Jump to content

Huawei U8180 IDEOS X1


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=291

 

http://www.wind.com.gr/files/1/device-photos/11009422_1_L.jpg

SAR: 1.34

 

Στα 119 euro!

 

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ HUAWEI U8180 (IDEOS X1)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θυμίζει το Χ3 σε μικρότερο μέγεθος. Και από ότι είδα στην πίσω όψη χρησιμοποιεί το ίδιο ευχάριστο στην αίσθηση μαλακό πλαστικό. Μάλιστα στο PC World Αυστραλίας το έχουν αποθεώσει....

http://www.pcworld.idg.com.au/review/mobile_phones/huawei/ideos_x1/391704

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το έκανα δώρο στην κοπελιά μου. Μου έκανε εντύπωση η ποιότητα κατασκευής του που για τα λεφτά της συσκευής δεν παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

εμένα είχε η μάνα μου αναβάθμιση στην wind και η υπαληλος είπε στην μανα μου να της πει πια κινητα θελωω.. εγω της ειπα huawei ideos x5 pro, zte blade και Optimus onee.. περνει μετα απο 2 μερες και λεει οτι εφερε το Huawei ideos x1.. παω εγω εκει την αλλη μερα και μου λεει φεραμε το χαβαη ( το λεει και λα9οσσ) χ1 ειναι ο αντικαταστατης του χ5 και ειναι πολυ καλοο.. της λεω οτι δεν μαρεσει .. μου λεει μα γιατι? ειναι τελειοο.. κι εγω της λεω εχει οθονη πολυ μικροτερη μου λεει δεν ειναι μεγαλη διαφορα μετα της λεω εχει επεξεργαστη 528 mhz ενω το αλλο 1 giga Και αυτη μου λεει λεπτομεριες.. την ρωταω αμα εχει multitouch και μου λεει τι ειναι αυτοο? της εξηγω και λεει ειναι λεπτομερια.. και λεει οτι το εχει μονο το iphone.. της λεω για την καμερα και λεει οτι ειναι πολυ καλη για Touch κινητοο.. :p

μετα πηγα vodafone και παρηγγειλα το Neo v :D

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

πλάκα σε εκανε! δε παίζει να μιλούσε σοβαρά

οθονη κατα πολυ μικροτερη και λεει δεν είναι διαφορα;

επεξεργαστης στα 528 αντί 1 και σε λεει λεπτομέρειες;

ευτυχως δεν αναφέρθηκε η μνήμη ραμ :lol:

Link to comment
Share on other sites

πλάκα σε εκανε! δε παίζει να μιλούσε σοβαρά

οθονη κατα πολυ μικροτερη και λεει δεν είναι διαφορα;

επεξεργαστης στα 528 αντί 1 και σε λεει λεπτομέρειες;

ευτυχως δεν αναφέρθηκε η μνήμη ραμ :lol:

 

δεν νομίζω να ήξερε τι ήταν:lol:

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εμένα είχε η μάνα μου αναβάθμιση στην wind και η υπαληλος είπε στην μανα μου να της πει πια κινητα θελωω.. εγω της ειπα huawei ideos x5 pro, zte blade και Optimus onee.. περνει μετα απο 2 μερες και λεει οτι εφερε το Huawei ideos x1.. παω εγω εκει την αλλη μερα και μου λεει φεραμε το χαβαη ( το λεει και λα9οσσ) χ1 ειναι ο αντικαταστατης του χ5 και ειναι πολυ καλοο.. της λεω οτι δεν μαρεσει .. μου λεει μα γιατι? ειναι τελειοο.. κι εγω της λεω εχει οθονη πολυ μικροτερη μου λεει δεν ειναι μεγαλη διαφορα μετα της λεω εχει επεξεργαστη 528 mhz ενω το αλλο 1 giga Και αυτη μου λεει λεπτομεριες.. την ρωταω αμα εχει multitouch και μου λεει τι ειναι αυτοο? της εξηγω και λεει ειναι λεπτομερια.. και λεει οτι το εχει μονο το iphone.. της λεω για την καμερα και λεει οτι ειναι πολυ καλη για Touch κινητοο.. :p

μετα πηγα vodafone και παρηγγειλα το Neo v :D

 

Προφανώς η υπάλληλος δεν γνώριζε καλά τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, το πιθανότερο γιατί η συσκευή κυκλοφόρησε πριν από μερικές ημέρες. Ωστόσο στα χρήματα που αγόρασες το Neo V (199 ευρώ) θα μπορούσες εύκολα να αποκτήσεις σχεδόν δύο X1. Όπως και να το δεις, στα 109 ευρώ, το Huawei είναι μια εξαιρετική αγορά.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να βρει εδώ και το review του: http://www.digitallife.gr/dokimazoume-to-huawei-ideos-x1-18060/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προφανώς η υπάλληλος δεν γνώριζε καλά τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, το πιθανότερο γιατί η συσκευή κυκλοφόρησε πριν από μερικές ημέρες. Ωστόσο στα χρήματα που αγόρασες το Neo V (199 ευρώ) θα μπορούσες εύκολα να αποκτήσεις σχεδόν δύο X1. Όπως και να το δεις, στα 109 ευρώ, το Huawei είναι μια εξαιρετική αγορά.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να βρει εδώ και το review του: http://www.digitallife.gr/dokimazoume-to-huawei-ideos-x1-18060/

 

Δεν λέω ότι για τα λεφτά της δεν είναι μια πάρα πολύ καλή πρόταση. Εμένα με νευρίασε που επέμενε ότι είναι καλύτερο από το Huawei Ideos X5;)

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως γνωρίζει καποιος πως θα συνδέσω το Huawei X1 σαν συσκευή και όχι να βλέπω μονο την κάρτα?

Θέλω να περασω τισ επαφες από ένα αλλο προγραμμα και όταν συνδεεται στο PC συνδέεται μονο για να δω την κάρτα

Ευχαριστω

 

Ok Τα κατάφερα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα ,

 

γνωρίζει κανείς πως ανεβάζεις την ένταση του ήχου στο ακουστικό?(όταν δηλ μιλάς με κάποιον).Διότι αν την ώρα που μιλάω πατήσω τα πλήκτρα στο πλάι ,απλά ανεβάζει την ένταση του ήχου κλήσης.

 

Επίσης,για να λειτουργήσει το GPS τι χρειάζεται?Γιατί όταν πάω να τρέξω για παράδειγμα τον 'χάρτη' , δείχνει ότι ψάχνει για σήμα αλλά δεν βρίσκει (δεν βρίσκομαι σε πολυκατοικία κτλ) και δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μόλις πήρα τη συσκευή και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές (σε σύγκριση με την τιμή του και τις δυνατότητές του-η μικρή ρομ είναι ένα θέμα αλλά όταν το πέρνεις δωρεάν αυτά είναι μικρά γράμματα).υπόψιν ότι παρότι η wind λέει ότι δεν περιέχει καρτα μνήμης, το δικό μου ήταν εφοδιασμένο με μια κάρτα 2GB.πολύ εύκολο το ρουτάριμα και σε λίγο θα τρέχει 2.3 ρομ.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Το κινητό μου είναι με την έκδοση Android 2.2.2 και θέλω να κάνω, αν γίνεται, <<αναίμακτη>> αναβάθμιση, δλδ χωρίς format και κλπ της συσκευής. Γίνεται;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8180 IDEOS X1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...