Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ του fusionjack κατέβασα. Φορτίζω και φλασάρω το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι, βουρ στη σοκολάτα!

Ψήνομαι να την κουμπώσω, αλλά απο το επόμενο Σ/Κ που θα είμαι σε άδεια για να έχω χρόνο για πειραματισμούς...

Μάλλον για SlimKat την βλέπω, αλλά σε μια εβδομάδα πολλά αλλάζουν :lol:

Περιμένω εντυπώσεις παίδες, να ζωντανεύει το thread μας γιατί τώρα τελευταία πολύ τεμπελιάσαμε... ;)

 

Καλή εβδομάδα σε όλους!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Άντε μια χαρά σας βρίσκω. Έχετε πάρει καμιά 10αριά 4.4 ROM. Τι άλλο θέλετε; Να έχετε υπ' όψιν ότι το Xposed framework δε δουλεύει ακόμα με ART. Αν έχετε ART και περάσετε Xposed, με το επόμενο reboot που θα κάνετε, θα γυρίσει σε Dalvik αυτόματα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα SlimKat SaberMod 4.8 και την επεξεργάζομαι. Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανένας viper audio να μας πει αν δουλεύει σε 4.4?

 

Δουλεύει κανονικά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ποια slim Kat με art είναι η επίσημη?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552988

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα από τη γενική εικόνα. Τo ART το έχω ενεργοποιημένο αλλά δε βλέπω καμιά τρομερή αλλαγή στην μπαταρία. Τη ρουφάει με το καλαμάκι. Θα δοκιμάσω και άλλη rom 4.4 αλλά δε νομίζω ότι θα δω τρομερές διαφορές. Είναι νωρίς ακόμα για KitKat; Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα από τη γενική εικόνα. Τo ART το έχω ενεργοποιημένο αλλά δε βλέπω καμιά τρομερή αλλαγή στην μπαταρία. Τη ρουφάει με το καλαμάκι. Θα δοκιμάσω και άλλη rom 4.4 αλλά δε νομίζω ότι θα δω τρομερές διαφορές. Είναι νωρίς ακόμα για KitKat; Για να δούμε.

 

Πολλά υποσχόμενες φαίνονται και η Omni του infected_ και η Pound....

Απο ταχύτητα πως τα πάει η Slim?

Δοκίμασες κανένα Greenify, μήπως και σου εξοικονομήσει μπαταρία;

Εγώ προσωπικά με παλαιότερες Slim είχα θέμα με την μπαταρία... :X

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα από τη γενική εικόνα. Τo ART το έχω ενεργοποιημένο αλλά δε βλέπω καμιά τρομερή αλλαγή στην μπαταρία. Τη ρουφάει με το καλαμάκι. Θα δοκιμάσω και άλλη rom 4.4 αλλά δε νομίζω ότι θα δω τρομερές διαφορές. Είναι νωρίς ακόμα για KitKat; Για να δούμε.

 

Εγώ δεν έχω κανένα τέτοιοι πρόβλημα με την μπαταρία, είναι μια χαρά και ακόμη δεν έχω κάνει3 κύκλους. Επίσης να ενημερώσω ότι xposed και art δεν δουλεύουν προς το παρόν θα το γυρίσει σε dalvik

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το art;

 

Rutime compiler εναλλακτικο του dalvik που θεωρητικα κανει τις εφαρμογες να ανοιγουν πιο γρηγορα και γενικα υποσχεται πιο smooth εμπειρια χρησης..

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πολλά υποσχόμενες φαίνονται και η Omni του infected_ και η Pound....

Απο ταχύτητα πως τα πάει η Slim?

Δοκίμασες κανένα Greenify, μήπως και σου εξοικονομήσει μπαταρία;

Εγώ προσωπικά με παλαιότερες Slim είχα θέμα με την μπαταρία... :X

 

Απο ταχύτητα δεν έχω παράπονο. Το Greenify το έχω. Τα έχω παγώσει όλα.Θα δοκιμάσω και καμία άλλη να δω τι γίνεται.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Η Ομνι 442 παντως αρκετα καλη αν και οταν γυρισα σε art 1-2 προγραμματα δεν δουλεουν
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό παραμονής στην PacMan και έχοντας πάρει κανονικά backup με το CMW Recovery, θέλησα να δοκιμάσω την Omni (4.4.2) προκειμένου να πάρω μια ιδέα από την KitKat.

Το πρόβλημα ωστόσο που παρουσιάζεται είναι ότι θέλω να κάνω recovery στην προηγούμενη κατάσταση όμως η Omni έχει το Team Win Recovery Project, στο οποίο δε μπορώ να βρω το backup μου. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το CMW μέσω Rom Manager αλλά μάταια.

Έχει κάποιος ιδέα για το πως μπορώ να επαναφέρω το backup μέσω Team Win Recovery Project ή πως να εγκαταστήσω το ClockWorkMod Recovery?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό παραμονής στην PacMan και έχοντας πάρει κανονικά backup με το CMW Recovery, θέλησα να δοκιμάσω την Omni (4.4.2) προκειμένου να πάρω μια ιδέα από την KitKat.

Το πρόβλημα ωστόσο που παρουσιάζεται είναι ότι θέλω να κάνω recovery στην προηγούμενη κατάσταση όμως η Omni έχει το Team Win Recovery Project, στο οποίο δε μπορώ να βρω το backup μου. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το CMW μέσω Rom Manager αλλά μάταια.

Έχει κάποιος ιδέα για το πως μπορώ να επαναφέρω το backup μέσω Team Win Recovery Project ή πως να εγκαταστήσω το ClockWorkMod Recovery?

 

Αν δεν κανω λάθος, πρέπει να περάσεις πρώτα έναν άλλο κερνελ,(καποιον που είχες με την προηγουμενη ρομ σου) reboot recovery, και μετά θα μπορείς να κάνεις ρεστορ το backup σου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό παραμονής στην PacMan και έχοντας πάρει κανονικά backup με το CMW Recovery, θέλησα να δοκιμάσω την Omni (4.4.2) προκειμένου να πάρω μια ιδέα από την KitKat.

Το πρόβλημα ωστόσο που παρουσιάζεται είναι ότι θέλω να κάνω recovery στην προηγούμενη κατάσταση όμως η Omni έχει το Team Win Recovery Project, στο οποίο δε μπορώ να βρω το backup μου. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το CMW μέσω Rom Manager αλλά μάταια.

Έχει κάποιος ιδέα για το πως μπορώ να επαναφέρω το backup μέσω Team Win Recovery Project ή πως να εγκαταστήσω το ClockWorkMod Recovery?

 

Πέρνα του Gustavo_s τον kernel για Omni kitkat και στην συνέχεια επανέφερε το nandroid σου

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την slimkat 4,4,2 αλλά μου βγάζει σφάλματα με την κάρτα sd μου λέει συνέχεια να την κάνω διαγραφή

όταν πάω από τον file eplorer μου γράφει ''couldn't find sd card''

Edited by shyster
Link to comment
Share on other sites

@ billis_kou

@ DimitrisAndNiki

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα δοκιμάσω με νέο Kernel

 

@ shyster

Σε εμένα δεν παρουσιάζεται κάποιο τέτοιο μήνυμα λάθους. Όλα δουλεύουν καλά μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα φλασαρουμέ cmw συμβατό με kitkat μετά όλα τα αλλά, και με το twrp κάνεις την δουλειά σου
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα φλασαρουμέ cmw συμβατό με kitkat μετά όλα τα αλλά, και με το twrp κάνεις την δουλειά σου

 

Απορώ γιατί όλες οι custom roms με kitkat έχουν την TWRP

θεωρείται καλύτερη απο την CWMR ?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί όλες οι custom roms με kitkat έχουν την TWRP

θεωρείται καλύτερη απο την CWMR ?

 

κοιτα και εγω αυτο δουλευω αλλα εκανα οτι εγραφε στο OP να ειμαι καλυμενος,απλα να ειμαι σιγουρος οτι ολα εχουν γινει σωστα.ιδιο πραγμα ειναι απλα το twrp εχει κουμπια να πατησεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φλάσαρα τον κέρνελ του Gustavo_s για να έχω STweaks οπότε και το BLN. Έκανε βέβαια 10 λεπτά να ανοίξει το κινητό μέχρι βελτιστοποιήσει όλες τις εφαρμογές. Άλλαξα και τον Launcher και έβαλα Nova.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φλάσαρα τον κέρνελ του Gustavo_s για να έχω STweaks οπότε και το BLN. Έκανε βέβαια 10 λεπτά να ανοίξει το κινητό μέχρι βελτιστοποιήσει όλες τις εφαρμογές. Άλλαξα και τον Launcher και έβαλα Nova.

 

το BLN δεν δουλευει φιλος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...