Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να προσθέσω στο Omega Files τo Camera_Mod_HW_buttons.zip

την ίδια είδα οτι έχουν όλοι οι dev στις ρομ τους.

Ποιος ξερει ποιος εχει κανει αυτο το mod στην camera?

Δεν μπορώ να τον βρω στο xda :(

πρεπει να ειναι αυτο αλλα δεν ειμαι σιγουρος

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183334

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω μια ερωτηση καθως καπου μπερδευτηκα σε συνδυασμο και με μια παλιοτερη απαντηση που ελαβα.Τελικα με την ΚΕ2 που ειμαι τωρα μπορω να περασω την Omega, η χρειαζεται μια εκ των ΚΙ3,ΚΙ8
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι αυτο αλλα δεν ειμαι σιγουρος

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183334

 

 

Την Καλησπερα μου και στον φοβερο *NIK*.....!!!!

 

Ειναι αυτος και αν δεν κανω λαθος καπου αναφερει οτι τον εχει βοηθησει και ο Πατατουλης....Potatoman....!!!

 

Αλλα του Potatoman η αλλη (better audio quality,),ειναι μονο δικια του -modarisia-...!!!

 

Θα ψαξω να βρω την αναφορα του...Και αν μου σκασει....θα την παραθεσω...!!! (εκτος και αν δεν θυμαμαι καλα,το τι ειχα διαβασει και απο ποιον απο τους δυο...).

 

*EDIT / Γιανναρε....!!!!! Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι αυτος τελικα.....Η οτι υπαρχει και αλλη -version-(Βetter) απο αλλον,δεν μπορω να θυμηθω ρε γ@μοτι μου.........Και το -search- μου δεν με βοηθαει καθολου.....!!!!

Ισως αυριο να σου εχω απαντηση.....!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω οτι η ρομ ειναι αψογη.εχω μια απορια σχετικα με το call recording.εχει δοκιμασει κανεις με BT αν δουλευει?

 

Όχι, πρέπει να κλείσεις το Bluetooth.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα ζεστά να δουλεύω την επόμενη έκδοση v2.1

Έχω τελειώσει περίπου το 70% από τις βελτιώσεις - αλλαγές.

Περιμένω τις προτάσεις σας και τι θέλετε να έχει η νέα εκδοσή.

 

Να πω μια.....

Βγαλε απο μεσα ολα τα HUB εκτος απο το Social γιατι πιανουν τσαμπα χωρο και δεσμευουν μνημη χωρις λογο.

Βγαλε επισης κτι yahoo finance, ειδησεις και καιρος, Zinio reader....

Επισης αν ηταν δυνατον να προσθεσεις και το Gingerbread πληκτρολογιο.

 

Αυτα τα ολιγα και μετα.... ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Την Καλησπερα μου και στον φοβερο *NIK*.....!!!!

 

Ειναι αυτος και αν δεν κανω λαθος καπου αναφερει οτι τον εχει βοηθησει και ο Πατατουλης....Potatoman....!!!

 

Αλλα του Potatoman η αλλη (better audio quality,),ειναι μονο δικια του -modarisia-...!!!

 

Θα ψαξω να βρω την αναφορα του...Και αν μου σκασει....θα την παραθεσω...!!! (εκτος και αν δεν θυμαμαι καλα,το τι ειχα διαβασει και απο ποιον απο τους δυο...).

διάβασε eδω στο post 86 του criskelo. μήπως λες γι αυτό;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183334&page=9

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

διάβασε eδω στο post 86 του criskelo. μήπως λες γι αυτό;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183334&page=9

 

Ελα ρε ΝΙΚ....αφου τα θuμασαι βαλε ενα χερακι.....!!!!!!!

Και αλλου μoρε κατι ειχε παρει το ματι μου........Αλλα εχω χαθει μεσα στα Kameroynezikaaaa postttt....!!!!!!

 

Mαλλον του ΑrgentinoMaradona ειναι το better version....!!!

 

Eχεις δικιο Νikkkkk.......

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλα παιχνιδια Nvidia Tegra το market μου βαζει οτι δεν υποστηριζονται απο την συσκευη μου.Και κατι αλλο πως μπορω να τα μεταφερω απο την μνημη τηλεφωνου στην καρτα; Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλα παιχνιδια Nvidia Tegra το market μου βαζει οτι δεν υποστηριζονται απο την συσκευη μου.Και κατι αλλο πως μπορω να τα μεταφερω απο την μνημη τηλεφωνου στην καρτα;

 

λογικο να μη σου τα δειχνει αφου οντος δεν υποστιριζονται..ασχετα αν εμεις τα παιζουμε με το chainfire...

οταν λες απο την μνημη του τηλ στην καρτα εννοεις απο τα 2gb να τα μεταφέρεις στα 11gb?

η θες να τα μεταφερεις σε εξωτερικη micro sd?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας σάς παρακαλώ! Στην "κουζίνα" του απίθανου Γιάννη τα αρχεία μου είναι σε .cab στο dropbox και δεν μου ανοίγει κανένα...τι κάνουμε?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση για όποιο χρήστη της rom του Γιάννη χρησιμοποιεί το kies.

Με τη Omega rom, δουλεύει το Kies για συγχρονισμό δεδομένων του Outlook στο κινητό?

Το έχει δοκιμάσει κανείς???

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας σάς παρακαλώ! Στην "κουζίνα" του απίθανου Γιάννη τα αρχεία μου είναι σε .cab στο dropbox και δεν μου ανοίγει κανένα...τι κάνουμε?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εισαι σιγουρος οτι ειναι cab?

τα .cab ειναι αρχεια για win mobile..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας σάς παρακαλώ! Στην "κουζίνα" του απίθανου Γιάννη τα αρχεία μου είναι σε .cab στο dropbox και δεν μου ανοίγει κανένα...τι κάνουμε?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

στειλε πμ στο Γιαννη να σου κανη share τον σωστο φακελο.και εγω το ιδιο επαθα μου εστειλε το φακελο απο το hd2. Τι να κανουμε με τοσα που εχει ο ανθρωπος στο κεφαλι του γινονται και λαθη

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση για όποιο χρήστη της rom του Γιάννη χρησιμοποιεί το kies.

Με τη Omega rom, δουλεύει το Kies για συγχρονισμό δεδομένων του Outlook στο κινητό?

Το έχει δοκιμάσει κανείς???

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

 

Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->ξετικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων και μετά συνδέεις με το pc.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους,

 

πάρε και το donate και από μένα γιατί πραγματικά το αξίζεις

8GC494571K886214W

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το Donate :)

 

πρεπει να ειναι αυτο αλλα δεν ειμαι σιγουρος

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183334

 

Αυτη είναι, είσαι φοβερός!!!! Μπήκε στο dropbox για αρχη :)

 

Να πω μια.....

Βγαλε απο μεσα ολα τα HUB εκτος απο το Social γιατι πιανουν τσαμπα χωρο και δεσμευουν μνημη χωρις λογο.

Βγαλε επισης κτι yahoo finance, ειδησεις και καιρος, Zinio reader....

Επισης αν ηταν δυνατον να προσθεσεις και το Gingerbread πληκτρολογιο.

 

Αυτα τα ολιγα και μετα.... ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.....

 

Μπηκαν στο πρόγραμμα :)

Εχεις link απο το Gingerbread πληκτρολόγιο?

 

Ποιος ξερει να μου πει τι ακριβως τι κανει το HOME SWITCHER και το GS CRIPT που εχουμε στην ROM μας;

 

Με το HOME SWITCHER αλλαζεις launcher _ πχ απο TouchWiz σε Gox

Με το GS SCRIPT τρεχεις τα script, εχει διαφορα στην sdcard/gscript για να δεις πως ειναι.

 

Παιδια εχω μια ερωτηση καθως καπου μπερδευτηκα σε συνδυασμο και με μια παλιοτερη απαντηση που ελαβα.Τελικα με την ΚΕ2 που ειμαι τωρα μπορω να περασω την Omega, η χρειαζεται μια εκ των ΚΙ3,ΚΙ8

 

Μπορείς αρκεί να είσαι cf-root και να μπαίνεις σε CWM recovery.

 

Παιδιά τα φώτα σας σάς παρακαλώ! Στην "κουζίνα" του απίθανου Γιάννη τα αρχεία μου είναι σε .cab στο dropbox και δεν μου ανοίγει κανένα...τι κάνουμε?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σου έστειλα την σωστή πρόσκληση,

αυτή ήταν για το HD2, την κουζίνα δεν την ανακάλυψε ο Leomar τώρα στα WM την είχα σε άλλη μορφή πριν κάνα χρόνο :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες .Γιαννη η ρομ οντος πεταει χωρις κανενα κολημα, ειδα οτι βγαζεις v 2.1 δεν βαζεις και cm7 music player εγκατεστειμενο απ την αρχη, αν βεβαια θελουν και τα παιδια ειναι πολυ καλος, και ναι ακομα δεν εχω καταφερει να τον βαλω, απο οπου και αν τον κατεβασα:(.:mad:Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

@ioathe καλημερα φιλε μου...σου εχω μια προταση...αν μπορεις να κανεις transparent τους φακελους...επειδη το θεμα ειναι black blue αυτο το γκρι φοντο ειναι λιγο καπως...οποτε νομιζω θα ηταν καλυτερο ενα transparent black η εστω το ιδιο φοντο με την status bar και το logo της ωμεγα... νομιζω θα εδιχνε ακομα καλυτερο...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες .Γιαννη η ρομ οντος πεταει χωρις κανενα κολημα, ειδα οτι βγαζεις v 2.1 δεν βαζεις και cm7 music player εγκατεστειμενο απ την αρχη, αν βεβαια θελουν και τα παιδια ειναι πολυ καλος, και ναι ακομα δεν εχω καταφερει να τον βαλω, απο οπου και αν τον κατεβασα:(.:mad:Ευχαριστω πολυ

 

Θα το κοιτάξω :)

 

@ioathe καλημερα φιλε μου...σου εχω μια προταση...αν μπορεις να κανεις transparent τους φακελους...επειδη το θεμα ειναι black blue αυτο το γκρι φοντο ειναι λιγο καπως...οποτε νομιζω θα ηταν καλυτερο ενα transparent black η εστω το ιδιο φοντο με την status bar και το logo της ωμεγα... νομιζω θα εδιχνε ακομα καλυτερο...

 

Sent from my iphone 4

 

Το είδα και εγώ αυτό και το διόρθωσα στην νέα v2.1 με άλλο διάφανο φόντο στην status bar.

Τα έχω ανεβάσει στο Dropbox > Omega Files για όποιον θέλει να δοκιμάσει.

Και εδώ για την XT

 

EDIT

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος το πρόβλημα που έχει ο φίλος εδω

γιατί είμαι δουλειά και δεν μπορώ, ευχαριστώ :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->ξετικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων και μετά συνδέεις με το pc.

Φίλε μου καλημέρα και σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Ακόμα δεν έχω βάλει τη συγκεκριμένη rom και γι' αυτό ρωτάω.

Έχεις δοκιμάσει συγχρονισμό με το outlook μέσω Kies (μόνο μέσω usb ) και δουλεύει?

Γνωρίζω οτι αν είναι τικαρισμένος ο εντοπισμός σφαλμάτων δεν αναγνωρίζεται το κινητό από το Kies.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, συγχρονισμό ειδικά με outlook δεν έχω δοκιμάσει γιατί όλα μου τα data είναι σε cloud.

Αλλά το τηλέφωνο το βλέπει κανονικά το Kies, μεταφέρει αρχεία και μουσική, οπότε γιατί να μην παίζει;

Το Kies χρησιμοποιεί MTP (που ενεργοποιείται στο τηλέφωνο όταν ξετικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων) και εφόσον δεν έχεις απεγκαταστήσει τον kies "agent" στο τηλέφωνο, τότε όλα θα πρέπει να είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείτε τον modded twlauncher από τον petsasj

 

υπάρχει ειδική έκδοση του appzorter για το συγκεκριμένο launcher στο θέμα του που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα. Είναι σχεδιασμένος για 20 εικονίδια. Αυτό να χρησιμοποιήσετε. Δεν υπάρχει στο μαρκετ.

 

μηπως ειναι ευκολο καποιο λινκ γιατι δεν το βρισκω;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ευκολο καποιο λινκ γιατι δεν το βρισκω;

ευχαριστω

 

Εδω εισαι,

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17971689&postcount=3

ενημέρωσε με αν σου δουλεύει χωρίς προβλήματα .

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω γιαννη για την αμεση απαντηση.

δουλεψε με τη μια και μπηκε ταξη στα εικονιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει να μου πει τι ακριβως τι κανει το HOME SWITCHER και το GS CRIPT που εχουμε στην ROM μας;

 

Παντως πολλα παιχνιδια Nvidia Tegra το market μου βαζει οτι δεν υποστηριζονται απο την συσκευη μου.Και κατι αλλο πως μπορω να τα μεταφερω απο την μνημη τηλεφωνου στην καρτα;

 

*Εdit* Για την μεταφορα στην SD...To λυσαμε με (p.m) ( θελω να πιστευω...!!!::lol:)

 

Καλημερα στον απαιτητικο φιλο Vitriolis...!!!!!

 

Αν τα παιχνιδια πηγες να τα κατεβασεις απο το -market- ,η, να τα στειλεις απο το (P.C) στην συσκευη σου, μεσω -market-.

 

Αυτο θα σου γραφει...!!!!

 

Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να τα παιξεις.....!!! Αλλο το τι σου λεει,για το αν τα υποστηριζει η συσκευη σου....!!!! Και αλλο για το εαν εσυ,μπορεις να τα παιξεις με το (Chainfire 3D)...που σου ειπε και ο Μορτης ο parafronas4...!!!

 

Αφου βρε Αγαπη μου γλυκια σου εγραψα στα (p.m) μου για αυτα και σου μιλησα και για τα <μαγαζακια> και σου εστειλα και -mail- και σου ειπα που να πας και τι να κανεις.....!!!!

 

Γιατι βρε ομορφια μου με στεναχωρεις και με κανεις να νομιζω οτι ξοδευω τσαμπα μελανι.....:mad:..????

Δεν με αγαπας καθολου και σαν :whip: που εισαι,θελεις να με ταλαιπωρεις και να με κανεις να υποφερω....???:lol::p

 

&

 

Mολις εγκαταστησεις ενα επιπλεον -Launcher- στην συσκευη και πας να ανοιξεις την εφαρμογη -HOME SWITCHER- θα καταλαβεις αμεσως ποσο ευκολο και γρηγορο ειναι να αλλαζεις -Launcher- απο τον εναν,στον αλλον της επιλογης σου....!!!!

 

Το -GScript- σου δινει την δυνατοτητα να αφαιρεσεις ολες τις -bloatware- εφαρμογες και επισης να κανεις (mount-unmount) σε -ntfs- αλλα και γενικοτερα να τρεξεις και τα οποια -scriptakia- στο μελλον.....!!!!

 

Aλλα επειδη καταλαβαινω οτι σε μπερδεψα και δεν σε βοηθησα,μολις βρω περισσοτερο χρονο,δεν θα σου ειμαι τοσο ΚamerounezoΛακωνικος.....:lol::p

 

[....]

EDIT

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος το πρόβλημα που έχει ο φίλος εδω

γιατί είμαι δουλειά και δεν μπορώ, ευχαριστώ :)

 

Γιανναρε Καλημερα...!!!!!!!

 

Αυτην την δυνατοτητα που θελει,δεν υποστηριζεται ουτε απο το -by Samsung stock firmware- και δεν υπαρχει -mod- γι αυτο...!!!!

 

Ας βαλει τα ακουστικα ο Καμερουνεζος και θα ακουσει σε 5.1. (Το καναλι 5.1 δουλευει μονο με τα ακουστικα στα αυτακια να του γραψεις...!!!!)

 

Aν καταλαβα καλα απο τα Καμερουνεζικα το τι θελει.....(????) [ Γιατι με τα Kamerounezika το εχω το προβλημα μου...!!!! ]

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...