Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Δυστυχώς έρχεται η ώρα να κόψω αναβολή και να μπω Αύγουστο.Είναι στάνταρ η ημερομηνία(ξηρά,αεροπορία,ναυτικό) που μπαίνει κάποιος ή εξαρτάται από πότε θα την κόψεις?Πόσο καιρό κάνεις να ορκιστείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kai giati na min pas sxinakia? egw peiga kai opws xiliades alloi pigane

exei poli gelio apistefti empiria

 

min kanis tin loulouka kai esi san merikous;)

 

 

Το παιδί παίρνει μετάθεση πριν από τα σκηνάκια.

Και όπως εγώ έκατσα παραμεθώρα 5 μήνες ακριβώς, έτσι αυτός θέλει να φύγει στην ώρά του, ούτε μέρα παραπάνω, όχι μισό μήνα και να πάει και σκηνάκια.

Μην τρελαθούμε τελείως!!!!

 

DDR2 κυκλοφόρησε σήμερα και μια άλλη φήμη.Ότι ο υπουργός έδωσε μόνο 4 μέρες άδεια για το Πάσχα αντι για 6....

 

Ρε φίλε, με αυτό δεν ξέρω τι παίζει.

Εμείς στο ΓΕΕΘΑ έχουμε 2 γκρουπ, το πρώτο παίρνει 5 μέρες, το δεύτερο 6(είναι όμως πιο αδικημένο γιατί είναι μετά το πάσχα), το ΓΕΣ έχει 3 γκρούπ, από 4 μέρες κάποια και άλλα από 6 μέρες.

Τι να σου πώ, δεν ξέρω.

Μπορεί να είναι όντως 4 μέρες του υπουργού και οι λοχαγοί να κολλάνε τιμητικές σε μερικά "αδικημένα" γκρούπ.

 

Θα το ψάξω, λογικά ο 20-1 θα αναφέρει τι ισχύει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμεις στην αεροπορια εχουμε 3 γκρουπ, απο 5 μερες και το 3ο που παιρνω ειναι απο 29 πρωι και 8/5 μπαινουμε.

το πασχα που δεν θα εχει ατομα η μοναδα βλεπω να μας σουβλιζουν... 116μερες και σημερα :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Με μια μικρή επίσκεψη στο 1ο γραφείο διαπίστωσα βλέποντας την αντιστοιχη διαταγή ότι τα γκρουπ του Πάσχα είναι χωρισμένα σε 4ημερα όντως.

Αλλά απ ότι μας είπαν ο στρατηγός (δκτης μεραρχίας) έδωσε κι άλλες 2 και παρέμειναν όπως έιχαν προγραμματιστεί.

 

Και η μετάθεση ακόμα δεν ήρθε :mad:

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με μια μικρή επίσκεψη στο 1ο γραφείο διαπίστωσα βλέποντας την αντιστοιχη διαταγή ότι τα γκρουπ του Πάσχα είναι χωρισμένα σε 4ημερα όντως.

Αλλά απ ότι μας είπαν ο στρατηγός (δκτης μεραρχίας) έδωσε κι άλλες 2 και παρέμειναν όπως έιχαν προγραμματιστεί.

 

Και η μετάθεση ακόμα δεν ήρθε :mad:

 

Ρε φίλε, με αυτό δεν ξέρω τι παίζει.

Εμείς στο ΓΕΕΘΑ έχουμε 2 γκρουπ, το πρώτο παίρνει 5 μέρες, το δεύτερο 6(είναι όμως πιο αδικημένο γιατί είναι μετά το πάσχα), το ΓΕΣ έχει 3 γκρούπ, από 4 μέρες κάποια και άλλα από 6 μέρες.

Τι να σου πώ, δεν ξέρω.

Μπορεί να είναι όντως 4 μέρες του υπουργού και οι λοχαγοί να κολλάνε τιμητικές σε μερικά "αδικημένα" γκρούπ.

 

Θα το ψάξω, λογικά ο 20-1 θα αναφέρει τι ισχύει.

βρε παιδια μην τρελενεστε!!!

 

εγω εχω την διαταγη που λεει 6 μερες και εγω βγαζω και τα γκρουπ(στην μοναδα μου)!!

αφου σας λεω...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μην τρελενεστε!!!

 

εγω εχω την διαταγη που λεει 6 μερες και εγω βγαζω και τα γκρουπ(στην μοναδα μου)!!

αφου σας λεω...;)

 

Ok, Πάντως ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΝΟΥΝ, αυτό είναι το θέμα.:mad::mad::mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αρχικό σήμα ήταν για 4 μέρες αλλά μετά απο παράπονα στάλθηκε νέο με 6 μέρες και μια μικρή αλλαγή στις ημερομηνίες.

Θα μας βάλουν να ταξιδεύουμε πρωτομαγιά τα ζώα...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ok, Πάντως ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΝΟΥΝ, αυτό είναι το θέμα.:mad::mad::mad:

 

σε αυτο παω πασο!!δεν ξερω τι κανουν αλλου!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με καλεσαν σημερα.εγω ρε παιδια δεν ηθελα να παω καν στρατο και με στειλαν στους πεζοναυτες στον βολο...ελεος

 

το πιο σκληρο λενε ειναι εκει περα

Link to comment
Share on other sites

με καλεσαν σημερα.εγω ρε παιδια δεν ηθελα να παω καν στρατο και με στειλαν στους πεζοναυτες στον βολο...ελεος

 

το πιο σκληρο λενε ειναι εκει περα

 

χαλαρωσε βρε!!δεν ειναι ετσι οπως τα λενε...;)

πας πεζοναυτες η υποδιοικηση πεζοναυτων στην ιλη αρματων??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με καλεσαν σημερα.εγω ρε παιδια δεν ηθελα να παω καν στρατο και με στειλαν στους πεζοναυτες στον βολο...ελεος

 

το πιο σκληρο λενε ειναι εκει περα

 

Έλα ρε, μη τρελένεσαι, δεν έγινε τπτ.

Οι πεζοναύτες εδώ και λίγο καιρό δεν είναι πια ειδικές δυνάμεις, είναι κάτι σαν επίλεκτο σώμα πεζικού.

Στο κάτω κάτω, αν θέλεις είναι πολύ εύκολο να κοπείς.Αλλά δεν θα θέλεις, πίστεψέ με...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι πεζοναύτες δεν είναι στις ειδικές δυνάμεις, τουλάχιστον στα χαρτιά. Στην πράξη αυτό δεν αλλάζει τίποτα στην εκπαίδευσή τους που παραμένει 100% εφάμιλλη των ειδικών δυνάμεων, αφού εξακολουθούν να διαθέτουν τον ίδιο οπλισμό/εξοπλισμό και να εκπαιδεύονται στα ίδια αντικείμενα.

 

Αυτό που άλλαξε πρακτικά είναι η υπαγωγή. Τώρα δεν υπάγονται στην διεύθυνση ειδικών δυνάμεων αλλά στην διεύθυνση πεζικού. Είναι δηλαδή διαδικαστικό το θέμα.

 

(στην πρόσφατη παρέλαση οι πεζοναύτες φόραγαν ακόμα τον πράσινο μπερέ, και σίγουρα όχι τιμής ένεκεν).

 

Φυσικά τα παραπάνω ισχύουν για τους μόνιμους. Οι έφεδροι υπάρχουν για τις σκοπιές, τις γόπες κτλ κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηραν τηλεφωνο απο την αστυνομια για να παραλαβω το χαρτι για τον στρατο...Παρουσιαζομαι τον επομενο μηνα πυροβολικο θηβας:pΒεβαια μιας και ξαναδινω θα παρω αναβολη αλλα θελω να ρωτησω τα παιδια που ξερουν αν αλλαζει μετα το χαρτι?.Εννοω αν τελειωσω και περασω στην σχολη που θελω παλι εκει θα παρουσιαστω μετα και ας εχω τελειωσει την σχολη μου????

 

Υ.Γ ξερει κανεις τι παιζει εκει στο πυρυβολικο της θηβας?:rolleyes:

 

Σαν όπλο που ειναι το πυροβολικο, υπαρχουν και καλυτερα, αλλα δεν ειναι και ο πατος που λεμε. Ομως, το ΚΕΠΒ στην θηβα, μην γελιεσαι, ειναι απλα ΤΡΑΓΙΚΟ....ειδικα εαν σε βαλουν σε καποια Μοιρα που στεγαζεται στα προπολεμικα κτηρια(πχ, 2η..), την εκατσες...Τωρα που ειμαι στην μοναδα, ακουω κατι ιστοριες απο τους αλλους φανταρους για κεντρα εκπαιδευσης που οι φανταροι εχουν τους φοριαμους τους, μπριζες στον θαλαμο, και αλλα τρελα και κατι παθαινω...Ασε που αλλαξε και ο ταξιαρχος τωρα, και ο νεος απο οτι προλαβαμε να δουμε πριν φυγουμε ειναι ζορι τρελο...Το χαρτι σου αλλαζει. Εμενα μου ηρθε αρχικα για το ΚΕΕΜ στην Σπαρτη, και μετα μερικα χρονακια για το ΚΕΠΒ στην Θηβα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηραν τηλεφωνο απο την αστυνομια για να παραλαβω το χαρτι για τον στρατο...Παρουσιαζομαι τον επομενο μηνα πυροβολικο θηβας:pΒεβαια μιας και ξαναδινω θα παρω αναβολη αλλα θελω να ρωτησω τα παιδια που ξερουν αν αλλαζει μετα το χαρτι?.Εννοω αν τελειωσω και περασω στην σχολη που θελω παλι εκει θα παρουσιαστω μετα και ας εχω τελειωσει την σχολη μου????

 

Υ.Γ ξερει κανεις τι παιζει εκει στο πυρυβολικο της θηβας?:rolleyes:

 

Απο παρομοια εμπειρια, ισχυει. Το πρωτο χαρτι στον αδερφο μου ηρθε ΚΕΠΒ θηβα και το δευτερο ΚΕΜΧ Ναυπλιο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Στο 3ο Σώμα στρατού ξέρει κανείς πως είναι?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επειδη προσεχως γινομαι ψαρι (13 μαιου), θα ηθελα να μαθω αν ειναι καλα στη θηβα, πυροβολικο. Εχει υπηρετησει κανεις σας εκει? Πως ειναι για αρχη η θηβα? Ευτυχως ειμαι και διπλα. Αξιζει να παω ΥΕΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:)
Link to comment
Share on other sites

Οι πεζοναύτες δεν είναι στις ειδικές δυνάμεις, τουλάχιστον στα χαρτιά. Στην πράξη αυτό δεν αλλάζει τίποτα στην εκπαίδευσή τους που παραμένει 100% εφάμιλλη των ειδικών δυνάμεων, αφού εξακολουθούν να διαθέτουν τον ίδιο οπλισμό/εξοπλισμό και να εκπαιδεύονται στα ίδια αντικείμενα.

 

Αυτό που άλλαξε πρακτικά είναι η υπαγωγή. Τώρα δεν υπάγονται στην διεύθυνση ειδικών δυνάμεων αλλά στην διεύθυνση πεζικού. Είναι δηλαδή διαδικαστικό το θέμα.

 

(στην πρόσφατη παρέλαση οι πεζοναύτες φόραγαν ακόμα τον πράσινο μπερέ, και σίγουρα όχι τιμής ένεκεν).

 

Φυσικά τα παραπάνω ισχύουν για τους μόνιμους. Οι έφεδροι υπάρχουν για τις σκοπιές, τις γόπες κτλ κτλ κτλ.

 

 

Ξέρεις καλά οτι οι νοοτροπίες αλλάζουν πολύ αργά στο στρατό....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε τιποτα για αεροπορια τριπολη. Διαβασα καποια πραγματα αλλα ειναι λιγο παλια. Παρουσιαζομαι 5 Μαιου. Ποσο καιρο μενουμε τριπολη? Τι μεταθεσεις παιζουν? Ποιες ειναι οι καλες ειδικοτητες?

Επισησ διαβασα οτι δεν τρεχει τιποτα που δεν εκοψα την αναβολη μου και ας ειχα τελειωσει με σπουδες. Ισχυει τελικα αυτο?

Για πειτε οποιος ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε τιποτα για αεροπορια τριπολη. Διαβασα καποια πραγματα αλλα ειναι λιγο παλια. Παρουσιαζομαι 5 Μαιου. Ποσο καιρο μενουμε τριπολη? Τι μεταθεσεις παιζουν? Ποιες ειναι οι καλες ειδικοτητες?

Επισησ διαβασα οτι δεν τρεχει τιποτα που δεν εκοψα την αναβολη μου και ας ειχα τελειωσει με σπουδες. Ισχυει τελικα αυτο?

Για πειτε οποιος ξερει.

 

Λογικά ισχύει.

Και εγώ τελείωσα τις σπουδές μου 2 χρόνια πριν τη λήξη της αναβολής μου, αλλά περίμενα να τελειώσει για να μπώ(μεγάλη λαλακία, τεσπά) και δεν μου είπαν τπτ.Βέβαια, πριν το κάνω είχα ρωτήσει και στο στρατολογικό μου γραφείο για να είμαι σίγουρος.

Στην Τρίπολη από ότι ακούω εδώ μέσα σας κάνουνε κομμάντα.:blink:

Ένα σκαλί πριν τις ειδικές δυνάμεις είναι.:p

Αν καταφέρεις να επιβιώσεις τίποτα πια δεν θα είναι αρκετό για σένα...:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει ρε παιδια με αυτο το στρατο?? πρεπει να μαθω επειγοντως ποτε μπαινω.. πηρα τηλ στη στρατολογια, αλλα μαλλον ενας φανταρος που βαριοταν απαντησε και μου εριξε ακυρο."δν μπορεις να μαθεις ποτε μπαινεις χωρις το χαρτι" μου ειπε... ποτε το στελνουν πια?? σε 3 βδομαδες πανω κατω μπαινω.. τελευταιο σ/κ το στελνουν?? δν μπορω να κανω κατι?? υπαρχει λογος που επειγομαι
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

8ος λοχος τεχνικου ιωαννινα(η κατι τετοιο τελοσπαντων μου ειπανε), ξερει κανεις τι παιζει εκει?( εκει μου ηρθε μεταθεση...)
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

εμεις στην αεροπορια εχουμε 3 γκρουπ, απο 5 μερες και το 3ο που παιρνω ειναι απο 29 πρωι και 8/5 μπαινουμε.

το πασχα που δεν θα εχει ατομα η μοναδα βλεπω να μας σουβλιζουν... 116μερες και σημερα :p

Εμείς με τα μεγάλα οφ παραλέει να ζητήσουμε ΚΑΙ την εορταστική. Είναι σα να κλέβεις εκκλησία. :O:O:shifty::lol:

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει ρε παιδια με αυτο το στρατο?? πρεπει να μαθω επειγοντως ποτε μπαινω.. πηρα τηλ στη στρατολογια, αλλα μαλλον ενας φανταρος που βαριοταν απαντησε και μου εριξε ακυρο."δν μπορεις να μαθεις ποτε μπαινεις χωρις το χαρτι" μου ειπε... ποτε το στελνουν πια?? σε 3 βδομαδες πανω κατω μπαινω.. τελευταιο σ/κ το στελνουν?? δν μπορω να κανω κατι?? υπαρχει λογος που επειγομαι

 

Emena mou irthe to xarth gia peziko kai parousiazome 12 maiou.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει ρε παιδια με αυτο το στρατο?? πρεπει να μαθω επειγοντως ποτε μπαινω.. πηρα τηλ στη στρατολογια, αλλα μαλλον ενας φανταρος που βαριοταν απαντησε και μου εριξε ακυρο."δν μπορεις να μαθεις ποτε μπαινεις χωρις το χαρτι" μου ειπε... ποτε το στελνουν πια?? σε 3 βδομαδες πανω κατω μπαινω.. τελευταιο σ/κ το στελνουν?? δν μπορω να κανω κατι?? υπαρχει λογος που επειγομαι

 

Πάρε στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου μήπως έχει έρθει...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...