Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.microsoft.com/windowsphone/el-GR/howto/wp7/basics/how-can-i-minimize-my-data-usage.aspx

 

Μπορείς να τσεκάρεις και άλλα θέματα αν δεις ότι σε βοηθούν. :)

 

σε ευχαριστώ παρα πολυ:)να φανταστείς το γύρισα σε αγγλική γλώσσα για να το κανω:)σε ευχαριστώ και πάλι με σωσες από το να χάνω τσάμπα τη κάρτα μου και ευχαριστώ και για το λινκ που παρεθεσες:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι θέμα καρτέλ δικτύων Cosmote/Vodafone/Wind. Έχουν προενεργοποιημένες τις Data ανοιχτές ώστε να χρεώνουν 1 ευρώ και παραπάνω με κάθε κίνηση που γίνεται κατά λάθος ειδικά σε κινητά iPhone/Windows Phone/Android. Κλείνοντάς το από το κινητό ησυχάζεις και εξοικονομείς μπαταρία.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να γραφει 160 γράμματα στα SMS με το update?

To δοκιμασα και γραφει κανονικα με 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα και γραφει κανονικα με 160 χαρακτηρες.

thanks έφτιαξε και σε μένα μόνο το πρώτο SMS δεν εγραφε 160

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με τα background tasks και την εφαρμογη καιρου της microsoft.

πιστευω οτι ειναι η καλυτερη οσον αφορα την εμφανιση.

 

ελπιζω να ενσωματωθει στο λειτουργικο σε επομενο update

την προτεινω

 

Πως ρυθμίζουμε την εφαρμογή "Weather" της microsoft να μας βγάζει live tile με τον καιρό;

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να παιξει γιατι θελει adobe flash

αλλα ειδα οτι η nokia ετοιμαζει το nokia tv

δεν ξερω αν θα εχει ελληνικα καναλια απλα το αναφερω

 

 

Και το iphone δεν εχει adobe flash, αλλά παίζει κανονικά ανοίγοντας τον quick player..

Eδω τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμίζουμε την εφαρμογή "Weather" της microsoft να μας βγάζει live tile με τον καιρό;

Πατας παρατεταμενα πανω στην πολη που εχεις ηδη σεταρει και επιλεγεις καρφιτσωμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη νέα έκδοση (8107.12070) η κατανάλωση σε εμένα τουλάχιστον είναι σαφώς βελτιωμένη. Σε stand-by μου έφαγε 4% σε 5 ώρες και σήμερα το πρωί που το δοκιμάζω, με ανοιχτό 3G συνέχεια μου έχει φάει 18% σε 6 ώρες. Αυτά χωρίς battery saver ανοιχτό.
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολυ:)να φανταστείς το γύρισα σε αγγλική γλώσσα για να το κανω:)σε ευχαριστώ και πάλι με σωσες από το να χάνω τσάμπα τη κάρτα μου και ευχαριστώ και για το λινκ που παρεθεσες:)

και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με σενα και ευτυχως αυτη ηταν η λυση!

 

θα μου πει κανενας αν μετα το update μπορει να στειλει SMS με 160 χαρακτηρες

εχετε παρατηρησει οτι αν γραφουμε αγγλικες λεξεις σε μηνυμα οι χαρακτηρες μειωνονται?εστω και ενα αγγλικο ερωτηματικο να βαλουμε

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα και γραφει κανονικα με 160 χαρακτηρες.

 

εμενα δεν μου εμφανιζει τον μετρητη οταν γραφω με ελληνικα :/

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εμφανιζει τον μετρητη οταν γραφω με ελληνικα :/

αν βαλεις πρωτα το ονομα του αποστολεα και μετα γραψεις το μηνυμα θα σου βγαλει τον αριθμο των χαρακτηρων στα 130.αν ομως γραψεις πρωτα το μηνυμα και μετα τον αποστολεα θα δεις ποσα μηνυματα εχεις γραψει οταν πατησεις την αποστολη.τουλαχιστον αυτο γινεται με μενα.

ηθελα ομως να ρωτησω και κατι αλλο.οταν βαζω το τηλεφωνο στο αυτι μαυριζει η οθονη.σαν να κλειδωνει δηλαδη.κατα τη διαρκεια της κλησης δεν μπορω να το ξεκλειδωσω πχ για να τερματησω την κληση.θα πρεπει να κλεισει ο αλλος το τηλεφωνο. και ειχε τυχει αυτος που συνομιλουσα να μην το εχει κλεισει και να ακουω ολη τη συνομιλια του.το εχει παθει καποιος αλλος.προσπαθω να μην το εχω πολυ κοντα στο μαγουλο

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις πρωτα το ονομα του αποστολεα και μετα γραψεις το μηνυμα θα σου βγαλει τον αριθμο των χαρακτηρων στα 130.αν ομως γραψεις πρωτα το μηνυμα και μετα τον αποστολεα θα δεις ποσα μηνυματα εχεις γραψει οταν πατησεις την αποστολη.τουλαχιστον αυτο γινεται με μενα.

ηθελα ομως να ρωτησω και κατι αλλο.οταν βαζω το τηλεφωνο στο αυτι μαυριζει η οθονη.σαν να κλειδωνει δηλαδη.κατα τη διαρκεια της κλησης δεν μπορω να το ξεκλειδωσω πχ για να τερματησω την κληση.θα πρεπει να κλεισει ο αλλος το τηλεφωνο. και ειχε τυχει αυτος που συνομιλουσα να μην το εχει κλεισει και να ακουω ολη τη συνομιλια του.το εχει παθει καποιος αλλος.προσπαθω να μην το εχω πολυ κοντα στο μαγουλο

Οταν το εχεις στο αυτι σου ειναι λογικο να κλειδωνει η οθονη. Οταν το απομακρυνεις πρεπει να αναβει η οθονη και να μπορεις να τερματισεις την κληση.

Αυτα που αναφερεις μου τα εκανε και εμενα 1-2 φορες αλλα μετα την αναβαθμιση προχτες δεν μου το εχει ξανακανει. Εσυ την εκανες την αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχεις στο αυτι σου ειναι λογικο να κλειδωνει η οθονη. Οταν το απομακρυνεις πρεπει να αναβει η οθονη και να μπορεις να τερματισεις την κληση.

Αυτα που αναφερεις μου τα εκανε και εμενα 1-2 φορες αλλα μετα την αναβαθμιση προχτες δεν μου το εχει ξανακανει. Εσυ την εκανες την αναβαθμιση;

Εχει βγει καποια καινουργια αναβαθμιση απ'αυτη > 1600.2487.8107.12070 ?

Διοτι εχει πανω απο 2 βδομαδες νομιζω που την εχω περασει

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να εξηγησει γιατι την μια φορα μου εδινε 130 χαρακτηρες και την αλλη 160 ; και στις δυο φορες με ελληνικους χαρακτηρες εγραφα
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

ειναι bug το να σβηνει το wifi σε sleep mode και να ξανα ανοιγει οταν παταω το power button?

και αν δεν ειναι bug καμια λυση για αν το φτιαξω?

Link to comment
Share on other sites

ειναι bug το να σβηνει το wifi σε sleep mode και να ξανα ανοιγει οταν παταω το power button?

και αν δεν ειναι bug καμια λυση για αν το φτιαξω?

 

οχι δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Στα παιχνιδια του xboxlive, δεν πρεπει να βγαζει στα leaderboards και αλλους χρήστες? Γιατί σε 2 που δοκιμασα

δειχνει μονο εμενα...:|

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αναφερεις μου τα εκανε και εμενα 1-2 φορες αλλα μετα την αναβαθμιση προχτες δεν μου το εχει ξανακανει. Εσυ την εκανες την αναβαθμιση;

ναι την εκανα πριν 2 μερες αλλα για να πω την αληθεια δεν θυμαμαι αν μου συνεβη το ιδιο.θα το παρατηρησω την επομενη φορα

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει καποιος πως να κατεβασω μια εφαρμογη που αγορασα απο αλλο wp κινητο (ειχα δηλωσει αλλο email μου σε εκεινη τη συσκευη ως βασικο)? υπαρχει τροπος οπως στο android για παραδειγμα?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να μπω απο wifi αλλα δε συνδεεται λεει απετυχε η συνδεση με το ταδε δικτυο ενω κανονικα εχει σημα αυτο το δικτυο...τι γινεται εδω?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν γίνεται η αναβάθμιση ακόμα από δίκτυα cosmote....?

 

φιλε μου μια χαρα γινεται η αναβαθμιση, και εγω cosmote εχω και την εκανα την πρωτη μερα

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντως εχω βρει την γεια μου με το lumia. δεν ξερω γιατι τοσοι παραπονιουνται δεν εχει τονα δεν εχει ταλλο..

εγω πραγματικα δεν εχω ξαναδει τοσο ωραια συγχωνευση facebook/msn/επαφων σε συνδυασμο με την δυνατοτητα για ομιλια με αυτες. τις φωτογραφιες τις περναει ολες και τα παντα στις εικονες και εχεις αμεση προσβαση και πανευκολο sharing μεσω των λογαριασμων email και οχι μονο. και ολα αυτα σε ενα πανεμορφο κινητακι. το βασικο του μειων για μενα ειναι το γεγονος οτι ακομα ειναι locked το μπλε δοντι και mass storage device. αν ξεκλειδωθουν αυτα στα windows phone 8.0 θα ειναι σιγουρα μεγαλη προοδος.

παιδια προσπαθω να μπω απο wifi αλλα δε συνδεεται λεει απετυχε η συνδεση με το ταδε δικτυο ενω κανονικα εχει σημα αυτο το δικτυο...τι γινεται εδω?

περιεργο. αλλες συσκευες συνδεονται κανονικα στο δικτυο? το κινητο σου εσενα συνδεεται κανονικα σε αλλα δικτυα?

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντως εχω βρει την γεια μου με το lumia. δεν ξερω γιατι τοσοι παραπονιουνται δεν εχει τονα δεν εχει ταλλο..

εγω πραγματικα δεν εχω ξαναδει τοσο ωραια συγχωνευση facebook/msn/επαφων σε συνδυασμο με την δυνατοτητα για ομιλια με αυτες. τις φωτογραφιες τις περναει ολες και τα παντα στις εικονες και εχεις αμεση προσβαση και πανευκολο sharing μεσω των λογαριασμων email και οχι μονο. και ολα αυτα σε ενα πανεμορφο κινητακι. το βασικο του μειων για μενα ειναι το γεγονος οτι ακομα ειναι locked το μπλε δοντι και mass storage device. αν ξεκλειδωθουν αυτα στα windows phone 8.0 θα ειναι σιγουρα μεγαλη προοδος.

 

περιεργο. αλλες συσκευες συνδεονται κανονικα στο δικτυο? το κινητο σου εσενα συνδεεται κανονικα σε αλλα δικτυα?

οχι δεν συνδεεται σαυτο το δικτυο και το ομνια 2 οποτε προβλημα του δικτυου ειναι μαλλον ειναι ξεκλειδωτο thomson το δικτυο...οσο για τη κριτικη για το λουμια διαφωνω καθετα ωραιο εμφανισιακα αλλα ουσια μηδεν...πραγματικα κακιστο το λειτουργικο τα 7αρια οπως και τα 6.5 που χα παλια αλλα τα 7αρια δεν εχουν ουτε οπερα ουτε εφαρμογες ουτε μσν εφαρμογη μονο του κινητου φτωχο marketplace πολλες ελλειψεις οχι flash player οχι το ενα οχι το αλλο ε ενταξει ειπαμε ειναι ενα κλειστο λειτουργικο απλα γιαυτο δεν κολλαει κλπ διοτι ειναι αδειο δυστυχως...και τα ανδροιδ και ιος αδεια να ηταν δε θα κολλουσαν...που δε κολλανε κιολας...βεβαια ξεφυγα του θεματος αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι απλα το λουμια ειναι υπερτιμημενο αδικα δεν εχει ουσια ολο κοκοκο και απο αυγο τιποτα...κανω σκληρη κριτικη αλλα δεν αξιζει για 539 με τιποτα και ξαναλεω σαν κινητο κατασκευη κλπ πολυ καλο αλλα ουσια μηδεν...τωρα εγω το χρησιμοποιω και το δουλευω με λιγη ορεξη ειλικρινα αλλα τι να κανω να γυρισω στο ομνια2 ε και ομως το ειχα σκεφτει διοτι δεν αντεχετε να γραφω μηνυματα με μονο 70 χαρακτηρες ενω στο ομνια και οπερα εχω και μηνυματα μσν αλλα οκ δεν εχω αλλα που δινει το λουμια...γενικα ειναι κανονας για μενα windows παντα θα με απογοητευει

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
οχι δεν συνδεεται σαυτο το δικτυο και το ομνια 2 οποτε προβλημα του δικτυου ειναι μαλλον ειναι ξεκλειδωτο thomson το δικτυο...οσο για τη κριτικη για το λουμια διαφωνω καθετα ωραιο εμφανισιακα αλλα ουσια μηδεν...πραγματικα κακιστο το λειτουργικο τα 7αρια οπως και τα 6.5 που χα παλια αλλα τα 7αρια δεν εχουν ουτε οπερα ουτε εφαρμογες ουτε μσν εφαρμογη μονο του κινητου φτωχο marketplace πολλες ελλειψεις οχι flash player οχι το ενα οχι το αλλο ε ενταξει ειπαμε ειναι ενα κλειστο λειτουργικο απλα γιαυτο δεν κολλαει κλπ διοτι ειναι αδειο δυστυχως...και τα ανδροιδ και ιος αδεια να ηταν δε θα κολλουσαν...που δε κολλανε κιολας...βεβαια ξεφυγα του θεματος αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι απλα το λουμια ειναι υπερτιμημενο αδικα δεν εχει ουσια ολο κοκοκο και απο αυγο τιποτα...κανω σκληρη κριτικη αλλα δεν αξιζει για 539 με τιποτα και ξαναλεω σαν κινητο κατασκευη κλπ πολυ καλο αλλα ουσια μηδεν...τωρα εγω το χρησιμοποιω και το δουλευω με λιγη ορεξη ειλικρινα αλλα τι να κανω να γυρισω στο ομνια2 ε και ομως το ειχα σκεφτει διοτι δεν αντεχετε να γραφω μηνυματα με μονο 70 χαρακτηρες ενω στο ομνια και οπερα εχω και μηνυματα μσν αλλα οκ δεν εχω αλλα που δινει το λουμια...γενικα ειναι κανονας για μενα windows παντα θα με απογοητευει

 

φιλε μου οταν το αγορασες δεν ηξερες τι επαιρνες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...