Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφ τελειωσα, τα καταφερα. Ευχαριστω πολτυ το Μακη και το Δημητρη. Αυριο πρωι πρωι παω στη samsung.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή μιλήσαμε τηλεφωνικά και ο φίλος δεν διαθέτει εξωτερική sd αναγκαστικά θα πάει για root με το md5 μέσω Odin, άρα θα γράψει και ο μετρητής.

 

Εκτός κι αν μπορεί να εγκαταστήσει το zip με το stock recovery και από την εσωτερική μνήμη της συσκευής και μου διαφεύγει, πάει καιρός που έκανα τελευταία φορά root με philz σε Sii και δεν θυμάμαι καλά, άσε που είχα πάντα εξωτερική sd στις συσκευές μου και ότι εγκαθιστούσα από recovery το έκανα πάντα μέσω αυτής.. σίγουρα μπορεί το stock recovery να "δει" την εσωτερική μνήμη και να φλασάρει το zip από εκεί;

 

 

Edit: μάλλον σωστά τα θυμάμαι και απαιτείται εξωτερική sd ώστε να μπορέσει να εγκαταστήσει το zip.. ;)

Ναι, απαιτεί εξωτερική κάρτα, μονόδρομος άρα το root μέσω Odin... ;)

 

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφ τελειωσα, τα καταφερα. Ευχαριστω πολτυ το Μακη και το Δημητρη. Αυριο πρωι πρωι παω στη samsung.

Καλή επιτυχία με το service φιλαράκο...

κάνε και ένα factory reset + format internal storage ώστε να είναι 100% καθαρό

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα νεα ειναι περισσοτερο απο ευχαριστα.

Το κινητο περαστηκε στην εγγυηση. το πηγα χθες Δευτερα 19/5 και το πηρα σημερα 20/5 στις 15:00.

Αλλαχθηκε η οθονη καθως και το bezel, το πλαισιο γυρω γυρω, δεν ξερω αν το λεω καλα.

Το κινητο απο πεσιμο της γυναικας μου ειχε γυρω στο πλαισιο πανω εκει στη θεση για τα ακουστικα χτυπημα.

Με την αλλαγη της οθονης, αλλαχτηκε και αυτο το πλαισιο, και το κινητο ειναι υριολοκετικά σαν καινουριο.

Ευχαριστω ολους οσους συνελαβαν σε αυτη την προσπαθεια.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα νεα ειναι περισσοτερο απο ευχαριστα.

 

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν, χαλάλι τα τηλεφωνήματα!

Τελικά ισχύει αυτό που σου είπα; Είναι πιο φωτεινή η οθόνη που σου έβαλαν και κάνει αυτό το ελαφρύ γαλάζιο όπου υπάρχει λευκό χρώμα; :)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν, χαλάλι τα τηλεφωνήματα!

Τελικά ισχύει αυτό που σου είπα; Είναι πιο φωτεινή η οθόνη που σου έβαλαν και κάνει αυτό το ελαφρύ γαλάζιο όπου υπάρχει λευκό χρώμα; :)

 

ναι η οθονη ειναι κρυσταλλικη. Και οντως αυτο το ελαφρυ μπλε το εχει.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια από σημερα και εγω ειμαι root και με custom rom! εγκατεστησα με το cminstaller ωστε να αποφυγω την δυσκολη διαδικασια! τωρα φοραω 4.3.1. μηπως ξέρει κάποιος πως θα μπορω να ξέρω για νεες αναβαθμίσεις απο το συγκεκριμενο προγραμμα? από το update του κινητου υπθετω πως οχι! ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια από σημερα και εγω ειμαι root και με custom rom! εγκατεστησα με το cminstaller ωστε να αποφυγω την δυσκολη διαδικασια! τωρα φοραω 4.3.1. μηπως ξέρει κάποιος πως θα μπορω να ξέρω για νεες αναβαθμίσεις απο το συγκεκριμενο προγραμμα? από το update του κινητου υπθετω πως οχι! ευχαριστω!!!

 

system setings > about device > 1η επιλογή

(αν θυμάμαι καλά, γιατί πλεον δεν φοράω CM)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα developer. Εάν θέλει να το έχει η Ρομ του ή όχι.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εχω slimbean 4.3.1 αλλα δεν το βρισκω στις επιλογες του dialer.

 

Ψάξε Ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα αλλά αν θυμάμαι καλά δεν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος εκει ειναι αλλα το εχει σαν επιλογη μονο για να τερματιζεις την κληση.

Πηρα ενα flip cover απο ebay και τελικα ειναι αρκετα αβολο οταν δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα δυο χερια.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η paranoid του Nims δεν θα βγαλει αλλη unofficial built? εχει μεινει στις 4 απριλιου. Να βαλω την τελευταια απο τις official, αξιζει? Εχει τιποτα παραπανω χαρακτηριστικα? Απο την τελευταια unofficial 4/4 δεν εχω το παραμικρο θεμα απο σταθεροτητα. Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με S2 μου. Φοράω Biftor rom και ήθελα να περάσω την cyanogenmod 11. Κατέβασα το cwm απο play store και έκανα εγκατάσταση recovery από το πρόγραμμα και πάτησα reboot into recovery. Απο εκείνη την στιγμή δεν άνοιξε ποτέ το S2 ξανά ούτε σε recovery. Μόνο σε download mode ανοίγει και δεν αναγνωρίζει την συσκευή ο υπολογιστής για να μπορέσω να περάσω μέσω odin firmware της Samsung και να ξεκινήσω από την αρχή. Υπάρχει κάποια λύση έστω κάποια ιδέα για το πως να αναγνωρίσει ο υπολογιστής το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με S2 μου. Φοράω Biftor rom και ήθελα να περάσω την cyanogenmod 11. Κατέβασα το cwm απο play store και έκανα εγκατάσταση recovery από το πρόγραμμα και πάτησα reboot into recovery. Απο εκείνη την στιγμή δεν άνοιξε ποτέ το S2 ξανά ούτε σε recovery. Μόνο σε download mode ανοίγει και δεν αναγνωρίζει την συσκευή ο υπολογιστής για να μπορέσω να περάσω μέσω odin firmware της Samsung και να ξεκινήσω από την αρχή. Υπάρχει κάποια λύση έστω κάποια ιδέα για το πως να αναγνωρίσει ο υπολογιστής το τηλέφωνο;

Καλημέρα. Δοκίμασε σε άλλη USB θύρα του pc ή σε άλλο pc (αν υπάρχει κάνα laptop φίλου - αφού πρώτα περάσεις drivers). Μήπως δλδ το θέμα είναι hw και όχι τόσο software...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε download mode ανοίγει και δεν αναγνωρίζει την συσκευή ο υπολογιστής για να μπορέσω να περάσω μέσω odin firmware της Samsung και να ξεκινήσω από την αρχή. Υπάρχει κάποια λύση έστω κάποια ιδέα για το πως να αναγνωρίσει ο υπολογιστής το τηλέφωνο;

 

Κλείσε τυχόν KIES να μην τρέχει από πίσω, πέρασε ξανά τους drivers της συσκευής σου χειροκίνητα (ασχέτως εάν τα Windows σου περάσουν κάποιους αυτόματα), δοκίμασε σε άλλη θύρα usb, δοκίμασε με άλλη έκδοση Odin.

Αυτά είναι τα βασικά.

Ωραιος εκει ειναι αλλα το εχει σαν επιλογη μονο για να τερματιζεις την κληση.

Πηρα ενα flip cover απο ebay και τελικα ειναι αρκετα αβολο οταν δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα δυο χερια.:mad:

Μπορείς να το ζητήσεις από τον dev σου στο ανάλογο θέμα αυτό με την απάντηση με το κεντρικό πλήκτρο, ποτέ δεν ξέρεις.

Η paranoid του Nims δεν θα βγαλει αλλη unofficial built? εχει μεινει στις 4 απριλιου. Να βαλω την τελευταια απο τις official, αξιζει? Εχει τιποτα παραπανω χαρακτηριστικα? Απο την τελευταια unofficial 4/4 δεν εχω το παραμικρο θεμα απο σταθεροτητα.

 

Προσωπικά δεν έχω ιδέα αλλά βλέποντας τις 601 ώρες χωρίς επανεκκίνηση θα σου συνιστούσα να πάρεις ένα cwm backup πριν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια οπως μου απαντησε ενας φιλος απο εδω στην cyanogenmod rom μπορω να δω διαθεσιμες αναβαθμισεις μεσω κινητου? εχω galaxy s2 και τωρα φοραω 4.3.1 μεσω cwinstaller
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια οπως μου απαντησε ενας φιλος απο εδω στην cyanogenmod rom μπορω να δω διαθεσιμες αναβαθμισεις μεσω κινητου? εχω galaxy s2 και τωρα φοραω 4.3.1 μεσω cwinstaller

 

ναι είπαμε,

system settings > About Device > 1η επιλογή (επάνω)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα αλλά τίποτα. Ξέρει κάποιος τίποτα άλλο? Ευχαριστώ για το χρόνο σας πάντως

 

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

εμενα απλα μου εχει μονο system update και οχι cyanogenmod update... Ειναι το ιδιο?

 

Εχω το κινητό για δεύτερο και σκέφτομαι να του περάσω μια cyanogen rom για να πάρει λίγο τα πάνω του. Oι 11.2 γνωρίζουμε αν είναι σταθερές?

Επίσης μήπως υπάρχουν προτάσεις για κάποιο αξιόπιστο kernel?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό για δεύτερο και σκέφτομαι να του περάσω μια cyanogen rom για να πάρει λίγο τα πάνω του. Oι 11.2 γνωρίζουμε αν είναι σταθερές?

Επίσης μήπως υπάρχουν προτάσεις για κάποιο αξιόπιστο kernel?

 

Στοκ η του Gustavo για κερνελ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τον έχεις δοκιμάσει?

Υπάρχει λινκ?

 

Είναι λάθος να ζητάς links

Μπες στο XDA διάβασε τα threads απο τις ROMS και τους kernels...

Δες τι λέει ο developer, τα σχόλια των χρηστών και κρίνε μόνος σου... Αυτό είναι το πιο σωστό κατά την γνώμη μου...

Πίστεψε με τα παιδιά εδω μέσα έχουν ρίξει πολύυυυ διάβασμα (και όσοι δεν το έκαναν κατέληξαν στο...Odin ;) )

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...