Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορινα **aris1976**....!!! Δεν εχω αυτο το προβλημα....!!!

 

Αλλα καπου διαβασα οτι εαν κανεις διαγραφη των επαφων σου.... Και μετα "restore" απο την "SDcard" σου.... Που θα φροντισεις να τις εχεις κανει "backup" πρωτα....:!::!::!:

 

To θεματακι φτιαχνει.....!!!

Δοκιμασε το και εδω ειμαστε.....

 

*ΕDIT*..... Εεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιι......!!!!! Εσυ απο κατω....**Νizl84**...... Δεν νομιζω να μπορεις να φανταστεις.......:fool: Αλλα συντομα θα ΓΕΥΤΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣ......!!!!!!

 

 

@Προς Κυριο IOATHE / Γιαννη .... Θα σας παρακαλεσω παρα πολυ..... Πριν κανετε το επισημο "UpLoad" σας,να με ενημερωσετε κρυφα απο ολα τα "ΑΞΙΟΤΙΜΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΑ ΜΕΛΗ" να κανω εγκαιρως το "DownLoad" μου..... ΠΡΙΝ ΦΡΙΚΑΡΕΙ Ο "SERVER".......:!::!:

 

Παρακαλω πολυ για την αμεση ειδοποιηση σας.....!!!!!!! :lol::p

 

Θεός.... Respect.....

 

Απλά πρέπει να έχεις κάρτα sd αλλιώς δεν έχεις άλλη επιλογή.

 

Άλλα μου κάνει πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο λογαριασμό μου της google. Δεν τις αναγνωρίζει σαν ίδιες τις επαφές και θέλει να τις διαγράψει όλες τις παλιές...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν δοκιμάζω την v5 KJ2 κοινώς, και ΠΕΤΑΑΑΑΕΙ η ρομ ;) Δεν προλαβαίνω να ξεκλειδώσω την οθόνη και έχει ανοίξει......

Υπομονή λίγο ακόμα και υποθέτω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα την ανεβάσει ο Γιάννης αν συνεχίσει να δουλεύει η ρόμ έτσι απροβλημάτιστα :wink:

 

Εκπληκτικη version...ειμαι εδω και μια μερα με του κρισκελο και speadmod k2-16 και μπορω να πω τα καλυτερα εκτος απο τον στοκ browzer που μου φαινετε λιγο αργος...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θεός.... Respect.....

 

Απλά πρέπει να έχεις κάρτα sd αλλιώς δεν έχεις άλλη επιλογή.

 

Άλλα μου κάνει πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο λογαριασμό μου της google. Δεν τις αναγνωρίζει σαν ίδιες τις επαφές και θέλει να τις διαγράψει όλες τις παλιές...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αγορινα μου Αris..!!!!! Aν και ειμαι Π.Α.Ο.Κ....:lol::p

(Θεος θα ειναι αυτος που θα αναλαβει να Κυβερνησει την Χωρα,σε αυτα τα Χαλια....) Μπορει και Τρελος...(??) Η και φιλαρακι τους....:lol:

 

Μπορεις να κανεις εξαγωγη των επαφων σε αρχειο {.vcf} μια φορα σε μια δανεικη "SD micro card" και απο εκει να κρατησεις αυτο το αρχειο και μετα να το κανεις οτι θελεις,οταν σου χρειαζεται....(Η αληθεια ειναι οτι μια εξωτερικη "SD" θα σου λυσει τα χερια σε θεματα αντιγραφης επαφων και οχι μονο (μιας και θα προσθετεις συνεχεια νεες επαφες).

Που μενεις βρε Αγορινα μου,να σου στειλω μια μικρουλα δωρο {2GB},που δεν μου χρειαζεται να την εχεις.....!!!!

 

Τωρα με τον συγχρονισμο στο λογαριασμο "Google" δεν καταλαβα ακριβως τι προβλημα υπαρχει....:worry:

Τις επαφες σου τις εχεις και στο "google acount" σου...???

Δεν σε πιανω καλα Αγορινα μου,,,για δεν τα κατεχω καλα τα <Αgglika>... Aλλα εχω αρχισει να μαθαινω "ΣΕΡΒΙΚΑ" αψογα..... Ισως μου χρειαστουν στον Μελλον....:lol::p (Για τον "ΙΟΑΤΗΕ" ηταν αυτο... Οχι για σ'ενα καλε μου φιλε Αρη...!!!)

 

Βαλτε βρεεεε ενα χερακι,εσεις που το κατεχετε το θεμα με τις επαφες "google acount" που κολλησε το Φιλαρακι μας ο Aρης,να τον βοηθησουμε να ξεκολλησει.....:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα με τα ελληνικά ονόματα στην αναζήτηση... Δε μου βγάζει κανένα όνομα. Τι να κάνω;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εγω ειχα το ιδιο προβλημα και το ελυσα γυριζοντας την γλωσσα στα αγγλικα κανοντας μια αναζυτηση και μετα την ξαναεβαλα στα ελληνικα. ετσι μου λυθηκε και μαλιστα ειχα το προβληματακι και το εκανα το πρωι

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το ιδιο προβλημα και το ελυσα γυριζοντας την γλωσσα στα αγγλικα κανοντας μια αναζυτηση και μετα την ξαναεβαλα στα ελληνικα. ετσι μου λυθηκε και μαλιστα ειχα το προβληματακι και το εκανα το πρωι

 

Απίθανο. Πράγματι δουλεύει!

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,οι kernel που ανεβήκαvε στο dropbox σήμερα μπορούμε να τους περάσουμε στην omega 4.0 η είναι για την επερχόμενη omega 5.0??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ειμαι νεος κατοχος του galaxy s2! μπορει να μου πει καποιος με ποιο τροπο να κανω το κινητο μου ροοτ??? ειδα τι πληροφοριες το πως να το κανεις και θελω να το κανω με το CF root...ο αριθμος κατασκευης μου τελειωνει σε KG2...μπορω να το κανω ροοτ?
Google
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ειμαι νεος κατοχος του galaxy s2! μπορει να μου πει καποιος με ποιο τροπο να κανω το κινητο μου ροοτ??? ειδα τι πληροφοριες το πως να το κανεις και θελω να το κανω με το CF root...ο αριθμος κατασκευης μου τελειωνει σε KG2...μπορω να το κανω ροοτ?

 

Υπαρχει ολοκληρο θεμα πανω πανω στα stickies!

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,οι kernel που ανεβήκαvε στο dropbox σήμερα μπορούμε να τους περάσουμε στην omega 4.0 η είναι για την επερχόμενη omega 5.0??

 

Ουααα! Πως μπορώ να βλέπω και εγώ αυτό το dropbox;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση! μπηκα στο xda και δεν εχει τον δικο μου αριθμο κατασκευης το κινητο μου εχει το BOKG2 και στο xda εχει αλλες εκδοσεις με το KG2...να κατεβασω ενα οποιοδηποτε και να το περασω?
Google
Link to comment
Share on other sites

Ουααα! Πως μπορώ να βλέπω και εγώ αυτό το dropbox;

 

Sent from Galaxy

 

Κατεβάζει το dropbox από το market και ζητάς από τον loathe πρόσκληση!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει το dropbox από το market και ζητάς από τον loathe πρόσκληση!

 

Ok σε ευχαριστώ!

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση! μπηκα στο xda και δεν εχει τον δικο μου αριθμο κατασκευης το κινητο μου εχει το BOKG2 και στο xda εχει αλλες εκδοσεις με το KG2...να κατεβασω ενα οποιοδηποτε και να το περασω?

 

Σου ξαναλεω να διαβασεις στα stickies .Τα λεει ολα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση! μπηκα στο xda και δεν εχει τον δικο μου αριθμο κατασκευης το κινητο μου εχει το BOKG2 και στο xda εχει αλλες εκδοσεις με το KG2...να κατεβασω ενα οποιοδηποτε και να το περασω?

Κατέβασε το CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG2-v4.1-CWM4. Εγώ με αυτό το έκανα και δεν υπήρξε πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ειμαι νεος κατοχος του galaxy s2! μπορει να μου πει καποιος με ποιο τροπο να κανω το κινητο μου ροοτ??? ειδα τι πληροφοριες το πως να το κανεις και θελω να το κανω με το CF root...ο αριθμος κατασκευης μου τελειωνει σε KG2...μπορω να το κανω ροοτ?

 

 

Δημητρακη απο Κοζανη Γλυκια μου Αγορινα.....!!!

 

Εδω για το ροοτ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

και εδω για το "CFroot".... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

Κατεβαζεις το "KG2" 'Cfroot kernel' απο τον Αγαπητο "Chainfire from XDA" (POST #4)... Kαι μου εισαι κομπλε....!!!

 

{εκει που λεει CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG2-v4.1-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.08 MB, 27867 views)}

 

Πατας επανω με το ποντικακι σου.... Και κανεις αυτο που λενε {"κατεβα τωρα" = "download"} το μαζευεις απο χαμω (P.C) σου...:rolleyes:

Και το "flashareis" στην συσκευη..... Δηλαδη αυτο με το καλωδιο που ειχε το κουτι μεσα οταν το Αγορασες... "USB" μου λενε να το γραφω εδω μεσα....!!! :lol: Το βαζεις στην συσκευη....!!! Και μετα.... Διαβαζω τα "saliezika" να μαθω και εγω και θα σου γραψω και εσενα συντομα....!!! :cry:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που έχει εξαφανιστεί ο Γιάννης;Μαγειρεύει την νέα rom;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega XT v4.1◄ICE CREAM SANDWICH►

ICE CREAM SANDWICH THEME v3.0**VERY ELEGANT** by BigBangHD

Theme v3.0 Features:

- Ice Cream Sandwich Launcher(Redesigned by BigBangHD)

- ICS Analog Clock

- Wallpapers

- Sound: Notifications, Ringtones, Alarms, UI

- Music App

- Settings Icon (Added by ME: Call, Motions and Privacy icon)

- Statusbar Icon (Modded by BigBangHD)

- New Battery percentage icon (Designed by BigBangHD)

- Application Icon (Calculator, Email, Camera (HW button), Gallery, Talk (with video), Settings, Browser (with User Agent), Messaging (Muveszur's mod), Phone, Contacts, Voice Search, Videos)

Folder Icon like ICS (Designed by BigBangHD)

Aosp Lockscreen from Black Android (thanks to Nitroz and Pele)

Modded Notification Bar: Galaxy Nexus style

New ICS Dialer by BigBangHD

Overscroll Light Blue by indie

Dark APM

Modded Advanced Power Menù icons

Dark pop-up

ICS Blue Progress Bar

Sonysketch font

Five Launchers included:

Three pre-installed and two available in sdcard/Omega Files

1. New ICS Launcher - Pre installed

2. Ice Creamed Modded TW Launcher 4.5 - Pre installed

3. Ice Creamed - Pre installed

4. Ice Creamed GOLauncher EX (available in sdcard/Omega Files)

5. Ice Creamed ADW Launcher (available in sdcard/Omega Files)

Τα υπόλοιπα είναι ίδια με την Omega v4.0

Η Rom είναι No full wipe

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννη πάντα γρήγορος και αξιόπιστος στη δουλειά σου. Εγώ εχω μείνει στην 3.0 γιατί περιμένω με αγωνία την 5.0!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν μπορεις ανεβασε και ενα motor με την ρομ γιατι η ρομ απο filesonic θελει συνδρομη και δεν κατεβαινει αλλιως...ευχαριστω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@kiriakos1963 - vitriolis - christou

Λουκα - Κυριάκο - Αργύρη σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate

 

Παιδιά που έχει εξαφανιστεί ο Γιάννης;Μαγειρεύει την νέα rom;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι αγωνιζόμουν να τελείωση η νεα v5.0,

από το απόγευμα η τελική εκδοσή v5.0 είναι στην Omega Team για τον τελικό έλεγχο και το Σάββατο πρώτα ο Θεός θα την ανεβάσω.

Αν μπορέσω μέχρι το απόγευμα αλλιώς Κυριακή για να μην σας ξενυχτίσω με το στήσιμο :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@kiriakos1963 - vitriolis - christou

Λουκα - Κυριάκο - Αργύρη σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate

 

 

 

Ναι αγωνιζόμουν να τελείωση η νεα v5.0,

από το απόγευμα η τελική εκδοσή v5.0 είναι στην Omega Team για τον τελικό έλεγχο και το Σάββατο πρώτα ο Θεός θα την ανεβάσω.

Αν μπορέσω μέχρι το απόγευμα αλλιώς Κυριακή για να μην σας ξενυχτίσω με το στήσιμο :)

Μας αρκει πιστευω(για ολους εδω στο forum) που δοκιμαζετε η v.5 με μια μερα δεν χαλασε και ο κοσμος.Εδω οι εθνοσωτηρες παλευαν 3 μερονυχτα για να βρουν πρωθυπουργο και εσυ που εισαι ετοιμος στην τελικη ευθεια........:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όντως το KJ2 ειναι ότι καλυτερο στο θέμα του wake up της οθόνης απο sleep mode.

Δεν έχω προλάβει ακόμα να την τσεκάρει σε όλους τους τομείς.

Τρέχω την official όχι κάποια custom. Την έχω κάνει root.

Περιεχει και ελληνικο swipe.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όντως το KJ2 ειναι ότι καλυτερο στο θέμα του wake up της οθόνης απο sleep mode.

Δεν έχω προλάβει ακόμα να την τσεκάρει σε όλους τους τομείς.

Τρέχω την official όχι κάποια custom. Την έχω κάνει root.

Περιεχει και ελληνικο swipe.

 

Πετάει σου λέω, μην το συζητάς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση, εχω την εκδοση 4, μπορω να περασω την 4.1 χωρις να χρειαστει να κανω full wipe? και απο δευτερα με τον ιδιο τροπο την 5? η θα πρεπει καθε φορα να κανω ''καθαρισμα'' στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση, εχω την εκδοση 4, μπορω να περασω την 4.1 χωρις να χρειαστει να κανω full wipe? και απο δευτερα με τον ιδιο τροπο την 5? η θα πρεπει καθε φορα να κανω ''καθαρισμα'' στο κινητο?

 

εφοσον αλλαζει μονο το θεμα ισως να μη χρεαζεται να φλασαρεις ολη τη ρομ...λογικα μπορεις να αλλαξεις μονο το θεμα και τον launcher αλλα δεν ειμαι

100% σιγουρος οτι γινετε και δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...