Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους

Αντιμετοπίζω ενα πρόβλημα με το ημερολόγιο του HP 2790.

Δεν συγκρατεί τα ραντεβού που εχουν γίνει πρίν απο ενα μήνα.

Ενω υπάρχουν στο PC δεν υπάρχουν στο PDA.

Να ενημερώσω ότι γίνεται κανονικά συχρονισμός και όλα τα καινούργια δεδομένα περνάνε κανονικά.

Υπάρχει καμία άποψη επί του θέματος;;

Κάθε βοήθεια δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ πριν συνδεόμουνα κανονικά (ενα HTC TyTN) με τον υπολογιστή και έκανε κανονικά τον συγχρονισμό, ξαφνικά μου βγάζει μυνημα στο κινητο ότι δεν μπόρεσε να αναγνωρίσει την ΙΡ address. Παρόλα αυτά ο συγχρονισμός συνεχίζει να γίνεται κανονικά. Δεν γνωρίζω όμως αν κάποια στοιχεία δεν έχουν συγχρονιστεί ή τι άλλο μπορεί να έχει συμβεί. Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Αντιμετοπίζω ενα πρόβλημα με το ημερολόγιο του HP 2790.

Δεν συγκρατεί τα ραντεβού που εχουν γίνει πρίν απο ενα μήνα.

Ενω υπάρχουν στο PC δεν υπάρχουν στο PDA.

Να ενημερώσω ότι γίνεται κανονικά συχρονισμός και όλα τα καινούργια δεδομένα περνάνε κανονικά.

Υπάρχει καμία άποψη επί του θέματος;;

Κάθε βοήθεια δεκτή

 

Στις επιλογές του συγχρονισμού υπάρχει ρύθμιση για το ημερολόγιο πόσο καιρό πίσω να συγχρονίζει και το default είναι 1 μήνας! Άρα βάλτο απεριόριστο και θα σου λυθεί το πρόβλημα.! Δεν σου λέω ακριβώς που είναι γιατί βαριέμαι να κοιτάξω :) τώρα αλλά θα το βρείς αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέω ακριβώς που είναι γιατί βαριέμαι να κοιτάξω :) τώρα αλλά θα το βρείς αμέσως

 

Επιλογές(το μεγάλο πλήκτρο πάνω δεξιά), μαρκάρεις το ημερολόγιο>ρυθμίσεις και μαρκάρεις το"συγχρονισμός όλων":)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες παρατήρησα οτι το PPC μου καταναλώνει την μπαταρία ενώ είναι κλειστό. Αυτό δεν γινόταν πρίν. Τρέχει κάποια εφαρμογή ενώ είναι κλειστό; Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες παρατήρησα οτι το PPC μου καταναλώνει την μπαταρία ενώ είναι κλειστό. Αυτό δεν γινόταν πρίν. Τρέχει κάποια εφαρμογή ενώ είναι κλειστό; Τι να κάνω;

 

Γενικά συμβαίνει αυτό. Τα ppc καταναλώνουν λίγη μπαταρία και όταν είναι κλειστά.Μπορεί να μην το είχες διαπιστώσει γιατί δεν το είχες αφήσει σε αχρησία για μερικές μέρες.Προσωπικά, όταν είναι να μην το δουλέψω για λίγο καιρό(1-2 μέρες) του βγάζω και την κάρτα μνήμης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν υπαρχει καμια πατεντα για να στελνεις sms με ελληνικους χαρακτηρες ενω εχεις περασμενο αγγλικο λειτουργικο? η πρεπει να περασω το ελληνικο μενου?

υγ.εχω αγορασει το κινητο (qtek 9100) απο αμερικη.

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά συμβαίνει αυτό. Τα ppc καταναλώνουν λίγη μπαταρία και όταν είναι κλειστά.Μπορεί να μην το είχες διαπιστώσει γιατί δεν το είχες αφήσει σε αχρησία για μερικές μέρες.Προσωπικά, όταν είναι να μην το δουλέψω για λίγο καιρό(1-2 μέρες) του βγάζω και την κάρτα μνήμης.

 

Δεν μιλάω για μέρες. Την επόμενη μέρα η μπαταρία (καινούρια) έχει πέσει στο στο μισό . Σημειώνω οτι δεν συνέβαινε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για μέρες. Την επόμενη μέρα η μπαταρία (καινούρια) έχει πέσει στο στο μισό . Σημειώνω οτι δεν συνέβαινε πριν.

 

Α, για τόσο πολύ λες.

Τι συσκευή έχεις φίλε?είναι και κινητό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Loox N560. Έχω την εντύπωση ότι αυτό ξεκίνησε όταν εγκατέστησα το Spb Backup και πήρα πρώτη φορά Backup. Δεν ξέρω…

Λοιπόν ,θα σου πώ τι πρόβλημα έχω εγώ, με άλλο μηχανάκι βέβαια, αλλά μπορεί να έπαθες το ίδιο.

 

Κάποια μαμημένα προγράμματα κάνουν conflict και ενώ έχω ορίσει το ppc να κλείνει μόνο του όταν πχ μείνει 5 λεπτά αχρησιμοποίητο, αυτό δεν κλείνει.

Επειδή όλα τα προγράμματα τα έχω στην κάρτα μνήμης, αν το δουλέψω χωρίς την κάρτα μνήμης και το αφήσω, θα κλείσει κανονικά, όπως το έχω ρυθμισμένο(γι αυτό ξέρω ότι το πρόβλημα οφείλεται σε κάποιο πρόγραμμα που είναι στην κάρτα μνήμης).

Έχει συμβεί όμως να το έχω κλειστό, να χτυπήσει κάποια ειδοποίηση(πχ ημερολόγιο) και να ανοίξει μόνο του.

Δυστυχώς βέβαια, μετά δεν κλείνει και μόνο του(λόγω του προβλήματος που σου είπα).Έτσι, αν πχ είμαι έξω και το έχω σπίτι, μετά από μερικές ώρες θα κλείσει από μπαταρία έτσι και αλλιώς.

Καλό ε??:wacko::wacko:

Μήπως , λέω μήπως σου συνέβη κάτι ανάλογο και η μπαταρία έπεσε τόσο πολύ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για το χρόνο σου. Θα το ψάξω και αυτό.

Τίποτα φίλε μου.

Παρακολούθησέ το.

Βάλε-βγάλε το psb backup κλπ..

Θέλει ψάξιμο ρε γμτ:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς κανένα "ελαφρυ" προγραμματάκι που να κλεινει τις εφαρμογές με τπ "Χ" και οχι απλα να τις ελαχιστοποιεί
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς κανένα "ελαφρυ" προγραμματάκι που να κλεινει τις εφαρμογές με τπ "Χ" και οχι απλα να τις ελαχιστοποιεί

 

to handy swithcer 2.7 eyxristo grigoro

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

to handy swithcer 2.7 eyxristo grigoro

Είναι παρόμοιο βλέπω με την λειτουργία του Spb Pocket Plus το οποίο κρατάω στο ppc μου μόνο για το (x) και για τα πολλαπλά παράθυρα του pocket explorer! Άμα μου βρείτε λύση και για το 2ο θα το στείλω το Spb που να σταματήσει να μου βαραίνει το ppc!!

 

Thanks exoristos!

 

:Edit Sorry λάθος, αυτό είδα http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=137733 και νόμιζα ότι ήταν αυτό έλεγες... Μοιάζει με το spb που ήθελα αλλά δε μου εγκαθίσταται...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απαντηση.Το εχεις δουλέψει το handy swither; Κανει όντως κλείσιμο εφαρμογών?

 

nai 5 mines tora apsogo

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς κανένα "ελαφρυ" προγραμματάκι που να κλεινει τις εφαρμογές με τπ "Χ" και οχι απλα να τις ελαχιστοποιεί

 

To t-man φίλε μου.Είναι free και πανάλαφρο:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει το hp6915 και σε κάποιες εφαρμογές που πάω να κάνω εγκατάσταση μου γράφει 'the program cannot be installed because it is ont digitaly signed with a trusted certificate'..Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που το ξεκλειδώνει?.ευχαριστώ
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...