Jump to content

[MULTI] Fifa 2012


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 Σεπτεμβρίου θα βγει το Demo για τις κονσόλες

30 Σεπτεμβρίου θα κυκλοφορήσει στην αγορά

 

http://game20.gr/wp-content/uploads/2011/02/fifa-11-news-v2-3.jpg

 

Όπως περιμέναμε ότι θα συμβεί αυτές τις μέρες, οι πρώτες λεπτομέρειες για το πολυαναμενόμενο FIFA 12 ήρθαν στο φως της δημοσιότητας, μέσω του γαλλικού PlayStation Magazine. Στις βελτιώσεις συμπεριλαμβάνεται η ολοκαίνουρια «Impact Engine» που κάνει τις επαφές μεταξύ των παικτών πιο ρεαλιστικές, καλύτερο ΑΙ, πιο ρεαλιστικές πάσες, ανεπτυγμένο Personality Plus, νέα στοιχεία παρουσίασης, νέα γήπεδα, προσθήκη νέας κάμερας και ανανεωμένο μενού. Αναλυτικά οι λεπτομέρειες όπως βγαίνουν από μετάφραση παρακάτω. Δε ξέρω για σας, αλλά μου αρέσουν αυτά που διαβάζω!

 

* FIFA 12 introduces the ‘Impact Engine’ which properly tracks and formulates contact between players, including their hips, knees etc.

* The AI will also keep track of areas of the body players have been injured during a match. Players can also become injured off the ball if abused too much, especially late in the game.

* FIFA 12 also introduces ‘AI Vision Game’ (rough translation), which promises to make passing more realistic. If you try to complete a pass to a player that’s not within visible range, for example, it’s less likely you’ll complete the pass. EA hopes this will get rid of «blind passing».

* Personality Plus is more developed and should influence AI players’ passes this time.

* AI is said to be «more human», with each player acting more or less according to his abilities. One example given is when an AI player sees Fabregas coming towards him with the ball, he’ll act more carefully.

* OPM describes «new presentation» of matches in FIFA 12, which are said to be very much inspired by English football crowds.

* The game includes three new arenas, this time with integrated benches along the sidelines and «impressive lighting effects» according to OPM France.

* Integration of a new short dribble with the left stick.

* The game features a new camera that’s noticeably closer to the ground.

* There’s also a new menu interface that appears to be simpler and more ergono

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HCJJcmsEO5E&feature=player_embedded]FIFA 12 Gameplay HD - Gamescom - AC Milan vs Manchester City - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=T0g_YMDUWrk&feature=player_embedded]FIFA 12 Trailer - Player Impact Engine - YouTube[/ame]

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα είναι παιχνιδάρα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Mol δεν υπαρχει αυτη η ερωτηση.απολες τις αποψεις,φιφα!

Ακουσα απο παιδια που ειχαν παει σε μια συναντηση της EA στο μαρουσι,οτι το παιχνιδι δεν υπαρχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα θεωρώ και τα 2 πολύ καλά games, άν και έχω μια κλίση προς προ, χωρίς να απορρίπτω όμως το φίφα!

 

και τα 2 όσο πάνε γίνονται και καλύτερα! :D

Link to comment
Share on other sites

άρχισα με φίφα '98 (όπως οι περισσότεροι ξεκίνησαν με φίφα πιστεύω) μετά πήγα στο προ και το ξέχασα εντελώς το φίφα. μέχρι που έπαιξα πέρυσι το 2010 στο ps3. απλά έμεινα. καμιά σχέση με το ασιατικό ψέμα. πιο γεμάτο παιχνίδι, πιο αληθινό! και το 2012 θα είναι ακόμη καλύτερο απ' ότι ακούγεται από παντού. άντε να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2-3 χρονια το Fifa ειναι ανωτερο στα παντα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

pro 2010 για μενα :O απλα ειμαι του "arcade" στυλ στα ποδοσφαιρακια πιο πολυ απο τα simulation.... δεν με τραβα ουτε το προ ουτε το φιφα φετος...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ημουν παντα με φιφα απο 2003 μεχρι 2007 μετα πηρα κατευθυνση για προ...και δεν ξανα αλλαζω...σε γραφικα ποτε δεν μου αρεσε το φιφα να πω την αληθεια...δεν νομιζω σε αυτον τον τομεα να ξεπερασει ποτε το προ...σε τροπο παιχνιδιου ειναι καλυτερο το φιφα αλλα σιγουρα το προ θα βελτιωθει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχω την εντύπωση ότι το φίφα έχει πολύ ποιοτικότερα γραφικά;

 

εμενα μου φαινεται πολυ πιο απλο ρε μητσο απο το προ...δηλαδη αμα συκρινεις προσωπα θα σου φανει σιγουρα καλυτερο το προ...το προ τωρα εχει και μικροφωνα και μπουκαλια στο γηπεδο και πινακιδες κανονικες πχ φαινεται που στερεονονται στο γηπεδο..βγαινει σαν να ειναι αληθινο...αυτο θελω να σου εξηγησω...το φιφα οχι τοσο...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχω την εντύπωση ότι το φίφα έχει πολύ ποιοτικότερα γραφικά;

 

Και εγώ την ίδια εντύπωση έχω ότι το fifa είναι ποιο ρεαλιστικό από το pro.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια... εναν τομεα παραδεχονται ολοι στο προ :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλα η αληθεια ειναι πως και εγω Pro 11 παιζω.

 

δεν μπορω κι αλλιως , η παρεα μου pro παιζει οποτε...

 

επειδη εχω ομως και τα 2 στο Χ360, (ξεχωρα απο ολα σχεδον τα reviews στο ιντερνετ που το ιδιο λενε) το pro παιδια εχει μεινει στασιμο τα τελευταια χρονια.

ιδιαιτερα ως το 2010. περισυ κατι εκανε.

 

αλλα το fifa ειναι σαν αληθινο ματς. ιδρωνεις να αλλαξεις 3 πασες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια εντύπωση έχω ότι το fifa είναι ποιο ρεαλιστικό από το pro.

 

οχι ρε παιδες...εγω θα πω οτι το προ εχει πολυ καλυτερα γραφικα για τους λογους

η μπαλα οταν πηγαινει στους φιλαθλους κοντραρει και μπαινει στο γηπεδο

στο φιφα ειναι σαν να μπαινει μεσα η μπαλα...επισης οι πινακιδες ειναι πιο αληθινες...και κοντραρει η μπαλα και τετοια...επισης υπαρχουν μικροφωνα και στο 12 θα μπουν και καμερες...το φιφα θελει καιρο για να γινει ετσι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδες...εγω θα πω οτι το προ εχει πολυ καλυτερα γραφικα για τους λογους

η μπαλα οταν πηγαινει στους φιλαθλους κοντραρει και μπαινει στο γηπεδο

στο φιφα ειναι σαν να μπαινει μεσα η μπαλα...επισης οι πινακιδες ειναι πιο αληθινες...και κοντραρει η μπαλα και τετοια...επισης υπαρχουν μικροφωνα και στο 12 θα μπουν και καμερες...το φιφα θελει καιρο για να γινει ετσι

 

Βαριέμαι να ψάξω βασικά + το ότι έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τέτοια θέματα, αλλά

δες περίπου στο 3:00-3:05 την εκτέλεση φάουλ και που/πως καταλήγει η μπάλα.

Anyway, αν βασίζεται ένα παιχνίδι (ειδικά ποδόσφαιρο) στο πως αντιδρά η μπάλα όταν βγαίνει εκτός γηπέδου τότε τι να πω, μάλλον έχουμε χάσει το νόημα του παιχνιδιού.

Ελπίζω μόνο στο PES 12 οι κάμερες που θα μπουν να γυρνάνε κιόλας και να μην είναι στάσιμες, όπως επίσης και τα μικρόφωνα να βγάζουν ήχο DTS 7.1.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι να ψάξω βασικά + το ότι έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τέτοια θέματα, αλλά
δες περίπου στο 3:00-3:05 την εκτέλεση φάουλ και που/πως καταλήγει η μπάλα.

Anyway, αν βασίζεται ένα παιχνίδι (ειδικά ποδόσφαιρο) στο πως αντιδρά η μπάλα όταν βγαίνει εκτός γηπέδου τότε τι να πω, μάλλον έχουμε χάσει το νόημα του παιχνιδιού.

Ελπίζω μόνο στο PES 12 οι κάμερες που θα μπουν να γυρνάνε κιόλας και να μην είναι στάσιμες, όπως επίσης και τα μικρόφωνα να βγάζουν ήχο DTS 7.1.

 

κοιτα δεν το λεω για αυτο...απλος λεω λεπτομεριες που μπορει να κανουν την διαφορα...εγω πιστευω οτι τα γραφικα ειναι πιο ωραια και πιο αληθινα...το fifa εχει το πλεονεκτημα οτι εχει πειρσσοτερες ομαδες...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=c5iztRbogTw&feature=player_embedded]FIFA 12 - Teaser Spécial OM - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pQKc_5-BZF4&feature=player_embedded]FIFA 12 | Action Trailer - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=XCHOQixfN4Q&feature=player_embedded]FIFA 12 | Introducing The New Skill Moves - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο Review http://goo.gl/UVlOC

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LCh_99ZBTZU]FIFA 12 - Manchester United vs Chelsea Gameplay (NEW) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Χθες κατέβασα το Fifa12 και ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που μου αφήνει τόσο θετικές εντυπώσεις και μπαίνω στον πειρασμό να το συγκρίνω σε πολλά σημεία, με το Pro. Τα γραφικά του πολύ βελτιωμένα συγκριτικά με κάθε άλλη έκδοση του παιχνιδιού, πιο ρεαλιστικό το gaming και ιδιαίτερο ευχάριστο το ότι έχουν προσθέσει αρκετές εθνικές ομάδες ( ίσως και ξεχασμένες μερικές από αυτές). Ο χειρισμός του σχετικά εύκολος και ικανοποιείται μια επιθυμία μου, το πόσο εύκολα μπορείς να βγάζεις ψηλή πάσα. Θα λιώσω λίγο σήμερα για να το γνωρίσω ακόμη καλύτερα! :p

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ μέχρι πέρσι ημουν φανατικός υποστηρικτης του pro...φέτος το fifa θα με αναγκάσει για πρώτη φορά να αγοράσω "ποδοσφαιράκι" για να το παίζω online....πραγματικά το gameplay του είναι τέρμα simulation.
Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα το Fifa12 και ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που μου αφήνει τόσο θετικές εντυπώσεις και μπαίνω στον πειρασμό να το συγκρίνω σε πολλά σημεία, με το Pro. Τα γραφικά του πολύ βελτιωμένα συγκριτικά με κάθε άλλη έκδοση του παιχνιδιού, πιο ρεαλιστικό το gaming και ιδιαίτερο ευχάριστο το ότι έχουν προσθέσει αρκετές εθνικές ομάδες ( ίσως και ξεχασμένες μερικές από αυτές). Ο χειρισμός του σχετικά εύκολος και ικανοποιείται μια επιθυμία μου, το πόσο εύκολα μπορείς να βγάζεις ψηλή πάσα. Θα λιώσω λίγο σήμερα για να το γνωρίσω ακόμη καλύτερα! :p

 

μπορεις να βγαλεις κανενα screenshot?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα το Fifa12 και ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που μου αφήνει τόσο θετικές εντυπώσεις και μπαίνω στον πειρασμό να το συγκρίνω σε πολλά σημεία, με το Pro. Τα γραφικά του πολύ βελτιωμένα συγκριτικά με κάθε άλλη έκδοση του παιχνιδιού, πιο ρεαλιστικό το gaming και ιδιαίτερο ευχάριστο το ότι έχουν προσθέσει αρκετές εθνικές ομάδες ( ίσως και ξεχασμένες μερικές από αυτές). Ο χειρισμός του σχετικά εύκολος και ικανοποιείται μια επιθυμία μου, το πόσο εύκολα μπορείς να βγάζεις ψηλή πάσα. Θα λιώσω λίγο σήμερα για να το γνωρίσω ακόμη καλύτερα! :p

 

και το περσινο ηταν πολυ ανωτερο του pro

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...