Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεχασα να πω πως ειμαι με official 2.3.5(B512)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζεται να μου πείτε την διαφορά αν έχω ενεργοποιημένο το fast boot ή απενεργοποιημένο; Εκτός ότι ανοίγει πιο γρήγορα το τηλ. και ότι μπορώ να μπω σε pink screen κλπ, υπάρχει κάποια διαφορά που υστερεί σε σχέση με το normal boot; Εσείς το χρησιμοποιείται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μου συνεβει κατι στο κινητο (x5 pro) που δεν το χω διαβασει πουθενα στις 200+ σελιδες του pro.

Εχω το κινητο 2 μερες,δεν εχω κανει ουτε root,ουτε εχω βαλει καμια custom rom,ειμαι με μαμισια 2.2.2. wind.Σημερα το πρωι κλεινω το κινητο και οταν πηγα να το ξανανοιξω φορτωνει το logo της Huawei κανονικα,μετα συνεχιζει με το animation του android και κολλαει εκει,σα να φορτωνει.Περιμενα περιμενα,κανα μισαωρο,τιποτα,δεν μπαινει στο λειτουργικο.

Δοκιμασα να το κλεισω αλλα δεν εκλεινε απο το κουμπι το power on/off.Εβγαλα την μπαταρια,την ξαναβαλα μετα απο μερικα λεπτα,παλι τα ιδια,κολλαει στο ''Android''..Εβγαλα sd card (8gb class 4),εβγαλα sim card,τιποτα.Εκλεισε μονο οταν τελειωσε η μπαταρια,και μετα οταν το βαλα να φορτισει παλι τα ιδια.Το αφησα πανω απο μια ωρα αναμενο οσο φορτιζε,τιποτα..Να αναφερω οτι η θερμοκρασια της συσκευης ηταν μεγαλυτερη απο το κανονικο οσο γινονταν ολα αυτα (δεν ξερω αν εχει σχεση με το οτι ηταν ανοιχτη τοση ωρα η οθονη,αλλα και χθες που επαιζα καμια ωρα παιχνιδια δεν ειχε ανεβει τοσο εχω την εντυπωση)

Δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα τα προγραμματα που του χω περασει ειναι αυτα:

i go myway 8.4.3

fast reboot pro 2.9

milocker 1.2.1. (νομιζω miui)

android assistant 3.7

beautiful battery 1.7.2.

go launcher ex 2.79 (ηταν απενεργοποιημενο)

Lucky patcher 1.0.10

mobo player 1.2.2

tiny flash light led 4.5

Winamp 1.2.12.

shake me out of here 5.04

miui music v3

optimize tool box 2.0.9.

skype

super compass

marine compass full 2.5.1. (δεν εκανε install για καποιο λογο)

επισης μερικα παιχνιδια οπως angry birds κλπ και μερικα hd της gameloft

Αυτα απ οσο θυμαμαι

Τι μπορει να εχει συμβει?Υπενθυμιζω ουτε root,ουτε custom rom,ουτε scripts,ουτε καν 2.3.5.Να το στειλω για αλλαγη?Θα μου δωσουν κατευθειαν νεα συσκευη?Η διορθωνεται καπως?Eιναι θεμα software h hardware?Tωρα που προσπαθω τοσες ωρες σκεφτομαι να μην το ρισκαρω να το κρατησω..εκτος κι αν εχω κανει κατι λαθος εγω που δε νομιζω γιατι δεν το χω σκαλισει πολυ το κινητο.

Να σημειωσω οτι με το που το συνδεω στο pc με usb βλεπει τις 2 μνημες του κινητου αλλα χωρις ονομα και δεν τις ανοιγει επισης.

Βοηθηστε σας παρακαλω οσοι εχετε γνωσεις η οποιος εχει καμια ιδεα για το τι παιζει..Ευχαριστω προκαταβολικα

 

(problem solved)

Edited by azuli
problem solved
Link to comment
Share on other sites

παιδες για την μπαταρια τι μπορω να κανω?Μου κραταει 2 μερες χωρις ιδιαιτερη χρηση.Εχω μεσα το task killer και το 3g δεν το εχω μονιμα ανοιχτο.Κανενα αλλο κολπακι υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

πόσο θες να σου κρατάει δηλ;

 

μιλάμε για android συσκευή με μεγάλη ενεργοβόρα οθόνη αφής κ με 3g ανοικτό.

τόσο κρατάνε όλα τα αφής...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

με μπόλικο wifi και 2 μέρες ψέμματα λένε.

με ήπια χρήση 2 ημέρες, με εντατική 1. Απλά τα πράγματα. Εγώ το φορτίζω κάθε βράδι και δεν ανησυχώ μην ξεμείνω την επόμενη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

με μπόλικο wifi και 2 μέρες ψέμματα λένε.

με ήπια χρήση 2 ημέρες, με εντατική 1. Απλά τα πράγματα. Εγώ το φορτίζω κάθε βράδι και δεν ανησυχώ μην ξεμείνω την επόμενη.

 

Δυστυχως ετσι ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

guys,πηρε ο αδερφος μου το ideos x5 pro.

Δεν το εχει ουτε μηνα και απο οτι μου λεει εχει μαζεψει σκονη μεσα απτην οθονη και επισης αρκετες φορες ακουει την φωνη του οταν μιλαει με καποιον αλλο...

 

Για το πρωτο τι μπορουμε να κανουμε?

Για το δευτερο διορθωνεται με κανα fix ή καποια custom rom?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια

Μετά από επανεκκίνηση εργοστασιακών ρυθμίσεων ανοίγει και μένει στην αρχική οθόνη IDEAS .

Μπορώ να κάνω κάτι η πάει για service ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια

Μετά από επανεκκίνηση εργοστασιακών ρυθμίσεων ανοίγει και μένει στην αρχική οθόνη IDEAS .

Μπορώ να κάνω κάτι η πάει για service ευχαριστώ

 

ποση ωρα ειναι ετσι?

Εχεις custom rom ή official?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια

Μετά από επανεκκίνηση εργοστασιακών ρυθμίσεων ανοίγει και μένει στην αρχική οθόνη IDEAS .

Μπορώ να κάνω κάτι η πάει για service ευχαριστώ

 

Αναψε το με πατημενο το volume + και στο μενου που θα δεις, επελεξε wipe data

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

guys,πηρε ο αδερφος μου το ideos x5 pro.

Δεν το εχει ουτε μηνα και απο οτι μου λεει εχει μαζεψει σκονη μεσα απτην οθονη και επισης αρκετες φορες ακουει την φωνη του οταν μιλαει με καποιον αλλο...

 

Για το πρωτο τι μπορουμε να κανουμε?

Για το δευτερο διορθωνεται με κανα fix ή καποια custom rom?

 

Σκονη: Γνωστο προβλημα. Η σκονη απ'οτι καταλαβα μπαινει απο την εισοδο των ακουστικων (3.5mm Jack). Εγω εχω κανει πατεντα κι εχω χωσει μεσα ενα μαλακο πλαστικο κομματι ωστε να καλυπτει ολη την τρυπα μεχρι επανω ισα ισα. Παρατηρησα οτι απο τοτε δεν εχω αυξηση σκονης.

 

Αυτο με την φωνη, μηπως ο αδερφος σου του εχει βαλει θηκη?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκονη: Γνωστο προβλημα. Η σκονη απ'οτι καταλαβα μπαινει απο την εισοδο των ακουστικων (3.5mm Jack). Εγω εχω κανει πατεντα κι εχω χωσει μεσα ενα μαλακο πλαστικο κομματι ωστε να καλυπτει ολη την τρυπα μεχρι επανω ισα ισα. Παρατηρησα οτι απο τοτε δεν εχω αυξηση σκονης.

 

Αυτο με την φωνη, μηπως ο αδερφος σου του εχει βαλει θηκη?

 

Εχει θηκη,ναι!Οποτε η λυση σε αυτο ειναι να τη βγαλει ε?

 

Για την σκονη,μπορω να το παω στη wind να το καθαρισει τσαμπα?ωστε μετα να του βαλω ενα πλαστικο βίσμα ακουστικων(καπου ειχα δει στο ebay να πουλανε)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εχει θηκη,ναι!Οποτε η λυση σε αυτο ειναι να τη βγαλει ε?

 

Για την σκονη,μπορω να το παω στη wind να το καθαρισει τσαμπα?ωστε μετα να του βαλω ενα πλαστικο βίσμα ακουστικων(καπου ειχα δει στο ebay να πουλανε)

 

Αναφερθηκε κι αλλες φορες το προβλημα θηκης-φωνης και νομίζω οτι καπου στο thread αυτο ή στο modding βρεθηκε λυση. Αλλιως να βγαλει την θηκη και να παρει μια που μπαινει και βγαινει, ξερεις, του στυλ καλτσάκι.

 

Δε γνωριζω τι θα σου πουνε στη Wind.

 

Αμα βρεις ειδικο προστατευτικο για το βισμα ενημερωσε φιλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκε κι αλλες φορες το προβλημα θηκης-φωνης και νομίζω οτι καπου στο thread αυτο ή στο modding βρεθηκε λυση. Αλλιως να βγαλει την θηκη και να παρει μια που μπαινει και βγαινει, ξερεις, του στυλ καλτσάκι.

 

Δε γνωριζω τι θα σου πουνε στη Wind.

 

Αμα βρεις ειδικο προστατευτικο για το βισμα ενημερωσε φιλε.

 

Οριστε

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Οριστε

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια!

 

Ωραιος....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

guys,πηρε ο αδερφος μου το ideos x5 pro.

...αρκετες φορες ακουει την φωνη του οταν μιλαει με καποιον αλλο...

 

Για το δευτερο διορθωνεται με κανα fix ή καποια custom rom?

 

κ μενα μου παραπονεθηκαν οτι ακουν την φωνη τους διπλα .

 

η θηκη δημιουργει το όλο το προβλημα;

 

καμια αλλη λυση εκτος απο την θηκη "καλτσακι";;

Link to comment
Share on other sites

κ μενα μου παραπονεθηκαν οτι ακουν την φωνη τους διπλα .

 

η θηκη δημιουργει το όλο το προβλημα;

 

καμια αλλη λυση εκτος απο την θηκη "καλτσακι";;

 

Αλλη λυση ειναι να βαλεις ενα κοματι σελοτέιπ και να καλυψεις την τρυπίτσα του μικροφωνου, αλλα παραειναι γυφτια ε?

 

Εγω κατι τετοιο εχω:

http://tbeyond.com/images/499/990/993/3BHWX5V01_10.jpg

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κ μενα μου παραπονεθηκαν οτι ακουν την φωνη τους διπλα .

 

η θηκη δημιουργει το όλο το προβλημα;

 

καμια αλλη λυση εκτος απο την θηκη "καλτσακι";;

 

Το πρόβλημα σχεδόν εξαφανίζεται, αν αφαιρεθεί το πίσω κάλυμμα της μπαταρίας, και μπει η θήκη gel από επάνω με τη συσκευή "γυμνή". Γίνεται όμως κάπως "πλαδαρή" στην αφή η συσκευή. Ένα χοντρό χαρτονάκι αντί του πίσω καλύμματος διορθώνει κάπως την αίσθηση, δεδομένου βέβαια ότι η θήκη σου είναι αδιαφανής. Αν έχει βρει κάποιος καλύτερη λύση να μας την πει να την δοκιμάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σχεδόν εξαφανίζεται, αν αφαιρεθεί το πίσω κάλυμμα της μπαταρίας, και μπει η θήκη gel από επάνω με τη συσκευή "γυμνή". Γίνεται όμως κάπως "πλαδαρή" στην αφή η συσκευή. Ένα χοντρό χαρτονάκι αντί του πίσω καλύμματος διορθώνει κάπως την αίσθηση, δεδομένου βέβαια ότι η θήκη σου είναι αδιαφανής. Αν έχει βρει κάποιος καλύτερη λύση να μας την πει να την δοκιμάσουμε.

 

Μπραβο. Αυτο εψαχνα. Θυμομουν οτι καπου το διαβασα. Αρα υπαρχει κι αυτη η λυση. Παντως ρε παιδια εμενα μ'αρεσει να εχω την αισθηση του κινητου. Γι'αυτο δεν εχω μονιμη θηκη αλλα σαν αυτη που postαρα παραπανω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

Αλλιως αν βαλω ενα σελοτέιπ στο μικροφωνο οπως λεει ο φιλος TUPAC_RIP λες να στρωσει;

 

φιλε TUPAC_RIP το εχεις δοκιμασει; το μικροφωνο που ειναι στο τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

Αλλιως αν βαλω ενα σελοτέιπ στο μικροφωνο οπως λεει ο φιλος TUPAC_RIP λες να στρωσει;

 

φιλε TUPAC_RIP το εχεις δοκιμασει; το μικροφωνο που ειναι στο τηλ;

 

Δεν το εχω δοκιμασει φιλε μου. Ειχα διαβασει καποια σχολια.

Βρηκα ενα:

Μάλιστα. Μου αρέσει που παρακολουθούσα και συζητήσεις για το ποια είναι η καλύτερη θήκη... Έβαλα ένα ζελοτειπ επάνω στο μικρόφωνο voice cancelation. Στην πρώτη δοκιμή φαίνεται να υπάρχει βελτίωση. Θα το κρατήσω μερικές μέρες και θα σας πω αν φτιάχνει το πρόβλημα του μικροφωνισμού.

 

Η μικρη οπή που βρησκεται στον ''πάτο'' της συσκευης διπλα στην microUSB θυρα ειναι το μικροφωνο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...