Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε αγορινες.....Και Κυρια...!!

(μιας και καταλαβα οτι μια ειναι ολη και ολη.....Και εγω την ξανα βαπτισα...:lol:)

 

Αυτο το (efs_backup.zip) που το -flasharo- και μου δημιουργει εναν π@π@ροφακελο τι ειναι ρε Μορτες....???

 

Και λεει ενας ξενο-Kαμερουνεζος εκει που βρηκα κατι αραδες,για αντιγραφο ασφαλειας και κατι αριθμους ΙΜΕΙΑAA,,,PIN NUMBERIAAAA,και κατι αλλα χαμπεριαααα....:lol:

 

Ας μας πει κανας Ελληναρας με δυο φτωχα λογια στην Γλωσσα μας....!!! Το θελουμε αυτο το π@π@ριλικι και αν ναι...

Τι θα μας κανει....

 

Θα πονεσω....????:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από ότι έχω καταλάβει κατά την αλλαγή rom καλό είναι να κρατιέται το efs backup γιατί έτσι αν πάει κάτι στραβά θα κρατηθεί το imei της συσκευής και άλλα στοιχεία που είναι χρήσιμα για την επικοινωνία της συσκευής με το δίκτυο σου. για την ακρίβεια είναι κρυπτογραφημένα στοιχεία της συσκευής που είναι απαραίτητα για τη λειτουργία της.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φανταστικο θεμα που εχει η xt 2 που εχω απο χτες και απλα ειναι σουπερ παιζει και σε πρασινακι;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρία μου στο Nexus S, δεν υπήρξε custom kernel που να μην δημιουργεί έστω κάποια restart αραιά και που.

Προτιμώ λοιπον την απλή omega.

Άλλωστε έχω την εντύπωση τα περιθώρια βελτίωσης στο SGS2 είναι μικρά.

Μια καλή custom rom σαν την omega είναι αρκετή.

 

Ακόμα δεν έχω περάσει την 2.0

Είμαι με την 1.4

Είχα λοιπον σήμερα επι 13 ώρες την συσκευη χωρίς sim και κλειστό wifi. Έχασε μόνο 3%.

Πολυ καλο ποσοστό αφού δεν είναι σαν να το έχεις σε fly mode.

Γενικά ύστερα απο τεστ με παραπλήσια χρήση το συμπέρασμα είναι οτι η αυτονομία του Γαλαξια δεν υπολείπεται καθόλου απ αυτή του iPhone 4,

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

από ότι έχω καταλάβει κατά την αλλαγή rom καλό είναι να κρατιέται το efs backup γιατί έτσι αν πάει κάτι στραβά θα κρατηθεί το imei της συσκευής και άλλα στοιχεία που είναι χρήσιμα για την επικοινωνία της συσκευής με το δίκτυο σου. για την ακρίβεια είναι κρυπτογραφημένα στοιχεία της συσκευής που είναι απαραίτητα για τη λειτουργία της.

 

Nα εισαι καλα ρε Μορτη Σπυρακο...!!!!! Για την σωστη,περιεκτικη και ουσιαστικη αναλυση σου...!!! Thanks....!!!

 

Εεεεεε...!!!! Λοιπον με εχουν φαει τα -flasharismata- και οι δοκιμες...:O

Και αφησα το διαβασμα πισω.....!!!!:chair:

 

Και εφτασα και μεχρι το Καμερουν ο μ@κακας -serfarontas-,για να μαθω πραγματα σε μια γλωσσα που το μονο που καταλαβα ειναι το < τουμπουχτου,ταρατσιμ,τσατρα πατρα>.....DANGER....!!! :lol:

 

Φαντασου απο ενα DANGER...!!! Τι συμπερασμα εβγαλα....!!!!

Τελικα ειχε δικιο ο Καμερουνεζος και ας μην καταλαβαινα γριιιιι.....!!!

Το θεμα με το ( efs_backup.zip ) ειναι αρκετα σοβαρο....!!! Και πολυ αξιολογα μελη εχουν αναφερθει σε αυτο και στην δικη μας γωνια,εδω στο υπεροχο -my phone forum- μας...!!!

 

Τωρα το γιατι βρεθηκα εγω,να αγναντευω τις αραδες του Καμερουνεζου...(???) Φταιει η -flashwisteria- ειπαμε,που μου εχει καψει τον εκγεφαλο....:lol:

 

Εδω θα βρει ο καθενας πολλες απαντησεις,για το ερωτημα που βιαστηκα να υποβαλω...( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315593 )..

 

Ριξτε μια ματια οσοι εχετε χρονο και δεν το κανατε ακομα.....DANGER INFORMATIONS...!!!

Oπως μου εγραψε και αυτος απο το Καμερουν....!!!

 

Αλλα και εγω του πουλησα Μουρη στο τελος με το δηθεν < Αggliko > μου....!!!

 

Του λεω...You Know OMEGA ROM...??

-No... (Μου απανταει αυτος..)

You Know IOATHE the Greek...??

-No again.. (Ξανα μανα αυτος...)

And yours custom rom-firmware in SgS 2...??? (Τον ρωταω εγω..)

-From Grand Italia...!!! Leomars Great project... ( Μου γραφει αυτος..)

 

P@p@ria mentoles tou leo egw...!!!! Και καπου εκει μου το γυρισε ξανα στα Καμερουνεζικα ....:lol::p

 

Μετα μου αρχισε τα DANGER...!!!! DANGER...!!!! Και λεω μεσα μου, πανε ρεεε στους Πατριωτες και ψαξε καλυτερα....!!!!!

 

Ετσι εξηγειτε γιατι ο Γιανναρος εχει βαλει και αυτο το -scriptaki- μεσα στο ΟΜΕGA files....!!!

Σου λεει ο ανθρωπος...!!!! Ρεεεε Μορτη την εβαλες την -Customia sou- δεν κανεις και ενα -flasharisma- αυτο το ( efs_backup.zip ) που ειναι τοσο σημαντικο....!!!

 

Αχρειαστο να 'ναι.... Αλλα κανε τον κοπο....!!!

Και να σου που μετα απο αυτο το -flasharima-,σου πετιεται ενα φακελακι με το ονομα -efs-...!!!

Καντο κι αυτο ενα (copy + patste) στο (P.C) σου, γραψε και ενα -DANGER- στα Καμερουνεζικα απο εξω,

Και αστο να υπαρχει.....!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

ειμαι προς το τελος τις διαδικασιας "περασματος" της omega στο γαλαξια...

2 ερωτησεις ...

 

1)αφου περασω τη ρομ πρεπει να κανω κ battery caibration? για διακεια μπαταριας..? αν ναι μπορει καποιος να μου στειλει τη διαδικασια?

 

2)αφου επαναφερω τις εφαρμογες απο το titanium backup μετα διαγραφω τους 2 φακελους με τα backup απο το κινητο? (προφανως ναι ε?:O )

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σ' όλους.

 

Εχω backup αλλα νομισα ειναι καλυτερα να ξαναβαλω το default θεμα απο το να κανω restore..

 

Sent from another GalaxyII

 

Πολύ καλά έκανες :)

 

Αυτο το ua (user agent) που ειναι δεν το βρισκω;

 

Δεν έχω προλάβει να το ανεβάσω ακόμα :)

 

Αυτο το φανταστικο θεμα που εχει η xt 2 που εχω απο χτες και απλα ειναι σουπερ παιζει και σε πρασινακι;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δυστυχώς όχι.

 

ειμαι προς το τελος τις διαδικασιας "περασματος" της omega στο γαλαξια...

2 ερωτησεις ...

 

1)αφου περασω τη ρομ πρεπει να κανω κ battery caibration? για διακεια μπαταριας..? αν ναι μπορει καποιος να μου στειλει τη διαδικασια?

 

2)αφου επαναφερω τις εφαρμογες απο το titanium backup μετα διαγραφω τους 2 φακελους με τα backup απο το κινητο? (προφανως ναι ε?:O )

 

1. εγώ δεν έχω κάνει ποτέ.

2. Δεν ειναι απαραιτητο,

αν θέλεις όμως κράτησε αντίγραφο στο Pc και μετά σβηστούς και κανε εκ νέου backup.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

παντως και με την ωμεγα 2 ξτ

δε μπορω να διαβασω ntfs δισκο

 

επεισης το σκριπτακι για το efs back up που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

παντως και με την ωμεγα 2 ξτ

δε μπορω να διαβασω ntfs δισκο

 

επεισης το σκριπτακι για το efs back up που ειναι?

 

Έχω παραγγείλει OTG καλώδιο για να το δοκιμάσω.

 

Το σκριπτακι για το efs back up θα το βρεις στον φάκελο sdcard/utilities στην συσκευή σου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει OTG καλώδιο για να το δοκιμάσω.

 

Το σκριπτακι για το efs back up θα το βρεις στον φάκελο sdcard/utilities στην συσκευή σου.

 

ευχαριστω αν και το σβησα πριν αντιγραψω το ζιπακι στη συσκευη τραβηξα μπακ απ απο τη παλια κουζινα του λεομαρ

παντως η ρομ πεταει και ειναι αληθεια πως το καλο γινεται παντα καλυτερο....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!τελικά τα κατάφερα και την έβαλα την Rom!πρώτες εντύπωσεις άψογες!μια ερώτηση γιατί το appzorter που είχα στην λεομαρ μου κάνει sort αλλά όχι fill gaps me αποτέλεσμα 16 εφαρμογές σε σελίδα που χωράει 20!τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω?donate έρχεται σύντομα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!τελικά τα κατάφερα και την έβαλα την Rom!πρώτες εντύπωσεις άψογες!μια ερώτηση γιατί το appzorter που είχα στην λεομαρ μου κάνει sort αλλά όχι fill gaps me αποτέλεσμα 16 εφαρμογές σε σελίδα που χωράει 20!τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω?donate έρχεται σύντομα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Καλημέρα,

Το appzorter δεν το ξέρω για να σε βοηθήσω, εγώ το κατέβασα από το market και μου έκανε sort ανά όνομα άλλα δεν είχα κενά για να δω αν τα γεμίζει, ίσως κάποιος άλλος μας βοηθήσει.

Ευχαριστώ για τις πρώτες εντυπώσεις σου και για το donate που έρχεται :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

-------------GIORGOSALON AGORINA MOY ....FILIKA KAI ME HUMOR!------------

 

Εεεεεε...!!!! Λοιπον με εχουν φαει τα -flasharismata- και οι δοκιμες...:O

Και αφησα το διαβασμα πισω.....!!!!

Καλα κανεις ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ χωρις δοκιμες και προσωπικη αποψη για το καθε τι που σου πασσαρει ο οποιος δηποτε...

πας ακλαφτος οπως λενε και στο χωριο μου :lol:

 

Και εφτασα και μεχρι το Καμερουν ο μ@κακας -serfarontas-,για να μαθω πραγματα σε μια γλωσσα που το μονο που καταλαβα ειναι το < τουμπουχτου,ταρατσιμ,τσατρα πατρα>.....DANGER....!!!

Τι τα θες αυτα και πας μεχρι την Αφρική? Ελλαδισταν και Ψωροκωσταινα δεν σου φτανει?

 

Φαντασου απο ενα DANGER...!!! Τι συμπερασμα εβγαλα....!!!!

Τελικα ειχε δικιο ο Καμερουνεζος και ας μην καταλαβαινα γριιιιι.....!!!

Το θεμα με το ( efs_backup.zip ) ειναι αρκετα σοβαρο....!!! Και πολυ αξιολογα μελη εχουν αναφερθει σε αυτο και στην δικη μας γωνια,εδω στο υπεροχο -my phone forum- μας...!!!

Αν εκανες τα μαθηματα σου απο μικρος -τρυφερουδι που ησουνα θα το ηξερες οτι ειναι σοβαρο το ( efs_backup.zip )

 

Τωρα το γιατι βρεθηκα εγω,να αγναντευω τις αραδες του Καμερουνεζου...(???) Φταιει η -flashwisteria- ειπαμε,που μου εχει καψει τον εκγεφαλο....:lol:

Ανησυχο πνευμα σε κοβω και τσαχπινογαγργαλιαρη...:X

 

Εδω θα βρει ο καθενας πολλες απαντησεις,για το ερωτημα που βιαστηκα να υποβαλω...( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315593 )..

Σωστα ομιλεις αν και καθιμενος

 

Του λεω...You Know OMEGA ROM...??

-No... (Μου απανταει αυτος..)

You Know IOATHE the Greek...??

-No again.. (Ξανα μανα αυτος...)

And yours custom rom-firmware in SgS 2...??? (Τον ρωταω εγω..)

-From Grand Italia...!!! Leomars Great project... ( Μου γραφει αυτος..)

 

P@p@ria mentoles tou leo egw...!!!! Και καπου εκει μου το γυρισε ξανα στα Καμερουνεζικα ....

Θα την μαθει σιγουρα την OMEGA ROM απο την bella Grecia εκει στο καυτο Καμερουν οταν θα τον κηνυγανε τα λιονταρια και η Leomar - Omar Θα κανει τα νερα της!

 

Μετα μου αρχισε τα DANGER...!!!! DANGER...!!!! Και λεω μεσα μου, πανε ρεεε στους Πατριωτες και ψαξε καλυτερα....!!!!!

Το ξαναπαμε αυτο, διαβασμα-διαβασμα και εξετασεις για να πας στην αλλη ταξη!

 

Ετσι εξηγειτε γιατι ο Γιανναρος εχει βαλει και αυτο το -scriptaki- μεσα στο ΟΜΕGA files....!!!

Σου λεει ο ανθρωπος...!!!! Ρεεεε Μορτη την εβαλες την -Customia sou- δεν κανεις και ενα -flasharisma- αυτο το ( efs_backup.zip ) που ειναι τοσο σημαντικο....!!!

 

Αχρειαστο να 'ναι.... Αλλα κανε τον κοπο....!!!

Και να σου που μετα απο αυτο το -flasharima-,σου πετιεται ενα φακελακι με το ονομα -efs-...!!!

Καντο κι αυτο ενα (copy + patste) στο (P.C) σου, γραψε και ενα -DANGER- στα Καμερουνεζικα απο εξω,

Και αστο να υπαρχει.....!!!

Και ετσι εισαι καβαλα στο Αλογο και η Γιωργαινα σε ακολουθει περπατωντας ΧΑΧΑΧΑΧ

 

Τωρα απο την μικρουλα χαζο εμπειρια μου στα ηλιθια-εξυπνα τηλεφωνα την τελευταια δεκαετια εχω καταλαβει το εξης:

Αν εισαι καλα διαβασμενος και συνηθως ξερεις τι κανεις ειδικα στα νεα τηλεφωνα με το cwr δεν κινδυνευεις απο τιποτα!

Στο σερβις-συνεργειο μονο αν μεινεις απο μοτερ (το σπασες) ειναι αναγκη να πας....

και εξηγουμε π.χ στο HD2 ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ (NAND ANDROID ROM) το εστειλα για επισκευη μονο οταν σιγουρευτηκα οτι δεν ανοιγε με τιποτα πλεον(καηκε η πλακετα) Γιατι αραγε? Δεν ειχε ουτε 1000 φλασσαρισματα στην καμπουρα του!!

Ετσι τελικα αφου δεν μπορουσαν να δουνε τιποτα μου αντικατεστησαν τον επεξεργαστη και λιγο πριν ληξει η εγγυηση εχω το Λιονταρι σαν καινουργιο ΛΟΛΟΛ

Το ιδιο συμβαινει και με τον σουπερ ντουπερ Γαλαξια, ολα σχεδον μπορεις να τα διορθωσεις απο μονο σου γιατι συνηθως τα προβληματα δημιουργουνται απο κακη χρηση-bad firmware-modifes της πλακας κλπ

Εν κατακλειδι οταν καταληξετε οτι μια rom-kernel δουλευουν καλα παρτε ενα backup και μετα παιξτε αφοβα!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ OMEGA FUNS & GIORGO KEEP ON POSTING PLS:cool:

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

-------------GIORGOSALON AGORINA MOY ....FILIKA KAI ME HUMOR!------------

 

Εεεεεε...!!!! Λοιπον με εχουν φαει τα -flasharismata- και οι δοκιμες...:O

[.....] + [....] +[.....]

Εν κατακλειδι οταν καταληξετε οτι μια rom-kernel δουλευουν καλα παρτε ενα backup και μετα παιξτε αφοβα!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ OMEGA FUNS & GIORGO KEEP ON POSTING PLS

 

 

Eσυ γλυκια μου Αγορινα....!!! Που ησουν τοσο καιρο....????

 

Εμεις οι δυο εχουμε Μ-ε-λ-λ-ο-ν μπροστα μας....:!::lol:

 

Απο τσαχπινια αλλο τιποτα...!!! Ενα πραμα σαν τον Οβελιξ και εγω...!!! Μεσα στο καζανι πεσμενος....!!!

 

Εμεις Αγαπη μου :lol: πρεπει να εχουμε τελειωσει το ιδιο Πανεπιστημιο....!!!

 

(δηλ. ΠΑΝ / ΠΙΣΤΕ / ΜΗ ΝΟΕΙ) :p

 

*Ετσι να μου γραφεις σχολιακια :O και εγω θα σε γεμισω με Αγαπη...!!!*

 

*(Σιγουρα off-topic....Aλλα ας δωσουμε και λιγο χωρο στο καλοπροαιρετο χιουμορ...!!! Ερχονται και αλλα μετρα κρισης [Απο αυτους που τα φαγαμε μαζι εννοω :lol::p ].....Και στο τελος μονο αυτο θα μεινει,στο στομα και στις αδειες μας τις τσεπες...)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...!!! (Θερμη παρακληση...)

 

*EDIT / -Σωστα ομιλεις αν και καθιμενος...

Eεεεεε....!!!! Φιλεεεεε...!!! Ορθιος τα γραφω ....χα..!! χι..!! χα..!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το appzorter δεν το ξέρω για να σε βοηθήσω, εγώ το κατέβασα από το market και μου έκανε sort ανά όνομα άλλα δεν είχα κενά για να δω αν τα γεμίζει, ίσως κάποιος άλλος μας βοηθήσει.

Ευχαριστώ για τις πρώτες εντυπώσεις σου και για το donate που έρχεται :)

 

Το θέμα με τον appzorter είναι μάλλον γιατί ο touchwiz έχει 5 εφαρμογές ανά γραμμή και όχι 4!μήπως έχεις τον παλιό touchwiz σε ένα αρχείο να φλασαρω μέσω cwm?θα υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη Rom?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον appzorter είναι μάλλον γιατί ο touchwiz έχει 5 εφαρμογές ανά γραμμή και όχι 4!μήπως έχεις τον παλιό touchwiz σε ένα αρχείο να φλασαρω μέσω cwm?θα υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη Rom?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τον έχω ανεβάσει στο Omega Files post, δες στα Mods και επέλεξε αυτόν που θέλεις, τον φλασσαρεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους και εγω εχω γαλαξια με ομεγα!!! δεν μπορω να κανω σχολια ακομα καθως μολις το βραδυ το φορτισα... σημερα θα κριθει :p.. παντως εφυγε το λαγκαρισμα που ειχε η εναλλαγη οθονων με την official rom. Πλεον η αλλαγη κ στις οθονες κ στο μενου ειναι σα να κοβεις βουτυρο!

 

αν τωρα θελω να αλλαξω κερνελ απλα φλασαρω απο Clockwork? η πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια?

 

και μια παρατηρηση - προταση... εμενα σιγουρα θα με βολευε αλλα ειναι κ υποκειμενικο αυτο:p

 

αφορα τη δονηση και το εντελως αθορυβο.... στο zte που ειχα πατωντας το volume down μεχρι τελος πηγαινε το τηλεφωνο σε εντελως αθορυβη κατασταση. Αν μετα παταγες ενα volume up σε πηγαινε σε δονηση και στα επομενα up εμπαινε κανονικα κ ο ηχος... ηταν αρκετα βολικο οχι δηλαδη οτι μου ειναι κοπος να κατεβαζω την κουρτινα και να τα επιλεγω απο κει απλα σαν προταση :p:p:lol:

 

αυταα περισσοτερες εντυπωσεις κυριως οσο αναφορα την αυτονομια κ το smooth της συσκευης, το βραδυ!

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους και εγω εχω γαλαξια με ομεγα!!! δεν μπορω να κανω σχολια ακομα καθως μολις το βραδυ το φορτισα... σημερα θα κριθει :p.. παντως εφυγε το λαγκαρισμα που ειχε η εναλλαγη οθονων με την official rom. Πλεον η αλλαγη κ στις οθονες κ στο μενου ειναι σα να κοβεις βουτυρο!

 

αν τωρα θελω να αλλαξω κερνελ απλα φλασαρω απο Clockwork? η πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια?

 

και μια παρατηρηση - προταση... εμενα σιγουρα θα με βολευε αλλα ειναι κ υποκειμενικο αυτο:p

 

αφορα τη δονηση και το εντελως αθορυβο.... στο zte που ειχα πατωντας το volume down μεχρι τελος πηγαινε το τηλεφωνο σε εντελως αθορυβη κατασταση. Αν μετα παταγες ενα volume up σε πηγαινε σε δονηση και στα επομενα up εμπαινε κανονικα κ ο ηχος... ηταν αρκετα βολικο οχι δηλαδη οτι μου ειναι κοπος να κατεβαζω την κουρτινα και να τα επιλεγω απο κει απλα σαν προταση :p:p:lol:

 

αυταα περισσοτερες εντυπωσεις κυριως οσο αναφορα την αυτονομια κ το smooth της συσκευης, το βραδυ!

 

Ναι απο cwm φλασαρεις αλλα καλο ειναι πριμ αλλαξεις κερνελ να κανεις τα wipe πρωτα...

Καλως ορισες στο γαλαξια2 αλλα και στην τεραστεια ομεγα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

GIORSOSALON APO TO SALONI H APO THN SALONIKH?:lol:

Eσυ γλυκια μου Αγορινα....!!! Που ησουν τοσο καιρο....????

ΠΑΡΟΥΣΑΑΑ:lol: ΑΦΟΥ ΜΕ ΖΗΤΗΣΕΣ! Ευτυχως δεν με λενε και μενα Ρεββεκα (και δεν παρεξηγειται)

 

Εμεις οι δυο εχουμε Μ-ε-λ-λ-ο-ν μπροστα μας....:!::lol:

Και παρελθον πρεπει να ειχαμε....καπου-καποτε με και χωρις το καπ@τ@ χαχχααχαχ

 

Απο τσαχπινια αλλο τιποτα...!!! Ενα πραμα σαν τον Οβελιξ και εγω...!!! Μεσα στο καζανι πεσμενος....!!!

 

Εμεις Αγαπη μου :lol: πρεπει να εχουμε τελειωσει το ιδιο Πανεπιστημιο....!!!

Αμε αυτο του πεζοδρομίου για αρχη...:X

 

(δηλ. ΠΑΝ / ΠΙΣΤΕ / ΜΗ ΝΟΕΙ) :p

 

*Ετσι να μου γραφεις σχολιακια :O και εγω θα σε γεμισω με Αγαπη...!!!*

Οποτε λασκαρω θα σε φτιαχνω.........κεφτεδακια

 

*(Σιγουρα off-topic....Aλλα ας δωσουμε και λιγο χωρο στο καλοπροαιρετο χιουμορ...!!! Ερχονται και αλλα μετρα κρισης [Απο αυτους που τα φαγαμε μαζι εννοω ]Αααα απο εκει γνωριζομαστε!.....Και στο τελος μονο αυτο θα μεινει,στο στομα και στις αδειες μας τις τσεπες...)

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Οχι και αδιες τσεπες, απλα τρυπιες και με πετρες μεσα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!τελικά τα κατάφερα και την έβαλα την Rom!πρώτες εντύπωσεις άψογες!μια ερώτηση γιατί το appzorter που είχα στην λεομαρ μου κάνει sort αλλά όχι fill gaps me αποτέλεσμα 16 εφαρμογές σε σελίδα που χωράει 20!τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω?donate έρχεται σύντομα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το ίδιο συνέβη -και συμβαίνει και σε εμένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τεραστιε γιαννη σε ευχαριστω που ανταποκριθηκες τοσο γρηγορα...μεσα σε πεντε λεπτα μου εστειλες οτι σου ζητησα...τι να πω ...μπραβω σου και ευχαριστω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

97A96797E5340553K

 

οπως σου υποσχεθηκα!συνεχισε την πολυ καλη δουλεια που κανεις!

 

Το πες και το κάνες :):) Σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το Donate :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως κανουμε donate...

Πιστευω οτι το αξιζει ο γιανναρος...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...