Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρηιμοποίησα το zune trick αλλα μου έβγαλε για αναβάθμιση την 7.10.8779.8 η οποία ειναι η 7.5 και οχι η 7.8...

Χωρις zune trick μου βγάζει οτι ειναι ενημερωμένο!!!! Τι κάνω περιμένω ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως το WhatsApp ευθύνεται εμεσα γιατί κρατά το wifi ανοικτό. Το δοκίμασα με κλειστά data και λαμβάνει κανονικά mail κλπ.

Αξίζει όμως τον κόπο. Άλλωστε κάπου εκεί ήταν η καταναλωση σε συσκευές οπως το iphone 4.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το sole αγορασμένο αρχές Σεπτεμβρίου και σκέφτομαι να το πουλήσω για να πάρω το lumia 800 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει...Θέλω να μου πείτε δηλαδή τι παιχνίδια μπορώ να βρω(από τα γνωστά και όχι μόνο όπως temple run,angry birds,hill climb racing),να μου πείτε αν είναι και free.Θέλω να μου πείτε τη ποιότητα κατασκευής,τα χρώματα οθόνης και το πόσο καλή είναι η κάμερα του.Ευχαριστώ.

 

Κανείς βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια ερώτηση, αξίζει να πάρω το 800 τώρα που πήρε την αναβάθμιση 7.8?

αν και και περσινό κινητό τα βγάζει τα λεφτά του?

να πω ότι τώρα δουλεύω και Symbian belle αλλά και android 2.3.4 σε neo v.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια ερώτηση, αξίζει να πάρω το 800 τώρα που πήρε την αναβάθμιση 7.8?

αν και και περσινό κινητό τα βγάζει τα λεφτά του?

να πω ότι τώρα δουλεύω και Symbian belle αλλά και android 2.3.4 σε neo v.

 

Βεβαίως και αξίζει. Εφοσον η τιμή του είναι τόσο χαμηλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από kateriniotis >

καλησπέρα, μια ερώτηση, αξίζει να πάρω το 800 τώρα που πήρε την αναβάθμιση 7.8?

αν και και περσινό κινητό τα βγάζει τα λεφτά του?

να πω ότι τώρα δουλεύω και Symbian belle αλλά και android 2.3.4 σε neo v.

 

Βεβαίως και αξίζει. Εφοσον η τιμή του είναι τόσο χαμηλά.

 

Και ακριβοτερο (απ` τη χαμηλοτερη τιμη σημερα) να ηταν παλι αξιζει. Αν απο symbian belle περασεις σε wp7.8, θα σε ξενισει λιγο στην αρχη αλλα στη συνεχεια η αναζητηση και η προσαρμογη ειναι ευχαριστη...αναλογα και τι ζητα ο καθενας, εμενα παντως με καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ γενικός σε σχέση με Android είμαι πολύ πιο ικανοποιημένος από WP είναι πιο λιτό και πιο ευχάριστο,

και συγκεκριμένα το lumia 800 (μιας και δεν έχω δοκιμασει άλλο WP) στην χρήση.

βεβαια να σημειώσω ότι δεν ασχολούμαι πολύ με παραμετροποίηση τον κινητών και άπειρες εφαρμογες, παιχνίδια και τα συναφει μιας και ποτε δεν έχω ασχοληθεί απλά τα παιζω μια φορα χαίρομαι και αυτό ήταν :P

αλλα από θέμα χειρισμό πιστεύω ότι είναι άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Steeve1, κάνε το τρικ με το Zune όσες φορές χρειαστεί μέχρι να σου βάλει την 7.8. Σε πολλούς από εμάς δεν είχαν έρθει αυτές οι ενδιάμεσες ενημερώσεις. Με το τρικ μπορείς να τις πάρεις όλες, παίρνοντας μια κάθε φορά. Στην τελευταία θα πάρεις κανονικά την 7.8.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια σας παρακαλώ.

Το δικό μου στις ρυθμισεις-πληροφορίες λέει "Πάροχος κινητής τηλεφωνίας : Greece - 470.02" και το zune μου βγάζει ότι είμαι up to date 7.10(8773). Δοκίμασα και το κολπάκι αλλά τίποτα. Πήγα και στη σελίδα της nokia http://www.nokia.com/global/support/software-update/lumia-software-update/availability-in-europe/ που λέει που είναι διαθέσιμη η 7.8 αλλά δε βγάζω άκρη.

Τι γίνεται τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έκανα την αναβάθμιση και δεν βρισκω κάποιες εφαρμογές πλέον όπως το Nokia music η το keep alive τι συμβαίνει;Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω βοηθεια! Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια θηκη Pouch αν ειναι δυνατον με Link, μεχρι περιπου 10 ευρω??

 

Αυτη η πλαστικη που εχει οταν το αγοραζεις πολυ καλη αλλα το κινητο ειναι πανεμορφο χωρις αυτην οποτε θελω να το εχω χωρις καθολου θηκη αλλα ενα pouch χρειαζεται για τσαντες και τετοια

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω βοηθεια! Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια θηκη Pouch αν ειναι δυνατον με Link, μεχρι περιπου 10 ευρω??

 

Αυτη η πλαστικη που εχει οταν το αγοραζεις πολυ καλη αλλα το κινητο ειναι πανεμορφο χωρις αυτην οποτε θελω να το εχω χωρις καθολου θηκη αλλα ενα pouch χρειαζεται για τσαντες και τετοια

 

Ευχαριστω

 

Πήγαινε σε οποιοδήποτε nokia shop και θα βρεις κάποια στο μέγεθος του.

[ATTACH]29820[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε λογικη τιμη η θα την εχει κανενα 20αρι?

 

10 ευρώ την είχα πάρει. Είναι από souet μαλακή, καθαρίζει και την οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το firmware 8852.12430 ειναι τελικο update 7.8, οχι ενδιαμεσο γιατι δε προηγειται σε αυτα που εχουν 8858.12460. Αν δειτε το OS ειναι 8858.136 επισης. Απ'οτι βλεπω μαλλον παιζει στα country variants και οντως λειπει η επιλογη του search engine.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Εχει resizable tiles για παραδειγμα το 8852? Ας μας πει καποιος που το εβαλε μπας και βγαλουμε καποιο συμπερασμα...

Στο Wikipedia παντως, ως 7.8 δινει μονο τις εκδοσεις 8858.ΧΧΧΧΧ και επίσης μου κανει εντυπωση οτι στα ελληνικα Cosmote cyan ή magenta, η επίσημη σελιδα με τις αναβαθμισεις δινει ακομα ως Latest version την 8107! :blink:

Γι'αυτο σκεφτομαι πως το rollout δεν εχει ολοκληρωθει ακομα σε όλες τις εκδοσεις, με την 8852 να αποτελει ενδεχομενως, εσωτερικο (ΝΟΚΙΑ) ενδιαμεσο update για ορισμενες συσκευες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει resizable tiles για παραδειγμα το 8852? Ας μας πει καποιος που το εβαλε μπας και βγαλουμε καποιο συμπερασμα...

Στο Wikipedia παντως, ως 7.8 δινει μονο τις εκδοσεις 8858.ΧΧΧΧΧ και επίσης μου κανει εντυπωση οτι στα ελληνικα Cosmote cyan ή magenta, η επίσημη σελιδα με τις αναβαθμισεις δινει ακομα ως Latest version την 8107! :blink:

Γι'αυτο σκεφτομαι πως το rollout δεν εχει ολοκληρωθει ακομα σε όλες τις εκδοσεις, με την 8852 να αποτελει ενδεχομενως, εσωτερικο (ΝΟΚΙΑ) ενδιαμεσο update για ορισμενες συσκευες...

 

εγω εχω lumia 800 αγορασμενο απο amazon και με force update καταφερα να φτασω μεχρι 8852. Δεν εχει απολυτως καμια διαφορα ουτε resizable tiles ουτε τιποτα.

 

Ελπιζω να ερθει συντομα και σε εμας η 8858 γιατι βαρεθηκα να δοκιμαζω με τα force updates

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το firmware 8852.12430 ειναι τελικο update 7.8, οχι ενδιαμεσο γιατι δε προηγειται σε αυτα που εχουν 8858.12460. Αν δειτε το OS ειναι 8858.136 επισης. Απ'οτι βλεπω μαλλον παιζει στα country variants και οντως λειπει η επιλογη του search engine.

 

εγω εχω lumia 800 αγορασμενο απο amazon και με force update καταφερα να φτασω μεχρι 8852. Δεν εχει απολυτως καμια διαφορα ουτε resizable tiles ουτε τιποτα.

 

Ελπιζω να ερθει συντομα και σε εμας η 8858 γιατι βαρεθηκα να δοκιμαζω με τα force updates

 

Αρα υπομονη σε όλους για την 8858-άλλωστε και η αρχικη ανακοινωση έλεγε οτι το rollout θα ολοκληρωθει παντου εντος εβδομαδων, όπως συμβαινει παντα και σε ολα τα λειτουργικα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ο μοναδικός τρόπος να μεταφέρω ένα βιντεο από την συσκευή κάπου αλλού είναι

Μέσω Zune και αν είναι μικρό μέσω mail.

Δεν γίνεται ούτε με SkyDrive ούτε με blue tooth.

Μεγάλη παράληψη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το 8852 ειναι 7.8, σε εμενα ειναι comple εκτος της search engine. Αλλα σημασια εχει το OS το οποιο μου ειναι 8858.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ με το trick την 7.8, στο 800 της γυναίκας μου.

Τρείς αναβαθμίσεις μου έκανε, με την τρίτη να είναι και η 7.8.

Δεν ήταν δύσκολο τελικά, συνολικά 6-7 προσπάθειες για τις τρείς αναβαθμίσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_01_2013/post-246301-0-43474600-1359252870.jpg

 

Με την "Κοινή χρήση Bluetooth" μπορείτε να στέλνετε και να λαμβάνετε αρχεία εικόνας και ήχου μεταξύ των συσκευών.

Ενεργοποιήστε το Bluetooth τη στιγμή που θέλετε να στείλετε ή να λάβετε αρχεία, συζεύξτε τις συσκευές σας και χρησιμοποιήστε την εφαρμογή "Κοινή χρήση Bluetooth".

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CE%AE-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-bluetooth/51f49c63-5966-4752-bb12-430455f911a8?signin=true

 

Σε όσους δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στο Windows Phone Market δοκιμάστε τον παρακάτω τρόπο να το εγκαταστήσετε:

 

Με την χρήση της εφαρμογής "QR Code Reader" να "διαβάσετε" το παρακάτω QR Code και να σας την εμφανίσει στο Market.

 

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_01_2013/post-246301-0-36367200-1359253080.png

 

Δοκιμασμένο σε Lumia 800 WP 7.8.

Στέλνει και δέχεται από όλες τις συσκευές που έχουν Bluetooth, οποιοδήποτε αρχείο ήχου και εικόνας.

 

Μέσα στην επομένη εβδομάδα αναμένουμε απο την Νokia την εφαρμογή Ringtone Maker (Δημιουργός Ήχου Κλήσης).

 

Παιδια, εγω που εχω περασμενα εδω και εναν μηνα περιπου τα 7.8 στο Lumia 800 (με NOKIA Care Suite) και πιο συγκεκριμένα την 7,10,8858,136, υπαρχει καποια διαφορα με το update απο το Zune????

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μια χαρα εισαι.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

drkarajohn

Δοκιμασμένο σε Lumia 800 WP 7.8.

Στέλνει και δέχεται από όλες τις συσκευές που έχουν Bluetooth, οποιοδήποτε αρχείο ήχου και εικόνας.

 

Μέσα στην επομένη εβδομάδα αναμένουμε απο την Νokia την εφαρμογή Ringtone Maker (Δημιουργός Ήχου Κλήσης).

 

-Εμενα σε συνδεση bt με το λαπτοπ δεν κανει αποστολη ουτε δεχεται αρχεια...μονο με κινητα κανει ζευξη...ας το δοκιμασει και καποιος αλλος φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...