Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια π βρίσκω την εκδοση 2.3.5 ωστε να πάω μετά στη 4.0? Yπάρχει κανα λινκ? επίσης στο site της Huawei υπαρχει μια εκδοση kernel αλλα χωρίς οδηγίες εγκαταστασης... Τι να κάνω? βοηθεια κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια π βρίσκω την εκδοση 2.3.5

εγώ την κατέβασα από εδώ http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc= (πατώντας στο κόκκινο κουμπί)

Link to comment
Share on other sites

εγώ την κατέβασα από εδώ http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc= (πατώντας στο κόκκινο κουμπί)

Κ πως εγκαθιστώ? έχει οδηγείες στα αγγλικά? έβαλες κ την 4.0? όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

:O

ok! θα περάσω πάλι τα αρχεία απο step1 κ step2 στον dload και θα σου πω!

 

 

---edit---

 

Έκανα αυτό που μου ειπες, έγινε το Update κανονικά όπως την πρώτη φορά και αφού τελειωσε έκλεισε,

το άνοιξα, έκανε τα δικά του και όλα ok!

μονο που τώρα μου τα δείχνει στα κινέζικα!

 

Το step3 αφού μου δημιούργησε πρόβλημα να φανταστώ ότι δεν το επαναλάβω, οτι δεν ασχολούμαι άλλο με την 2.3.5,

και ότι κλείνω πάλι το κινητό και περνάω CWM Recovery 5.0.2.7 και μετά την 2.3.6 του Kalo, σωστά??

 

 

Sorry για το πρήξιμο... :O

 

Όπως στα είπα φίλε μου βάζεις cwm μέσω pink screen και έπειτα περνάς τη rom του kalo.

Link to comment
Share on other sites

Κ πως εγκαθιστώ? έχει οδηγείες στα αγγλικά? έβαλες κ την 4.0? όλα καλά?

τσεκαρε εδω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3955497#post3955497

Απο το βήμα 1 μέχρι το 8 είναι οι οδηγίες για να πας από 2.2 σε 2.3.5,

εγώ αντιμετώπισα ενα πρόβλημα στο βήμα 7 (με το αρχείο από τον φάκελο step3) οπότε με την βοήθεια και τις συμβουλές των παιδιών, έκανα update μονό με τα αρχεία των φακέλων step1 και step2.

Εσύ μπορεί και να μην αντιμετωπίσεις πρόβλημα και να σου δουλέψουν κανονικά και τα 8 βήματα!

 

Τωρα εχω κανονικα την 2.3.5 και το επόμενο βήμα ειναι να πάω σε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705 του Kalo

 

Την 4.0 θα την αφήσω για πιο μετά

 

Όπως στα είπα φίλε μου βάζεις cwm μέσω pink screen και έπειτα περνάς τη rom του kalo.

Να σε ευχαριστήσω και δημόσια για την βοήθεια σου μιας και εχτές μιλούσαμε με P.M

 

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Γυριζει σε ελληνικα η κινεζικη 2.35?

 

Ναι πατησε κατω δεξια στην πρωτη εκκινηση και θα ανοιξει λιστα με ολες τις γλωσσες.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ναι όπως ειπε και ο Sofoklas υποστηρίζει κανονικά τα ελληνικά, αλλάζεις γλώσσα είτε απο την πρώτη εκκίνηση είτε μετά μέσα από το μενού!

εγώ τώρα επεξεργάζομαι λίγο την 2.3.5 πριν προχωρήσω στην custom, μήπως να κοίταζα και καμιά άλλη πέρα απο του Kalo???

ο φίλος king2009 μου πρότεινε να κοιτάξω και σε MIUI, Cyanogen μεριά http://www.mybike.gr/public/style_emoticons/default/think.gif

Edited by Newkid
Link to comment
Share on other sites

ναι όπως ειπε και ο Sofoklas υποστηρίζει κανονικά τα ελληνικά, αλλάζεις γλώσσα είτε απο την πρώτη εκκίνηση είτε μετά μέσα από το μενού!

εγώ τώρα επεξεργάζομαι λίγο την 2.3.5 πριν προχωρήσω στην custom, μήπως να κοίταζα και καμιά άλλη πέρα απο του Kalo???

ο φίλος king2009 μου πρότεινε να κοιτάξω και σε MIUI, Cyanogen μεριά http://www.mybike.gr/public/style_emoticons/default/think.gif

 

Απο μένα φίλε μου βάλε miui.Είναι πανέμορφες με άπειρα θέματα.Επίσης δεν καταλαβαίνουν πουθενά σε ότι παιχνίδι/εφαρμογή και να τρέξεις.Του kalo είναι καλή σταθερή αλλά είναι σαν να έχεις official με root χωρίς overclock.Cm7 μετά την 7.2 που βγήκε στις 2 Φεβρουαρίου έχω πολλά κολλήματα με σε πολλά παιχνίδια.Αν δεν βάλεις πάνω απο 100 εφαρμογές η miui είναι μονόδρομος.

 

Εικόνες απο την muiu rom που έχω τώρα:

 

3 home screens έχω

 

[ATTACH]25635[/ATTACH]

[ATTACH]25636[/ATTACH]

[ATTACH]25637[/ATTACH]

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ναι πατησε κατω δεξια στην πρωτη εκκινηση και θα ανοιξει λιστα με ολες τις γλωσσες.
παιδια το step 3 που το αφησατε να το κανω εγω? προσπαθω να καταλαβω τπτ απο τον οδηγο στα κινεζικα και αν βλεπω σωστα στο step 3 prepei περνασ μονο το αρχειο απο step 3 και οχι και αυτο του step 1 στο dload... λετε εκει να εγινε το9 μπερδεμα στον newkid? να το δοκιμασω ετσι? αν δν κανω καθολοθ step 3 μετα θα μπορω να παω στην 4,0?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το step 3 που το αφησατε να το κανω εγω? προσπαθω να καταλαβω τπτ απο τον οδηγο στα κινεζικα και αν βλεπω σωστα στο step 3 prepei περνασ μονο το αρχειο απο step 3 και οχι και αυτο του step 1 στο dload... λετε εκει να εγινε το9 μπερδεμα στον newkid? να το δοκιμασω ετσι? αν δν κανω καθολοθ step 3 μετα θα μπορω να παω στην 4,0?

 

Ενας απλος τροπος να μαθεις αν χρειαζεται σε σενα το step 3, ειναι να δεις αν εχεις τα power widgets στην μπαρα ειδοποιησεων. Αν κατεβαζοντας την μπαρα υπαρχουν διακοπτες για wifi, bluetooth κλπ δεν χρειαζεται να περασεις το step 3.

Αν εχεις σκοπο να βαλεις ICS τοτε δεν χρειαζεται να ασχοληθεις με το step 3 αφου η ICS εχει το δικο της.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

κανω αναβαθμιση στη 2,35 κινεζικη κ εγκαθιστωντασ τα βηματα 1+2 μ βγαζει μπλε οθονη... τι να κανω?

 

μετονομασες το δευτερο αρχειο σε update_g.app? Τι ακριβως εχεις κανει?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

μετονομασες το δευτερο αρχειο σε update_g.app? Τι ακριβως εχεις κανει?[/Qλυθηκε αυτο εχω πλεον 2,35 χωρις ομωσ το part 3 να το επιχειρησω? η να παω απευθειασ στο 4,0 θα εχω θεμα?
Link to comment
Share on other sites

λυθηκε αυτο εχω πλεον 2,35 χωρις ομωσ το part 3 να το επιχειρησω? η να παω απευθειασ στο 4,0 θα εχω θεμα?

 

σου απαντησα στην προηγουμενη σελιδα

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο που απευθύνομαι για επίσημο service στην Θεσσαλονίκη?

1) Στην Wind? (Δεν το πήρα από εκεί)

2) Στο eshop απόπου το πήρα?

3) Κάπου αλλού?

 

Plz

Link to comment
Share on other sites

Ενας απλος τροπος να μαθεις αν χρειαζεται σε σενα το step 3, ειναι να δεις αν εχεις τα power widgets στην μπαρα ειδοποιησεων. Αν κατεβαζοντας την μπαρα υπαρχουν διακοπτες για wifi, bluetooth κλπ δεν χρειαζεται να περασεις το step 3.

Αν εχεις σκοπο να βαλεις ICS τοτε δεν χρειαζεται να ασχοληθεις με το step 3 αφου η ICS εχει το δικο της.

 

σε ευχαριστω πολυ sofoclas αναβαθμισα σε 2,35 κ τωρα παω για την icm αξιζει λεσ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ sofoclas αναβαθμισα σε 2,35 κ τωρα παω για την icm αξιζει λεσ?

 

Εχει κλειδωμενο bootloader και δεν μπορεις να της περασεις cwm recovery και να φλασαρεις custom roms αλλα αν δεν σε ενδιαφερουν τα πειραγματα, αξιζει.

 

Πείτε μου λίγο που απευθύνομαι για επίσημο service στην Θεσσαλονίκη?

1) Στην Wind? (Δεν το πήρα από εκεί)

2) Στο eshop απόπου το πήρα?

3) Κάπου αλλού?

 

Plz

 

 

Επικοινωνησε με email στο panagiotis.prevas@teleservice.com για να σου πουνε, γραψε και το imei σου και το καταστημα απο το οποιο εγινε η αγορα.

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

τρεχω την official icm 4.0 χαρη στη βοηθεια των sofoclas k newkid τους ευχαριστω κ σορρυ για το πρηξιμο παιδιά. p.s to step 3 δεν το εκανα στην icm δεν φαινεται να λειπει κατι κ αφου ωσ εδω πηγαν ολα καλα δν θελω να το ρισκαρω λετε να χανω κατι σημαντικο? wifi bluethuh ola ok;)
Link to comment
Share on other sites

το μονο ακομα αν υπαρχει καποια καλη προταση για πληκτρολογιο που να αλλαζει απο ελληνικα σ αγγλικα κ αντιστροφα χωρισ να παω στισ ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη, αλλά το step3 φαίνεται να είναι πολύ σημαντικό, δεν ενεργοποιεί μόνο την μπάρα με τα εικονίδια, αλλά πολλά άλλα πράγματα στο μενού, καθώς και πλήθος εφαρμογών που πρέπει να είναι εγκατεστημένες αλλά δεν εμφανίζονται. Π.χ. όσοι μείνατε στο step2, σας εμφανίζεται το ραδιόφωνο και οι εφαρμογές backup και documents-to-go (ενδεχομένως κι άλλες);
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη, αλλά το step3 φαίνεται να είναι πολύ σημαντικό, δεν ενεργοποιεί μόνο την μπάρα με τα εικονίδια, αλλά πολλά άλλα πράγματα στο μενού, καθώς και πλήθος εφαρμογών που πρέπει να είναι εγκατεστημένες αλλά δεν εμφανίζονται. Π.χ. όσοι μείνατε στο step2, σας εμφανίζεται το ραδιόφωνο και οι εφαρμογές backup και documents-to-go (ενδεχομένως κι άλλες);

 

εμένα παρά το πρόβλημα που αντιμετώπισα με το step3, μου εμφανίζει κανονικά την μπάρα επάνω με τα εικονίδια και απ οτι τσέκαρα τώρα και το Ραδιόφωνο FM και την εφαρμογή για το Backup!

εκτός και αν το πέρασε και το step3 παρά το σκάλωμα που έφαγε, δεν ξερω!

έτσι και αλλιώς δεν θα μείνω για πολύ στην επίσημη 2.3.5, πάντως πάει σφαίρα σε σχέση με την 2.2! :)

Link to comment
Share on other sites

..................

έτσι και αλλιώς δεν θα μείνω για πολύ στην επίσημη 2.3.5, πάντως πάει σφαίρα σε σχέση με την 2.2! :)

Μιλά για τη νέα, την ICS, η οποία παρεμπιπτόντως με έχει εντυπωσιάσει! Καταρχήν φαίνεται να γλιτώσαμε επιτέλους από το γνωστό πρόβλημα στις επαφές (με τους διεθνείς κωδικούς).

Link to comment
Share on other sites

Μιλά για τη νέα, την ICS, η οποία παρεμπιπτόντως με έχει εντυπωσιάσει! Καταρχήν φαίνεται να γλιτώσαμε επιτέλους από το γνωστό πρόβλημα στις επαφές (με τους διεθνείς κωδικούς).

α ok sorry!

 

για της επαφές λες για το πρόβλημα με το +30 που αν δεν τις έχεις περάσει έτσι δεν σου εμφανίζει όνομα στις κλήσεις και στα sms?

Link to comment
Share on other sites

για της επαφές λες για το πρόβλημα με το +30 που αν δεν τις έχεις περάσει έτσι δεν σου εμφανίζει όνομα στις κλήσεις και στα sms?

Ακριβώς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...