Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το λουμια 800 αγορασμένο απο Γερμανία, αλλά γλώσσα ελληνικά του έχω βάλει. Δεν έχω καταφέρει ποτέ να κατεβάσω τίποτε απο πουθενά εδω και 8 μήνες που το έχω μου βγάζει σφάλμα c101a247 γιατί??? εχω καρτοσυμβόλαιο κοσμοτέ. Τα κούκης δεν είναι , και έχω δοκιμάσει να αλλάξω ώρα και γλώσσα και πάλι τίποτα τι γίνεται ρε παιδια μια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε με WiFi ουτε καθολου? ουτε internet explorer λειτουργει, ουτε εφαρμογες-marketplace, τπτ????

It's not technology, it's what you do with it!

Nokia 5130 -> 3310 -> 6210 -> N70 -> N82 -> N97 Mini -> (HTC Desire) -> N8 -> N9 & Lumia 800 & N900 -> Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τα 7.8 είναι σαν να έχεις καινούργιο κινητό...
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με WiFi ουτε καθολου? ουτε internet explorer λειτουργει, ουτε εφαρμογες-marketplace, τπτ????

Καλημέρα, μπαινω στον εξλόρερ και στις εφαρμογές απο wifi και απο 3g αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα. Απο τι είδα στο κινητό μου γράφει στις πληροφοριες Πάροχος κινητής τηλεφωνίας: telekom deutschland sw variant ID201v2, λες να ειναι κλειδωμένο? και πως ξεκληδώνει?

Link to comment
Share on other sites

αυτην την μέθοδο για αναβάθμιση την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://windowsphonehacker.com/articles/want_windows_phone_7.8_now_try_this_easy_tool-01-31-13

 

 

έχω σκάσει απο χθές το κολπακι με το zune σε εμένα δεν πιάνει με τίποτα :lol:

 

τελικα τα καταφερα με το zune πιστευω οτι κόλπο ειναι στο ποσο γρήγορο internet εχεις...εγω για να το καταφέρω έπρεπε να κανω αποσύνδεση μετά απο 30 δευτερόλεπτα και όχι μετα απο 4 που έγραφε στον οδηγό του force update

Edited by replay33
Link to comment
Share on other sites

Όσοι προσπαθείτε να κάνετε force update από το zune. Το κόλπο είναι πρώτα να δείτε πόσα δευτερόλεπτα κάνει μέχρι να σας πει ότι το κινητό σας ενημερωμένο. Και μετά ξανά πατήστε να κάνει ενημέρωση αλλά κλείστε το ιντερνετ 2 δευτερόλεπτα απο το προηγούμενο χρόνο που μετρήσατε. Θα πρέπει να κάνετε 2-4 ενημερώσεις μέχρι να σας δείξει ότι έχετε την τελευταία ενημέρωση με αριθμό 8858.
Link to comment
Share on other sites

OS 7.10.8858.136

Firmware 1750.0823.8852.12430

 

Κανένα πρόβλημα με την κάμερα εγώ.

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από το nokia care για το πρόβλημα με την οθόνη που δεν άνοιγε για να τερματίσω τη κλήση. Μου είπαν ότι πήγε στα κεντρικά και εκεί το επισκεύασαν. Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα. Θα δείξει... αν ξαναγίνει θα τους πω να μου το αντικαταστήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα , θα ήθελα να ρωτήσω για μια ρύθμιση στην συσκευή που την χρησιμοποιεί η γυναίκα μου,

στην οθονη με το μενού εντελώς ξαφνικά και χωρίς να έχει εγκαταστήσει εδώ και καιρό κάποια εφαρμογή όλες οι επιλογές εμφανίζονται πρώτα με το αρχικό γραμμα τους και μετά την περιγραφή , δηλαδή :

 

α

Αριθμομηχανή

 

β

Βοήθεια

 

και πάει λέγοντας , ξέρει κανείς να με βοηθήσει πως απενεργοποιείτε ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω τι να πω δηλαδή ενω το τηλέφωνο είναι πολύ καλο για εμένα,η ενταση στα ακουστικά ειναι απλα απαράδεκτη το εχω στο τέρμα και μπορω να ακουσω ακόμα και το τσακ που κανει ο αναπτήρας μου,δεν συζητώ για την περίπτωση που είμαι σε καποιο αστικο λεοφορείο μεσα εκει δεν ακουω τπτ εκτος απο την βαβούρα του δρόμου.. α και χειροτέρεψε αισθητά μετα την αναβαθμιση σε 7.8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις, μόλις ξεπεράσεις έναν αριθμό εφαρμογών, στα εμφανίζει έτσι.

Καλησπέρα, το παράξενο όμως είναι ότι δεν το έκανε όταν εγκατέστησε κάποια νέα εφαρμογή αλλά ξαφνικά μετά από ένα κλείσιμο λόγω μπαταρίας , και μάλιστα μετά από αυτό τις διεγραψα και αρκετές εφαρμογές και έμεινε με τουλάχιστον 4-5 λιγότερες από πριν το εμφανίσει αυτό . Κανείς καμία ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω τι να πω δηλαδή ενω το τηλέφωνο είναι πολύ καλο για εμένα,η ενταση στα ακουστικά ειναι απλα απαράδεκτη το εχω στο τέρμα και μπορω να ακουσω ακόμα και το τσακ που κανει ο αναπτήρας μου,δεν συζητώ για την περίπτωση που είμαι σε καποιο αστικο λεοφορείο μεσα εκει δεν ακουω τπτ εκτος απο την βαβούρα του δρόμου.. α και χειροτέρεψε αισθητά μετα την αναβαθμιση σε 7.8

 

Ετσι ακριβώς είναι φίλε μου, δε ξέρω τι σκεφτόταν η Νοκια οταν ρύθμιζε την ένταση...

Δηλαδή θεώρησαν υψηλή την ήδη απαράδεκτα χαμηλή ένταση και τη ρίξαν κι άλλο;;;;;;;:blink:

Για παρηγοριά μπορείς να πάρεις καλές ψείρες μπας και ακούσεις λιγο πιο δυνατά.Πήρα κάτι sennheiser και γλύτωσα από τα ψυχοφάρμακα..:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα, μετά από 4 μήνες που είχε χαλάσει το κινητό μου αντικατέστησα την οθόνη και το έθεσα σε λειτουργία.

Το λογισμικό που χρησιμοποιούσε ήταν 7.5 και όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή και άνοιξα το zune δε μου έβγαζε κάποια διαθέσιμη ενημέρωση. Οπότε προσπάθησα να κάνω update σε 7.8 χρησιμοποιώντας το seven eighter.

Το update διακόπηκε και όταν αποσύνδεσα το κινητό από τον υπολογιστή ήταν νεκρό.

Το έβαλα στη φόρτιση και έκανε δονήσεις όπως όταν ανοίγει και μετά τίποτα.

Δε φορτίζει, δεν κάνει hard reset, δεν κάνει τίποτα απολύτως.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στην ένταση υπάρχει μετά την αναβάθμιση.???

 

Γενικά το κινητό τι προβλήματα παρουσιάζει.??

 

Για χρήση browsing αξίζει..??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα, μετά από 4 μήνες που είχε χαλάσει το κινητό μου αντικατέστησα την οθόνη και το έθεσα σε λειτουργία.

Το λογισμικό που χρησιμοποιούσε ήταν 7.5 και όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή και άνοιξα το zune δε μου έβγαζε κάποια διαθέσιμη ενημέρωση. Οπότε προσπάθησα να κάνω update σε 7.8 χρησιμοποιώντας το seven eighter.

Το update διακόπηκε και όταν αποσύνδεσα το κινητό από τον υπολογιστή ήταν νεκρό.

Το έβαλα στη φόρτιση και έκανε δονήσεις όπως όταν ανοίγει και μετά τίποτα.

Δε φορτίζει, δεν κάνει hard reset, δεν κάνει τίποτα απολύτως.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στην ένταση υπάρχει μετά την αναβάθμιση.???

 

Γενικά το κινητό τι προβλήματα παρουσιάζει.??

 

Για χρήση browsing αξίζει..??

 

υπαρχει απο πριν απο την αποψη οτι δεν εχει και τοσο δυνατό ηχο στα ακουστικά σε σχεση τουλάχιστον με αυτα που είχα εγω πρίν ιφον 4 και ς2 απλα μετά την αναβάθμιση γινεται απλα χειρότερο το προβλημα τουλάχιστον στην δικη μου συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα, μετά από 4 μήνες που είχε χαλάσει το κινητό μου αντικατέστησα την οθόνη και το έθεσα σε λειτουργία.

Το λογισμικό που χρησιμοποιούσε ήταν 7.5 και όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή και άνοιξα το zune δε μου έβγαζε κάποια διαθέσιμη ενημέρωση. Οπότε προσπάθησα να κάνω update σε 7.8 χρησιμοποιώντας το seven eighter.

Το update διακόπηκε και όταν αποσύνδεσα το κινητό από τον υπολογιστή ήταν νεκρό.

Το έβαλα στη φόρτιση και έκανε δονήσεις όπως όταν ανοίγει και μετά τίποτα.

Δε φορτίζει, δεν κάνει hard reset, δεν κάνει τίποτα απολύτως.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Ευχαριστώ.

 

 

Μου το εκανε και εμενα αυτο και επαθα σοκ!!! Εστρωσε με hard reset, στην αρχη δεν επιανε αλλα το εκανα αρκετες φορες και εστρωσε, αρκει να το κανεις σωστα ε. Βαλτο να φορτιζει και αστο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω τι να πω δηλαδή ενω το τηλέφωνο είναι πολύ καλο για εμένα,η ενταση στα ακουστικά ειναι απλα απαράδεκτη το εχω στο τέρμα και μπορω να ακουσω ακόμα και το τσακ που κανει ο αναπτήρας μου,δεν συζητώ για την περίπτωση που είμαι σε καποιο αστικο λεοφορείο μεσα εκει δεν ακουω τπτ εκτος απο την βαβούρα του δρόμου.. α και χειροτέρεψε αισθητά μετα την αναβαθμιση σε 7.8

 

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα, μετά από 4 μήνες που είχε χαλάσει το κινητό μου αντικατέστησα την οθόνη και το έθεσα σε λειτουργία.

Το λογισμικό που χρησιμοποιούσε ήταν 7.5 και όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή και άνοιξα το zune δε μου έβγαζε κάποια διαθέσιμη ενημέρωση. Οπότε προσπάθησα να κάνω update σε 7.8 χρησιμοποιώντας το seven eighter.

Το update διακόπηκε και όταν αποσύνδεσα το κινητό από τον υπολογιστή ήταν νεκρό.

Το έβαλα στη φόρτιση και έκανε δονήσεις όπως όταν ανοίγει και μετά τίποτα.

Δε φορτίζει, δεν κάνει hard reset, δεν κάνει τίποτα απολύτως.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Ευχαριστώ.

 

Οταν το συνδεεις στο πισι το αναγνωριζει σαν τηλ απο το zune ?

Προσπαθησε να μπεις σε καποιο απο τα bootloader mode (Power+camera) η κατι τετοιο ...

και αν μπει να βαλεις επισημη ρομ απο την Νοκια

Link to comment
Share on other sites

Η microsoft εβγαλε ακομα 1 εφαρμογη για εμας τους παλιους με τα wp7 το Cinemagraph η οποία είχε βγει αρχικα μονο για wp8.

Μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδω

και απο εδώ με qr reader:

http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2013/03/QR%20Cinemagraph%207x.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...