Jump to content

off-topic ranking


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Angeldust

Πέσαμε κι'άλλο.. #3954 στο World Ranking και #19 στην Ελλάδα. Τον τελευταίο καιρό υπάρχει μια πτωτική τάση γενικώς και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί...

 

Giati polu apla ti mpara tou aleksi ti xrisimopoioun elaxistoi! ;) paliotera o trobocop eixe stin upografi tou anafora stin mpara! Eutuxws twra exei alaksei auti h nootropia kai pleon asxoloumaste me poio sovara zitimata opos h kalitereusi tis eikonas tou forum! An oloi oi xristes tou myphone eixan ti mpara tha imastan prwtoi kai me diafora;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

φίλε killing me, την μπάρα τη χρησιμοποιούν όσοι τη χρησιμοποιούν και στα υπόλοιπα sites. Το ότι έπεσε και πέφτει συνέχεια το myphone πρέπει να σας προβληματίσει για το τί γίνεται λάθος, και γιατί πέφτει δυνέχεια η ποιότητα του forum.

Θυμάστε το unwired; emotnostalgia

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (27 Απρ. 2004 , 12:22)

 

φίλε killing me, την μπάρα τη χρησιμοποιούν όσοι τη χρησιμοποιούν και στα υπόλοιπα sites. Το ότι έπεσε και πέφτει συνέχεια το myphone πρέπει να σας προβληματίσει για το τί γίνεται λάθος, και γιατί πέφτει δυνέχεια η ποιότητα του forum.

Θυμάστε το unwired; emotnostalgia

 

 

Φίλιππε μας έπεισες για το ενδιαφέρον σου για την... κακή κατάσταση και την πτώση του... myphone. Με συγκίνησες αλλά, πίστεψέ με ένα site που σε 9 μήνες λειτουργίας εχει 20.000 χρήστες... και απίστευτα hits δεν έχει ανάγκη καμία Alexa... Αλλωστε το θέμα της Alexa πρέπει κάποια στιγμή να λήξει.

 

Εγώ είμαι κάθε μέρα στο site και δεν την έχω την Alexa επειδή δε μου αρέσει να βάζω spyware, cookies περίεργα κλπ στο PC μου. Αυτό δεν πάει να πει οτι δεν είναι η πρώτη μου επιλογή. Όσο για το... μέλλον του forum κάνε λίγο υπομονή και περίμενε... Αν δεν θες να περιμένεις... πήγαινε στο Unwired. Εγώ προσωπικά δεν το νοσταλγώ καθόλου...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πιο απλό. Φαίνεται ότι η Alexa δεν μετράει μόνο τον αριθμό των επισκεπτών αλλά και το ρυθμό αύξησης τους. Επειδή πλέον το myphone έφτασε να γράψει τον περισσότερο κόσμο (αυτους δηλαδή που το ήξεραν από το unwired ) και τώρα απλά γράφει τελείως νέα μέλη, αυτός ο ρυθμός έχει πέσει. Άρα και το rank πέφτει και θα σταθεροποιηθεί στη θέση που αξίζει στο φόρουμ.

Επίσης λάβετε υπόψη σας ότι τον κόσμο που έμπαινε με το παλιό σύστημα του buy&sell δεν τον έχουμε πλέον και ούτε τον θέλουμε (δεν πρόσφερε τίποτε πέρα από προβλήματα)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

έγραψα πολύ μεγάλο μήνυμα όμως δεν θα το στείλω γιατί δεν θα οφελήσει σε τπτ, και επιπλέον ξέρω πώς θα σχολιαστεί.

 

Απλά:

-δεν έχω σχέση με το unwired

-το alexa μετράει τα hits, όχι τον ρυθμό αύξησής τους (!)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Φίλιππος

έγραψα πολύ μεγάλο μήνυμα όμως δεν θα το στείλω γιατί δεν θα οφελήσει σε τπτ, και επιπλέον ξέρω πώς θα σχολιαστεί.

 

Απλά:

-δεν έχω σχέση με το unwired

-το alexa μετράει τα hits, όχι τον ρυθμό αύξησής τους (!)

 

Kai na exeis sxesi me to unwired de mas noiazei. To unwired einai parelthon kai to myphone einai to melon. Akoma kai an de metraei auksisi hits alla hits amfivalw an to exoun estw kai 3-4 atoma apo edw mesa. Ama to eixan kai oi 20.000 tha imastan prwtoi me diafora. Megali diafora.Auto pou exei simasia einai na ikanopoiei tis dikes sou anages to myphone. Prwsopika liga ellinika forum kserw pou asxolounte me kinita kai me ena toso megalo euros thematwn. (mono to unwired kai to gsm forum kserw kai to techteam to opoio den exei kapoia eksidikeusi se kinita apla se thema texnologias). Gia MENA to myphone me kaluptei se ola ta themata kai auto mou arkei.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Kai an thes dimosieuse kai to minima. Giauto uparxoun ta forum gia na sxoliazoume apopseis.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού δεν *σας* νοιάζει νιώθω μια ανακούφηση!

 

Και i quote u:

Ama to eixan kai oi 20.000 tha imastan prwtoi me diafora.

 

Ok man, αλλά το ίδιο ισχύει και για όλα τα 20 (αυτή τη στιμγή) ελληνικά sites που μας περνάν. Open up!

 

Anyway, το κυνήγι του ranking όμως ξεκίνησε από Moderators. Σε παραπέμπω στην πρώτη σελίδα του θέματος!

 

Edit:

Ά και κάτι ΠΟΛΥ αστείο :lol:

 

Mythozz 17 Ιούλ. 2003

Εδώ βάζουμε άλλα και άλλα spyware... η Alexa μας πείραξε?

Άντε βρε να φτάσουμε στην κορυφή....!

....

Αν θέλετε παράλληλα να βάλετε την Alexa μπορείτε να το κάνετε. Κακό δεν θα κάνει.

 

Mythozz 27 Απρ. 2004

Εγώ είμαι κάθε μέρα στο site και δεν την έχω την Alexa επειδή δε μου αρέσει να βάζω spyware, cookies περίεργα κλπ στο PC μου.

 

In God we trust!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Osa site kinigane tin "prwtia" vazoun banner stin prwti selida me diafimisi tou aleksa kai oxi ena thread sta vathi tou forum tou. To myphone einai ena site eksidikeusis kai oxi site me genika themata ta opoia tha travousan perissotero kosmo opws einai to in.Gr pou einai prwto.;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Hi, Φίλιππε! Καιρό έχουμε να τα πιούμε :) Λοιπόν, προσωπικά έχω τη μπάρα και θα την κρατήσω. Τώρα, όποιος θέλει να τη βάλει ευπρόσδεκτος είναι. Δεν θα κυνηγήσω κανέναν με το τουφέκι ακόμη και αν είναι moderator. Οπότε, Φίλιππε, open up και download it. Εγώ θα είμαι μαζί σου. Θα είμαστε οι δύο μας :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ama to eixan kai oi 20.000 tha imastan prwtoi me diafora.

 

Ok man, αλλά το ίδιο ισχύει και για όλα τα 20 (αυτή τη στιμγή) ελληνικά sites που μας περνάν. Open up!

ακριβώς, αν τη βάζαμε όλοι δεν θα ήταν αντικειμενικό και μάλλον κάπως έτσι έγινε στην αρχή.

Anyway, το κυνήγι του ranking όμως ξεκίνησε από Moderators. Σε παραπέμπω στην πρώτη σελίδα του θέματος!
όντως, τότε το σιτε έπρεπε να ανέβει και να γίνει γνωστό. Έπρεπε να το βρουν όλα τα παλιά του μέλη και όσα καινούρια ήθελαν. Η υψηλή θέση μας βοήθησε αλλά τώρα είμαστε όλοι εδώ και ακόμα περισσότεροι οπότε ας κάνουμε εμείς τη δουλειά μας και η alexa την δική της. :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (28 Απρ. 2004 , 02:14)

 

Ε αφού δεν *σας* νοιάζει νιώθω μια ανακούφηση!

 

Και i quote u:

Ama to eixan kai oi 20.000 tha imastan prwtoi me diafora.

 

Ok man, αλλά το ίδιο ισχύει και για όλα τα 20 (αυτή τη στιμγή) ελληνικά sites που μας περνάν. Open up!

 

Anyway, το κυνήγι του ranking όμως ξεκίνησε από Moderators. Σε παραπέμπω στην πρώτη σελίδα του θέματος!

 

Edit:

Ά και κάτι ΠΟΛΥ αστείο :lol:

 

 

 

In God we trust!

 

 

Με συγκίνησες πραγματικά που έψαξες μέχρι εκεί για να βρεις δικό μου ποστ. Υπάρχει μια διαφορά που σου διαφεύγει όμως. Είχα την μπάρα στο παλιό PC για πολύ καιρό. Εδώ και 2 βδομάδες άλλαξα και δεν την έχω βάλει επειδή το Ad Aware χτυπάει και βρίσκει cookies. That simple...

 

Όχι οτι σε ενδιαφέρει... οχι οτι σε αφορά, απλά μου τη σπάει ξεκάρφωτοι να πετάγονται σε κυνηγι εντυπώσεων απο το πουθενά... Να πετάνε ατάκες του στυλ... "Θυμάστε το Unwired"... και να λένε μετά... "δεν έχω σχέση με το unwired"... :whistle:

 

Τέσπα. Ήταν όντως πολύ αστείο το εύρημα σου, συγχαρητήρια. :wacko:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (28 Απρ. 2004 , 03:59)

 

MsK man δε θυμάμαι τα τα έχουμε πει εμείς. anyway.

 

Ο νοών νοείτω, το θέμα εκ μέρους μου έκλεισε!

 

 

Ελα βρε... κιόλας ξεχνάς ; ? :)

 

Τεσπα, βάλε την Αλέξα για την ώρα να σου κρατάει παρέα και θα τα λέμε πιο συχνά στο μέλλον :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από MsK

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (28 Απρ. 2004 , 03:59)

 

MsK man δε θυμάμαι τα τα έχουμε πει εμείς. anyway.

 

Ο νοών νοείτω, το θέμα εκ μέρους μου έκλεισε!

 

 

Ελα βρε... κιόλας ξεχνάς ; ? :)

 

Τεσπα, βάλε την Αλέξα για την ώρα να σου κρατάει παρέα και θα τα λέμε πιο συχνά στο μέλλον :)

 

Vlepw ena eironiko ufos apo meros sou Mano san na gnorizosaste "kala" apo palia... Ti akrivws exei paixtei edw;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίζω πριν κλειδώσω τα off-topic ότι έχω την εντύπωση ότι τον Φίλιππο με το ίδιο nickname τον θυμάμαι από το παρελθόν. Αν δεν ήταν αυτός ζητάω συγνώμη προκαταβολικά. Killing you, όχι δεν ήταν ειρωνικό το μήνυμα, άλλωστε δεν έχω τέτοια διάθεση.

 

Όσο για την άποψή μου για το Αλέξα... είναι απλή, βάλτε την αν θέλετε, αν δεν θέλετε μην τη βάλετε :) Το αν θα βάλω banner με την αλέξα και πότε είναι κάτι που θα το αποφασίσω στο μέλλον εγώ :) Περί του ranking όμως θα μιλήσουμε στο άλλο θέμα, που παραμένει επισημασμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...