Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ εχει αναψει ροζ οθονη, τωρα?

 

Για να εχει αναψει ροζ οθονη, δεν εχεις βαλει το αρχειο update.app απο το step1 στον φακελο dload της καρτας.

Οταν ανοιγεις το κινητο με τα πληκτρα εντασης, ψαχνει πρωτα για αρχεια αναβαθμισης και μετα μπαινει σε ροζ οθονη.

Εσυ αυτο που πρεπει να κανεις, ειναι να βαλεις ενα-ενα τα update.app απο τα 3 step στον φακελο dload και να ενεργοποιησεις με αυτον τον τροπο την συσκευη.

Αν εχεις βαλει το αρχειο στην καρτα μνημης και παλι μπαινει σε ροζ οθονη, τοτε δεν εχει γινει καλα η αντιγραφη. Ξαναπροσπαθησε η κανε φορματ την καρτα και ξαναπροσπαθησε η δοκιμασε αλλη καρτα μνημης.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μια μικρή υποψία και τη σημειώνω προς αποφυγή παρερμηνείας. Στο φάκελο dload βάζεις μόνο το αρχείο update, όχι το φάκελο step που περιέχει το update.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Υποψιάζομαι πως η Gingerbread έκδοση που έχει ανεβάσει η Huawei στο Site της, είναι απλά για να μπορέσουμε να κάνουμε update στην ICS.

Οπότε, το ερώτημά μου είναι:

  1. Που θα βρω την επίσημη Β512, με ΟΛΕΣ τις εφαρμογές (step 1,2,3 δηλαδή);
  2. Που θα βρω την Β540, official κατά προτίμηση, ή με "πειραγμένα" fps?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,το κινητο το χω μια βδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,μονο που προχτες αρχισε να κανει κατι περιεργο.Εκει ποθ νο βαζω σε sleep mode,ξαφνικα αναβει η οθινη και φωτιζουν τα πληκτρα απο κατω,περιπου 1 δευτερολεπτο,και μετα μπαινει παλι σε sleep mode.Αυτο το κανει σχεδων συνεχεια.Ενας φιλος που το εχει καιρο το κινητο μου ειπε οτι γενικα το κανει αυτο,αλλα εχει αρχισει να γινετε ενοχλητικο και μου καιει και μπαταρια :mad: Καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Για να εχει αναψει ροζ οθονη, δεν εχεις βαλει το αρχειο update.app απο το step1 στον φακελο dload της καρτας.

Οταν ανοιγεις το κινητο με τα πληκτρα εντασης, ψαχνει πρωτα για αρχεια αναβαθμισης και μετα μπαινει σε ροζ οθονη.

Εσυ αυτο που πρεπει να κανεις, ειναι να βαλεις ενα-ενα τα update.app απο τα 3 step στον φακελο dload και να ενεργοποιησεις με αυτον τον τροπο την συσκευη.

Αν εχεις βαλει το αρχειο στην καρτα μνημης και παλι μπαινει σε ροζ οθονη, τοτε δεν εχει γινει καλα η αντιγραφη. Ξαναπροσπαθησε η κανε φορματ την καρτα και ξαναπροσπαθησε η δοκιμασε αλλη καρτα μνημης.

 

Καλησπερα αλανια!!!!!!!!! Καταρχην θελω να σας ευχαριστησω για τη πολυτιμη βοηθεια σας, τελικα ηταν η καρτα που εφταιγε και δε γινοταν η αναβαθμιση!!!! Εχω βαλει και τα 3 Step μονο που στο τευλευταιο μου γραφει οτι ολα τα Formating ειναι ΟΚ και το File backup succes!!! Αλλα εχει κολησει εκει,δε θα πρεπε να μου κανει RESTART το τηλεφωνο απο μονο του οπως τα προηγουμενα STEP????? Moυ γραφει στα Σχετικα με το τηλεφωνο Εκδοση Αnroid4.0.3 Εκδοση Kernel3.0.8 kariumow ekdoshw U8800IV100R001C00B926 ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ??????? Και παλι ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!

Edited by ganian1979
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ποια ειναι κατα τη γνωμη σας η πιο σταθερη ROM(ειτε official ειτε custom) για το απλο Χ5 διοτι το πηρε ο αδερφος μου και θελει να φυγει απο 2.2...Δε θα ασχοληθει με περαιτερω αναβαθμισεις κλπ ουτε ειναι "ψειρας" να πειραζει το κινητο, απλα θα την περασει και τελος δεν προκειται να ασχοληθει ξανα με ROM.

 

Ενα link με οδηγιες θα το εκτιμουσα πολυ. Ευχαριστω :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ποια ειναι κατα τη γνωμη σας η πιο σταθερη ROM(ειτε official ειτε custom) για το απλο Χ5 διοτι το πηρε ο αδερφος μου και θελει να φυγει απο 2.2...Δε θα ασχοληθει με περαιτερω αναβαθμισεις κλπ ουτε ειναι "ψειρας" να πειραζει το κινητο, απλα θα την περασει και τελος δεν προκειται να ασχοληθει ξανα με ROM.

 

Ενα link με οδηγιες θα το εκτιμουσα πολυ. Ευχαριστω :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182 Για την ωρα ειναι η 2,3,5 πιο καλη διοτι η 4,0 τωρα βγηκε κι εχει ψιλοπροβλημματακια!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182 Για την ωρα ειναι η 2,3,5 πιο καλη διοτι η 4,0 τωρα βγηκε κι εχει ψιλοπροβλημματακια!!

 

Αυτη ειναι για το pro,για το απλο πρεπει να κοιταξεις στο thread του απλου

Link to comment
Share on other sites

Moυ γραφει στα Σχετικα με το τηλεφωνο Εκδοση Αnroid4.0.3 Εκδοση Kernel3.0.8 kariumow ekdoshw U8800IV100R001C00B926 ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ??????? Και παλι ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!

Ναι, είσαι ΟΚ:!:

Link to comment
Share on other sites

Ωπα γραψτε ακυρο λαθος τοπικ απο κεκτημενη ταχυτητα :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Υποψιάζομαι πως η Gingerbread έκδοση που έχει ανεβάσει η Huawei στο Site της, είναι απλά για να μπορέσουμε να κάνουμε update στην ICS.

Οπότε, το ερώτημά μου είναι:

  1. Που θα βρω την επίσημη Β512, με ΟΛΕΣ τις εφαρμογές (step 1,2,3 δηλαδή);
  2. Που θα βρω την Β540, official κατά προτίμηση, ή με "πειραγμένα" fps?

Κανείς;

Δεν υπάρχουν αυτές οι ROM?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,το κινητο το χω μια βδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,μονο που προχτες αρχισε να κανει κατι περιεργο.Εκει ποθ νο βαζω σε sleep mode,ξαφνικα αναβει η οθινη και φωτιζουν τα πληκτρα απο κατω,περιπου 1 δευτερολεπτο,και μετα μπαινει παλι σε sleep mode.Αυτο το κανει σχεδων συνεχεια.Ενας φιλος που το εχει καιρο το κινητο μου ειπε οτι γενικα το κανει αυτο,αλλα εχει αρχισει να γινετε ενοχλητικο και μου καιει και μπαταρια :mad: Καμια ιδεα ?

 

 

Καμια ιδεα ρε παιδια :cry:

Link to comment
Share on other sites

το βλεπεις μετα...ζωη να χουνε τα torrent :P αδερφε πες γιατι μου χει σπασει τα νευρα !!!

Ποια έκδοση έχεις; Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση; Η 2.3.5.512 είχε κάτι προβληματάκια.

(τι ακριβως εννοείς sleep mode; αναμονή; )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους Χ5 PRO!!! 3 ερωτησεις θελω να κανω σε οσους εχετε βαλει την μαμα ΙCS 4.03, 1)τα αφης κουμπακια κατω απο την οθονη αναβουν καθολου γιατι σ εμενα οχι κι αν μπορω να κανω κατι γι αυτο. 2) Αν θελετε τσεκαρετε τη RAM σας και πειτε μου ποσο κατ. και ποσο ελ. γιατι σ εμενα μολις τωρα εκανα μια επανακινηση και μου δειχνει 250.κατ και 95 ελ χωρις να εχω βαλει μεσα τιποτα το ιδιαιτερο οταν το ανοιξω καμια εφαρογη το ελ πεφτει στο 25........ 3) H ICS εχει γρηγορη εκινηση? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους Χ5 PRO!!! 3 ερωτησεις θελω να κανω σε οσους εχετε βαλει την μαμα ΙCS 4.03, 1)τα αφης κουμπακια κατω απο την οθονη αναβουν καθολου γιατι σ εμενα οχι κι αν μπορω να κανω κατι γι αυτο. 2) Αν θελετε τσεκαρετε τη RAM σας και πειτε μου ποσο κατ. και ποσο ελ. γιατι σ εμενα μολις τωρα εκανα μια επανακινηση και μου δειχνει 250.κατ και 95 ελ χωρις να εχω βαλει μεσα τιποτα το ιδιαιτερο οταν το ανοιξω καμια εφαρογη το ελ πεφτει στο 25........ 3) H ICS εχει γρηγορη εκινηση? Ευχαριστω!

 

Για τον φωτισμο των πληκτρων κατι εχω βρει αλλα σβηνουν μετα απο 3 δευτερολεπτα, μολις αγγιξεις την οθονη αναβουν ξανα, το ψαχνω για να μενουν αναμενα οση ωρα ειναι και η οθονη.

Για την ραμ μια λυση ειναι να σβησεις οσες εφαρμογες συστηματος δεν χρησιμοποιεις και ειναι πολλες..

Και τα δυο παραπανω προυποθετουν να εχεις δικαιωματα root.

Η γρηγορη εκκινηση ειναι η προτελευταια επιλογη στις ρυθμισεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους Χ5 PRO!!! 3 ερωτησεις θελω να κανω σε οσους εχετε βαλει την μαμα ΙCS 4.03, 1)τα αφης κουμπακια κατω απο την οθονη αναβουν καθολου γιατι σ εμενα οχι κι αν μπορω να κανω κατι γι αυτο. 2) Αν θελετε τσεκαρετε τη RAM σας και πειτε μου ποσο κατ. και ποσο ελ. γιατι σ εμενα μολις τωρα εκανα μια επανακινηση και μου δειχνει 250.κατ και 95 ελ χωρις να εχω βαλει μεσα τιποτα το ιδιαιτερο οταν το ανοιξω καμια εφαρογη το ελ πεφτει στο 25........ 3) H ICS εχει γρηγορη εκινηση? Ευχαριστω!

 

1) Φωτισμός στα πλήκτρα αφής δεν λειτουργεί, παρά στην αρχή της εκκίνησης του τηλεφώνου. Μόλις σβήσει για πρώτη φορά η οθόνη, χάνεται και ο φωτισμός στα πλήκτρα αφής. Νομίζω πως κάπου πιο πάνω διάβασα πως υπάρχει μια λύση για rooted συσκευές, αλλά δεν γνωρίζω αν την εφάρμοσε κανείς.

2) Αμέσως μετά την εκκίνηση έχω 264 mb used και 82 mb free. Ανοίγοντας ένα παιχνίδι πέφτει στα 42 mb free

3) Ναι, έχει γρήγορη εκκίνηση.

 

Και προσθέτω στα προβλήματα το μικρόφωνο αν και δεν άκουσα άλλον να το αναφέρει. Εμένα τουλάχιστον σχεδόν δεν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση σε ICS (κάνει σπασίματα στη φωνή) και αναγκάστηκα να χρησιμοποιώ bluetooth handsfree.

Link to comment
Share on other sites

1) Φωτισμός στα πλήκτρα αφής δεν λειτουργεί, παρά στην αρχή της εκκίνησης του τηλεφώνου. Μόλις σβήσει για πρώτη φορά η οθόνη, χάνεται και ο φωτισμός στα πλήκτρα αφής. Νομίζω πως κάπου πιο πάνω διάβασα πως υπάρχει μια λύση για rooted συσκευές, αλλά δεν γνωρίζω αν την εφάρμοσε κανείς.

2) Αμέσως μετά την εκκίνηση έχω 264 mb used και 82 mb free. Ανοίγοντας ένα παιχνίδι πέφτει στα 42 mb free

3) Ναι, έχει γρήγορη εκκίνηση.

 

Και προσθέτω στα προβλήματα το μικρόφωνο αν και δεν άκουσα άλλον να το αναφέρει. Εμένα τουλάχιστον σχεδόν δεν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση σε ICS (κάνει σπασίματα στη φωνή) και αναγκάστηκα να χρησιμοποιώ bluetooth handsfree.

 

Oxι εγω προβλημμα με το μικροφωνο δεν εχω, παντως το οτι δουλευει τοσο πολυ η Ram δεν ειναι καλο!!!! Πως θα βρω τη γρηγορη εκινιση?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια δωστε...

γραψτε αν μπορω να κανω κατι εγω αλλιως να το παω στην wind

ευχαριστω

 

Λοιπόν το κινητό πήγε στην wind service τη δευτερα 2/7 και ηρθε σημερα 13/7 με αλλαγη πλακετας, νεο ΙΜΕΙ κ.λ.π.

φοραει παλι 2.2.

εγω αν και ακολουθησα εδω τις οδηγιες αναβαθμισης απο 2.2 στην μαμα 4.0 απετυχα, και τωρα φοβαμαι να ξαναπροσπαθησω σε αναβαθμιση αν και το θελω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την "επιτυχή" αναβάθμιση σε 4 , διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει το HiSuite και δεν συγχρονίζει ημερολόγιο/επαφές με το Outlook.

 

Κλήσεις, μηνύματα, browsing, κλπ φαίνεται να λειτουργούν μια χαρά.

 

Οπότε, πίσω στο 2.3

 

Φίλε, κατέβασε το hi suite που είναι για την 4.0, αν έχεις το παλιό της 2.2 δεν συνεργάζεται σωστά.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, κατέβασε το hi suite που είναι για την 4.0, αν έχεις το παλιό της 2.2 δεν συνεργάζεται σωστά.

Υπάρχει λόγος που προτιμάτε το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αντί για το MyPhoneExplorer;

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να ξαναγυρισω στο αγαπημενο μου Χ5 μετα απο περιπλανηση με διαφορα ανδροειδη που δεν με ενθουσιασαν οσο το Χ5...ειχα απο αρχες 2011 το απλο και το ειχα ξεσκισει. Μια ερωτηση μονο, CM9 θα παρουμε? η Καλυτερη AOSP ποια ειναι?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος που προτιμάτε το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αντί για το MyPhoneExplorer;

 

 

Οχι, απλά είναι το "μαμά" πρόγραμμα και αυτό είχε ο φίλος.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...