Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ.. Παταω ληψη και μου βγαζει σφαλμα. Να πω οτι το εμφανιζει ακομα μαρκετ αν και εκανα εκκαθαριση δεδομενων :(
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ.. Παταω ληψη και μου βγαζει σφαλμα. Να πω οτι το εμφανιζει ακομα μαρκετ αν και εκανα εκκαθαριση δεδομενων :(

 

το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω τα εχω δοκιμασει ολα τα wipes και απο mount & storage

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά.Πρέπει οπωςδήποτε να κάνουμε αυτό το backup του Nandroid και του Titanimu?Στο βίντεο επίσης δίχνει ότι πήρε backup με το Myroot backup.Αυτά όλα πρέπει να γίνουν;Δεν μπορούμε να ξεκινήσουμε απευθείας την εγκατάσταση custom rom;Και αν πρέπει τελικά να γίνουν τα backup μπορούμε απλά να κάνουμε με το Mybackuproot που δίχνει στο βίντεο ή αφού κάνουμε αυτό μετά στο recovery mode πρέπει να πατήσουμε πάλι backup;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω τα εχω δοκιμασει ολα τα wipes και απο mount & storage

 

Το ιδιο κιεγω. Καμια λυση?

 

τη ξαναφλασαρα με full wipe κανονικα και παλι τα ιδια. Δεν κατεβαζει τιποτα. Ρε παιδια καμια ιδεα?λο το απογευμα παιδευομαι

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κιεγω. Καμια λυση?

 

τη ξαναφλασαρα με full wipe κανονικα και παλι τα ιδια. Δεν κατεβαζει τιποτα. Ρε παιδια καμια ιδεα?λο το απογευμα παιδευομαι

 

φλΑασαρα με οντιν 2.3 επισημη και τα εκανα ολα απο την αρχη. κατεβαζω κανονικοτατα τωρα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

φλΑασαρα με οντιν 2.3 επισημη και τα εκανα ολα απο την αρχη. κατεβαζω κανονικοτατα τωρα

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζοταν να καταφυγεις σε επισημη. Εγω ειχα την omega v9. Η v15 μου ψιλοκολλαγε, η v10.4 (που ειναι πιο σταθερη απο ολες αποτι διαβασα) μου κανει το θεμα στο market, ε ξαναβαλα τη v9 και ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδες θέλω μια βοήθεια εχω s2 me 4.0.4 baseband I9100XXLQ6 BUILD NUMBER XWLPW kernel 3.0.15 εκανα την βλακεια και απο το 4.0.3 το εκανα 4.0.4 αλλαξε ο τροπος που γινεται root εχει καποιος καμια ιδεα? να το ξανακανω ροοτ
Link to comment
Share on other sites

παιδες θέλω μια βοήθεια εχω s2 me 4.0.4 baseband I9100XXLQ6 BUILD NUMBER XWLPW kernel 3.0.15 εκανα την βλακεια και απο το 4.0.3 το εκανα 4.0.4 αλλαξε ο τροπος που γινεται root εχει καποιος καμια ιδεα? να το ξανακανω ροοτ

Διάβασε το 1ο ποστ στον πλήρη οδηγό για root στο Galaxy S2.

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανει για το xxlq6? γιατι δεν το βλεπω με πολυ σιγουρια αν καταφερω και γινει ροοτ μπορω να κανω απανφορα ενα βαψκθπ παλιο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

3η Συνάντηση Omega - Αθήνα 30 Οκτωβρίου 2012

 

Διαβάστε περισσότερα εδώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερες και χρονια πολλα. επειδη ειμαι καινουργιος πανω στο S2 και σκεφτομαι να περασω την Omega ξερει καποιο παιδι αν υποστηριζει βιντεοκλησεις μεσω δικτυου κινητης(3G)? Eυχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εγώ περασα jeboo kernel και το κινητο δεν ειχε δονηση,δεν λειτουργουσε στα μηνυματα,ουτε στο ξυπνητηρι(παντα βαζω δονηση και οχι ήχο)και ετσι αργησα να πάω στην δουλεια.Ενοείτσι οιτι η δόνηση ήταν κανονικά ενεργοποιημένη.Μετα πηγα να περασω sirah και μου λεει ιnstallation aborded και ξαναπροσπάθησα jeboo.To Κινητο κολλησε και εβλεπες το σημα samsung για δεκα λεπτα.Ετσι ξαναπέρασα την rom απο την αρχή!Τελικά αξιζει να περάσω κερνελ για να διορθώσω το προβλημα της Lockscreen ή να το αφήσω 'ετσι;
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες και χρονια πολλα. επειδη ειμαι καινουργιος πανω στο S2 και σκεφτομαι να περασω την Omega ξερει καποιο παιδι αν υποστηριζει βιντεοκλησεις μεσω δικτυου κινητης(3G)? Eυχαριστω :)

 

 

Καλημέρα χρόνια πολλά και σε σένα.

Όλες οι samsung based roms υποστηρίζουν. :)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω την omega black blue και εχω καιρο να ασχοληθω.δεν εχω κανενα προβλημα με αυτη αλλα φοραει 2.3 android.εχει βγει τιποτις σε ;)4?????
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω την omega black blue και εχω καιρο να ασχοληθω.δεν εχω κανενα προβλημα με αυτη αλλα φοραει 2.3 android.εχει βγει τιποτις σε ;)4?????

 

Παραέχεις ΠΟΛΥ καιρό να ασχοληθείς :lol::p

 

Ρίξε μια ματιά θα βρεις πολλά

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως απλα βλεπω οτι ολοι ψαχνουν την 10.4 να ξαναβαλουν που εχω ηδη,οποτε λεω αφου την ψαχνουν ως την πιο σταθερη να μην ψαχτω αλλα απο την αλλη ειμαι με android ice cream
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως απλα βλεπω οτι ολοι ψαχνουν την 10.4 να ξαναβαλουν που εχω ηδη,οποτε λεω αφου την ψαχνουν ως την πιο σταθερη να μην ψαχτω αλλα απο την αλλη ειμαι με android ice cream

 

E, όχι και όλοι....για την ώρα μείνε εκεί που είσαι, όπου νάναι βγαίνει και επίσημα η 4.1.2 και την βάζεις κατευθείαν.

 

Σόρρυ για την πλακίτσα πριν :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μην το ξαναπεις σιγα πλακα κανουμε.οκ τοτε θα περιμενω απλα την επισημη δεν μπορω να την βαλω.εννοεις να ξερουταρω?παντως η jell bean ειναι πολυ ομορφη που βλεπω τωρα.

 

παιδια βοηθειααααα.πηγα να περασω απο recovery mode το multi window σε αρχειο ζιπ.αλλα το κινητο κολλαει στο logo εναρξης και δεν ανοιγει...τι κανουμε???:cry::cry:

 

δεν ξερω τι εκανα....και εχασα την ομεγα και μπηκε μαμα ρομ..:ninja::ninja::ninja: τουλαχιστον ανοιξε αλλα δε ξερω που πηγε η ομεγα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μην το ξαναπεις σιγα πλακα κανουμε.οκ τοτε θα περιμενω απλα την επισημη δεν μπορω να την βαλω.εννοεις να ξερουταρω?παντως η jell bean ειναι πολυ ομορφη που βλεπω τωρα.

 

παιδια βοηθειααααα.πηγα να περασω απο recovery mode το multi window σε αρχειο ζιπ.αλλα το κινητο κολλαει στο logo εναρξης και δεν ανοιγει...τι κανουμε???:cry::cry:

 

δεν ξερω τι εκανα....και εχασα την ομεγα και μπηκε μαμα ρομ..:ninja::ninja::ninja: τουλαχιστον ανοιξε αλλα δε ξερω που πηγε η ομεγα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

 

 

to multiwndow είναι μόνο για jb πως σου ήρθε να την βάλεις σε gb; μια και το έκανες Κωλ@ς :X ευκαιρία είναι να περάσεις αυτήν εδώ (απαραιτήτως κάνε τα 3 wipes πρώτα)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα εχτες μου αρεσε και δυστυχως....τελοςπαντων οποτε αυριο που θα εχει φορτισει κανω τα 3 wipes και περναω αυτην που ειπες πανω απο την 10.4.σε ευχαριστω πολυ ...με την ελπιδα οτι αυριο θα εχω τον γαλαξια σε λειτουργια:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ρε παίδες έχει κρατήσει κανένας αυτή την ΡΟΜ να μου την στείλει;

 

 

Ο κουλουράς φρέσκα κουλούρια πουλάει.....:p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...