Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα σήμερα τη Case-Mate Samsung Galaxy Nexus Tough Black. Με παίδεψε λιγάκι για να μπει σωστά... (εφαγα τουλαχιστον 15 λεπτα...:X) αλλά πλέον είναι αλφαδιά!:)

 

Για δώσε ένα λινκ..

(και της θήκης και του manual τοποθέτησης :p)

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα παραγγείλει απο το ebay αλλά... χάθηκε στην διαδρομή και μου έκαναν refund τα χρήματα. Σήμερα το πρωί (και μετά απο την καθοδήγηση του @nikos_s3 πήγα και την πήρα (είχε μια μόνο!) απο εδώ!:)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τη Case-Mate Samsung Galaxy Nexus Tough Black. Με παίδεψε λιγάκι για να μπει σωστά... (εφαγα τουλαχιστον 15 λεπτα...:X) αλλά πλέον είναι αλφαδιά!:)

 

Είχα παραγγείλει απο το ebay αλλά... χάθηκε στην διαδρομή και μου έκαναν refund τα χρήματα. Σήμερα το πρωί (και μετά απο την καθοδήγηση του @nikos_s3 πήγα και την πήρα (είχε μια μόνο!) απο εδώ!:)

 

Την είχα παραγγείλει και εγώ από το clove.co.uk πρίν από κανένα μήνα.Είσαι σίγουρος ότι κάθεται σωστά στο κινητό σου?Η case mate την απέσυρε λόγω κακής κατασκευής που οφειλόταν (κατά την case mate) στη samsung η οποία της έδωσε πρωτότυπο τηλέφωνο διαφορετικό από αυτό που βγήκε στην αγορά. Δεν άντεξα παρά μια εβδομάδα με τη συγκεκριμένη θήκη, είχα ποστάρει και παλιότερα για αυτό το θέμα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3890904#post3890904 post #730).Μάλιστα έστειλα και mail στην case mate που της ανέφερα το πρόβλημα το κουμπί on/off με τη θήκη, και χωρίς να αρχίζεις το κόψε ράψε όπως γράφουν κάποιοι στο xda, απλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.Μου απάντησαν να τη στείλω πίσω στην clove. Καλά το συγκεκριμένο ελληνικό μαγαζί τί πουλάει? Την καινούργια ή την παλιά(με το πρόβλημα)?????

 

Παραθέτω και τα links

 

http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-nexus-case-mate-tough-case-black

 

"Stock on hold due to manufacturers fault - Stock now due January"

Επίσης δείτε το tab με τα reviews

 

Gary Mattox (California,United States) 23rd December 2011

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Overall Rating

4 Stars Very Good

Recommend to a friend? Yes

 

"I had the exact problem everyone is having but decided to modify it to work. Use a small - 1 inch piece of 120 grit sandpaper and fold it over many times so that it will fit in side outer shell on/off porthole and sand slightly on the inside only so not to mar the actual cover, mine works like a dream for a 30 second fix. "

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Argyris Filopoulos (Athens) 8th December 2011

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Overall Rating

0 Stars Poor

Recommend to a friend? No

 

"Bought it because i thought is very good. Always unusable.You can not make work the power on/off with this case.I feel very bad because i spent around 35 pounds for nothing.Buyers take care"

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Ο αμερικάνος στο review είναι και ευχαριστημένος που έκανε εγχείρηση στη θήη για να δουλέψει σωστά.

 

Το απαντητικό mail που έλαβα από case mate

 

On 29 December 2011 17:34, support@case-mate.com <support@case-mate.com> wrote:

 

 

Dear Anargyros,

 

Thank you for contacting CASE-MATE. I am sorry the Samsung Galaxy Nexus Tough Case was removed from the site. We have identified that there is a fit problem with the Tough Cases. The cases were produced from specs and a modification was made by the device carrier.

 

Cases and products purchased at retail locations should be returned to the retailer for either credit or exchange based on the retailer's policies. If for some reason the retailer is unable to honor the request, please contact contact case-mate.

 

Important note: For purchases made on eBay, Amazon.com, or through other auction style resellers, you will be asked to provide a detailed invoice showing the product was purchased in new condition as the case-mate warranty does not apply to items purchased in used condition.

 

Case-mate customer service is available M-F 8:00 AM - 7:00 PM EST at 866-689-3432, or by email at support@case-mate.com.

 

Regards,

Alma Cano

Case-mate Customer Service

1-866-689-3432

support@case-mate.com

 

Και ξαναρωτάω : Tο ελληνικό site τί πουλάει????

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω... Εμένα παίζει μια χαρά η θήκη! Δυσκολεύτηκα να τη βάλω, αλλά μιας και μπήκε παίζει απροβλημάτιστα. Πρέπει πρώτα να βάλεις την μεριά που έχει το ΟΝ/ΟFF κουμπί και μετά από την άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ, είχα παραγγείλει στις 28/12 από amazon.de.

Ωστόσο, μάλλον έχω πρόβλημα γιατί το κινητό δεν ανοίγει, ούτε δείχνει να φορτίζει. Όταν το συνδέω στο pc, προσπαθεί (συνεχώς πάει να συνδεθεί και αποσυνδέεται και κάνει τους χαρακτηριστικούς ήχους) να εγκαταστήσει οδηγούς για μία omap4440 συσκευή αλλά τζίφος..

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; έχει doa το amazon.de?

Τα νεύρα μου!!! Μετά από διαδοχικά βάλε-βγάλε της μπαταρίας, τώρα ξεκίνησε.. Ήμαρτον! σχεδόν είχα συμπληρώσει την φόρμα στο amazon για επιστροφή

 

 

Τελικά δεν με θέλει το κινητό. Ενώ είναι ωραίο, εντυπωσιακό κτλ, παρατήρησα μια σειρά κάθετη με άσπρα pixels που φαίνονται ιδιαίτερα σε γκρι φόντο. Για να καταλάβετε το πρωτο-παρατήρησα στα contacts και έχουν ύψος όσο το μεγάλο άνοιγμα του στόματος στο default εικονίδιο των contacts και πάχος όσο οι γραμμές στα settings σε landscape.

Σε pixel tester φαίνεται καθαρά σε γκρι ανοιχτό και σκούρο, στο πράσινο ανοιχτό, στο γαλάζιο κτλ.

Έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα σχετικό;

Σκέφτομαι να το επιστρέψω amazon.de

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη θήκη του GS2 τώρα και για το GΝ....ξηλωθείτε! :p

 

http://file.sgpstore.co.kr/_data/old_attach/product_image/galaxy_nexus_neohybrid_top.jpg

http://file.sgpstore.co.kr/_data/old_attach/product_contents/galaxy_nexus_neohybrid_detail.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο gs2 σε αρκετους (including me) λογω θερμοτητα στο πισω μερος, η συγκεκριμενη θηκη ψιλοχαλασε γιατι χαλαρωσε το λαστιχενιο μερος. Λογικα θα βγει και η neo hybrid ex που θα ειναι καλυτερη...
Link to comment
Share on other sites

Στο gs2 σε αρκετους (including me) λογω θερμοτητα στο πισω μερος, η συγκεκριμενη θηκη ψιλοχαλασε γιατι χαλαρωσε το λαστιχενιο μερος. Λογικα θα βγει και η neo hybrid ex που θα ειναι καλυτερη...

 

Η EX δεν μου αρέσει στο GS2 γιατί καλύπτει την κούρμπα στο κάτω μέρος κάτι που χαλάει την Bumper αισθητική ενώ το κάνει να δείχνει λες και δεν έχει battery cover (ενώ στο iphone4 καλύπτει μόνο περιμετρικά και χωρίς κενά στο πίσω μέρος). Τεσπα, ευτυχώς που το G.Nexus δεν ψήνεται σαν το GS2 :p :)

 

http://cdn.pocketnow.com/html/portal/news/0000020908//GalaxyNexusWhite.jpg

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Η EX δεν μου αρέσει στο GS2 γιατί καλύπτει την κούρμπα στο κάτω μέρος κάτι που χαλάει την Bumper αισθητική ενώ το κάνει να δείχνει λες και δεν έχει battery cover (ενώ στο iphone4 καλύπτει μόνο περιμετρικά και χωρίς κενά στο πίσω μέρος). Τεσπα, ευτυχώς που το G.Nexus δεν ψήνεται σαν το GS2 :p :)

 

Γ@μάτη φαίνεται η συγκεκριμένη θήκη. Για προστασία της οθόνης με κάποιο τύπο μεμβράνης που να μην χαλάει τα χρώματα της οθόνης υπάρχει;

When the enemy comes welcome him,

when he goes send him on his way.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, ευτυχώς που το G.Nexus δεν ψήνεται σαν το GS2 :p :)

 

Ναι αλλά έχει αδύναμο wifi.....Και ακόμα δεν έχουν βρει αν είναι θέμα hardware ή software.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχει αδύναμο wifi.....Και ακόμα δεν έχουν βρει αν είναι θέμα hardware ή software.:cry:

Kατ' αρχήν πλακίτσα έκανα με το ψήσιμο. Θυμάμαι όσο είχα το GS2 το θέμα του ψησίματος έστρωνε με τον καιρό με κάθε νέα custom rom που έβγαινε. Κυρίως κατα την φόρτιση είχα το πρόβλημα. Απο εκεί και πέρα το GN έχει καλύτερο wifi και καλύτερο gps από το GS2. Μάλλον δεν έχεις φλασάρει το xxkk6 radio. Σε ένταση ακουστικού είναι χειρότερο.

http://www.androidiani.com/dispositivi-android/galaxy-nexus-il-wifi-e-migliore-di-quello-del-galaxy-s2-76479

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Kατ' αρχήν πλακίτσα έκανα με το ψήσιμο. Θυμάμαι όσο είχα το GS2 το θέμα του ψησίματος έστρωνε με τον καιρό με κάθε νέα custom rom που έβγαινε. Κυρίως κατα την φόρτιση είχα το πρόβλημα. Απο εκεί και πέρα το GN έχει καλύτερο wifi και καλύτερο gps από το GS2. Μάλλον δεν έχεις φλασάρει το xxkk6 radio. Σε ένταση ακουστικού είναι χειρότερο.

http://www.androidiani.com/dispositivi-android/galaxy-nexus-il-wifi-e-migliore-di-quello-del-galaxy-s2-76479

 

Ναι Σάκη εννοείται ότι έχει καλύτερο wifi απλά σε ένα forum στους xda διαμαρτύρονται ότι το wifi τους κολλάει κάποιες φορές.Κάποιες πρόχειρες λύσεις ήταν η απενεργοποίηση του NFC,το factory reset,το flashαρισμα...κοκ.......Εγώ για να πω την αλήθεια μου επειδή ακόμα το έχω μαμά:X μόλις ενεργοποίησα χτες NFC σαν να εξαφανίστηκε το πρόβλημα.Θα δείξει....Ίσως να το rootαρω κάποια στιγμή αν ξαναπαρουσιαστεί.Από θερμοκρασίες πάντως πάμε καλά,max που έχω δει 44 C.Κανά παιχνίδι μένει να δούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να πω την αλήθεια μου επειδή ακόμα το έχω μαμά:X
Πέρνα μια βόλτα από το Τροποποιήσεις. Εχει τόσα πράγματα να δοκιμάσεις...πως αντέχεις με stock ακόμα :p
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια βόλτα από το Τροποποιήσεις. Εχει τόσα πράγματα να δοκιμάσεις...πως αντέχεις με stock ακόμα :p

 

Βασικά δεν έχω χρόνο ακόμα αλλά σύντομα θα δει τι θα πάθει...θα του δείξω εγώ:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ, είχα παραγγείλει στις 28/12 από amazon.de.

Ωστόσο, μάλλον έχω πρόβλημα γιατί το κινητό δεν ανοίγει, ούτε δείχνει να φορτίζει. Όταν το συνδέω στο pc, προσπαθεί (συνεχώς πάει να συνδεθεί και αποσυνδέεται και κάνει τους χαρακτηριστικούς ήχους) να εγκαταστήσει οδηγούς για μία omap4440 συσκευή αλλά τζίφος..

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; έχει doa το amazon.de?

Τα νεύρα μου!!! Μετά από διαδοχικά βάλε-βγάλε της μπαταρίας, τώρα ξεκίνησε.. Ήμαρτον! σχεδόν είχα συμπληρώσει την φόρμα στο amazon για επιστροφή

 

 

Τελικά δεν με θέλει το κινητό. Ενώ είναι ωραίο, εντυπωσιακό κτλ, παρατήρησα μια σειρά κάθετη με άσπρα pixels που φαίνονται ιδιαίτερα σε γκρι φόντο. Για να καταλάβετε το πρωτο-παρατήρησα στα contacts και έχουν ύψος όσο το μεγάλο άνοιγμα του στόματος στο default εικονίδιο των contacts και πάχος όσο οι γραμμές στα settings σε landscape.

Σε pixel tester φαίνεται καθαρά σε γκρι ανοιχτό και σκούρο, στο πράσινο ανοιχτό, στο γαλάζιο κτλ.

Έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα σχετικό;

Σκέφτομαι να το επιστρέψω amazon.de

 

Επεστρεψε το οσο εισαι στις 14 μερες.Το σκεφτεσαι κιολας;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την seidio?

http://www.seidioonline.com/category-s/7674.htm

ψήνομαι για την surface black και το Ultimate Screen Guard - Crystal Clear

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω 3 πραγματακια μιας και δεν εχω δει το τηλεφωνο απο κοντα.

 

1.σε σχεση με το galaxy s2 υπαρχει καποια διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης; του g2 την θεωρω χαμηλη.

ειναι στα επιπεδα του sensation; δλδ να νοιωθεις οτι ειναι στιβαρο.

 

2.η οθονη διαβαζω ειναι καλυτερη απο του s2. εχει και αυτη αυτη την κιτρινιλα; επειδη εχω htc sensation με χαλαει το κιτρινο του g2 ασχετα οτι εχει καλυτερα χρωματα και συμπεριφερεται καλυερα στο φως. νομιζω οτι υπαρχει και στο note προβλημα με το ασπρο ή κανω λαθος; μηπως καμια amoled δεν εχει το ασπρο της lcd; σε γενικες γραμμες ειναι τοσοο καλυτερη του nexus σε σχεση με το s2;

 

3.διαβάζω οτι δεν διαβαζει usb stick. υπαρχει περιπτωση να γινει στο μελλον;

Link to comment
Share on other sites

μίλησα πριν λίγο με samsung hellas για διαθεσιμότητα του GN (για wind ρώτησα αλλά και γενικά) και guess what...τον άλλο μήνα λέει, Φεβρουάριο!! wtf??
Link to comment
Share on other sites

το έχει η voda αποκλειστικότητα για ένα μήνα..??:worry:

δηλαδή στα καταστήματά της κυκλοφορεί κανονικά..?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω 3 πραγματακια μιας και δεν εχω δει το τηλεφωνο απο κοντα.

 

1.σε σχεση με το galaxy s2 υπαρχει καποια διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης; του g2 την θεωρω χαμηλη.

ειναι στα επιπεδα του sensation; δλδ να νοιωθεις οτι ειναι στιβαρο.

 

2.η οθονη διαβαζω ειναι καλυτερη απο του s2. εχει και αυτη αυτη την κιτρινιλα; επειδη εχω htc sensation με χαλαει το κιτρινο του g2 ασχετα οτι εχει καλυτερα χρωματα και συμπεριφερεται καλυερα στο φως. νομιζω οτι υπαρχει και στο note προβλημα με το ασπρο ή κανω λαθος; μηπως καμια amoled δεν εχει το ασπρο της lcd; σε γενικες γραμμες ειναι τοσοο καλυτερη του nexus σε σχεση με το s2;

 

3.διαβάζω οτι δεν διαβαζει usb stick. υπαρχει περιπτωση να γινει στο μελλον;

 

1. Ποιότητα κατασκευής εννοείς τα εξωτερικά πλαστικά. Προτιμώ βέβαια τα σωθικά του GS2 έναντι του Sensation αλλά κουβέντα να γίνεται.

- Χειρότερα απο Sensation.

- Καλύτερη συναρμογή απο GS2 με τα hard buttons να μην παίζουν με τον καιρό.

- Πιο βαρύ απο GS2 κάτι που δίνει πιο στιβαρή αίσθηση στο χέρι και γενικότερα δεν θα βρεις άλλο κινητό στις 4+ ίντσες που να κάθεται τόσο φυσικά στο χέρι σου.

 

2. To yellowish effect είναι επιλογή της Google για πιο ζεστά χρώματα. Μειώνεται με brightness άνω του 80% ή custom kernel. Με λίγα λόγια δεν τίθεται θέμα hardware ενώ σκοπεύει να ασχοληθεί και ο Supercurio μόλις βγάλει την σχετική app για το Note.

 

3. Γίνεται με custom kernel και την παρακάτω εφαρμογή:

https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.stickmount&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwiZXUuY2hhaW5maXJlLnN0aWNrbW91bnQiXQ..

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το έχει η voda αποκλειστικότητα για ένα μήνα..??:worry:

δηλαδή στα καταστήματά της κυκλοφορεί κανονικά..?? :worry:

 

Όχι ακόμα Νίκο... Είμαστε σε αναμονή...:)

Link to comment
Share on other sites

πολύ αναμονή βλέπω και αρχίζω να χαλιέμαι...όποιος έχει νεώτερα περί κυκλοφορίας εντός Ελλάδος, ας ενημερώσει και εμάς please..¨)

thanks..;)

Link to comment
Share on other sites

μίλησα πριν λίγο με samsung hellas για διαθεσιμότητα του GN (για wind ρώτησα αλλά και γενικά) και guess what...τον άλλο μήνα λέει, Φεβρουάριο!! wtf??

 

Μαλλον μας δουλευουν Νικο.... Μιλησα και εγω ΣΗΜΕΡΑ με την Samsung Hellas και μου ειπαν "εεεε.... Το περιμενουμε μεσα στον μηνα...." Δε ξερω τι να πιστεψω.... Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω σε Galaxy S II...Ειναι και πολυ πιο φθηνο

 

Αληθεια μπορει καποιοσ που εχει δουλεψει ΚΑΙ ΤΑ 2 να μου πει αν κατα την γνωμη του αξιζει να παω σε S2 αν δε μπορω να περιμενω???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...