξτρά ";" στο link

 

Το σωστό: http://www.clove.co.uk/sony-smart-wireless-headset-pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπαθα πλάκα φίλε, με την τιμή του!:lol: (97€)

 

ΥΓ. Ας μας πει κάποιος και σε μας τους εργαζόμενους πως πάει του Ηλία! :rolleyes:

Για mp3 player,radio και για. Τέτοιο hands free καλα είναι.:happy:

 

Παιδια πια εφαρμογή μπορεί να μου ανεβάσει την ένταση και στα ακουστικά hands free? ευχαριστώ.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια εφαρμογή μπορεί να μου ανεβάσει την ένταση και στα ακουστικά hands free? ευχαριστώ.

 

Voodoo louder..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία η ρομ δείχνει άψογη, έστησα τα πάντα (προλαβα ευτυχως) και όλα λειτουργούν ρολόι! WiFi & 3G επίσης άψογα, κανένα κολημμα ή κομπιασμα και η μπαταρία δείχνει δυνατή (καλό γι αυτό ήμουν σίγουρος λόγω Elthis :D)! Ευχαριστώ ξανά η εμπιστοσύνη είναι δεδομένη στο πρόσωπό σου!!

Ηλία μόνο κάνε μας την χάρη να κάτσουμε λιγάκι εδώ ε :p??

Πραγματικά θέλω να μεινω με μια ρομ κάνα 4ημερο τουλάχιστον να ασχοληθω με την τηλεφωναρα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...