Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με στοκ browser δε λειτουργει?

 

εγω το εχω απο την 4.0.4 και δουλευει οπως δουλευε

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τα φωτα σας! εχω 4.1.1 αλλα δεν παιζει flash! κατεβασα το φλασ 11.1 το περασα σαν .apk εφαρμογη αλλα και παλι τιποτα! με jelly beam δεν μπορουμε να δουμε καθολου flash?!!!

 

Από όσο ξέρω η adobe σταμάτησε την υποστήριξη flash σε JB ενώ από τον Αύγουστο θα σταματήσει και τελείως. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος!

Πάντως για JB είναι γνωστό το θέμα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

με στοκ browser δε λειτουργει?

 

εγω το εχω απο την 4.0.4 και δουλευει οπως δουλευε

 

το αυτό ;)

 

κάποια στιγμή κάποιο λάθος flash έκανα στην προσπάθεια μου να περάσω CWM, και έκανε wipe, και μετά το διαπίστωσα και εγώ ότι τουλάχιστον με την έκδοση που δώθηκε λίγο πιο πίσω είχα πρόβλημα, ΔΕΝ είχα flash, οπότε back to 4.0.4 για να ξαναπεράσω flash και εν συνεχεία 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Χθες αγόρασα το Nexus και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και απελευθερωμένος από τη τυραννία της apple :P

Παρόλα αυτά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Κάθε φορά που ακούγεται ένας ήχος από το κινητό ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά ακούγεται ένα ανεπαίσθητο κλικ.

Έκλεισα τους ήχους για Dial pad touch tones και touch sounds αλλά και πάλι όταν ακουστεί κάποιος άλλος ήχος από το κινητό κάνει πάλι αυτό το κλικ.

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Χθες αγόρασα το Nexus και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και απελευθερωμένος από τη τυραννία της apple :P

Παρόλα αυτά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Κάθε φορά που ακούγεται ένας ήχος από το κινητό ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά ακούγεται ένα ανεπαίσθητο κλικ.

Έκλεισα τους ήχους για Dial pad touch tones και touch sounds αλλά και πάλι όταν ακουστεί κάποιος άλλος ήχος από το κινητό κάνει πάλι αυτό το κλικ.

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ.

 

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις? Νομιζω οτι αυτο το εκανε σε παλιοτερες εκδοσεις, αλλα στην 4.0.4 ειχε εξαφανιστει (τουλαχιστον δεν το συναντησα εγω ποτε).

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

με στοκ browser δε λειτουργει?

 

εγω το εχω απο την 4.0.4 και δουλευει οπως δουλευε

 

εβαλα αλλη εκδοση και ολα οκ! ρε παιδια το κινητο πεταει με 4.1.1!! πλησιαζει το smooth του s3!

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις? Νομιζω οτι αυτο το εκανε σε παλιοτερες εκδοσεις, αλλα στην 4.0.4 ειχε εξαφανιστει (τουλαχιστον δεν το συναντησα εγω ποτε).

 

Μόλις το πήρα το αναβάθμισα στην 4.0.4 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αλλη εκδοση και ολα οκ! ρε παιδια το κινητο πεταει με 4.1.1!! πλησιαζει το smooth του s3!

 

Νομιζω οτι είναι καλύτερο από το s3 οσον αφορά ταχύτητα στο UI. Φυσικά όταν πάρει κι αυτό την JB θα πετάει.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω σ' αυτό το thead μετά την απόκτηση ενός λευκού από Mediamarkt στα 369 ευρώ φυσικά. Hταν Ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά μέσα σε λίγα λεπτά ξελειδώθηκε, έγινε yakju, ήρθε μόνη της η ΟΤΑ σε 4.1.1 και μετά ξανακλειδώθηκε ο bootloader. Ολα έγιναν με το υπέροχο Galaxy Nexus Toolkit 7.4. Για Custom ROM δεν το συζητάω τώρα. Θα απολαύσω το παρθένο Jelly Bean γυμνό, όπως το γέννησε η μαμά του και απαλό σαν βούτυρο...Lurpak! :p

 

Δηλαδή απλά έκανες μόνο το unlock bootloader και τίποτα άλλο ? απο τις λειτουργείες του τοολκιτ ?

αυτο είναι αρκετό για να γίνει Yakju ?

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω σ' αυτό το thead μετά την απόκτηση ενός λευκού από Mediamarkt στα 369 ευρώ φυσικά. Hταν Ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά μέσα σε λίγα λεπτά ξελειδώθηκε, έγινε yakju, ήρθε μόνη της η ΟΤΑ σε 4.1.1 και μετά ξανακλειδώθηκε ο bootloader. Ολα έγιναν με το υπέροχο Galaxy Nexus Toolkit 7.4. Για Custom ROM δεν το συζητάω τώρα. Θα απολαύσω το παρθένο Jelly Bean γυμνό, όπως το γέννησε η μαμά του και απαλό σαν βούτυρο...Lurpak! :p

 

Υπαρχουν λευκα nexus στα media markt?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στα χέρια μου ένα galaxy nexus με 4.1.1 stock. Τα benchmark είναι σχεδόν απογοητευτικά, 10-20% κάτω απο τα average σε διάφορα μετροπρογράμματα. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; (Μέχρι και μπροστά στον ανεμιστήρα το κράταγα όσο benchαρε..)
Attention to Perfection
Link to comment
Share on other sites

οντως η 4.1.1 ειναι η μονη stock rom που εχω κρατησει τοσο καιρο, τρομερη! τα benchmarks μπορει οπως πολλες εφαρμογες θα πρεπει να δουλευουν σωστα στη νεα εκδοση του λειτουργικου, αλλιως δεν θα ειναι σωστα τα αποτελεσματα. οχι οτι ειναι παντα βεβαια, τις πιο πολλες φορες λενε τη μιση αληθεια
Link to comment
Share on other sites

noob-ίστικη ερώτηση :O

Με κλειδωμένο bootloader/rooted/cwm 6.0.0.4, να περιμένω να δέχεται ΟΤΑ ενημερώσεις? ή πολλά ζητάω..:D ?

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεσαι στο Lighflow φανταζομαι. Λογικα ναι θα λυθει. Το προβλημα του ειναι οτι ενω αναβεις την οθονη και βλεπεις τις ειδοποιησεις μετα αυτο συνεχιζει να αναβοσβηνει.Ενα προσωρινο workaround ειναι να ανοιξεις την εφαρμογη και σταματαει να το κανει (πρεπει να το κανεις καθε φορα που εχεις ειδοποιηση)

 

Το lightflow εχει θεμα λογω jb και το ξερει και ο developer

 

 

Αυτο συμβαινει και σε μενα. Απλα τυχαινει και μερικες φορες, να εχω μηνυματα ή αναπαντητες ή email και να μην αναβοσβηνει το led.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στα χέρια μου ένα galaxy nexus με 4.1.1 stock. Τα benchmark είναι σχεδόν απογοητευτικά, 10-20% κάτω απο τα average σε διάφορα μετροπρογράμματα. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; (Μέχρι και μπροστά στον ανεμιστήρα το κράταγα όσο benchαρε..)

 

τα μετροπρογραμματα πολυ συχνα λενε ******** , το πιο βασικο ειναι η αισθηση που σου αφηνει εσενα κατα χρηση.

αν το κινητο σου φαινεται χρεπι καθως το χειριζεσαι δε νομιζω οτι καποιο benchmark μπορει να σου αλλαξει γνωμη , αν σου φαινεται καλο απλα δεν ασχολεισαι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι δε λειτουργούν σωστά οι μετρήσεις στην Jelly bean γιατί το τηλέφωνο απλά πετάει.

πραγματικα! οτι ποιο γρηγορο εχω δοκιμασει μετα το galaxy s3! η 4.1.1 το απογειωσε εντελως!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Ειναι φυσιολογικό να ζεστενεται αρκετα το κινητο προς τα πανω κοντα στο ακουστικο μετα απο 5-10 λεπτα χρησης?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Ειναι φυσιολογικό να ζεστενεται αρκετα το κινητο προς τα πανω κοντα στο ακουστικο μετα απο 5-10 λεπτα χρησης?

 

Εχω την εντυπωση οτι ειναι φυσιολογικο. Και σε μενα το κανει αλλα κυριως οταν παιζω Bubbles για κανενα 15λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Χθες αγόρασα το Nexus και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και απελευθερωμένος από τη τυραννία της apple :P

Παρόλα αυτά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα.

Κάθε φορά που ακούγεται ένας ήχος από το κινητό ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά ακούγεται ένα ανεπαίσθητο κλικ.

Έκλεισα τους ήχους για Dial pad touch tones και touch sounds αλλά και πάλι όταν ακουστεί κάποιος άλλος ήχος από το κινητό κάνει πάλι αυτό το κλικ.

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ.

 

Δεν εχει να κανει με τη rom δυστυχως.Η samsung στην Ελλαδα δεν το παραδεχεται σαν σφαλμα.Σε καποια τηλεφωνα οταν ουσιαστικα "κλεινει" το ηχειο ακουγεται αυτος ο ηχος.Εχουν περασει 4 απο τα χερια μου,στο 1 το εκανε ενω στα αλλα 3 οχι.Μπορεις να το σταματησεις αν πας στις ρυθμισεις -ηχος και ξετικαρεις ολα τα touch sounds

 

Ναι σωστα.Αν για παραδειγμα σου ερθει καποιο sms θα ακουστει αυτο το κλικ.Μπορεις να δοκιμασεις,αν σε ενοχλει,να το γυρισεις πισω. Αλλα κανε το συντομα πριν περασουν οι 7 μερες

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το ξεκλειδώσω θα περιμένω την official αναβάθμηση όποτε έρθει ..δεν νομίζω να αργήσει
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου μάλλον δεν είναι yakju οπότε την Jelly Bean θα σου την φέρει ο...Aγιος Βασίλης! :(

 

Αυτό το διάβασα απο πολλούς εδώ μέσα αλλά είναι υπόθεση και όχι γνώση ούτε η Samsung δεν έχει δώσει ακόμα τίποτα πάνω στο θέμα. Όμως υπάρχει η υπόσχεση πως μέσα στον Ιούλιο τα nexus θα πάρουν όλα την αναβάθμιση με εξαίρεση τα Αμερικάνικα.

Καλό είναι να μην γράφουμε ότι θέλουμε αλλά πραγματικά ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιον.

αυτά είναι γνωστά ως τώρα. το πότε θα γίνει όταν θα τη λάβω θα σας ενημερώσω όλους.

Ο λόγος που το κάνω αυτό είναι πως τα τελευταία 7 χρόνια έχω βαρεθεί πραγματικά τις σπασμένες ρομ κλπ. Θα συμφωνήσω πως με το toolkit και απλό είναι και γρήγορο και αποτέλεσμα έχει . Απλά θέλω να περιμένω αυτή τη φορά. Και επίσης τόσα χρόνια έχω τη γλύκα της ικανοποίησης της επιτυχίας του ξεκλειδώματος κλπ. Και δεν λέω πως στο μέλλον δεν θα το ξανακάνω ίσος ναι ίσος και όχι .

άσε που το δικό μου μάλλον αύριο η μεθάυριο θα έρθει.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...