Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο λεπτο σε λεπτο θα ακολουθησω τα βηματα περιμενω να κατεβουν τα αρχεια...!

μια ερωτηση εγω απο την πρωτη στιγμη που ανοιξα το κινητο ημουν με την 4.1.A.0.569 και οχι με την 4.1.A.0.562,λες να δημιουργησει προβλημα αυτο...; ειναι εισαγωγης απο denmark να κατεβασω την generic η την Nordic? ;/

 

οχι περνας κανονικα την 4.0.4 και ακουλουθεις τα βήματα για ρουτ. Οτι έκδοση και να είχες αφου θα περαστεί η 4.0.4

Η generic εχει και την επιλογή για τα μηνυματα για 160 χαρακτήρες. Και μενα εισαγωγής ειναι. Και αυτό και όσα ειχα πιο πριν.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι περνας κανονικα την 4.0.4 και ακουλουθεις τα βήματα για ρουτ. Οτι έκδοση και να είχες αφου θα περαστεί η 4.0.4

Η generic εχει και την επιλογή για τα μηνυματα για 160 χαρακτήρες. Και μενα εισαγωγής ειναι. Και αυτό και όσα ειχα πιο πριν.

 

εγω που εχω ηδη την 4.0.4 πρεπει να την ξαναπερασω δηλαδη;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω ηδη την 4.0.4 πρεπει να την ξαναπερασω δηλαδη;

 

οχι πηγαινεις κατευθειαν απο το ρουτ και και κάτω. Απλα θα χρειαστείς και το ftf της 4.0.4 για οταν τελειωσεις το ρουτ να ξαναφλασάρεις το kernel (το τελευτα'ίο βήμα)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

οχι πηγαινεις κατευθειαν απο το ρουτ και και κάτω. Απλα θα χρειαστείς και το ftf της 4.0.4 για οταν τελειωσεις το ρουτ να ξαναφλασάρεις το kernel (το τελευτα'ίο βήμα)

 

παιδια προβλημα. προσπαθησα να κανω root αλλα δεν μου ανοιγει τωρα καν το κινητο

4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

οχι πηγαινεις κατευθειαν απο το ρουτ και και κάτω. Απλα θα χρειαστείς και το ftf της 4.0.4 για οταν τελειωσεις το ρουτ να ξαναφλασάρεις το kernel (το τελευτα'ίο βήμα)

 

πως μπορω να καταλαβω αν το εκανα σωστα...!?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να καταλαβω αν το εκανα σωστα...!?

 

θα πρεπει να εχει ενα αρχειο superuser στα προγράμματα

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να εχει ενα αρχειο superuser στα προγράμματα

για το θεμα του ροοτ δεν εκτελεσα τα αρχεια που εδωσες γιατι και με την 4.0.3 που φοραγα δεν δουλευαν σε εμενα κατι αρχεια που ειχε ποσταρει καποιος σε εναν οδηγο εδω... αντι για την εφαρμογη superuser εγω ειδα μετα το ανοιγμα την superSU

περασα titanium backup εδειχνε πως ειμαι ροοτ κατεβασα το superuser εκανε update to binnary αλλα δεν εχει λεει εγκατασταση busybox ? τωρα ειμαι ροοτ η οχι...

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα του ροοτ δεν εκτελεσα τα αρχεια που εδωσες γιατι και με την 4.0.3 που φοραγα δεν δουλευαν σε εμενα κατι αρχεια που ειχε ποσταρει καποιος σε εναν οδηγο εδω... αντι για την εφαρμογη superuser εγω ειδα μετα το ανοιγμα την superSU

περασα titanium backup εδειχνε πως ειμαι ροοτ κατεβασα το superuser εκανε update to binnary αλλα δεν εχει λεει εγκατασταση busybox ? τωρα ειμαι ροοτ η οχι...

 

Οχι ρε συ, εγώ με το αρχείο που εχω ανεβάσει εκανα ρουτ και δουλευει κανονικά. και εγω την πρωτη φορά αλλο αρχειο ειχα. αυτο εδουλευει 100% Χρειαζεται και το busybox.apk το εχει στον φακελο με τα αρχεια του ρουτ. Αν το κανεις κανονικα κανονικα εγκατασταση θα δουλεψει λογικά!

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ, εγώ με το αρχείο που εχω ανεβάσει εκανα ρουτ και δουλευει κανονικά. Χρειαζεται και το busybox.apk το εχει στον φακελο με τα αρχεια του ρουτ. Αν το κανεις κανονικα κανονικα εγκατασταση θα δουλεψει λογικά!

 

γιατι τωρα που το συνδεω με το pccompanio γραφει LT18 αντι για LT18i που εγραφε πριν?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι τωρα που το συνδεω με το pccompanio γραφει LT18 αντι για LT18i που εγραφε πριν?

και μενα ετσι το λεει. αν δεις στο site εδώ το γράφει lt18 και οχι Lt18i

 

αλλα αν πατησεις στον dialer *#*#7378423#*#* και στο μενού στο service info και model info γράφει LT18i

 

παιδια προβλημα. προσπαθησα να κανω root αλλα δεν μου ανοιγει τωρα καν το κινητο

 

Γιατί; Τα εκανες όλα βήμα προς βήμα;

Στις αρχες απο την βιασύνη μου οτι να ναι πατουσα λαθος λειτουργικό εβαλα και ανοιγε κανονικά. Μεχρι που εφτασες και δεν ανοιγει; Μπαταρία έχεις;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

και μενα ετσι το λεει. αν δεις στο site εδώ το γράφει lt18 και οχι Lt18i

 

αλλα αν πατησεις στον dialer *#*#7378423#*#* και στο μενού στο service info και model info γράφει LT18i

 

 

 

Γιατί; Τα εκανες όλα βήμα προς βήμα;

Στις αρχες απο την βιασύνη μου οτι να ναι πατουσα λαθος λειτουργικό εβαλα και ανοιγε κανονικά. Μεχρι που εφτασες και δεν ανοιγει; Μπαταρία έχεις;

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον. εκανα λαθος. ευτυχως μπορεσα να ξαναβαλω την 4,04. τωρα στο rootarisma? wipe data,wipe cache τα ξετσεκαρω? πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο κινιτο?

4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον. εκανα λαθος. ευτυχως μπορεσα να ξαναβαλω την 4,04. τωρα στο rootarisma? wipe data,wipe cache τα ξετσεκαρω? πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο κινιτο?

 

 

ναι . τσεκάρεις μόνο τα exlude system, exlude baseband, exlude fota.

οπως στην φωτογραφία.

 

Οταν τα φλασάρεις και ανοιξεις το κινητό για να τρεξεις το runme.bat θα σου πει να εχεις επιλέξει τον εντομισμό σφαλματων usb και το "αγνωστες πηγές"

Για να το κανεις αυτο πας ρυθμήσεις, επιλογες για προγραμματιστες και τσεκαρε το πρωτο (εντοπισμος σφαλματων usb) και μετα παλι ρυθμήσεις, ασφάλεια και τσκεκαρε το "αγνωστες πηγές"

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει device conected in flash mode αλλα μενει εκει:(

 

Σε ποιο σημείο απο όλα στο βγάζει αυτό;

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

εκει που προσπαθω να κανω flash για root

 

χμμμ.

Πρώτα επιλεγεις τα αρχεια που θα φλασαρεις, πατας οκ, και μετά συνδέεις το κινητό κλειστό, εχοντας πατημενο το κουμπι το αριστερό. Θα κανει περιπου 10 δευτερολεπτα να το κανει. Η μπαρα κατω δεν θα γεμισει. τσακ μπαμ θα το κανει. αν ενοεις στο flash tool.

Αν αυτο στο βγάζει ενω εχεισ τρέξει το αρχειο bat τότε πάτα ενα κουμπι απο το πληκτρολογιο να ξεκινησει η διαδικασια

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

χμμμ.

Πρώτα επιλεγεις τα αρχεια που θα φλασαρεις, πατας οκ, και μετά συνδέεις το κινητό κλειστό, εχοντας πατημενο το κουμπι το αριστερό. Θα κανει περιπου 10 δευτερολεπτα να το κανει. Η μπαρα κατω δεν θα γεμισει. τσακ μπαμ θα το κανει. αν ενοεις στο flash tool.

Αν αυτο στο βγάζει ενω εχεισ τρέξει το αρχειο bat τότε πάτα ενα κουμπι απο το πληκτρολογιο να ξεκινησει η διαδικασια

 

οχι δεν εχω τρεξει το αρχειο .βατ το εκανα τωρα. απογοητευτηκα τελειως

Edited by giorgosvolos1
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω τρεξει το αρχειο .βατ

 

Εβαλες το αρχειο ftf της 4.0.3 στον φάκελο firmaware?

Ανοιγεις το flashtool πατας τον κεραυνό, επιλεγεις το flashmode, πατας οκ, διαλέγεις το LT18i 4.1.A.0.562 Generic, απο δίπλα τσεκάρεις μόνο τα 3 exlude system , baseband, Fota πατάς οκ, συνδέεις κλειστό το κινητό έχοντας πατημενο το τέρμα αριστερό πλήκτρο και αμεσως το κάνει..

Μηπως το εκανε και δεν το καταλαβες; Μηπως εχει ανοιχτο καποιο προγραμματ της sony? Δοκίμασε να τρέξεις και το runme.bat

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που προσπαθω να flasharw ειναι η LT18_4.1.A.0.562_Nordic.ftf. μηπως φταει αυτο?

 

ΟΧι αυτη την έκδοση φλασαρεις. Πριν που περασες την 4.0.4 πως την πέρασες; με flashtool?

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ναι με φλασ τουλ και μετα εκανα αναβαθμιση απο το pc companion

 

Αρα αφου την πέρασες πρώτα απο το flashtool τότε μια χαρα δουλευει. Μαλλον κατι λάθος κανεις αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι... Το αρχειο το ftf κατέβηκε σωστά; πρέπει να σου πιάνει 367 MB (385.657.764 byte).

Οι drivers μπηκαν;:wacko: Δοκιμασε πριν τρέξεις το f;ashtool να συνδεσεις το κινιτο κλειστό με το pc, πατόντας το αριστερό πλήκτρο. Μηπως δεν εχει drivers αλλα το βρίσκω λίγο απιθανο Το λεω αυτό επειδή το ξαναεκανες αναβαθμιση..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν μπει οι drivers! ναι 367 πιανει. Ασχολουμε απο το πρωι:confused::confused:θα προσπαθησω παλι αυριο!μπορω να σου στειλω μηνυμα αν γινει κατι κανουριο? ευχαριστω πολυ για υην βοηθεια! Να εισαι καλα!
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν μπει οι drivers! ναι 367 πιανει. Ασχολουμε απο το πρωι:confused::confused:θα προσπαθησω παλι αυριο!μπορω να σου στειλω μηνυμα αν γινει κατι κανουριο? ευχαριστω πολυ για υην βοηθεια! Να εισαι καλα!

ναι οτι θες εδω ειμαστε. στειλε και pm γιατι γεμίσαμε το thread :p

σε εστειλα pm πριν.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...