Jump to content

Αποσυναρμολόγηση laptop


kostas-k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς πώς ανοίγω ένα φορητό υπολογιστή για να του βάλω ένα άλλο επεξεργαστή????

Όπως είναι τον ανοίγω ή τον ανοίγω ανάποδα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ρώτησα στην αντιπροσωπία!

Τα καινούργια laptop πλέον αναβαθμίζονται και στον επεξεργαστή και στη μνήμη!

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγγύηση; Μήπως θα ήταν καλύτερο να το πας σε κάποιο service να είσαι σίγουρος;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το στείλω Αθήνα για την αλλαγή και δεν θέλω να περιμένω τόσο.Και θα γλιτώσω και τα έξοδα που απ'ότι λένε είναι πολλά λόγω της δυσκολίας της αναβάθμισης.

!Το να τον ανοίξω θα είναι δύσκολο την πρώτη φορά,μετά οκ.

Απλά με ενδιαφέρει να μάθω από ποια μεριά ανοίγει.

Είναι ACER ο φορητός και η εγγύηση έχει λήξει.

Πώς βγαίνει το πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Ekei poy einai ta pliktra 1,2,3,4... 9,0 klp an prosekseis apo mesa exoyn kati akides poy akoympane sto plastiko toy laptop. Ta patas pros ta mesa kai meta pros ta ekso gia na apasfalisei to pliktrologio kai ayto einai olo. Ola ta laptop apo ekei anoigoyn.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη λύση είναι να πας στην ιστοσελίδα της Acer και να βρείς κάποιον οδηγό που να σου λέει ακριβώς τα βήματα που πρέπει να κάνεις.

Σίγουρα θα έχει κάτι.

Σε κάτι αντίστοιχο που ήθελα να κάνω σε έναν φορητό ΙΒΜ βρήκα και βιντεάκι πώς να το κάνω...

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kostas-k

 

Πρέπει να το στείλω Αθήνα για την αλλαγή και δεν θέλω να περιμένω τόσο.Και θα γλιτώσω και τα έξοδα που απ'ότι λένε είναι πολλά λόγω της δυσκολίας της αναβάθμισης.

!Το να τον ανοίξω θα είναι δύσκολο την πρώτη φορά,μετά οκ.

Απλά με ενδιαφέρει να μάθω από ποια μεριά ανοίγει.

Είναι ACER ο φορητός και η εγγύηση έχει λήξει.

Πώς βγαίνει το πληκτρολόγιο?

 

 

ti acer einai kai pou ema8es gia tin dynatotita anaba8misis?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Afu anoixame kuventa gia laptops exei kaneis idea apo Compaq? Exw enan Presario 1700 (agorasmenos prin 2,5 xronia). Xerete an pezei kapoio upgrade?

 

ego exo ton 705ea

pera apo anavatmish ton drivers...., i compaq den iotetei poli tis anavatmiseis.. :(

se disko k mnhmh ksero oti ginetai pantos. ante k kanena flash tou bios.. an auto teoreitai anavatmish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον broxopoios

 

ti acer einai kai pou ema8es gia tin dynatotita anaba8misis?

 

 

Είναι ένα Acer 280 Series το οποίο όπως μου είπαν στην αντιπροσωπεία αναβαθμίζεται ως τα 2,4GHz.Είναι στα 400MHz FSB οπότε ότι επεξεργαστής έχει 400MHz FSB θα μπαίνει λογικά.Όχι όμως πάντα.

Σίγουρα πάει όμως στα 2,4!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ έναν ACER ο οποίος από ότι μου είπαν από το service αναβαθμίζεται γιατί δεν είναι κολλημένος ο επεξεργαστής αλλά σε βάση. Σε κάνα χρόνο θα βρω ένα (παλιό) P4 3,06 σε χαμηλή τιμή και θα τον βάλω :)
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Έχω ένα Acer Aspire 1350 έχω βάλει μια 512 μνήμη, πάει λίγο καλύτερα αλλά σκέφτομαι να βάλω κανα καλύτερο επεξεργαστη(από ebay αν βρω :X), μέσω σελίδας κατασκευστή να βρω μέχρι τι επεξεργαστή μπορώ βάλω? Δεν έχω ξαναλύσει laptop αλλά desktop ουκ ολίγα :shifty: Αξίζει λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα laptops δεν μπορείς να αλλάξεις επεξεργαστή. Υπάρχει όμως αρμόδιο topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61610
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...