Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστώ για την απάντηση κ την βοήθεια που προσπάθησες να δώσεις αλλά δεν είναι αυτό 1000%, έχω 2GB free στην κάρτα κ λίγο πάνω από την μισή μνήμη του κινητού free, οπότε κάτι άλλο είναι. Νομίζω πως η μόνη λύση είναι το service, έχει καταντήσει απίστευτα κουραστικό. συνέχεια κολλάει. Με το που γυρίσω Αθήνα θα το πάω στην WIND, απλά σπάζομαι γιατί σίγουρα θα κάνει περάσει αιώνας να μου το δώσουν πίσω. Ελπίζω τουλάχιστον να μου το δώσουν με το android 2.3.

εχεις κανει hardware reset?

παρε ενα back-up και καντο.

μπορει να στρωσει και να μην ταλαιπωρηθεις αδικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Εδώ και κάτι βδομάδες ψάχνω την 2.3 για το Χ5 Pro. Το λινκ της HuaweiDevice δεν δουλεύει, ούτε το λινκ στο πρώτο ποστ (Εφόσον έκλεισε το MegaUpload). Υπάρχει άλλο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εδώ και κάτι βδομάδες ψάχνω την 2.3 για το Χ5 Pro. Το λινκ της HuaweiDevice δεν δουλεύει, ούτε το λινκ στο πρώτο ποστ (Εφόσον έκλεισε το MegaUpload). Υπάρχει άλλο λινκ?

μετα φοβου Θεου και Πιστεως ε?

http://www.fileserve.com/file/6kqPhFB/ROM%20U8800PRO%202.3.zip

edit:βασιστηκα σε αυτο

λογικα πρεπει να ειναι η overseas....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει hardware reset?

παρε ενα back-up και καντο.

μπορει να στρωσει και να μην ταλαιπωρηθεις αδικα.

 

 

Δεν έχω ιδέα από hard reset, είμαι τέρμα άσχετος από αυτά, ούτε back up γνωρίζω. Αν υπάρχει κάποιο link που θα βρω τον τρόπο για να το κάνω βήμα-βήμα ποσταρε το εδώ να το κοιτάξω. Κατεβάζω κ το android 2.3 αν είναι εύκολο να το περάσω θα ήθελα κ σ αυτό μια βοήθεια.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

Link to comment
Share on other sites

καπου στις ρυθμισεις σου ειναι αλλα εχω πλεον custom rom και δεν θυμαμαι που ειναι

Κωστη,για τα αλλα ειναι στην πρωτη σελιδα

edit

πριν κανετε οτι κανετε παρτε back up με [Recovery] Unofficial CWM Recovery 5.0.2.7[u8800pro&u8800]

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καπου στις ρυθμισεις σου ειναι αλλα εχω πλεον custom rom και δεν θυμαμαι που ειναι

Κωστη,για τα αλλα ειναι στην πρωτη σελιδα

 

Αν εννοείς εργοστασιακές ρυθμίσεις, 2 φορές το χω κάνει και τίποτα. κάτι βρήκα για να περάσω την 2.3, αν συνεχίσει με το που γυρίσω Αθήνα θα πάω wind. Από τα τόσα που κάνει εγώ πιστεύω ότι απλά ήμουν τέρμα κωλόφαρδος κ έπεσα σε συσκευή χρέπι. Ελπιζω στο να μου την αλλάξουν γιατί είναι βάσανο το τόσο κόλλημα που τρώει. Όπως κ να χει σ ευχαριστώ κ πάλι για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εργοστασιακές ρυθμίσεις, 2 φορές το χω κάνει και τίποτα..

ναι

το update δεν ειναι τιποτα,ετσι και αλλοιως στο service θα το πας.

δεν εχεις τιποτα να χασεις απο θεμα εγγυησης αφου παραμενεις official rom.

δικια σου επιλογη παντως.

edit

ανεβαζω σε http://www.filedropper.com/ εαν τα καταφερω την U8800Pro%20V100R001C00B512G001%28Overseas%20Normal%29%28Gingerbread%29%20

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

για την 540 έχουμε λινκ; γιατί λένε ότι διορθώνει πολλά κουλά της 512 που την θεωρούν αναξιόπιστη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι

το update δεν ειναι τιποτα,ετσι και αλλοιως στο service θα το πας.

δεν εχεις τιποτα να χασεις απο θεμα εγγυησης αφου παραμενεις official rom.

δικια σου επιλογη παντως.

edit

ανεβαζω σε http://www.filedropper.com/ εαν τα καταφερω την U8800Pro%20V100R001C00B512G001%28Overseas%20Normal%29%28Gingerbread%29%20

 

Θα το κάνω το update αλλα τώρα δεεεεν, αν μείνω χωρίς κινητό στη μέση της εξεταστικής την έκατσα, οπότε με το που κατέβω αθήνα σ ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ Η OFICIAL 2,3 ΓΙΑ ΤΟ PRO ΑΠΟ WIND Η ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ειναι να βάλτε τη 540, βαλτε την φτιαγμένη του geno με ξεκλείδωτα τα fps!

 

Βεβαια η διαδικασία ειναι πρωτα cwm, μετα 512 με dload κλπ και τέλος μεσω cwm τη φτιαγμένη 540 geno v4!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ειναι να βάλτε τη 540, βαλτε την φτιαγμένη του geno με ξεκλείδωτα τα fps!

 

Βεβαια η διαδικασία ειναι πρωτα cwm, μετα 512 με dload κλπ και τέλος μεσω cwm τη φτιαγμένη 540 geno v4!

 

Εχω την κινεζιμη 540... μπορω να βαλω την 540 του geno ή πρεπει να παω πισω?

Επισης υπαρχει ενα αμεσο λινκ για να την τσιμπησω?

Εχει οδηγιες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

official 540G

http://www.mediafire.com/?w8eynjn71et7d0v

http://www.mediafire.com/?lbln5wocflqdpvt

 

 

 

απο xda:U8800 and U8800 + Android2.3 amend the version released next week, dropped calls, the current analysis to the Ministry of power-saving features is something wrong with! !

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μία φορά είπα κι εγώ να στηρίξω μια άλλη εταιρεία και όχι τις κλασσικές κολοσσούς-μονοπώλια.

Όλοι οι φίλοι με κοροιδεύουν ακόμα κάνοντας πλάκα με το "κινέζικο" κινητό μου και οι πιο ψαγμένοι το πιάνουν από τα τραπεζάκια και παίζουν με την καθυστέρηση της απόκρισης στην καρτέλα κατάστασης (drop down menu).

Και εγώ; Περιμένω ακόμα αναβάθμιση σε gingerbread... Να γιατί τελικά πληρώνουμε λίγο παραπάνω για άλλες μάρκες.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά είπα κι εγώ να στηρίξω μια άλλη εταιρεία και όχι τις κλασσικές κολοσσούς-μονοπώλια.

Όλοι οι φίλοι με κοροιδεύουν ακόμα κάνοντας πλάκα με το "κινέζικο" κινητό μου και οι πιο ψαγμένοι το πιάνουν από τα τραπεζάκια και παίζουν με την καθυστέρηση της απόκρισης στην καρτέλα κατάστασης (drop down menu).

Και εγώ; Περιμένω ακόμα αναβάθμιση σε gingerbread... Να γιατί τελικά πληρώνουμε λίγο παραπάνω για άλλες μάρκες.

 

Αν θελεις μπορουμε να σου πουμε να το κανεις να πεταει.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μία φορά είπα κι εγώ να στηρίξω μια άλλη εταιρεία και όχι τις κλασσικές κολοσσούς-μονοπώλια.

Όλοι οι φίλοι με κοροιδεύουν ακόμα κάνοντας πλάκα με το "κινέζικο" κινητό μου και οι πιο ψαγμένοι το πιάνουν από τα τραπεζάκια και παίζουν με την καθυστέρηση της απόκρισης στην καρτέλα κατάστασης (drop down menu).

Και εγώ; Περιμένω ακόμα αναβάθμιση σε gingerbread... Να γιατί τελικά πληρώνουμε λίγο παραπάνω για άλλες μάρκες.

 

Οι φιλοι σου, σορρυ κιολας, εχουν προβλημα. Ακου εκει καθονται και σπανε πλακα με την καθυστερηση τυ drop down μενου...

 

ΠΟΥ την ειδαν αυτη την καθυστερηση? Ειναι τοσο σημαντικη ωστε κανεις να "σπαει πλακα" με αυτο? Τι να πω...εμενα οι νορμαλ φιλοι μου, οταν βλεπουν το κινητο εντυπωσιαζονται απο την σχεση τιμης-αποδοσης και κανα 2 απο αυτους ετρεξαν να το αγορασουν κιολας και ειναι ευχαριστημενοι. Τωρα αν ο αλλος ειναι τοσο μυγιαγγιχτος και χαλιεται με τα ms της οθονης, ας παει να σκασει εναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ -πλεον- μισθο να παρει κατι αλλο.

 

Το κινητακι ηδη απο την μαμα του πεταει και παει σφαιρα. Σιγουρα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης αν το πειραξεις, αλλα και παλι, καταπινει ανετα πολλες "μαρκες" των 300 και 400 ευρω.

 

Τελος, θα συμφωνησω σχετικα με την αναβαθμιση. Η Wind ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Ευτυχως προλαβαμε και βαλαμε μερικοι την επισημη της Huawei.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

official 540G

http://www.mediafire.com/?w8eynjn71et7d0v

http://www.mediafire.com/?lbln5wocflqdpvt

 

 

 

απο xda:U8800 and U8800 + Android2.3 amend the version released next week, dropped calls, the current analysis to the Ministry of power-saving features is something wrong with! !

 

Αυτή δουλεύει σε Pro έτσι?

Link to comment
Share on other sites

official 540G

http://www.mediafire.com/?w8eynjn71et7d0v

http://www.mediafire.com/?lbln5wocflqdpvt

 

 

 

απο xda:U8800 and U8800 + Android2.3 amend the version released next week, dropped calls, the current analysis to the Ministry of power-saving features is something wrong with! !

 

Σ' ευχαριστω akale

Τι εννοει ομως ο ποιητης στην παραθεση που εβαλες?

Εχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά είπα κι εγώ να στηρίξω μια άλλη εταιρεία και όχι τις κλασσικές κολοσσούς-μονοπώλια.

Όλοι οι φίλοι με κοροιδεύουν ακόμα κάνοντας πλάκα με το "κινέζικο" κινητό μου και οι πιο ψαγμένοι το πιάνουν από τα τραπεζάκια και παίζουν με την καθυστέρηση της απόκρισης στην καρτέλα κατάστασης (drop down menu).

Και εγώ; Περιμένω ακόμα αναβάθμιση σε gingerbread... Να γιατί τελικά πληρώνουμε λίγο παραπάνω για άλλες μάρκες.

 

Ναι βλεπω οσους εχουν I-phone και εχουν σκασει την 700αρα ποσο σφαιρατο που παει το κινητο τους :lol::lol::lol: Καθυστερηση αποκρισης στο drop down menu ειναι κατι που δεν υπαρχει στο X5 pro.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω akale

Τι εννοει ομως ο ποιητης στην παραθεση που εβαλες?

Εχει προβλημα?

οχι βεβαια,μαλλον απο το pdf ειναι που το ειδε στα κινεζικα το 7zip και τρομαξε.

δεν ειναι τιποτα,απλα ξεχασα να το αλλαξω.

καντε την κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις μπορουμε να σου πουμε να το κανεις να πεταει.

 

Τώρα το έχω με "μαμά" rom και περασμένο το go launcher. Δεν τρέχουν άλλα προγράμματα αλλά πολλές φορές μου κολλάει και αν πχ πατήσω πολλές φορές το κουμπί επιστροφής μέχρι να "πιάσει" την εντολή, κάποια στιγμή ξεκολλάει και παίρνει μαζεμένες όλες τις εντολές. Γενικά το νιώθω λιγάκι "βαρύ".

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...