Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνετε governors να δούμε τι θα κάνουμε.. Όχι πολύ για power save..

 

interactive με sio αν θελεις επιδοσεις

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα! Επειδη το κινητο μου μου βγαζει ενα μηνυμα οτι η μνημη εοναι σχεδον πληρης μάλλον σκέφτομαι να παω σε cstom rom! θα λυθει το θεμα? ποια μου προτεινετε με οσο το δυνατον ευκολοτερη εγκατασταση? θα προτιμουσα καποια πανω απο την 4.1.2 ετσι για την διαφορα! αναμένω απαντηση σας!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό την Pac-Man 4.4.2 (nightly) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος τόσο από τα χαρακτηριστικά που ενσωματώνει όσο και από τις επιδόσεις του κινητού. Αν και η έκδοση είναι στη φάση beta 1, έχει πάρα πολύ λίγα κολλήματα και είναι γενικά αξιόπιστη.

Θεωρώ ότι το θέμα της μνήμης θα στο λύσει, θα νιώσεις σα να άλλαξες κινητό.

 

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο link που να λεει τα βηματα για την εγκατασταση?!

 

Ένας οδηγός για να κάνεις Root:

http://galaxys2root.com/galaxy-s2-root/how-to-root-galaxy-s2-gt-i9100-jelly-bean-android-4-1-14-1-2/

 

Διάφορες Rom:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2#romList

http://www.galaxys2roms.com/all-builds/

 

PacMan KitKat ROM:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203444

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και κατι αλλο? Κατι εκανα μαλλον και το κινητο μου εχασε ξαφνικα όλους τους κωδικους από τα ρουτερ που ειχε και δεν μπορει να συνδεθει στον υπολογιστη... τι μπορει να εγινε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και κατι αλλο? Κατι εκανα μαλλον και το κινητο μου εχασε ξαφνικα όλους τους κωδικους από τα ρουτερ που ειχε και δεν μπορει να συνδεθει στον υπολογιστη... τι μπορει να εγινε?

 

Πλάκα κάνεις.... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπεράσεις τον κωδικό του 'υπολογιστή';
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

σαν συσκευη αποθηκευσης δεν το βρισκει! ουτε στο samsung kies προσπαθει να κανει συνδεση αλλα στο τελος βγαζει οτι δεν συνδεθηκε!
Link to comment
Share on other sites

σαν συσκευη αποθηκευσης δεν το βρισκει! ουτε στο samsung kies προσπαθει να κανει συνδεση αλλα στο τελος βγαζει οτι δεν συνδεθηκε!

 

 

Τι σχέση έχει αυτό δηλαδή με τους κωδικούς του wifi;

Δεν καταλαβαίνω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το εγραψα. Οτι το κινητο επαθε ενα γενικο προβλημα! Για οτι δεν μπορω να συνδεθω στον υπολογιστη εμενα με ενδιαφερει
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το εγραψα. Οτι το κινητο επαθε ενα γενικο προβλημα! Για οτι δεν μπορω να συνδεθω στον υπολογιστη εμενα με ενδιαφερει

 

1. Δοκίμασε άλλη USB Θύρα (προτίμησε αυτές στην πλάτη του PC). αν δεν συνδεθεί...

2. Δοκίμασε άλλο USB καλώδιο. αν πάλι δεν...

3. Απέγκατάσταση - Επανεγκατάσταση του Kies - επανεκκίνηση υπολογιστή (μήπως έχουν γίνει corrupted οι drivers)

Restart το κινητό!

 

τελευταία ελπίδα:

4. Δοκίμασε σε άλλο PC αν έχεις την δυνατότητα...

 

Αν με κανένα τρόπο δεν μπορείς να συνδεθείς στο PC, ίσως θα έπρεπε να το σκεφτείς για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το s2 της γυναικας μου, η οθονη του εχει βγαλει κατι σκιες. ειναι και πολλες οι ατιμες.

Ειμαι ακομα στην εγγυση. Αλλα πριν το παω θελω να μου πειτε:

1) Δεν ειναι root. Πως αλλαζω το sales code. Θελω να το κανω EUR οπως ηταν οταν το πηρα καινουριο. Τωρα εχει NEE

2) Κατεβασα την 4.1.2 την EUR. Την περανω με odin 1.85;

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το s2 της γυναικας μου, η οθονη του εχει βγαλει κατι σκιες. ειναι και πολλες οι ατιμες.

Ειμαι ακομα στην εγγυση. Αλλα πριν το παω θελω να μου πειτε:

1) Δεν ειναι root. Πως αλλαζω το sales code. Θελω να το κανω EUR οπως ηταν οταν το πηρα καινουριο. Τωρα εχει NEE

2) Κατεβασα την 4.1.2 την EUR. Την περανω με odin 1.85;

 

1) ΘΕΛΕΙ ROOT : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector

2) Ναι... δεν θα έχεις πρόβλημα

 

θα πρότεινα: κάνε πρώτα το #1 και μετά το #2

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το s2 της γυναικας μου, η οθονη του εχει βγαλει κατι σκιες. ειναι και πολλες οι ατιμες.

Ειμαι ακομα στην εγγυση. Αλλα πριν το παω θελω να μου πειτε:

1) Δεν ειναι root. Πως αλλαζω το sales code. Θελω να το κανω EUR οπως ηταν οταν το πηρα καινουριο. Τωρα εχει NEE

2) Κατεβασα την 4.1.2 την EUR. Την περανω με odin 1.85;

Ακριβώς, την περνάς και φτιάχνει μόνο του το SC. Αλλά χάνεις όλα τα data, το νου σου.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παδια περασα την 4.1.2 EUR αλλα το CSC παραμενει NEE. Πως το αλλαζω.

Αν κανω root μετα πως θα το παω στη samsung. τοτε ειναι που δε θα εχω εγγυηση.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παδια περασα την 4.1.2 EUR αλλα το CSC παραμενει NEE. Πως το αλλαζω.

Αν κανω root μετα πως θα το παω στη samsung. τοτε ειναι που δε θα εχω εγγυηση.

Κάνε root, πέρνα το CSC changer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector) και μετά unroot. Αλλά θα πρέπει να κάνεις reset και τον counter που δείχνει πόσες custom roms έχεις βάλει. Ψάξε στο xda-forums για triangle away

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε root, πέρνα το CSC changer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector) και μετά unroot. Αλλά θα πρέπει να κάνεις reset και τον counter που δείχνει πόσες custom roms έχεις βάλει. Ψάξε στο xda-forums για triangle away

 

Μπορεί επίσης -και αφού βέβαια γίνει root, αλλάξει το csc με το CSC changer, μηδενίσει τον μετρητή που ίσως έχει "γράψει"..- να εγκαταστήσει ξανά την 4.1.2 EUR από πάνω με το Odin. ;)

Link to comment
Share on other sites

παδια περασα την 4.1.2 EUR αλλα το CSC παραμενει NEE. Πως το αλλαζω.

Αν κανω root μετα πως θα το παω στη samsung. τοτε ειναι που δε θα εχω εγγυηση.

 

Εγώ στο είπα

πρώτα αλλάζεις csc και μετά φλασάρεις με odin αλλά ΔΕΝ ακούς λογάκια...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο είπα

πρώτα αλλάζεις csc και μετά φλασάρεις με odin αλλά ΔΕΝ ακούς λογάκια...

 

ναι δε θα διαφωνησω αλλα πρεπει να κανω root. Και δε πολυ ξερω τι και πως. Τελος παντων περασα την EUR και ας ελπιζω οτι δε θα μου πουν κατι για την εγγυηση.

TCe
Link to comment
Share on other sites

ναι δε θα διαφωνησω αλλα πρεπει να κανω root. Και δε πολυ ξερω τι και πως. Τελος παντων περασα την EUR και ας ελπιζω οτι δε θα μου πουν κατι για την εγγυηση.

 

Επειδή το πιθανότερο είναι ότι θα σου πουν και επιστροφή δεν έχει μιας και θα "καταγραφεί" η συσκευή σου.. κάνε το σωστά. ;)

 

-Πάμε για root..

-Μετά triangle away για να μηδενίσει ο μετρητής (αν βέβαια έχει "γράψει"). Μπορείς βέβαια να το τσεκάρεις κι αν δεν έχει γράψει να αποφύγεις εντελώς αυτό το βήμα.

-Αλλαγή csc σε EUR γιατί στάνταρ υπάρχει το NEE "μέσα"..

-Εγκατάσταση ξανά της 4.1.2 με Odin (ώστε να φύγει και το root) και είσαι έτοιμος και καθαρός.. :)

 

Δεν ξέρω που βρίσκεσαι (γράφω από tapatalk) αλλά εγώ είμαι Αιγάλεω αυτή τη στιγμή, αν μπορώ να βοηθήσω με κάποιο τρόπο (ακόμα και στο σπίτι μου να έρθεις αν μπορείς) θα το κάνω με χαρά. :)

 

 

 

Edit: τελικά είδα ότι είσαι Θεσσαλονίκη..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πιθανότερο είναι ότι θα σου πουν και επιστροφή δεν έχει μιας και θα "καταγραφεί" η συσκευή σου.. κάνε το σωστά. ;)

 

-Πάμε για root..

-Μετά triangle away για να μηδενίσει ο μετρητής (αν βέβαια έχει "γράψει")

-Αλλαγή csc σε EUR γιατί στάνταρ υπάρχει το NEE "μέσα"..

-Εγκατάσταση ξανά της 4.1.2 με Odin (ώστε να φύγει και το root) και είσαι έτοιμος και καθαρός.. :)

 

Δεν ξέρω που βρίσκεσαι (γράφω από tapatalk) αλλά εγώ είμαι Αιγάλεω αυτή τη στιγμή, αν μπορώ να βοηθήσω με κάποιο τρόπο (ακόμα και στο σπίτι μου να έρθεις αν μπορείς) θα το κάνω με χαρά. :)

 

Φλε μου επειδη θα το παω αυριο στη samsung. Πες μου σε παρακαλω τα βηματα.

Εχω 4.1.2 EUR I9100XWLSW_I9100XXMS3_I9100OXXLSB.

Πες μου τι κατεβαζω και απο που, και τι ακριβως κατεβαζω, να τα κανω να το παω αυριο.

 

1) Με ποιο αρχειο κανω root και απο το κατεβαζω.

2) Πως μηδενιζω τον counter.

Μετα ξερω τι να κανω.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Φλε μου επειδη θα το παω αυριο στη samsung. Πες μου σε παρακαλω τα βηματα.

Εχω 4.1.2 EUR I9100XWLSW_I9100XXMS3_I9100OXXLSB.

Πες μου τι κατεβαζω και απο που, και τι ακριβως κατεβαζω, να τα κανω να το παω αυριο.

 

Για αρχή κατέβασε και βάλε στην εξωτερική sd της συσκευής σου αυτό: https://www.dropbox.com/s/j2v6il1b9eua3s9/Root_SuperSU.0.98.Only-signed.zip

 

Είναι το αρχείο για να γίνεις root και πρέπει να το φλασαρεις (εγκαταστήσεις) από recovery. Μπορείς να το κάνεις αυτό;

 

Μετά πάμε παρακάτω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Φλε μου επειδη θα το παω αυριο στη samsung. Πες μου σε παρακαλω τα βηματα.

Εχω 4.1.2 EUR I9100XWLSW_I9100XXMS3_I9100OXXLSB.

Πες μου τι κατεβαζω και απο που, και τι ακριβως κατεβαζω, να τα κανω να το παω αυριο.

 

1) Με ποιο αρχειο κανω root και απο το κατεβαζω.

2) Πως μηδενιζω τον counter.

Μετα ξερω τι να κανω.

 

Ο τρόπος είναι ΕΝΑΣ αδερφέ

κατεβάζεις τον kernel του philz (zip)

τον βάζεις στην sd, και κάνεις απο την recovery update

έτσι είσαι root

στην συνέχεια τρέχεις τον csc changer - αλλάζεις το csc

και τέλος φλασάρεις με odin την μανίσια eur

 

ούτε triagle away ούτε τίποτα, γιατί ΔΕΝ θα γράψει ο μετρητής

το έχουμε κάνει δεκάδες φορές εδω μέσα...

 

kernel (κατέβασε το ζιπ που αρμόζει στην έκδοση σου) http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/orig-development/philz-cwm6-stock-kernel-cwm6-root-exfat-t1877270

 

εγώ με την ελληνική ρούταρα με αυτό https://copy.com/CIf8PHDXTq7nRmY3

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος είναι ΕΝΑΣ αδερφέ

κατεβάζεις τον kernel του philz (zip)

τον βάζεις στην sd, και κάνεις απο την recovery update

έτσι είσαι root

στην συνέχεια τρέχεις τον csc changer - αλλάζεις το csc

και τέλος φλασάρεις με odin την μανίσια eur

 

ούτε triagle away ούτε τίποτα, γιατί ΔΕΝ θα γράψει ο μετρητής

το έχουμε κάνει δεκάδες φορές εδω μέσα...

 

Επειδή μιλήσαμε τηλεφωνικά και ο φίλος δεν διαθέτει εξωτερική sd αναγκαστικά θα πάει για root με το md5 μέσω Odin, άρα θα γράψει και ο μετρητής.

 

Εκτός κι αν μπορεί να εγκαταστήσει το zip με το stock recovery και από την εσωτερική μνήμη της συσκευής και μου διαφεύγει, πάει καιρός που έκανα τελευταία φορά root με philz σε Sii και δεν θυμάμαι καλά, άσε που είχα πάντα εξωτερική sd στις συσκευές μου και ότι εγκαθιστούσα από recovery το έκανα πάντα μέσω αυτής.. σίγουρα μπορεί το stock recovery να "δει" την εσωτερική μνήμη και να φλασάρει το zip από εκεί;

 

 

Edit: μάλλον σωστά τα θυμάμαι και απαιτείται εξωτερική sd ώστε να μπορέσει να εγκαταστήσει το zip.. ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...