Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την Slimsaber με τον Dori (ακριβως οπως τα εχει στην υπογραφη του ο MaXaiRo). Σε πρωτη φαση ολα καλα, το Titanium δουλεψε κανονικα, μια και αλλαξα θεση στο path του...

Για να δουμε!!!

 

Αυτο που αναφερεται πιο πανω με το Super SU, να το κανω "χυμα", ή χρειαζεται πρωτα uninstall το ηδη υπαρχον SuperSU?

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα την Slimsaber με τον Dori (ακριβως οπως τα εχει στην υπογραφη του ο MaXaiRo). Σε πρωτη φαση ολα καλα, το Titanium δουλεψε κανονικα, μια και αλλαξα θεση στο path του...

Για να δουμε!!!

 

Αυτο που αναφερεται πιο πανω με το Super SU, να το κανω "χυμα", ή χρειαζεται πρωτα uninstall το ηδη υπαρχον SuperSU?

 

Για ξανατσέκαρε την υπογραφή μου! :p Δεν άντεξα. Πέρασα το 12/11 και τον v20. Αυτό με το SuperSU δε χρειάζεται να το κάνεις παρά μόνο αν έχεις κάποιο πρόβλημα με το root.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

κάντο πιο λιανά:

Σβήνει (power off)

Σβήνει η οθόνη;

Σβήνει και κολλάει;

 

Σβήνει τελείως. (Power off)

Link to comment
Share on other sites

Για ξανατσέκαρε την υπογραφή μου! :p Δεν άντεξα. Πέρασα το 12/11 και τον v20. Αυτό με το SuperSU δε χρειάζεται να το κάνεις παρά μόνο αν έχεις κάποιο πρόβλημα με το root.

έβαλα και τον dori (v20). Τα πάει καλά, ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Σβήνει τελείως. (Power off)

Φίλε, έτσι για να έχουμε να λέμε, μπες recovery, κάνε wipe cache + wipe dalvik + fix permisions και ξαναδοκίμασε να δεις αν κολλάει...

Αν συνεχίσει να έχει το bug, πας για ξαναστήσιμο με FULL WIPES (να μην σου πω και με το script του hawkerpaul)

 

Επίσης να φλασάρεις τον Super SU από πάνω να μην έχεις προβλήματα με το ρούτ

έχεις link απο flashable αρχείο; (έτσι να υπάρχει δεν έχω προβλήματα)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, έτσι για να έχουμε να λέμε, μπες recovery, κάνε wipe cache + wipe dalvik + fix permisions και ξαναδοκίμασε να δεις αν κολλάει...

Αν συνεχίσει να έχει το bug, πας για ξαναστήσιμο με FULL WIPES (να μην σου πω και με το script του hawkerpaul)

 

Από καθαρή εγκατάσταση έρχομαι γιατί ήμουν με cm 10.2. Τι script είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

έχεις link απο flashable αρχείο; (έτσι να υπάρχει δεν έχω προβλήματα)

Δημήτρη, δεν ψάχνεις καθόλου! Όλα έτοιμα τα θες! :p Εδώ. Εγώ δεν το χρειάστηκα ποτέ πάντως.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, δεν ψάχνεις καθόλου! Όλα έτοιμα τα θες! :p Εδώ. Εγώ δεν το χρειάστηκα ποτέ πάντως.

 

Απλώς το φλασαρουμέ για να μην έχουμε λοξυγγες, προνοω απλώς

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για ξανατσέκαρε την υπογραφή μου! :p Δεν άντεξα. Πέρασα το 12/11 και τον v20. Αυτό με το SuperSU δε χρειάζεται να το κάνεις παρά μόνο αν έχεις κάποιο πρόβλημα με το root.

 

Εεεεεεε, εσυ δεν τρωγεσαι!!!!! :lol:

 

Το root ηταν "ετοιμο", δεν χρειαστηκε να κανω καποια αλλαγη...

 

Προς το παρον δεν ξαναφλασαρω, κραταω αυτην που ΕΙΧΕΣ & αν θεωρησεις οτι η καινουργια ειναι καλυτερη καπου, ενημερωσε μας!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεε, εσυ δεν τρωγεσαι!!!!! :lol:

 

Και νέο build από τον fj, 14/11 όσοι πιστοί φλασάρετε

Χαχαχαχα! Ξαναρίξτε μια ματιά στην υπογραφή μου! :p Τρελάθηκε το αφεντικό.

 

Για όποιον θέλει να τσεκάρει την KitKat ας ρίξει μια ματιά εδώ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Από καθαρή εγκατάσταση έρχομαι γιατί ήμουν με cm 10.2. Τι script είναι αυτό;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100558

 

Δημήτρη, δεν ψάχνεις καθόλου! Όλα έτοιμα τα θες! :p Εδώ. Εγώ δεν το χρειάστηκα ποτέ πάντως.

Πίστεψε με ψάχνω πολύ... Απλά σε βρήκα μικρό και καλό και σε εκμεταλεύομαι! :p

 

Απλώς το φλασαρουμέ για να μην έχουμε λοξυγγες, προνοω απλώς

Στα τόσα φλασαρίσματα, τι είναι ένα παραπάνω; Σωστός! :lol:

 

Χαχαχαχα! Ξαναρίξτε μια ματιά στην υπογραφή μου! :p Τρελάθηκε το αφεντικό.

Ρε κακό που μας κάνει.... Δεν έκλεισα μέρα με την προηγούμενη! :O

 

Καλημέρα σας κύριοι! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι με την Slimsaber δεν μπορω να παρω screenshot... Ο συνδυασμος των πληκτρων δουλευει, αλλα μου δινει μηνυμα "couldn't capture screenshot, storage may be in use"

 

Τι κουλο ειναι παλι αυτο? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι με την Slimsaber δεν μπορω να παρω screenshot... Ο συνδυασμος των πληκτρων δουλευει, αλλα μου δινει μηνυμα "couldn't capture screenshot, storage may be in use"

 

Τι κουλο ειναι παλι αυτο? :confused:

 

Πάρτο με το power menu, είναι πιο εύκολο

 

Νεος beta του dori στην γύρα... (v22)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι με την Slimsaber δεν μπορω να παρω screenshot... Ο συνδυασμος των πληκτρων δουλευει, αλλα μου δινει μηνυμα "couldn't capture screenshot, storage may be in use"

Τι κουλο ειναι παλι αυτο? :confused:

Πάρτο με το power menu, είναι πιο εύκολο

Το ιδιο......

Σε εμένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο......

 

μια χαρα δουλευει

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το site του dori ποιο είναι γιατί αυτό που έχω εγώ έχει μόνο μία έκδοση 9.43

http://www.dorimanx.com/beta-test/

 

Πάντως παίδες πίνει την μπαταρία σαν πορτοκαλάδα η ρημάδα...

Εκεί που μου κρατούσε 2 μέρες τώρα με το ζόρι μία...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Του εκανα ενα reboot κι εχασε και το root... (μικρο το κακο)

 

Αλλα και παλι μου βγαζει το ιδιο μηνυμα... Να παιζει κατι ειδικα με την δικη μου συσκευη, ή μαλλον με τον χωρο αποθηκευσης της?

 

Δεν μπορω να καταλαβω... Δοκιμασα απο το pc να μεταφερω ενα αρχειο και στον internal χωρο και στην sd και δεν ειχα θεμα... Οπως επισης και να κανω save ενα attachment απο e-mail... :help:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε και κάνα FAQ πού και πού.

 

For who have problems with screenshots: I solved the problem by creating the folder screenshots inside the folder pictures in sdcard0. I hope it can help.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε και κάνα FAQ πού και πού.

 

For who have problems with screenshots: I solved the problem by creating the folder screenshots inside the folder pictures in sdcard0. I hope it can help.

 

Εχεις απολυτο δικιο και στο θεμα του διαβασματος του F.A.Q. αλλα και της λυσης που μου εδωσες, γι'αυτο και σε ευχαριστω για μια ακομη φορα...

 

Πιστεψε με οτι η επομενη κινηση μου θα ηταν αυτη! Απλα στο myphone υπαρχει αυτη η "αμεση" επικοινωνια που για 'μενα μετραει περισσοτερο απο οποιοδηποτε ψαξιμο, ειδικα στο εντελως αφιλοξενο site των xda... (καθαρα προσωπικη αποψη).

 

Παντως η συγκεκριμενη rom, οσο καλη και να'ναι, ειναι full απο ιδιοτροπιες... ΑΛΛΟ folder για το Titanium, ΑΛΛΟ για τα screenshots και ποιος ξερει τι αλλο θα ανακαλυψω στο μελλον...

 

Αναρωτιεμαι, μονο σ'εμενα εχουν συμβει αυτα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά ηρέμησε. Δε σε μάλωσα. Χαριτολογώντας το είπα. Απλά αν είχες διαβάσει τα 2-3 πρώτα post του HardCorePawn στο thread της official SlimBean και του fusionjack στο thread της SlimSaber δε θα είχες αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

 

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετά bug στις 4.3 που είναι γνωστά εδώ και πολύ καιρό και ακόμα να διορθωθούν. Πριν λίγους μήνες σκεφτόμουν ότι οι 4.3 είναι τόσο bugαρισμένες και προβληματικές που δεν πρόκειται να τις χρησιμοποιήσω ποτέ, ότι θα παραμείνω με την τελευταία 4.2.2 κι ότι εκεί ήταν το τέλος του S2. Όπως σκεφτόμουν κάποτε και ότι δε θα έβαζα ποτέ kernel του Dorimanx γιατί ήταν προβληματικοί.

 

Και δες που τελικά εδώ και πόσο καιρό ο Dori βγάζει αρκετά stable kernels και πήραμε και 4.4 απ' τον ουρανοκατέβατο Wayland_ACE. Κι έλεγα πάλι τώρα "δεν πρόκειται να βάλω ποτέ 4.4 γιατί είναι προβληματική, θα μείνω με μια καλή 4.3". Και δες που άρχισαν να λύνονται σιγά σιγά και τα bug στην 4.4 μέρα με τη μέρα (WiFi, φωτεινότητα, ποσοστό μπαταρίας, προβλήματα γραφικών). Κι όλα αυτά από ένα άτομο. Που να ασχολούνταν κι άλλοι όπως ο HardCorePawn και η Omni Team (τους οποίους περιμένουμε).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχετε προβλήματα με τον κερνελ, δηλαδή ς να τελειώνει η μπαταρία γρήγορα, ένα full wipe και στρώνει.ακαι κάτι άλλο, όποιος έχει περάσει τον ν22 είναι το ίδιο σφαίρα όπως ο ν21; Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλά ηρέμησε. Δε σε μάλωσα. Χαριτολογώντας το είπα. Απλά αν είχες διαβάσει τα 2-3 πρώτα post του HardCorePawn στο thread της official SlimBean και του fusionjack στο thread της SlimSaber δε θα είχες αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

 

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετά bug στις 4.3 που είναι γνωστά εδώ και πολύ καιρό και ακόμα να διορθωθούν. Πριν λίγους μήνες σκεφτόμουν ότι οι 4.3 είναι τόσο bugαρισμένες και προβληματικές που δεν πρόκειται να τις χρησιμοποιήσω ποτέ, ότι θα παραμείνω με την τελευταία 4.2.2 κι ότι εκεί ήταν το τέλος του S2. Όπως σκεφτόμουν κάποτε και ότι δε θα έβαζα ποτέ kernel του Dorimanx γιατί ήταν προβληματικοί.

 

Και δες που τελικά εδώ και πόσο καιρό ο Dori βγάζει αρκετά stable kernels και πήραμε και 4.4 απ' τον ουρανοκατέβατο Wayland_ACE. Κι έλεγα πάλι τώρα "δεν πρόκειται να βάλω ποτέ 4.4 γιατί είναι προβληματική, θα μείνω με μια καλή 4.3". Και δες που άρχισαν να λύνονται σιγά σιγά και τα bug στην 4.4 μέρα με τη μέρα (WiFi, φωτεινότητα, ποσοστό μπαταρίας, προβλήματα γραφικών). Κι όλα αυτά από ένα άτομο. Που να ασχολούνταν κι άλλοι όπως ο HardCorePawn και η Omni Team (τους οποίους περιμένουμε).

 

Οχι, δεν "στραβωσα" σε καμμια περιπτωση!!! Αλοιμονο!!!!

Οσο για τα υπολοιπα που λες, συμφωνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.dorimanx.com/beta-test/

 

Πάντως παίδες πίνει την μπαταρία σαν πορτοκαλάδα η ρημάδα...

Εκεί που μου κρατούσε 2 μέρες τώρα με το ζόρι μία...

 

Εγώ είχα αυτό το link http:// http://dorimanx.shine.sk/ Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...