Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ναι. Είχε μέσα το πολύ πρακτικό widget που σου βάζει στην notification bar τους διακόπτες on/off των wifi, gps, bt κτλ , είχε καιρό της accuweather πολύ καλό και ποιοτικό επίσης widget και γενικά είχε μοντιφιές της Huawei που αξίζουν με τα χίλια να μπουν.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΚ, ευχαριστω.

Ξεκικναμε τις δοκιμες..:)

 

Akalos, στο 3ο βημα χρειαζεται μονο το Update.app να υπαρχει στη SD?

 

Η 572 , προς το παρον, δουλευει μια χαρα. Εβαλα τα προγραμματα που ειχα πριν, ολα ρολοι. Το ζεσταμα ηταν μαλλον κατι της στγμης.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by bocgeorge
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ειναι η ιδεα μου ή φαινεται να ζεσταινεται η μπαταρια περισσοτερο?

 

Μπορει να δεις και αλλα στην πορεια,,,ελπιζω να καθαρισεις χωρις ιδιαιτερα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το x5 pro ενος φιλου.

Για καποιο λογο δεν καταφερνει να bootαρει και μπαινει στο recovery mode. Δοκιμασα να κανω wipe data/factory reset. Το ολοκληρωνει αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα can't mount @ "(or /dev/block/mmcblk0p13)" και μετα παλι τα ιδια.

Καμια ιδεα τι να κανω? Να δοκιμασω να περασω την 2.3.5 ?

 

Υ.Γ. Το κινητο ειναι stock χωρις να του εχει γινει ποτε root ή κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το x5 pro ενος φιλου.

Για καποιο λογο δεν καταφερνει να bootαρει και μπαινει στο recovery mode. Δοκιμασα να κανω wipe data/factory reset. Το ολοκληρωνει αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα can't mount @ "(or /dev/block/mmcblk0p13)" και μετα παλι τα ιδια.

Καμια ιδεα τι να κανω? Να δοκιμασω να περασω την 2.3.5 ?

 

Υ.Γ. Το κινητο ειναι stock χωρις να του εχει γινει ποτε root ή κατι αλλο...

 

Δηλαδη,πατας power on και μπαινει σε recovery ???

Εφοσον εχεις κανει wipe data ,,το τηλ... πρεπει να μενει κολλημενο στο huawei logo,,,γιατι το εχεις σβησει πλεον...

Στο ροζ φακελο,ειναι ολα τα αρχεια μεσα ??

Αν δεν εχεις κανει κανενα backup,,,,τοτε η θα βαλεις το clockworkmod ,για 2.2,,και θα ξανανοιξει το τηλ.. σε 2.2 ,,η θα αναβαθμισεις ....

Δεν κανουμε wipe data ,xωρις να εχουμε καποιο backup στην καρτα μας......

Link to comment
Share on other sites

Παταω power on φτανει μεχρι το λευκο screen με το logo της huawei κανει restart, ξανακανει τα ιδια και μετα μπαινει στο recovery mode. Αυτα τα εκανε και πρωτου επιλεξω να κανει wipe data/factory reset.

Να δοκιμασω να περασω την Β572 απο το link που δινει ο akalos λιγο πιο πισω ?

Btw που ειναι ο ροζ φακελος που αναφερεις?

Link to comment
Share on other sites

Παταω power on φτανει μεχρι το λευκο screen με το logo της huawei κανει restart, ξανακανει τα ιδια και μετα μπαινει στο recovery mode. Αυτα τα εκανε και πρωτου επιλεξω να κανει wipe data/factory reset.

Να δοκιμασω να περασω την Β572 απο το link που δινει ο akalos λιγο πιο πισω ?

Btw που ειναι ο ροζ φακελος που αναφερεις?

 

Ακριβως αυτο που σου ειπα εγινε.....αν οχι εσυ ,τοτε ο κατοχος του τηλ.. εχει κανει wipe data και τωρα το τηλ.. ειναι σβησμενο....

Σβησε το τηλ.. κρατα πατημενα τα ,,,vol + ,vol - και power on....

Τοτε θα ανοιξει μια ροζ οθονη...

Συνδεσε το τηλ.. στο pc ,και θα ανοιξει ,ενας φακελος ,,image,,

Μεσα σ'αυτον το φακελο θα πρεπει να εχει 5-6 αρχεια...

Κανε αυτο ,και πες μου ,ποια αρχεια εχει μεσα,,και θα σου πω μετα τι θα κανεις..

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο ! ;)

[ATTACH]24452[/ATTACH]

 

Καλα εισαι ,,δεν εχεις τιποτα...η κανεις αναβαθμιση με τις οδηγιες των παιδιων η βαζεις το clockworkmod για 2.2.2 ,,και ξαναγυριζεις σε 2.2 ...και μετα μπορω να σου πω πως το κανεις σφαιρα.....

οταν μπαινεις recovery ,γραφει επανω (5.0.2.7) ετσι ??

Η μηπως εχει κανενα αλλο ??

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery mode δεν αναφερει πουθενα τιποτα για καποια version (5.0.2.7).

 

#################################################################

Android system recovery <3e>

Android system recovery utility

 

reboot system now

apply sdcard:update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

touchscreen firmware update

 

console=ttyDCC0 androidboot.hardware=huawei androidboot.emmc=true androidboot.image=recovery androidboot.mode=user

#################################################################

 

Σκεφτομουν να περασω καμια MIUI μιας και απ'οτι διαβαζω μαζι με Cyanogen ειναι απο τις πιο γνωστες.

Αυτη εδω αξιζει? Για να την περασω πρεπει να εχω περασει original 2.3.5 ή μπορω και με 2.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το τηλ.. ουτε recovery σωστο εχει ουτε τιποτα,,εχει ακομα το μαμισιο...

Εγω θεωρω οτι το πιο γρηγορο ρομ αυτη τη στιγμη ειναι το φτιαγμενο 2.2.2...και με αποδειξεις....

Καλυτερα να βοηθησει καποιο αλλο παιδι ,, δεν θα ηθελα να σε ανακατεψω ,εφοσον νομιζεις οτι miui και cyanogen ειναι καλες ρομ ,τοτε πρεπει να πας σε αναβαθμιση ,να περασεις recovery 5.0.2.7 και μετα να φλασσρεις καποιο ρομ απο αυτα που ειπες.....και ετοιμασου για εκπληξεις....

 

Καποιος ,να δωσει λινκ ,στο φιλο για αναβαθμιση.....

Η αλλιως πηγαινε στο ,modding ,για να σου πουν κι απο κει τα παιδια τι να κανεις ..

Εμενα μου αρεσει να φτιαχνω πραγματα στο τηλ... και οχι να χαλαω...δεν μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο.....αλλα καποιος απο τα παιδια θα προσφερθει..

Καλη επιτυχια.....(μη φοβασαι ομως το τηλ.. δεν εχει τιποτα ,απλα ειναι σβησμενο)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι το κινητο ειναι μαμισιο 100%. Το ειπα και πιο πριν οτι ειναι stock τα παντα. Εσυ προτεινεις να κρατησω την 2.2.2 ?

Αν μπορεις, εξηγησε μου γιατι ειναι προτιμοτερο να το αφησω στην 2.2.2 αντι να του περασω την 2.3.5 ή καποια custom.

Συζητηση κανουμε. Δεν ξερω σχεδον τιποτα απο android. Με iOS παιζω τα τελευταια χρονια. :)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι το κινητο ειναι μαμισιο 100%. Το ειπα και πιο πριν οτι ειναι stock τα παντα. Εσυ προτεινεις να κρατησω την 2.2.2 ?

Αν μπορεις, εξηγησε μου γιατι ειναι προτιμοτερο να το αφησω στην 2.2.2 αντι να του περασω την 2.3.5 ή καποια custom.

Συζητηση κανουμε. Δεν ξερω σχεδον τιποτα απο android. Με iOS παιζω τα τελευταια χρονια. :)

 

Τοτε,περιμενε λιγο να σου δωσω λινκ,,πρεπει να τα βρω πρωτα ,,,σε λιγο τα στελνω...

Κατεβασε αυτο...

http://www.mediafire.com/?myyu6lbtzwpcbmd

 

Και απο δω σελ.. 56 ,ποστ 834, ριξε μια ματια

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182&page=56

 

 

 

Ριξε μια ματια κι εδω ,,που εχω ολα τα λινκ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552243

 

Φροντισε να κατεβασεις το recovery 5.0.2.7 ,για το ,u8800 pro ,και οχι για το απλο u8800

 

Και μολις τα κατεβασεις ,,,πες μου

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot φιλε μου!

Θα κατσω να τα διαβασω πρωτα και θα ενημερωσω :)

 

Μπραβο,,θελει διαβασμα το πραγμα,,,δεν παμε οπως να'ναι...

Σου προτεινω τη φτιαγμενη 2.2 ,γιατι οπως σου ειπα ειναι πιο γρηγορη απ'ολες και οτι εχει το τηλ.. θα λειτουργει κανονικα χωρις προβληματα,,,αν διαβασεις για τις custom rom θα καταλαβεις για τι προβληματα μιλαω....

Διαβασε κι αποφασισε...

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκα...:p

 

Αν εχω καταλαβει καλα, πρωτα πρεπει να περασω το recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img απο το magenta screen. Μετα μεσω του ClockworkMod Recovery θα πρεπει να κανω restore χρησιμοποιωντας το rar απο το πρωτο link που μου εδωσες. Υστερα root με το SuperOneClick κτλ.

 

Σωστα ή τα εχω κανει αχταρμα ? :O

 

EDIT: Κατι κανω λαθος...Ενω ακολουθω τις οδηγιες απο εδω αφου προσπαθησω να μπω στο CWM recovery μπαινω παλι στο original. Αν συνδεσω ξανα το κινητο με το PC θα βρω παλι το original recovery.img αντι αυτου που περασα

Edited by kentoner2000
Link to comment
Share on other sites

Χαθηκα...:p

 

Αν εχω καταλαβει καλα, πρωτα πρεπει να περασω το recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img απο το magenta screen. Μετα μεσω του ClockworkMod Recovery θα πρεπει να κανω restore χρησιμοποιωντας το rar απο το πρωτο link που μου εδωσες. Υστερα root με το SuperOneClick κτλ.

 

Σωστα ή τα εχω κανει αχταρμα ? :O

 

To τηλεφωνο καταρχας δεν bootαρει. Πρεπει να δουλεψει πρωτα και μετα κανεις οτι μοντες θελεις.

Αντεγραψε ολο το φακελο image απο την ροζ οθονη στον υπολογιστη σου. Βεβαιωσου οτι εχει αντιγραφει σωστα το καθε αρχειο, τσεκαρωντας το μεγεθος του καθε αρχειου ξεχωριστα.

Κανε διαμορφωση της μνημης, ξαναβαλε μεσα το φακελο image με τα αρχεια και δοκιμασε να το αναψεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Χαθηκα...:p

 

Αν εχω καταλαβει καλα, πρωτα πρεπει να περασω το recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img απο το magenta screen. Μετα μεσω του ClockworkMod Recovery θα πρεπει να κανω restore χρησιμοποιωντας το rar απο το πρωτο link που μου εδωσες. Υστερα root με το SuperOneClick κτλ.

 

Σωστα ή τα εχω κανει αχταρμα ? :O

 

EDIT: Κατι κανω λαθος...Ενω ακολουθω τις οδηγιες απο εδω αφου προσπαθησω να μπω στο CWM recovery μπαινω παλι στο original. Αν συνδεσω ξανα το κινητο με το PC θα βρω παλι

το original recovery.img αντι αυτου που περασα

 

Σου στειλα π.μ. ,,,κοιταξε το

Link to comment
Share on other sites

Κανε διαμορφωση της μνημης, ξαναβαλε μεσα το φακελο image με τα αρχεια και δοκιμασε να το αναψεις.

 

Αν καταλαβα καλα διαμορφωση εννοεις format ? Αν ναι, δεν μπορω. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...