Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προβληματιστεί με το αν θα πρέπει να αγοράσω το κινητό αυτό, μετά τα τόσα καλά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, ή να περιμένω για nokia wp8 κτλ. Από τη μία μεριά η τιμή του είναι πολύ καλή απο την άλλη δεν ξέρουμε αν θα προωθεί περισσότερο από εδώ και πέρα η νοκια τα wp και αν οι developers θα βγάλουν εφαρμογές για symbian ή θα στραφούν κατευθείαν στα wp μια που είναι και η microsoft από πίσω.

Επίσης περιμένω μια "καλή" προσφορά αναβάθμισης απο τη wind για iphone αλλά και πάλι το καλύτερο που βλέπω απο τα φόρουμ ειναι για 24 μήνες συμβόλαιο με πάγιο κοντά στα 50€ και 300€ + για τη συσκευή (24 μήνες δέσμευση στις μέρες μας ειναι πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!):wacko::wacko:

Android συσκευή έχω και δεν μπορώ να πώ οτι ειμαι ευχαριστημένος καταναλώνει πολύ μπαταρία και mb!

Οπότε ας πει κανείς καμία άποψη αν είναι να πάω σήμερα να το αγοράσω:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω προβληματιστεί με το αν θα πρέπει να αγοράσω το κινητό αυτό, μετά τα τόσα καλά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, ή να περιμένω για nokia wp8 κτλ. Από τη μία μεριά η τιμή του είναι πολύ καλή απο την άλλη δεν ξέρουμε αν θα προωθεί περισσότερο από εδώ και πέρα η νοκια τα wp και αν οι developers θα βγάλουν εφαρμογές για symbian ή θα στραφούν κατευθείαν στα wp μια που είναι και η microsoft από πίσω.

Επίσης περιμένω μια "καλή" προσφορά αναβάθμισης απο τη wind για iphone αλλά και πάλι το καλύτερο που βλέπω απο τα φόρουμ ειναι για 24 μήνες συμβόλαιο με πάγιο κοντά στα 50€ και 300€ + για τη συσκευή (24 μήνες δέσμευση στις μέρες μας ειναι πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!):wacko::wacko:

Android συσκευή έχω και δεν μπορώ να πώ οτι ειμαι ευχαριστημένος καταναλώνει πολύ μπαταρία και mb!

Οπότε ας πει κανείς καμία άποψη αν είναι να πάω σήμερα να το αγοράσω:D:D

Βασικά είσαι μάλλον σε λάθος θέμα αφού είσαι αναποφάσιστος. Επίσης έχεις πει 4 λειτουργικά ψιλοάσχετα μεταξύ τους. Αν το iphone στο δίνανε με 200, όσα το 701 θα το έπαιρνες? Εγώ θα το έπαιρνα μόνο για να το πουλήσω 500 σε κάνα θύμα και να πάρω μετά το 701 και να μου μείνουν και 300 στην τσέπη. ΜΕ αυτό απλά θέλω να επισημάνω ότι τόση διαφορά νοοτροποίας σε επιλογές πρώτη φορά βλέπω. Δηλαδή πέρνεις ότι νάναι γιατί το iphone είναι ακριβό? Τότε δε ξέρω αν είναι για σένα ιδανικό το 701.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα......πρωτη φορα παιρνω αφης ελπιζοντας να το συνηθισω γιατι δεν το πολυχωνευω αλλα ως τωρα οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες, δυνατος ηχος, ωραια οθονη, ωραια αφη...Θα μου παρει ΠΟΛΥ να συνηθισω αρκετα πραγματα αλλα νταξει βλεπουμε. Και μια απορια..απτην ωρα που το ανοιξα αναβοσβηνει το σηματακι του sms ενω δεν εχω μηνυματα...γκουγκλαρα ειναι για την σιμ λεει να πας μηνυματα-επιλογες-σιμ μηνυματα για να φυγει αλλα δεν βρισκω τετοια επιλογη!Καμμια βοηθεια γιατι μου ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ?

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα......πρωτη φορα παιρνω αφης ελπιζοντας να το συνηθισω γιατι δεν το πολυχωνευω αλλα ως τωρα οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες, δυνατος ηχος, ωραια οθονη, ωραια αφη...Θα μου παρει ΠΟΛΥ να συνηθισω αρκετα πραγματα αλλα νταξει βλεπουμε. Και μια απορια..απτην ωρα που το ανοιξα αναβοσβηνει το σηματακι του sms ενω δεν εχω μηνυματα...γκουγκλαρα ειναι για την σιμ λεει να πας μηνυματα-επιλογες-σιμ μηνυματα για να φυγει αλλα δεν βρισκω τετοια επιλογη!Καμμια βοηθεια γιατι μου ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ?

 

Θα πας μηνύματα, επιλογές, φάκελοι, επιλογές, sim μηνύματα... μπαίνεις και διαγράφεις. έχει γεμίσει η sim σου μηνύματα!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τελικα την ΣΙΜ σε ενα αλλο κινητο και διεγραψα μερικα σμσ απο κει γιατι δεν το βρισκα και οκ...Σε περιπτωση που το παθει και κανενας αλλος να ξερει.

 

υ.γ. μακαρι να ειχα δει το μηνυμα σου νωριτερα τωρα τσεκαρα οτι πατωντας ξανα επιλογες τα εμφανιζει!!Anyway μεσω λαμιας αλλα βγηκε η ακρη.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια συσκευη.ηρθε η ωρα να αλλαξω το ε52 κ σκεφτομαι να το παρω.εχει led notification?

 

Το κεντρικό κάτω μεσαίο πλήκτρο μενού είναι και led notification που είναι ορατό στις περισσότερες περιπτώσεις εκτός από ήλιο σε εξωτερικές συνθήκες.

Επίσης έχει και ενεργό screensaver και ακόμα 1 ledακι φόρτισης στο πάνω μέρος.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες από media markt στην Λαρισα. Όταν το συνέδεσα με το Nokia Suite μου έβγαλα ενημέρωση αλλά την 111.030.0609.... στην οποία έκανα αναβάθμιση. Αλλα στην αρχή λέτε για την 112....!!!!!!!!!!!:( Τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες από media markt στην Λαρισα. Όταν το συνέδεσα με το Nokia Suite μου έβγαλα ενημέρωση αλλά την 111.030.0609.... στην οποία έκανα αναβάθμιση. Αλλα στην αρχή λέτε για την 112....!!!!!!!!!!!:( Τι γίνεται?

 

Λίγους μήνες πριν είχε βγει η ενημέρωση που αναφέρεις, προφανώς στο κινητό σου δεν είχε περαστεί, απλά κάνε ένα refresh στο Nokia suite στην καρτέλα του update για να σου βγάλει και την 112, αν δεν στην εμφανίσει μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις λίγο, ίσως να μην έχει βγει για όλα τα product codes.

Σορυ έκανα λάθος το update για 112 σου έρχεται μόνο ota (over the air), απλά στη συσκευή σου πάτα το εικονίδιο ενημέρωση λογισμικού και θα σου βγάλει το νέο update.

Edited by atlantian
Ota Update
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

To πήρε ένας φίλος πριν μία εβδομάδα ο δύστυχος, πρίν το βγάλει προσφορά η mediamarkt.

Toυ κάναμε όλες τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ.

Το σκρολάρισμα ελάχιστα καλύτερο από το Ν8 μου με anna.

 

Καμία σχέση με το ideos x5 pro μου με ics 4.03 πάνω. Δεν ξέρω για το atrix αλλά μη τρελαθούμε κιόλας.

 

Το πρόβλημα που του έβγαλε ήταν στην πλοήγηση στο internet με τον μαμά browser, που κάνει 3 soft restart στην καθισιά.

Ξαφνικά κολλάει η απόκριση σε λινκς στην οθόνη και μετά χωρίς προειδοποίηση κάνει restart το τηλ.

Χονδρό πρόβλημα που σπάει νεύρα.

Το αντιμετώπισε κανείς?

 

Κανένα προγραμματάκι για να δώ αν όντως υπερχρονίζει?

 

Ψάχνωντας για κάποια λύση στο χάλια χάλια χάλια internet browsing στο λατρεμένο κατά τα άλλα Ν8 μου, εγκατέστησα τον δωρεάν UC browser που είχα δοκιμάσει και στο android, αφού πριν είχαν δοκιμαστεί χωρίς επιτυχία ο αίσχος Οpera mobile και ο καλούτσικος Opera mini.

 

Δοκιμάστε τον UC και θα με θυμηθείτε. Λίγο παιδικό το UI αλλά σε τελική πολύ καλύτερο scrolling.

 

(ΥΓ: Στο Ν8 μου επιμένω ακόμα σε anna γιατί οι ξένοι που βάλανε την belle κλαίνε για την πολύ χειρότερη λεπτομέρεια στις φωτό και τρέχουν να υποβαθμίσουν σε anna :mad:)

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

To πήρε ένας φίλος πριν μία εβδομάδα ο δύστυχος, πρίν το βγάλει προσφορά η mediamarkt.

Toυ κάναμε όλες τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ.

Το σκρολάρισμα ελάχιστα καλύτερο από το Ν8 μου με anna.

 

Καμία σχέση με το ideos x5 pro μου με ics 4.03 πάνω. Δεν ξέρω για το atrix αλλά μη τρελαθούμε κιόλας.

 

Το πρόβλημα που του έβγαλε ήταν στην πλοήγηση στο internet με τον μαμά browser, που κάνει 3 soft restart στην καθισιά.

Ξαφνικά κολλάει η απόκριση σε λινκς στην οθόνη και μετά χωρίς προειδοποίηση κάνει restart το τηλ.

Χονδρό πρόβλημα που σπάει νεύρα.

Το αντιμετώπισε κανείς?

 

Κανένα προγραμματάκι για να δώ αν όντως υπερχρονίζει?

 

Ψάχνωντας για κάποια λύση στο χάλια χάλια χάλια internet browsing στο λατρεμένο κατά τα άλλα Ν8 μου, εγκατέστησα τον δωρεάν UC browser που είχα δοκιμάσει και στο android, αφού πριν είχαν δοκιμαστεί χωρίς επιτυχία ο αίσχος Οpera mobile και ο καλούτσικος Opera mini.

 

Δοκιμάστε τον UC και θα με θυμηθείτε. Λίγο παιδικό το UI αλλά σε τελική πολύ καλύτερο scrolling.

 

(ΥΓ: Στο Ν8 μου επιμένω ακόμα σε anna γιατί οι ξένοι που βάλανε την belle κλαίνε για την πολύ χειρότερη λεπτομέρεια στις φωτό και τρέχουν να υποβαθμίσουν σε anna :mad:)

Όλα αυτά που λες οδηγούν στο συμπέρασμα της ελαττωματικής συσκευής. Καλό θα ήταν να επισκεφτείς ένα service, αλλά πρώτα κάντου ένα hard reset μήπως και..

Η κάμερα στο Ν8 με belle είναι (ακόμα και υποβαθμισμένη σε σχέση με την anna) μακριά από τον ανταγωνισμο. Άλλωστε υπάρχει και το camera pro που εγκατέστησα πρόσφατα και είμαι ενθουσιασμένος με αυτό που βγάζει φωογραφίες εφάμιλλες με την anna.

Αν υπάρχει 701, με το FP1, που σκρολάρει ελάχιστα καλύτερα από Ν8 με Anna, υπάρχουν μόνο δύο εξηγήσεις:

1. To 701 είναι ελαττωματικό ή θέλει φορμάτ.

2. Το Ν8 είναι η έκδοση με το διπλό τούρμπο!

To 2 διέγραψέ το απλά. Αν φορούσε belle το Ν8, μάλιστα πειραγμένη, τότε κάτι μπορεί να γινόταν..

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες οδηγούν στο συμπέρασμα της ελαττωματικής συσκευής. Καλό θα ήταν να επισκεφτείς ένα service, αλλά πρώτα κάντου ένα hard reset μήπως και..

Η κάμερα στο Ν8 με belle είναι (ακόμα και υποβαθμισμένη σε σχέση με την anna) μακριά από τον ανταγωνισμο. Άλλωστε υπάρχει και το camera pro που εγκατέστησα πρόσφατα και είμαι ενθουσιασμένος με αυτό που βγάζει φωογραφίες εφάμιλλες με την anna.

 

To 2 διέγραψέ το απλά. Αν φορούσε belle το Ν8, μάλιστα πειραγμένη, τότε κάτι μπορεί να γινόταν..

 

Camera pro και εδώ και το έχω ως default!!! Επίσης και shutter pro!!!

Με τον ανταγωνισμό για τις φωτό δεν ασχολούμαι. Ξέρω τί πήρα, ξέρω τί να περιμένω από κάθε πλατφόρμα. Αν δείς στην υπογραφή μου τι κινητά είχα θα καταλάβεις ότι λατρεύω το symbian. Αλλά δε μπορώ να πώ ότι ξετρελάθηκα με την belle. Αν ανέβαζε τον επεξεργαστή στο Ν8 στα 800 mhz με ασφάλεια τότε το σκεφτόμουνα.

Δεν πάω να σας θίξω το κινητό ωρέ παληκάρια! Όλοι με λυμένα ζωνάρια κυκλοφορούν στις δύσκολες τούτες μέρες :)

 

Στο θέμα μας πάλι:

Στο 701 του φίλου θα κάνουμε hard reset και ξανά όλες τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ.

Να δούμε αν θα στρώσει τίποτα.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εχω 701 πραεισαγωγής με περασμένα ελληνικά παρ'όλα αυτά. Επίσης η συσκευή είναι χακαρισμένη. Σήμερα μου έβγαλε την αναβάθμιση 23ΜΒ ΟΤΑ. Όταν προσπαθώ να την κάνω μου βγάζει ένα μήνυμα "επεξεργασία" και μετά απλά σταματάει χωρίς να έχει κάνει τίποτα. Απλά ακυρώνει την αναβάθμιση. Καμία γνώμη πως και γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αναφερω και γω για την μπαταρια οτι απο την πρωτη φορτιση κρατησε περιπου 25-30 ωρες(εκλεισε οσο κοιμομουνα) με ψαχουλεμα βεβαια και χρηση wifi. Και τωρα καποιες σκορπιες ερωτησεις. Καταρχας ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το σκρολαρισμα σερνεται ωραια η οθονη ειναι πολυ καλη κλπ κλπ. Ξερω οτι ακουγονται πολυ ασχετα αυτα(οπως αν κατσω και λεω σε καποιον που δεν ξερει απο pc διαφορα)αλλα επειδη πρωτη φορα εχω αφης...

Τι ειναι το ΟΤΑ;Τι εστι σοφτ και χαρντ ρεσετ; Αν κανω αναβαθμισει με το καλωδιο συνδεδεμενο στο pc και πατησω ενμηερωση λογισμικου χανεις τα πραματα που εχει μεσα η απλα ενημερωνεται η εκδοση; Σε τι χρησιμευει το nfc;Τι εννοειται λεγοντας push;

Αυτα για αρχη πριν λαβω απαντηση αποτι αντιλαμβανομαι ειναι over the air ρυθμισεις αλλα δεν ξερω τι σημαινει,φορματ τα αλλα και φανταζομαι οχι στο προτελευταιο αλλα θα ηθελα 2 απλα λογακια. Θελω να μαθω περι αυτων και δεν θα κανω κατι δεν μου αργει η να με χαλαει κατι προς το παρον αλλα για να ξερω και βλεπουμε στην πορεια. Α και κατι τελευταιο το οτι τα δεδομενα ολα ειναι χυμα στην μαζικη μνημη δεν διορθωνεται; Δηλαδη να ειναι σε κατηγοριες φακελους κλπ γιατι ειναι ενα μπαχαλο εχει ηδη πολλα οτι βαλω το βαζει σε ξεχωριστο φακελο.

υ.γ. και γω εχω παρατηρησει οτι ανοιγοκλεινει ο browser μονος του.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένα προγραμματάκι να δούμε αν υπερχρονίζει?

Το swiss manager pro πάντως δείχνει την εκείνη την στιγμή χαμηλή ταχύτητα.

 

Aπό ότι είδα τα τυχαία restarts με internet ανοιχτό είναι συνηθισμένο πρόβλημα από την πρώτη φουρνιά του 701 που δεν έχει λυθεί...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη ανασταση... μια ερωτηση μαλλον αφελης... εχω αντροιντ θελω να περασω της επαφες μου πως θα το κανω? το.vcf δε το διαβαζει το 701 κανονικα. ενα ενα τα περναει μεσω bluetooth αλλα ειναι 1200 επαφες... Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να συνδεθώ με wifi στο δικό μου δίκτυο μου βγάζει : Συνδεδεμένο Περιορισμένη συνδεσιμότητα και δεν κατεβάζει τίποτα. Τι κλειδί έβαλα , τι το έκανα ελεύθερο το δίκτυο τα ίδια....Έκανα και αναβάθμιση στο Router αλλά δε νομίζω να φταίει αυτό γιατί δε μπόρεσα να μπω και σε άλλο γνωστό δίκτυο που είχα αποθηκευμένο κλειδί. Είχε κανείς πρόβλημα με wifi μετά την fp1?

Δοκίμασα και το laptop και συνδέεται μια χαρά με το wifi. Άρα το πρόβλημα είναι το 701....Καμιά ιδέα κανείς?

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη ανασταση... μια ερωτηση μαλλον αφελης... εχω αντροιντ θελω να περασω της επαφες μου πως θα το κανω? το.vcf δε το διαβαζει το 701 κανονικα. ενα ενα τα περναει μεσω bluetooth αλλα ειναι 1200 επαφες...

 

Πέτα τα vcf στο φάκελο others(άλλα) του κινητού σου κ από εκεί καντα import στις επαφές σου.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη ανασταση... μια ερωτηση μαλλον αφελης... εχω αντροιντ θελω να περασω της επαφες μου πως θα το κανω? το.vcf δε το διαβαζει το 701 κανονικα. ενα ενα τα περναει μεσω bluetooth αλλα ειναι 1200 επαφες...

Κάνε συγχρονισμό με το Outlook

Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας ακομα απαντηση στις προηγουμενες αποριες μου, εχω καποια ερωτηματα για κατι θεματακια που χω συναντησει με το κινητο.

- μερικες εφαρμογες/εικονιδια που εχει απο μονο του μεσα(πχ cnn videos,movie teasers,E!) παταω διαγραφη και δεν φευγουν...Υπαρχει τροπος η μονο με φορματ?

 

-Στον η/υ οταν το βαλω με καλωδιο το παρουσιαζει σαν συσκευη ηχου οχι σαν usb μεσο

αποθηκευσης και δεν μπορεις να δεις τους φακελους κλπ μονο στο mass memory τα βαζω σαν δεδομενα η πολυμεσα και πανε οπου ναναι. Μονο ετσι γινεται?

 

-Σημαντικο:αυτα που ανεφερα πριν εχουν αποτελεσμα να πηγαινει οτι βαζω στα αρχεια,οποτε στην εκθεση δεν υπαρχει παρα μονο οτι βγαλεις με το κινητο και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες σερνοντας αλλα μια τη φορα και πισω...και τα βιντεο το ιδιο και γενικοτερα. Πως το φτιαχνουμε αυτο?μεταφερονται καπως στην εκθεση?

 

-Δεν βρισκω πως να αλλαξει η τοποθεσια αποθηκευσης για την καμερα να μην ειναι αυτο το DCIM.

 

Γενικα αυτο που θελω ειναι να μπορω να τα κατηγοριοποιησω να μην ειναι χυμα ολα δηλαδη,τραγουδια,φωτογραφιες/εικονες, βιντεο κλπ να σερνονται να φαινονται κανονικα.Help?

 

υ.γ. α και στο ημερολογιο δεν βρισκω επιλογη οπως συνηθως δηλαδη υπενθυμιση για γενεθλια και κατηγοριες δεν υπαρχει αυτο?

Edited by johnyskar

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη ανασταση... μια ερωτηση μαλλον αφελης... εχω αντροιντ θελω να περασω της επαφες μου πως θα το κανω? το.vcf δε το διαβαζει το 701 κανονικα. ενα ενα τα περναει μεσω bluetooth αλλα ειναι 1200 επαφες...

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα στο να περάσω τις επαφές μου από το ideos x5 στο Ν8 μου.

Αφού δοκίμασα διάφορα κατέληξα στο πρόγραμμα mail for exchange.

Πας στην μαμά εφαρμογή για τα email και δημιουργείς ένα λογαριασμό mail for exchange. Eκεί βάζεις τον λογαριασμό σου του google όπου έχεις κάνει προηγουμένως συγχρονισμό τις επαφές σου από το android τηλέφωνό σου. Παίρνει λίγη ώρα να τις εισάγει αλλά γίνεται τέλεια.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας ακομα απαντηση στις προηγουμενες αποριες μου, εχω καποια ερωτηματα για κατι θεματακια που χω συναντησει με το κινητο.

- μερικες εφαρμογες/εικονιδια που εχει απο μονο του μεσα(πχ cnn videos,movie teasers,E!) παταω διαγραφη και δεν φευγουν...Υπαρχει τροπος η μονο με φορματ?

Εμένα τα αφαιρεί κανονικά με delete

-Στον η/υ οταν το βαλω με καλωδιο το παρουσιαζει σαν συσκευη ηχου οχι σαν usb μεσο

αποθηκευσης και δεν μπορεις να δεις τους φακελους κλπ μονο στο mass memory τα βαζω σαν δεδομενα η πολυμεσα και πανε οπου ναναι. Μονο ετσι γινεται?

Επέλεξε από τις ρυθμίσεις του κινητού πως θα φαινεται. Ρυθμίσεις-->Συνδεσιμότητα-->Usb

-Σημαντικο:αυτα που ανεφερα πριν εχουν αποτελεσμα να πηγαινει οτι βαζω στα αρχεια,οποτε στην εκθεση δεν υπαρχει παρα μονο οτι βγαλεις με το κινητο και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες σερνοντας αλλα μια τη φορα και πισω...και τα βιντεο το ιδιο και γενικοτερα. Πως το φτιαχνουμε αυτο?μεταφερονται καπως στην εκθεση?

Θα το φτιάξεις με το από πάνω.

-Δεν βρισκω πως να αλλαξει η τοποθεσια αποθηκευσης για την καμερα να μην ειναι αυτο το DCIM.

Δεν αλλάζει με ρυθμίσεις. Έχει διαδικασία με custom rom. Αν δεν ξέρεις άσ'το καλύτερα. Και μένα οι μισές φωτό είναι εκεί και οι άλλες μισές στο κάμερα.

Γενικα αυτο που θελω ειναι να μπορω να τα κατηγοριοποιησω να μην ειναι χυμα ολα δηλαδη,τραγουδια,φωτογραφιες/εικονες, βιντεο κλπ να σερνονται να φαινονται κανονικα.Help?

 

υ.γ. α και στο ημερολογιο δεν βρισκω επιλογη οπως συνηθως δηλαδη υπενθυμιση για γενεθλια και κατηγοριες δεν υπαρχει αυτο?

Το βάζεις σαν επέτειο και μετά από κάτω γράφεις Γενέθλια τάδε. Lame, το ξέρω.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε thsss. Οπως ειχα γραψει στις προηγουμενες γενικες ερωτησεις γιατι τωρα εκανα την μεταβαση σε touch/smartphone μου γεννιουνται συνεχεια ερωτηματα.

Τωρα, οσον αφορα τα εικονιδια τα δοκιμαζα απο το κινητο με το Χ και ελεγε αφαιρεση ακυρωθηκε, αν εννοεις απο το pc delete θα το δοκιμασω. Απο custom rom οχι δεν ξερω καποια στιγμη αν δεν ειναι τοσο πολυπλοκο θα θελα να μαθω, και ναι το τελευταιο ειναι lame!

Εχω παρει απο την αρχη το θρεντ να διαβασω τις σελιδες και εχω ηδη ανακαλυψει διαφορα οπως οτι με το κουμπι του ξεκλειδωματος πατημενο αναβει το φλας(οποτε αχρειαστη η εφαρμογη flashlight) και οτι το ξυπνητηρι αν γυρισεις το τηλεφωνο αναποδα αναβαλλεται! Πολυ χρησιμα(ψαχνω να βρω το κουμπι και ειναι σπαστικο αν και σε κανει να ξυπνησεις αν χρειαζεται) να δω αν θα συναντησω τιποτα αλλο.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το wifi ( περιορισμένη συνδεσιμότητα ) δεν το έχει κανένας αλλος?

 

Μου το έχει βγάλει και εμένα το ¨περιορισμένη συνδεσιμότητα¨ δύο τρεις φορές, αλλά είναι εξαιτίας του ρουτερ μου που μερικές φορές αποσυνδέεται από το ιντερνετ και απλά του κάνω reset για να συγχρονίσει πάλι. Αυτό το παρατήρησα με την νεα αναβαθμιση, μάλιστα μου έκανε εντύπωση γιατί παλαιότερα δεν έγραφε κατι ή τουλάχιστον δε θυμάμαι να το είδα ποτέ, απλά δε φορτωναν οι σελίδες και έτσι το καταλάβαινα και εκάνα reset. Ένα πράγμα πως γράφουν τα windows Πρόσβαση: τοπικά. Αυτά από εμένα, αν το παρατηρήσει και κάποιος άλλος να μας πει για να σιγουρευτούμε, μήπως εμφανίζεται και για άλλες περιπτώσεις.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...