Jump to content

Need For Speed Underground 2.....ερχεται!!!


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ έφαγα τεράστιο κόλλημα με αυτό το παιχνίδι...αν και δε παίζω συχνά παιχνίδια...

 

Τώρα να δούμε τι βελτιώσεις θα έχει,και τι απαιτήσεις φυσικά... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Leolipop ( 3 Μάι. 2004 , 12:22)

Το Porsche το παιζεις στα ΧΡ?

Γιατι εμενα σερνονται τα μενου... :confused:

 

Είχα δοκιμάσει κάτι patch χωρίς αποτέλεσμα και τελικά ακολούθησα μια απλούστατη λύση...

Σβήσε το αρχείο gimme.dll από το directory του παιχνιδιού...

Δυστηχώς με αυτό τον τρόπο κολάει σε μερικές πίστες στο factory driver, αλλά στα υπόλοιπα σφαίρα.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι με προβληματιζει?

 

Το ειχα δωσει σε ενα φιλο μου και μου ανεφερε αυτο το προβλημα το οποιο δεν το ηξερα.Με οδηγιες που του εδωσα το εκανε να τρεξει σε compatibility mode και μου ειπε οκ ολα ενταξει, το κανω αυτο σε μενα και δεν πιανει....τι παραξενα πραγματα. :confused:

 

Θα το κοιταξω παντως αυτο που ειπες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε compatibility mode μου έτρεχε και μένα παλιότερα...

Ίσως τώρα τα βρίσκει σκούρα με το τελευταίο directx...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει κάτι patch χωρίς αποτέλεσμα και τελικά ακολούθησα μια απλούστατη λύση...

Σβήσε το αρχείο gimme.dll από το directory του παιχνιδιού...

Δυστηχώς με αυτό τον τρόπο κολάει σε μερικές πίστες στο factory driver, αλλά στα υπόλοιπα σφαίρα.

 

 

OK!! :D

Δεν με νοιαζει το factory αλλωστε θα φορτωσω το τερματισμενο μου αρχειο, μ'αρεσει πολυ η οδηγικη συμπεριφορα σε αυτην την εκδοση αντιθετα με αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexisferos ( 3 Μάι. 2004 , 22:21)

 

blepw oti sas diskolepse to nfsu ti na pw re paidia h eiste (axristoi) se hsagogika e :) h den kserete apo games me cars sto pc. emena mporw na pw mou fanhke toso eykolo pou ekana kafe k me ena xeri odhgousa k me to allo etrexa. den lew oti me piponan merikes fores se diafores pistes alla an to termatisa sto poio diskolo epipedo h8ela na exei k ena akoma poio diskolo mia pou oi pistes einai idies k an tis ma8eis mia fora sthn arxh tou paixnidiou meta akolou8eis to idio monopati gia ton termatismo....ANTE K ME TO 2 TWRA 8A PORO8OUME PALI

 

Εγώ στο underground mode έφτασα στο progress 90/111 σε 3 μέρες με πολύ συχνή χρήση.

Κάποιες πίστες ήταν πανέυκολες,αλλά κάτι άλλες μου έσπαγαν τα νεύρα μου και ήθελα να χτυπήσω πληκτρολόγια,οθόνες κτλ :p

 

όλες τις πίστες τις έπαιξα στο medium

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλα που πειρα καινουργιο πληκτρολογιο.Απο παιχνιδια δεν παιζω τιποτα αλλο εκτος απο nfs μεγαλο κολιμα ειχα φαει με το 4 που εβαζες αμαξια απο το νετ μιλαμε το ειχα ξεφτιλιση ειχα 500μβ αμαξια.Με το NFSU οταν ειχε κυκλοφορισει ολι με αυτο ασχολιοντουσαν.εμενα παντως μου φανηκε μικρο!!θυμαμε ακομα την110 που με δυσκολεψε!!
Link to comment
Share on other sites

Με το Porsche unleashed ειχα φτασει στο σημειο απο την βαρεμαρα να προσπαθω να κανω ολο και καλυτερο χρονο στην οτομπαν (αδυνατον να το γραψω στα Γερμανικα :0 ) και να δοκιμαζω με ποιο αμαξι κανω τον καλυτερο χρονο .

Κοινως...το βαρεθηκα . :)

 

Το underground απο την αλλη , απο την μια μου αρεσε , απο την αλλη το μισω γιατι με ειχε κανει να αλλαξω καρτα γραφικων :lol:

Περα απο την πλακα το παιχνιδι ειναι λιγο αστειο...

Απο την αρχη αν ξεκινησεις με ενα αυτοκινητο που "βολευει" τον τροπο που οδηγεις , το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αρχισεις να περνας την μια πιστα μετα την αλλη .

Οι αντιπαλοι σου εξελισσονται τοσο οσο και εσυ και σπανια βλεπεις εναν απο αυτους που να ειναι πραγματικα δυσκολο να τον φτασεις/περασεις/κρατηθεις μπροστα του .

 

Μονο ενδιαφερον σημειο ηταν οι αγωνες με πολλους (σχετικο ειναι αυτο παντα) γυρους στους οποιους η δυσκολια ηταν να καταφερεις να κρατηθεις πρωτος για περισσοτερη ωρα .

 

Δεν λεω , ωραια τα γραφικα , ο ηχος κλπ

(για τον χειρισμο ειναι μαλλον υποκειμενικο το θεμα) αλλα το βαριεσαι ευκολα το παιχνιδι...

 

Τα grand turismo τωρα ειναι μια εντελως διαφορετικη υποθεση .

Εχω περασει 12ωρα με το GT1 , και σταματουσα μονο οταν πραγματικα δεν μπορουσα να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα .

Με το GT2 ηταν λιγο χειροτερα τα πραγματα αφου δεν ξερω γιατι , δεν μου αρεσε τοσο .

 

Μετα ηρθε η καταραμενη ωρα που ειδα για πρωτη φορα το GT3 σε Playstation 2 .

Eκει απλα δεν ηθελα να σηκωθω να φυγω .

Περασα αμετρητες ωρες μεχρι να σταματησω να παιζω (χωρις ποτε να βαρεθω) και ακομα και σημερα οταν μου δινεται η ευκαιρια (αφου δεν εχω δικο μου PS2 , ουτε καν PS) καθομαι και παιζω με τις ωρες....

 

Οσο για το GT4... το prologue που επαιξα για λιγο αν ειναι οντως μονο ενα δειγμα απο τις δυνατοτητες/αποδοση/γραφικα κλπ του παιχνιδιου , ειναι πραγματικα απο αλλο κοσμο και χιλιετιες μπροστα απο οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι του ειδους....

 

Οπως πολυ σωστα ειπε και καποιο αλλο μελος , η συγκριση των NFS με τα GT ειναι απλα ιεροσυλια....

(μπορει τα GT να μην παιζουν σε PC , αυτο δεν ειναι ομως απαραιτητα μειονεκτημα... μην ξεχναμε οτι για να πας απο το GT3 στο GT4 δεν θα χρειαστεις upgrade ουτε σε ενα απο τα , μη αναβαθμισιμα φυσικα , μερη ενος Playstation 2....) :) :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia exo kolisi stin 105

tipota kolpakia pou tha vro?

eimai kolimenos edo k 2 mines

den mporo me tipota na tin peraso

i 105 einai mia me 7 girous

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η πιστα φτιαχτηκε για να σπαει νευρα

Και εγω ειχα κολησει αλλα οταν εμαθα οτι ενας φιλος μου την περασε

πεισμωσα και την περασα την επομενη μερα.

 

Εκει να τρεχεις με το MX-5 επειδη εχει το πιο αμεσο τιμονι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!

3/8 βγαινει το DOOM 3 ,17/11 βγαινει το NFSU 2 ,14/9 βγαινει το Final Fantasy XI: Chains of Promathia ,20/9 βγαινει το Medal of Honor: Pacific Assault ,30/9 βγαινει το Championship Manager 5 ,4/10 βγαινει το Call of Duty 2 ,5/10 βγαινει το FIFA Soccer 2005 ,5/10 βγαινει το Tony Hawk's Underground 2: World Destruction Tour ,1/11 βγαινει το DRIV3R, 1/12 βγαινει το Dungeon Siege II ,7/12 βγαινει το World of Warcraft

πληροφοριες απο: gamespy

 

Καλα θα εχουμε να παιζουμε !!! :D :p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ή ευτυχως ασχολουμαι μονο με RPG και παιχνιδια Racing

:D

 

Κατι μου λεει οτι ισως σπρωξουν καποια πιο γρηγορα στην αγορα το εχουν ξανακανει μερικοι απο την EA.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evagelos (23 Ιούλ. 2004 , 09:17)

 

re paidia exo kolisi stin 105

tipota kolpakia pou tha vro?

i 105 einai mia me 7 girous

 

 

παίξτην (την πίστα ντε) σε κομμάτια...

ανά 2 γύρους κάνε διάλειμμα...

και γω είχα κολλήσει...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trod ( 2 Μάι. 2004 , 17:10)

 

http://www.megagames.com

Βρισκεις τα παντα...

 

 

Κατέβασα μερικά trainer αλλά δεν βλέπω να δουλεύουν... Τα βάζω στον φάκελο του παιχνιδιού, τρέχω το .exe του trainer, κάνω ότι λέει και δεν βλέπω αποτελέσματα... Μπορείς να μου εξηγήσεις;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Leolipop (23 Ιούλ. 2004 , 22:09)

 

Και εγω τα ειχα δοκιμασει αλλα ποτε δεν δουλεψαν :(

 

 

Δούλεψαν!!! ΕΔΩ θα βρεις το trainer που έχει όλα τα κολπάκια. Το βάζεις στον κατάλογο του παιχνιδιού, το τρέχεις, από το αναπτυσόμενο μενού διαλέγεις το need for speed underground, βλέπεις τι πλήκτρο πρέπει να πατήσεις για να ενεργοποιηθεί κάθε cheat, πατάς RUN GAME και μετά πατάς το πλήκτρο για το κάθε cheat την ώρα που τρέχεις. Πρώτα πάτησε ΕΔΩ για να κατεβάσεις το patch της electronic arts για την έκδοση 1.20 του παιχνιδιού. Είναι αρχείο .rar . Το αποσυμπιέζεις και το αρχείο speed.exe που θα δεις το βάζεις μέσα στον φάκελο του παιχνιδιού. Όταν σε ρωτήσει αν θέλεις να αντικαταστήσεις το αρχείο που υπάρχει ήδη, θα πατήσεις να αντικατασταθεί.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Leolipop ( 7 Αύγ. 2004 , 11:56)

 

Nα το πω αλλιως...,μακαρι να βγει gran turismo για το pc. :)

 

 

Eπειδή δεν πρόκειται να γίνει αυτό...χε χε :shifty: :up: και επειδή δαπάνησα καποιους ευραίους για να πάρω ένα PS2...θα το θέσω αλλιώς :

 

Να βγει ένα Gran Turismo με Fast n Furious επιρροές αλλά μόνο για PS2.. :rotfl: :innocent:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις οτι σου λειπουν τα βαψιματα και τα αυτοκολλητα που εχει το NFS....

Εμενα μου αρεσει περισσοτερο η μηχανικη βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Leolipop ( 7 Αύγ. 2004 , 18:36)

 

Θες να πεις οτι σου λειπουν τα βαψιματα και τα αυτοκολλητα που εχει το NFS....

Εμενα μου αρεσει περισσοτερο η μηχανικη βελτιωση

 

 

Oχι μου λείπει η κοντράδικη αίσθηση...drags, drifts κτλ κτλ :whistle:

 

Το GT δεν έχει τίποτα αυτά και επιπλέον είναι πολύ αργό... :(

 

Θέλω τον ρεαλισμό και τα γραφικά του GT με την Fast n furius αίσθηση. :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...