Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απελπισία.

Ο μόνος συνδυασμός που φάνηκε αρχικά να δουλεύει ήταν να βλακω το step 3 και μαζί to log που δημιουργήθηκε κατά το αποτυχημένο Update.

Εμφανίστηκε η μπάρα του update, έφτασε κατευθείαν στην μέση και εκεί κόλησε. Το άφησα 20' αλλά τίποτα.

 

Βρήκα και την παλιά 2.3.5 που είχα βάλει πέρσι, αυτή με τα 3 βήματα και πήγα να ξανακάνω την διαδικασία αλλά πάλι τίποτα.

Τώρα δεν βγάζει κίτρινο warning απλά κολλάει στο unpacking.

 

Απελπίστικα. Πάει για service ή για πέταμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απελπισία.

Ο μόνος συνδυασμός που φάνηκε αρχικά να δουλεύει ήταν να βλακω το step 3 και μαζί to log που δημιουργήθηκε κατά το αποτυχημένο Update.

Εμφανίστηκε η μπάρα του update, έφτασε κατευθείαν στην μέση και εκεί κόλησε. Το άφησα 20' αλλά τίποτα.

 

Βρήκα και την παλιά 2.3.5 που είχα βάλει πέρσι, αυτή με τα 3 βήματα και πήγα να ξανακάνω την διαδικασία αλλά πάλι τίποτα.

Τώρα δεν βγάζει κίτρινο warning απλά κολλάει στο unpacking.

 

Απελπίστικα. Πάει για service ή για πέταμα...

 

Δοκιμασε με αλλη καρτα μνημης αν εχεις, κατα προτιμηση μικροτερη απο 4 γιγα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα αλλα το σκεφτομαι η αληθεια ακομη..ως προς την 2,3 τωρα ξερουμε γιατι δεν μπορω να την βρω οφισιαλ; ειναι κατι παροδικο η την κατεβασαν μαλλον?
Οριστε η 2.3:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1501943 πατα το πρωτο link.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω την βοηθεια σας... Εχω το κινητο εδω και καιρο..

Σας διαβαζω αρκετα χωρις ομως να συμμετασχω..

 

Την πατησα.... Θελησα να κανω την αναβαθμιση σε android 4.0 (λογω βελτιωσης καμερας) αλλα δεν τα καταφερα... Ειχα διαβασει αρκετες σελιδες το πως γινεται βημα-βημα.

Ωστοσο εκανα ενα λαθος, κατα την διαρκεια αναβαθμισης μου εβγαλε την ενδειξη failed, η μπαρα εμεινε στασιμη και αφου πρωτα πατησα τα κουμπια μετα εβγαλα την μπαταρια.

 

ΑΠΟ εκεινη την στιγμη και μετα το κινητο δεν ανοιγει καθολου ουτε recovery mode ουτε τιποτα..

 

Βοηθατε με σας παρακαλω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

 

εγω προσπαθησα να την περασω αλλα μου βγαζει aborted και περασα μια αλλη 4.04 aurora και απο οτι καταλαβα απο αυτο το site http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28053064 δεν ειναι για το pro εγινε λα8οσ απο την huawei για αυτο δεν γινεται αν καποιος καταφερε να την περασει αν μπορει ασ μασ πει την διαδικασια ευχαριστω εκ τον προτερον !:)

Edited by thelgi
Link to comment
Share on other sites

@tupac rip

Οπως ειδες φιλε μου , λιγοι ειναι αυτοι που ξερουν oτι μπορουσαν να βαλουν Horse Absolute , πολυ ευκολα και να ειχαν αλλο τηλεφωνο ..

Η καθονται με 2.2 στοκ η με 2.3 στοκ και νομιζουν οτι εχουν τηλεφωνο...

καλα του ειπες του φιλου huawe , να το δοκιμασει το Absolute , τουλαχιστον να δει τι μπορει να κανει στ'αληθεια το τηλ.. μας .

εν'τω μεταξυ , αρχιζει το παρτυ της ics , ε ρε γλεντια που θ'αρχισουν τωρα ...

 

@huawe

Φιλε μου μπορεις να βαλεις το Horse Absolute και να δεις τις πραγματικες δυνατοτητες της συσκευης που εχεις στα χερια σου , παρα πολυ ευκολα μεσα σε μιση ωριτσα και να μπορεσεις αμα θες να επαναφερεις ( για την εγγυηση ) μεσα σε 10 λεπτα ..

ειναι κριμα να εχετε το τηλ.. και να μην μπορειτε να το ευχαριστηθειτε ...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ!

 

Το ξέρω ότι θα έχει αναφερθεί πολλές φορες, αλλα για να τα ξεκαθαρίσω λίγο στο κεφάλι μου (πρώτη επαφή με android)

 

Ερώτηση:

Για να φτάσω στην 2.3.6 του Kalo, τα βήματα είναι (?)

1)από την 2.2.2 αναβαθμίζω στην επίσημη 2.3.5 από εδώ http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες.

Ο τροπος που ειδες ειναι και ο μοναδικος προς το παρον.

Τα βηματα για να πας απο 2.2.2. σε 2.3.5 ειναι απλα. Αφου κατεβασεις την αναβαθμιση και την κανεις unrar/unzip στο pc σου, και δεις οτι υπαρχουν οι φακελοι STEP1 STEP2 STEP3, τοτε κανεις τα εξης:

 

1. Κλεινεις το κινητο, βγαζεις την μπαταρια για 10 δευτερολεπτα περιπου, την ξαναβαζεις και μπαινεις σε recovery mode πατωντας Volume+ και το power button μεχρι να εμφανιστει η αρχικη οθονη του recovery.

 

2. Αφου εισαι στο recovery κανεις wipe data/cache ωστε να καθαρισει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Αφου το κανεις αυτο κλεινεις το τηλεφωνο.

 

3. Παιρνεις την microSD την συνδεεις με USB adapter στον υπολογιστη σου και δημιουργεις μεσα στην SD εναν φακελο που τον ονομαζεις dload.

 

4. Πας στον φακελο STEP2 της αναβαθμισης και ονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP

 

5. Παιρνεις τον αρχειο UPDATE.APP απο τον φακελο STEP1 και το αρχειο UPDATE_g.APP απο τον φακελο STEP2 και τα αντιγραφεις στον φακελο dload που εχεις δημιουργησει στην SD.

 

6. Βγαζεις την SD απο τον υπολογιστη, την βαζεις στο κινητο το ανοιγεις και πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ--> ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ--> ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ. Δινεις την αδεια σε οτι σου βγαλει μετα και αφηνεις το κινητο να κανει την αναβαθμιση.

 

7. Αφου γινει αυτο κλεινεις το κινητο, παιρνεις την SD την ξαναβαζεις στο pc πας στον φακελο dload και διαγραφεις τα 2 αρχεια (UPDATE.APP, UPDATE_g.APP) και οτι αλλο εχει μεσα ο φακελος. Μετα πας στον φακελο STEP1 της αναβαθμισης και αντιγραφεις το αρχειο UPDATE.APP στο dload. Πας στον φακελο STEP3 και μετονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP. To αντιγραφεις και αυτο στο dload.

 

8. Βαζεις την SD στο κινητο και το ανοιγεις. Πας παλι ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ-->ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ και ξανακανεις αναβαθμιση.

 

Οταν τελειωσει και αυτη η αναβαθμιση εχεις την 2.3.5 στο κινητο σου.

 

2)αφού γίνει 2.3.5 κατεβάζω του Kalo και την εγκαθιστώ σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

Σωστά μέχρι εδώ?

 

ή πρέπει μετά την 2.3.5 (και πριν την 2.3.6) να κανω αυτο το Root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3848316#post3848316

???

 

το CWM Recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1343276

ειναι απαραίτητο να εγκατασταθεί πριν πάω στη 2.3.5???

ή μπορώ και να μην το περάσω καθόλου?

 

και οταν φτάσω να έχω την 2.3.6 του kalo θα είμαι έτοιμος για χρήση του τηλεφώνου ή θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο???

 

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω την βοηθεια σας... Εχω το κινητο εδω και καιρο..

Σας διαβαζω αρκετα χωρις ομως να συμμετασχω..

 

Την πατησα.... Θελησα να κανω την αναβαθμιση σε android 4.0 (λογω βελτιωσης καμερας) αλλα δεν τα καταφερα... Ειχα διαβασει αρκετες σελιδες το πως γινεται βημα-βημα.

Ωστοσο εκανα ενα λαθος, κατα την διαρκεια αναβαθμισης μου εβγαλε την ενδειξη failed, η μπαρα εμεινε στασιμη και αφου πρωτα πατησα τα κουμπια μετα εβγαλα την μπαταρια.

 

ΑΠΟ εκεινη την στιγμη και μετα το κινητο δεν ανοιγει καθολου ουτε recovery mode ουτε τιποτα..

 

Βοηθατε με σας παρακαλω τι να κανω

 

ρε παιδια μια βοηθεια δωστε...

γραψτε αν μπορω να κανω κατι εγω αλλιως να το παω στην wind

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ!

 

Το ξέρω ότι θα έχει αναφερθεί πολλές φορες, αλλα για να τα ξεκαθαρίσω λίγο στο κεφάλι μου (πρώτη επαφή με android)

 

Ερώτηση:

Για να φτάσω στην 2.3.6 του Kalo, τα βήματα είναι (?)

1)από την 2.2.2 αναβαθμίζω στην επίσημη 2.3.5 από εδώ http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες.

 

 

2)αφού γίνει 2.3.5 κατεβάζω του Kalo και την εγκαθιστώ σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

Σωστά μέχρι εδώ?

 

ή πρέπει μετά την 2.3.5 (και πριν την 2.3.6) να κανω αυτο το Root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3848316#post3848316

???

 

το CWM Recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1343276

ειναι απαραίτητο να εγκατασταθεί πριν πάω στη 2.3.5???

ή μπορώ και να μην το περάσω καθόλου?

 

και οταν φτάσω να έχω την 2.3.6 του kalo θα είμαι έτοιμος για χρήση του τηλεφώνου ή θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο???

 

 

Ευχαριστώ! :)

 

root δεν χρειαζεται να κανεις, ειναι ετοιμη ροοταρισμενη η ρομ του καλο.

cwm recovery θα βαλεις μετα την αναβαθμιση σε 2.3.5 για να περασεις απο εκει την ρομ του καλο. Αν βαλεις cwm πριν την αναβαθμιση σε 2.3.5 θα σβηστει και θα ξαναμπει το μαμα.

Τα υπολοιπα, οπως τα ειπες..

 

ρε παιδια μια βοηθεια δωστε...

γραψτε αν μπορω να κανω κατι εγω αλλιως να το παω στην wind

ευχαριστω

 

Εξηγησε σε παρακαλω αναλυτικα τι εκανες για να καταλαβω. Επισημη ics προσπαθησες να βαλεις; Και πως ακριβως;

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

root δεν χρειαζεται να κανεις, ειναι ετοιμη ροοταρισμενη η ρομ του καλο.

cwm recovery θα βαλεις μετα την αναβαθμιση σε 2.3.5 για να περασεις απο εκει την ρομ του καλο. Αν βαλεις cwm πριν την αναβαθμιση σε 2.3.5 θα σβηστει και θα ξαναμπει το μαμα.

Τα υπολοιπα, οπως τα ειπες..

 

A, οποτε (αν κατάλαβα καλά) του Kalo την περνάω μέσω του CWM και όχι μέσω της rootαρισμενης 2.3.5 ε?

 

Αρα 2.2.2 -> official 2.3.5 -> CWM Recovery -> Custom 2.3.6 του Kalo ...και έτοιμος ο Φώντας!

 

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

A, οποτε (αν κατάλαβα καλά) του Kalo την περνάω μέσω του CWM και όχι μέσω της rootαρισμενης 2.3.5 ε?

 

Αρα 2.2.2 -> official 2.3.5 -> CWM Recovery -> Custom 2.3.6 του Kalo ...και έτοιμος ο Φώντας!

 

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

 

Ετσι, μεσω CWM περνας οποια Custom θελεις

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι, μεσω CWM περνας οποια Custom θελεις

 

Okkk Thanks!

Εχω ξεκινήσει την διαδικασία, αλλά ενω το Pc αναγνωρίζει την microSD κανονικά, το τηλέφωνο την βλέπει σαν κατεστραμμένη, δεν την αναγνωρίζει και δεν μπορώ να κάνω το update... την φόρμαρα και μέσα απο το τηλέφωνο και μέσα απο το Pc, αλλά τίποτα... στο Pc παίζει κανονικά, στο X5 τίποτα, :wacko:

 

απο δευτέρα λοιπόν η συνέχεια που θα δοκιμάσω με καινούρια SD

 

---edit---

 

βρήκα άλλη κάρτα sd και ξεκίνησα την αναβάθμιση, UPDATE.APP, UPDATE_g.APP στον dload απο φακέλους Step1 και Step2, ολα ok.

 

επανάληψη αλλά με τα UPDATE.APP, UPDATE_g.APP από τους φακέλους Step1 και Step3

αλλα εδω και κανενα 10λεπτο βαραει Restart

 

Firmware Update

Step 1/2

Step 2/2

 

Update Complete

 

Restaring...

 

και ξανά το ιδιο, και ξανά, και ξανά...

ετσι πρέπει???

 

 

μη μείνει και απο μπαταρία στο τέλος...

Edited by Newkid
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια δωστε...

γραψτε αν μπορω να κανω κατι εγω αλλιως να το παω στην wind

ευχαριστω

ΦΩΝΗ ΒΟΩΝΤΟΣ ΕΝ ΤΗΝ ΕΡΗΜΩ ΤΟΥ MYPHONE

Link to comment
Share on other sites

ΦΩΝΗ ΒΟΩΝΤΟΣ ΕΝ ΤΗΝ ΕΡΗΜΩ ΤΟΥ MYPHONE

 

Σου ζητησε πληροφορίες ο sofoclas μήπως μπορεί να βοηθήσει

 

Ετσι, μεσω CWM περνας οποια Custom θελεις
. Θελω να βαλω την icm official αλλά είμαι στη 2.2 και δεν μπορω να βρω την 2.3 official από το site της huawei... Καμια ιδέα? αξίζει η 4.0?

αρχικα επειδη το εχω μολις λιγες μερες ηθελα να μεινω σε official εκδοσεις

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Okkk Thanks!

Εχω ξεκινήσει την διαδικασία, αλλά ενω το Pc αναγνωρίζει την microSD κανονικά, το τηλέφωνο την βλέπει σαν κατεστραμμένη, δεν την αναγνωρίζει και δεν μπορώ να κάνω το update... την φόρμαρα και μέσα απο το τηλέφωνο και μέσα απο το Pc, αλλά τίποτα... στο Pc παίζει κανονικά, στο X5 τίποτα, :wacko:

 

απο δευτέρα λοιπόν η συνέχεια που θα δοκιμάσω με καινούρια SD

 

---edit---

 

βρήκα άλλη κάρτα sd και ξεκίνησα την αναβάθμιση, UPDATE.APP, UPDATE_g.APP στον dload απο φακέλους Step1 και Step2, ολα ok.

 

επανάληψη αλλά με τα UPDATE.APP, UPDATE_g.APP από τους φακέλους Step1 και Step3

αλλα εδω και κανενα 10λεπτο βαραει Restart

 

Firmware Update

Step 1/2

Step 2/2

 

Update Complete

 

Restaring...

 

και ξανά το ιδιο, και ξανά, και ξανά...

ετσι πρέπει???

 

 

μη μείνει και απο μπαταρία στο τέλος...

 

Σε ορισμενους το Step3 δημιουργει προβλημα, αν εχεις προβλημα, ξανακανε το Update μονο με τα Step1 κ Step2

 

. Θελω να βαλω την icm official αλλά είμαι στη 2.2 και δεν μπορω να βρω την 2.3 official από το site της huawei... Καμια ιδέα? αξίζει η 4.0?

αρχικα επειδη το εχω μολις λιγες μερες ηθελα να μεινω σε official εκδοσεις

 

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

 

Η 4.0.3 ειναι τελειως μαμα οπως και οι 2.2.2 και 2.3.5, αν θελεις να μεινεις με official ρομ ειναι μια χαρα αλλα επειδη εχει κλειδωμενο bootloader αν θελεις να ψαχτεις μετα, θα πρεπει να γυρισεις σε 2.3.5

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

@tupac rip

Οπως ειδες φιλε μου , λιγοι ειναι αυτοι που ξερουν oτι μπορουσαν να βαλουν Horse Absolute , πολυ ευκολα και να ειχαν αλλο τηλεφωνο ..

Η καθονται με 2.2 στοκ η με 2.3 στοκ και νομιζουν οτι εχουν τηλεφωνο...

καλα του ειπες του φιλου huawe , να το δοκιμασει το Absolute , τουλαχιστον να δει τι μπορει να κανει στ'αληθεια το τηλ.. μας .

εν'τω μεταξυ , αρχιζει το παρτυ της ics , ε ρε γλεντια που θ'αρχισουν τωρα ...

 

@huawe

Φιλε μου μπορεις να βαλεις το Horse Absolute και να δεις τις πραγματικες δυνατοτητες της συσκευης που εχεις στα χερια σου , παρα πολυ ευκολα μεσα σε μιση ωριτσα και να μπορεσεις αμα θες να επαναφερεις ( για την εγγυηση ) μεσα σε 10 λεπτα ..

ειναι κριμα να εχετε το τηλ.. και να μην μπορειτε να το ευχαριστηθειτε ...

Μεγάλο κρίμα...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σου ζητησε πληροφορίες ο sofoclas μήπως μπορεί να βοηθήσει

 

Καλημερα, οπως εγραψα ειχα την επισημη 2.2 και θελησα να περασω την επισημη 4.0. Εκανα το step 1 (εβαλα το UPDATE.APP και το UPDATE_g.APP) και λιγα δευτερολεπτα με την εναρξη της αναβαθμισης εβγαλε FAILED.

Σημειωτεον οτι ελεγξα αν προκειται για την εκδοση PRO. Ολα καλα μεχρι εκει..

 

Μετα το κινητο κολλησε... Και στο τελος αναγκαστηκα και εβγαλα την μπαταρια, απο εκεινη την στιγμη και μετα το κινητο δεν ξανανοιξε με κανενα τροπο...:(

Link to comment
Share on other sites

Σου ζητησε πληροφορίες ο sofoclas μήπως μπορεί να βοηθήσει

 

Καλημερα, οπως εγραψα ειχα την επισημη 2.2 και θελησα να περασω την επισημη 4.0. Εκανα το step 1 (εβαλα το UPDATE.APP και το UPDATE_g.APP) και λιγα δευτερολεπτα με την εναρξη της αναβαθμισης εβγαλε FAILED.

Σημειωτεον οτι ελεγξα αν προκειται για την εκδοση PRO. Ολα καλα μεχρι εκει..

 

Μετα το κινητο κολλησε... Και στο τελος αναγκαστηκα και εβγαλα την μπαταρια, απο εκεινη την στιγμη και μετα το κινητο δεν ξανανοιξε με κανενα τροπο...:(

 

UPDATE.APP απο step 1 στο φακελο dload. Vol + - και power.

UPDATE.APP απο step 2 στο φακελο dload. Vol + - και power.

UPDATE.APP απο step 3 στο φακελο dload. Vol + - και power.

Ετσι γινεται η αναβαθμηση σε 4.0.3, τωρα αν εχεις προβλημα και ετσι, δοκιμασε να γυρισεις στην 2.3.5 βαζοντας UPDATE.APP και UPDATE_g.APP της 2.3.5 στο φακελο dload και πατωντας παλι Vol + - και power.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμενους το Step3 δημιουργει προβλημα, αν εχεις προβλημα, ξανακανε το Update μονο με τα Step1 κ Step2

Να κάνω πάλι Update μεσα από τις Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός Χώρος --> Αναβάθμιση Λογισμικού?

 

Γιατί το θέμα είναι ότι τώρα αν βγάλω την SD και πατήσω το power, ανοίγει για 4-5 δευτερόλεπτα, δείχνει το λογότυπο της Huawei και μετά κλείνει

 

Αν του βάλω την SD και πατήσω το power, ανοίγει, γραφει πάλι

Firmware Update

Step 1/2

Step 2/2

 

Update Complete

 

Restaring...

 

και μετά κλείνει.

 

Και στις δυο περιπτώσεις ανοίγει για λίγο και κλείνει μόνο του, δεν μπρώ να μπω δηλαδή στις ρυθμίσεις.

 

Ενας συμφορουμιτης μου πρότεινε να μπω σε ροζ οθόνη, να συνδέσω το τηλέφωνο με το PC με Usb, και στον φάκελο image που θα ανοίξει να βρω το recovery.img και να το αντικαταστήσω με το recovery.img απο το Recovery 5.0.2.7 του geno.

Μετά απο recovery mode να περάσω την 2.3.6 του Kalo.

 

Δεν έχω προλάβει να το κάνω ακόμα, να κινηθώ έτσι?

Θα δουλέψει και θα είμαι ok? 'Η να δοκιμάσω πριν και τίποτα άλλο μήπως ανοίξει το τηλέφωνο και με την 2.3.5 (να βάλω παλι στην SD τα Step1 και Step2 μήπως στρώσει ας πούμε)

 

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω πάλι Update μεσα από τις Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός Χώρος --> Αναβάθμιση Λογισμικού?

 

Γιατί το θέμα είναι ότι τώρα αν βγάλω την SD και πατήσω το power, ανοίγει για 4-5 δευτερόλεπτα, δείχνει το λογότυπο της Huawei και μετά κλείνει

 

Αν του βάλω την SD και πατήσω το power, ανοίγει, γραφει πάλι

Firmware Update

Step 1/2

Step 2/2

 

Update Complete

 

Restaring...

 

και μετά κλείνει.

 

Και στις δυο περιπτώσεις ανοίγει για λίγο και κλείνει μόνο του, δεν μπρώ να μπω δηλαδή στις ρυθμίσεις.

 

Ενας συμφορουμιτης μου πρότεινε να μπω σε ροζ οθόνη, να συνδέσω το τηλέφωνο με το PC με Usb, και στον φάκελο image που θα ανοίξει να βρω το recovery.img και να το αντικαταστήσω με το recovery.img απο το Recovery 5.0.2.7 του geno.

Μετά απο recovery mode να περάσω την 2.3.6 του Kalo.

 

Δεν έχω προλάβει να το κάνω ακόμα, να κινηθώ έτσι?

Θα δουλέψει και θα είμαι ok? 'Η να δοκιμάσω πριν και τίποτα άλλο μήπως ανοίξει το τηλέφωνο και με την 2.3.5 (να βάλω παλι στην SD τα Step1 και Step2 μήπως στρώσει ας πούμε)

 

 

Thanks!

 

UPDATE.APP και UPDATE_g.APP απο Step1 και Step2 της 2.3.5 στο φακελο dload και πατησε Vol +, Vol- και power. Και με recovery και φλασαρισμα custom rom μπορει να δουλεψει αλλα δεν το εχω δοκιμασει

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

UPDATE.APP και UPDATE_g.APP απο Step1 και Step2 της 2.3.5 στο φακελο dload και πατησε Vol +, Vol- και power. Και με recovery και φλασαρισμα custom rom μπορει να δουλεψει αλλα δεν το εχω δοκιμασει

ok! θα περάσω πάλι τα αρχεία απο step1 κ step2 στον dload και θα σου πω!

 

 

---edit---

 

Έκανα αυτό που μου ειπες, έγινε το Update κανονικά όπως την πρώτη φορά και αφού τελειωσε έκλεισε,

το άνοιξα, έκανε τα δικά του και όλα ok!

μονο που τώρα μου τα δείχνει στα κινέζικα!

 

Το step3 αφού μου δημιούργησε πρόβλημα να φανταστώ ότι δεν το επαναλάβω, οτι δεν ασχολούμαι άλλο με την 2.3.5,

και ότι κλείνω πάλι το κινητό και περνάω CWM Recovery 5.0.2.7 και μετά την 2.3.6 του Kalo, σωστά??

 

 

Sorry για το πρήξιμο... :O

Edited by Newkid
Link to comment
Share on other sites

 

UPDATE.APP απο step 1 στο φακελο dload. Vol + - και power.

UPDATE.APP απο step 2 στο φακελο dload. Vol + - και power.

UPDATE.APP απο step 3 στο φακελο dload. Vol + - και power.

Ετσι γινεται η αναβαθμηση σε 4.0.3, τωρα αν εχεις προβλημα και ετσι, δοκιμασε να γυρισεις στην 2.3.5 βαζοντας UPDATE.APP και UPDATE_g.APP της 2.3.5 στο φακελο dload και πατωντας παλι Vol + - και power.

 

Δεν γινεται τιποτα, τα εκανα ολα αυτα, χωρις αποτελεσμα.

Δεν αναβει με τιποτα... Ουτε με καλωδιο, ουτε με μπαταρια..

Σε ευχαριστω παντως....

Αυριο θα παει κατα wind service...:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...