Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ροτισω κατι.

διαβαζω διαβαζω αλλα δεν εχει αναφερθει καθολου το http://www.shop21.gr, εκτοσ και αν μου διεφυγε.

τι παιζει με αυτο ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ροτισω κατι.

διαβαζω διαβαζω αλλα δεν εχει αναφερθει καθολου το www.shop21.gr, εκτοσ και αν μου διεφυγε.

τι παιζει με αυτο ειναι καλο?

Συμπαθητικό είναι. Μου έφερε δύο φορές πράγματα σε 2 εργάσιμες μέρες. Χρήσιμη και η δυνατότητα να βάζεις «πράγμα» στη wish list και να σε ειδοποιούν όταν υπάρχει και πάλι stock με mail.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και μόνοι σας το χάλι του eshop.gr

http://www.e-shop.gr/status.phtml?id=060528231420621226239

Δείτε πότε υπέβαλα την παραγγελία και που έχει κολλήσει εδώ και 4 μέρες...

Είχε κολλήσει πριν μια βδομάδα στη διαθεσιμότητα.

Έπαιρνα κάθε μέρα τηλέφωνο μου έλεγαν σήμερα έρχονται τα καλώδια σε εμάς, αύριο τα έχετε. Πήρα να την ακυρώσω και ως δια μαγείας είχε προχωρήσει στην τιμολόγηση..

Τώρα έχει κολλήσει εκεί:mad: :mad: και όταν πήρα τηλ. την πρώτη φορά με βάλαν σε αναμονή και μετά απο 30 λεπτά το έκλεισα γιατι βαρέθηκα και την δεύτερη φορά λένε θα το ερευνήσω προσωπικά και θα σας πάρω τηλ..... Ακόμα παίρνουν..

Κατά τα άλλα αν πατήσεις στο site τους ΄η εταιρία΄, γράφει οτί ΌΛΕΣ οι παραγγελίες αποστέλονται μέσα σε 24 ώρες σε ΌΛΗ την Ελλάδα. Και εγώ μένω Θεσσαλονίκη

Μακρία απ'αυτούς, πουλάνε πράγματα που δεν έχουν..:mad: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ξενερώσει απίστευτα με το e-shop.gr!

Είχα παραγγείλει έναν σκληρό και ένα ποντίκι! Την επόμενη μέρα εφού έκανα την παραγγελία, κοίταξα στην εξέλιξη και ήταν στην αποστολή! Λέω σε μια-δυο μέρες θα είναι εδω. Πέρασαν τρεις μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση! Τους παίρνω τηλ Πέμπτη πρωί και μου λένε ότι επειδή δεν είχαν το ποντίκι περιμένουν να τους το στείλουν αύριο!Δηλαδή τα πράγματα θα έρθουν από Δευτέρα! Ενώ στην εξέλιξη παραγγελίας έδειχνε ότι είχε γίνει κανονικά ο έλεγχος!!! Τελοσπάντων έρχεται η Δευτέρα τίποτα, Τρίτη πάλι τίποτα! Τους παίρνω τηλ την Τετάρτη και μου πετάνε το κουφό: Ο σκληρός που παραγγείλατε δεν είναι διαθέσιμος, μήπως θα θέλατε να παραγγείλετε κάποιο άλλο μοντέλο;:wacko:

Αν είναι δυνατόν! Περίμενα δυο εβδομάδες και αυτοί δεν μπορούσαν να με πάρουν ένα τηλ ή έστω να μου στείλουν ένα e-mail να με ειδοποιήσουν! Περίμεναν να τους πάρω εγώ τηλ για να μου το πουν! Αν τσιγγουνεύονται τα τηλεφωνήματα, να μου έκαναν τουλάχιστον μια αναπάντητη και θα τους έπαιρνα εγώ!:p

Πάντως τον τελευταίο 1-1,5 χρόνο το e-shop.gr πάει από το κακό στο χειρότερο! Θυμάμαι πιο παλιά που ότι και να παράγγελνα με έπαιρναν αμέσως τηλ την επόμενη μέρα και με ρωτούσαν αν δεν υπήρχε κάτι τι ήθελα να κάνουν!Ήξερα ότι από την στιγμή που δεν με πήραν τηλ, ότι σε 1-2 μέρες τα πράγματα θα ήταν σίγουρα στα χέρια μου! Πάνε αυτές οι εποχές...:(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Γιγαντώθηκαν φαίνεται και αυτό έχει το τίμημά του (από αυτά που γράφετε, εγώ έχω καιρό να παραγγείλω από εκεί και δεν είχα πρόβλημα τότε)... :(

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ e-shop ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ADSL.ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ή ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΣΤΕΛΝΑΝ Ή ΤΗΝ ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ.... ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ e-shop Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΜΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το όνομα μου είναι Κωνσταντίνος και ανήκω στο δυναμικό του customer service του ebest.gr.

Μετά από πολλά email, που λάβαμε στα οποία μας ζητούσαν διάφορες διευκρινήσεις σχετικά με το ebest και αφού ενημερωθήκαμε για την ύπαρξη αυτού του θέματος στο MyPhone, αποφασίσαμε να συμμετέχουμε σε αυτό. Σκοπός μας είναι να επικοινωνούμε άμεσα μαζί σας. Μην διστάσετε να ζητήσετε συμβουλές και να εκφράσετε τυχόν απορίες, επιθυμίες καθώς και να κάνετε προτάσεις προς το ebest, ώστε να γίνουμε καλύτεροι.

 

 

Ποιό ήταν το ποσό της αγοράς που έκανες; Δηαλαδή τι ποσοστό επιστροφής υπάρχει; Πρώτη φορά το ακούω αυτό!

 

Το πόσο ποικίλει από κατάστημα σε καταστήματα ανάλογα με την διαφημιστική προμήθεια που δίνει το κάθε κατάστημα επί της αξίας των αγορών και το είδος αυτών π.χ. για την Pixmania η επιστροφή (cashback ) είναι 0.5% για όλα τα προϊόντα εκτός των ΑΞΕΣΟΥΑΡ που είναι 3.5%

 

Καλό φαίνεται αλλά η... παγίδα πού είναι? :p Γιατί σου επιστρέφει λεφτά? Απο πού τα βρίσκει?

 

Το ποσό αυτό προέρχεται από τις ίδιες τις εταιρίες, οι οποίες όταν οι πελάτες τους αγοράζουν online, δίνουν ένα ποσόν ως διαφημιστική προμήθεια στο site από το οποίο προέρχεται ο πελάτης.

 

τι ειναι ρε παιδια τα cash back site ???πρωτη φορα τα ακουω

 

cash back σημαίνει «μετρητά πίσω» και είναι ένας όρος που έχει επικρατήσει στην Αγγλία για αγορές από της οποίες κερδίζεις επιστροφή χρημάτων επί της αξίας των αγορών. Είναι κάτι αντίστοιχο με της κάρτες που δίνουν στους πελάτες τους οι αλυσίδες σουπερ μάρκετ και όπου με τις αγορές κερδίζεις και κάποια μορφή έκπτωσης.

 

polu kalo auto to susthma.. an kai den einai polu megalo to pososto(px ena 19% gia thn kalupsh tou fpa tha thelame!)

 

τα ποσοστά ή ποσά επιστροφής ποικίλουν από κατάστημα σε κατάστημα, και καθορίζονται σε εμάς από το ίδιο το κατάστημα/εταιρία. Υπάρχουν περιπτώσεις, όπως τα καταστήματα περιοδικών, που δίνουν επιστροφή μεγαλύτερη του Φ.Π.Α. που είναι 19%.

 

 

 

 

 

Για οποιαδήποτε απορία είμαστε στη διάθεση σας.

==================

Customer Service Team

eBest.gr

Link to comment
Share on other sites

poso grigora ginete i pliromi tou cashback?

 

episis ektos apo paypal gia pliromi eiparchei allos tropos pliromis?

 

Η πληρωμή του cashback γίνετε άμεσα με το που λάβουμε τα χρήματα από το κάθε κατάστημα και είναι ανάλογο με την πολιτική πληρωμών του κάθε καταστήματος/εταιρίας. Οι πολιτικές αυτές συνήθως οφείλονται σε πολιτικές επιστροφής προϊόντων που για την ευρωπαϊκή ένωση είναι υποχρεωτικά 14 ημέρες, μερικές εταιρίες όμως έχουν πολιτική επιστροφής των προϊόντων που μπορεί να φτάσει και 30 ημέρες.

 

Σχετικά με άλλους τρόπους πληρωμών των cashback είμαστε σε διαδικασία επιλογής και άλλων μεθόδων. Αυτή τη στιγμή όμως οι επιλογές που είναι διαθέσιμες είναι το paypal καθώς και τα gift vouchers από διάφορα καταστήματα τα οποία θα σας ενημερώσουμε μέσω της σελίδας του eBest και με email –εφόσον είσαστε μέλος-.

==================

Customer Service Team

eBest.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το sharp gx 29 αλλά δεν το θέλω vodafone.... ξέρει κανείς να μου πει κανένα e-shop εκτός amazon και ebay για να το παραγγείλω?
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να βγάλω μία Attica Gift Card καθαρά και μόνο για χρήση ηλεκτρονικών αγορών.

 

Πάμε και την βγάζουμε την καρτούλα. Μετά η τράπεζα τί κέρδος έχει από αυτή την χρεωστική κάρτα; Γιατί δεν μπορεί να μας την βγάζει και να μας αφήνει να την χρησιμοποιούμε δωρεάν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να βγάλω μία Attica Gift Card καθαρά και μόνο για χρήση ηλεκτρονικών αγορών.

 

Πάμε και την βγάζουμε την καρτούλα. Μετά η τράπεζα τί κέρδος έχει από αυτή την χρεωστική κάρτα; Γιατί δεν μπορεί να μας την βγάζει και να μας αφήνει να την χρησιμοποιούμε δωρεάν.

 

Κάθε φορά που τη γεμίζεις θα τσιμπάει το "μερτικό" της. ;)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι 5 ευρώ, για κατάθεση 30 ευρώ π.χ είναι πολλά!

 

Φίλος μου είπε ότι είχε κάνει κατάθεση 500 ευρώ και του πήρε προμήθεια η τράπεζα 3. Σε αυτή την περίπτωση είναι καλά.

 

ΚCB μήπως γνωρίζεις more info;

 

Δυστυχώς είμαι για διακοπές σε πόλη που δεν έχει 'Τράπεζα Αττικής' για να ρωτούσα απευθείας, οπότε οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

anikse enan katathetiko logariasmo se pireos i kiprou me 1 euro perneis tin chreostiki sou karta kai douleuei san propliromeni choris chroseis ktl...

 

stin kiprou malista sta perisotera katastimata tin kartoula stin dinoun amesa me to pou anoikseis ton logariasmo eno stin pireos perimeneis peripou 5 ergasimes

Link to comment
Share on other sites

Thanx for the info KGP.

 

Απλά σε συζητήσεις που έχουν γίνει εδώ, η μοναδική electron visa που την δέχονται όλα τα Online Shops είναι αυτή της τράπεζας Αττικής.

Με τις υπόλοιπες όπως π.χ της Alpha Bank έχουν διαπιστωθεί ότι μερικά δεν τις δέχονται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείτε πληροφορίες και για την προπληρωμένη κάρτα της eurobank.

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι 5 ευρώ, για κατάθεση 30 ευρώ π.χ είναι πολλά!

 

Φίλος μου είπε ότι είχε κάνει κατάθεση 500 ευρώ και του πήρε προμήθεια η τράπεζα 3. Σε αυτή την περίπτωση είναι καλά.

 

ΚCB μήπως γνωρίζεις more info;

 

Δυστυχώς είμαι για διακοπές σε πόλη που δεν έχει 'Τράπεζα Αττικής' για να ρωτούσα απευθείας, οπότε οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

 

Για της Αττικής δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλιώς θα έδινα από την αρχή. Απλώς ξέρω ότι έτσι δουλεύουν γιατί έχω την αντίστοιχη της eurobank για την οποία ήδη δόθηκε το link στο post πάνω από το δικό μου.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει η προπληρωμένη Εurobank Visa. Γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία απαιτήται για να βγάλω μία; Εάν κάνει την δουλειά αυτή η αδερφή μου (δεν έχω χρόνο) θα υπάρχει πρόβλημα;

 

Επίσης λέει ότι γίνεται το "γέμισμά" της Μέσω ΑΤΜ (μόνο φόρτιση); Εννοεί ότι βάζω τα χρήματα στο ΑΤΜ και την φορτίζω με ότι ποσό θέλω χωρίς να χρειάζεται να πάω στο γκισέ;

 

Τέλος είναι αποδεκτή από όλα τα καταστήματα εσωτερικού και κυρίως εξωτερικού;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

auto einai ligo diskolo...

 

kathoti i propliromeni karta stin ousia einai mia debit card me "prosorino" katathetiko logariasmo.

 

alla kai pali gia tin karta tis alpha den ksero, ego prosopika apo to 2001 pou psonizo me tis pireos kai teleutea dio chronia me tis kiprou online den eicha kanenos eidous provlima.

 

an ta katastimata dechontai debit cards dechontai kai tis chreostikes an ochi...den dechontai oute tis propliromenes..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την Alpha Bank Electron Visa (Χρεωστική) από το 2000, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα στο internet. Παντού, αποδεκτή.
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει η προπληρωμένη Εurobank Visa. Γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία απαιτήται για να βγάλω μία; Εάν κάνει την δουλειά αυτή η αδερφή μου (δεν έχω χρόνο) θα υπάρχει πρόβλημα;

 

Επίσης λέει ότι γίνεται το "γέμισμά" της Μέσω ΑΤΜ (μόνο φόρτιση); Εννοεί ότι βάζω τα χρήματα στο ΑΤΜ και την φορτίζω με ότι ποσό θέλω χωρίς να χρειάζεται να πάω στο γκισέ;

 

Τέλος είναι αποδεκτή από όλα τα καταστήματα εσωτερικού και κυρίως εξωτερικού;

 

Έχει δώσει λίγο παραπάνω link ο Tiverius.

Το γέμισμα εγώ το κάνω από το e-banking αλλά είμαι απογοητευμένος γιατί 2 φορές που πήγα να τη χρησιμοποιήσω δεν τα κατάφερα.... Ενώ η Attica έχω ακούσει ότι γίνεται παντού δεκτή. Ελπίζω η eurobank να κάνει κάτι γι'αυτό.

Μου έχει κάνει εντύπωση πάντως το σήμα VISA που έχει επάνω γιατί δεν το έχω ξαναδεί σε τέτοια μορφή. Αν δεν ήταν eurobank θα έλεγα ότι είναι μαϊμού η κάρτα :p

KCB
Link to comment
Share on other sites

elteo κι εγώ γι'αυτήν θα πάω όταν με το καλό ανεβώ Αθήνα.

 

Αν την βγάλεις νωρίτερα, κι ακόμα καλύτερα να προλάβεις να ψωνίσεις κάτι (να κάνεις κατάθεση χρημάτων στην κάρτα δηλαδή) ενημέρωσε μας για τις λεπτομέρειες.

 

:)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι GSM 900 και GSM 1800 (τα περισσότερα είναι), ναι θα λειτουργεί. Ωστόσο θέλει προσοχή γιατί:

α) Μπορεί να είναι κλειδωμένο σε κάποιο ξένο δίκτυο (αν δεν είναι αξιόπιστος ο πωλητής)

β) Πιθανότατα δε θα έχει ελληνικά και αναλόγως τη μάρκα θα είναι δύσκολο να τα περάσεις

γ) Δε θα έχει εγγύηση στην Ελλάδα!

 

 

 

Nα ρωτησω και εγω...:wacko:

κατα καιρους βλεπω διαφορα προιοντα που δεν εισαγονται στην Ελλαδα, σε ξενα site αλλα ακομα δεν εχω προβει σε αγορα, ενω τακτικα ψωνιζω απο ελληνικα e-shops.

 

Συγκεκριμενα εχω σταμπαρει ενα ρολοι casio....:p και αρκετα κομματια (αudio-video-photo-TV) στην κατηγορια παντα "ηλεκτρονικα" που αρκετα εξ΄αυτων δεν εισαγονται στην Ελλαδα ενω τα υπολοιπα εισαγονται σε τιμες χειροτερες απο οτι εκει....

 

 

 

1)ΕΓΓΥΗΣΗ υπαρχει γενικα ?????:worry: , καλυπτομαι στα εδω service? (ή εστω αν δεν εχουν την τεχνογνωσια τα στελνουν εξω και περιμενω...?) :!:

2)για τα menu - manuals των συσκευων δεν με ενδιαφερει αν ειναι αγγλικα

3)προδιαγραφες (απο χωρα σε χωρα) να προσεχω μονο στα κινητα?... (τα αλλα ηδη?.... tv?, να προσεχω κατι?)

4)τα tri band kai quand band δουλευουν stadar εδω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...