Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή η ιδέα σου αλλά δεν με αφήνει να δημοσιεύσω απάντηση. Μου λέει ότι είμαι πολύ ψαράς ακόμα. Είναι λέει thread μόνο για προγραμματιστές.:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή η ιδέα σου αλλά δεν με αφήνει να δημοσιεύσω απάντηση. Μου λέει ότι είμαι πολύ ψαράς ακόμα. Είναι λέει thread μόνο για προγραμματιστές.:X

 

Α, ναι σωστά, πήγαινε τότε στις θεματικές που σου επιτρέπει και βρες κάποιες που να σ'ενδιαφέρουν (ή όχι) και κάνε εκεί κάποια σχόλια (ότι νά'ναι) για να μαζέψεις τις απαιτούμενες δημοσιεύσεις, ώστε να μπορείς μετά να γράφεις και στα thread του φόρουμ μας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εγώ με την beta 4 είμαι πολύ ευχαριστημένος.Πρώτη φορά που δεν μου κάνει επανεκκινήσης το κινητό.Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το flash player;Έχω κατεβάσει διάφορες εκδόσεις και δεν παίζει καμία σωστά.Δεν είναι συμβατό με jelly bean;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εγώ με την beta 4 είμαι πολύ ευχαριστημένος.Πρώτη φορά που δεν μου κάνει επανεκκινήσης το κινητό.Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το flash player;Έχω κατεβάσει διάφορες εκδόσεις και δεν παίζει καμία σωστά.Δεν είναι συμβατό με jelly bean;

 

Για δοκίμασε μ'αυτήν εδώ την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε μ'αυτήν εδώ την έκδοση.

εγω ειχα πολλα προβλήματα εκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις επαναφορά και λυθηκαν. Τωρα με προσοχή θα βαζω εφαρμογές.

Εχω ομως ενα θεμα τα μηνύματα και το ιστορικό κλήσεων θα μπορούσα να τα σώσω? γιατι με το Kies δεν σωθηκε τιποτε απο μηνύματα και ιστορικό κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε μ'αυτήν εδώ την έκδοση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ούτε αυτή η έκδοση μου δουλεύει καλά.Ενώ ξεκινάει δηλ μετά από 1-2 δευτερόλεπτα κολλάει.Δεν πειράζει.Μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα πολλα προβλήματα εκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις επαναφορά και λυθηκαν. Τωρα με προσοχή θα βαζω εφαρμογές.

Εχω ομως ενα θεμα τα μηνύματα και το ιστορικό κλήσεων θα μπορούσα να τα σώσω? γιατι με το Kies δεν σωθηκε τιποτε απο μηνύματα και ιστορικό κλήσεων.

 

Υπάρχουν πολλές καλές εφαρμογές στο play store που μπορούν να σου κάνουν αυτή τη δουλειά. Αν βάλεις sms backup στην αναζήτηση του play store θα σου τις βγάλει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ούτε αυτή η έκδοση μου δουλεύει καλά.Ενώ ξεκινάει δηλ μετά από 1-2 δευτερόλεπτα κολλάει.Δεν πειράζει.Μικρό το κακό.

 

Σε μένα αυτήν η έκδοση λειτουργεί καλά. Δοκίμασε επίσης να την βάλεις στον φάκελο system/app με κάποιον file explorer, να σιγουρευτείς ότι έχει τα σωστά δικαιώματα (rw-r-r) και να κάνεις επανεκκίνηση (δεν χρειάζεται να την κάνεις install σαν εφαρμογή δηλαδή, απλώς να την βάλεις στον παραπάνω φάκελο).

 

Υπάρχει επίσης μία άλλη έκδοση που χρησιμοποιούσα παλιότερα και μου λειτουργούσε και είναι αυτήν εδώ. Μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο σε κάποιον που έχει περασμένη την Tiger να κάνει extract τους ήχους κλήσεων και ειδοποιήσεων και να τα ανεβάσει κάπου; Θα του ήμουν υπόχρεος.:O
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο σε κάποιον που έχει περασμένη την Tiger να κάνει extract τους ήχους κλήσεων και ειδοποιήσεων και να τα ανεβάσει κάπου; Θα του ήμουν υπόχρεος.:O

 

στα ανεβασα εδω http://www.4shared.com/rar/Khc8P9dM/audio.html

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Από χθες σε κάτι άσχετες φασεις αναβει μονη της η οθονη... :-/

Είμαι με release 1 και stock kernel..

Για να δούμε αν θα το συνεχίσει...

Link to comment
Share on other sites

Από χθες σε κάτι άσχετες φασεις αναβει μονη της η οθονη... :-/

Είμαι με release 1 και stock kernel..

Για να δούμε αν θα το συνεχίσει...

 

Παίζει να είναι κάποια εφαρμογή που σου κάνει τη ζημιά. Συνέβη και σε μένα παλιότερα, αλλά και σε άλλους και τελικά ήταν μια εφαρμογή που είχα κατεβάσει από το μάρκετ. Την απεγκατέστησα και όλα επανήρθαν κανονικά. Τώρα θα μου πεις ποια εφαρμογή είναι. Προσπάθησε να θυμηθείς πότε άρχισε το πρόβλημα και αν πιο πριν είχες εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, widget, κλπ. Απεγκατέστησέ την και κοίτα να δεις αν ξανασυνεχίζεται το πρόβλημα.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη εφαρμογή για να δεις ποια εφαρμογή σου ξεζουμίζει την μπαταρία είναι το Better Battery Stats. Eίναι μεν με πληρωμή αλλά αξίζει κάθε σεντ.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αυτήν η έκδοση λειτουργεί καλά. Δοκίμασε επίσης να την βάλεις στον φάκελο system/app με κάποιον file explorer, να σιγουρευτείς ότι έχει τα σωστά δικαιώματα (rw-r-r) και να κάνεις επανεκκίνηση (δεν χρειάζεται να την κάνεις install σαν εφαρμογή δηλαδή, απλώς να την βάλεις στον παραπάνω φάκελο).

 

Υπάρχει επίσης μία άλλη έκδοση που χρησιμοποιούσα παλιότερα και μου λειτουργούσε και είναι αυτήν εδώ. Μήπως και...

 

Δεν λειτουργεί ούτε αυτή η έκδοση ούτε εαν την κάνω εφαρμογή συστήματος.Μάλιστα σήμερα σε όποια σελίδα έμπαινα και είχε flash αναβόσβηνε όλη η σελίδα συνεχώς :mad:μέχρι που το έβγαλα και ησύχασα!Τελοσπάντων κάτι με τον broser θα παίζει(χρησιμοποιώ αυτόν που έχει η cm).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πρωτη φορα ασχοληθηκα με εγκατασταση custom rom και τα συμφωνα με τον πολυ καλο οδηγο του kouros17, και αυτο αναγκαστικα λογω των γνωστον προβληματων με το gps. για καποιο καιρο το stock κινητο λειτουργουσε αψογα σαν gps αλλα μια μερα ξαφνικα σταματησε να βρισκει δορυφορους ..ουτε εναν και αυτο χωρις να εχω εγκαταστησει κατι καινουριο για αρκετο καιρο το οποιο θα μπορουσε να επηρεαζει την λειτουριγια του gps για καποιο λογο, ετσι προχωρησα σε εγκατασταση custom rom , εβαλα αρκετες τις κραταγα μια δυο μερες να δω την λειτουργια τους και την σταθεροτητα, οι περισσοτερες λιγο πολυ δουλευαν κανονικα αλλα με καμια καθολου gps, να πω επισης οτι δοκιμασα 50 διαφορετικα gps.conf αλλα και παλι τιποτα, ισως με καποια λιγο καλυτερευε αλλα τιποτα το ιδιαιτερο, πριν απο καμια βδομαδα λοιπον εχοντας βαρεθει λεω βαζω μια τελευταια rom και δεν ξανασχολουμε, εβαλα λοιπον την EHNDROIX III 13.4.2, και ως δια μαγειας δουλευουν ολα κομπλε 8-11 δορυφορους και χωρις να αλλαξω τιποτα στο gps.conf το οποιο απ'οτι ειδα μονο για την Ελλαδα δεν ηταν, το μονο προβλημα που βρηκα στην rom ειναι οτι καποιες φορες ο ηχος χαμηλωνει απο μονος του σε ολα, ηχους κλησεις μηνυματα , μουσικη , πολυμεσα , η φωνη του gps και ενω στις ρυθμισεις ολα ειναι στο μεγιστο , σκεφτηκα μηπως καποια εφαρμογη το επηρεαζει αλλα δεν βρηκα κατι , αν ξερει καποιος κατι θα εκτιμουσα την βοηθεια :)
Link to comment
Share on other sites

Όσα περιγράφεις για το gps τα έχω ζήσει κι εγώ. Εκείνο που έχω καταλάβει τόσο καιρό που έχω το τηλέφωνο, είναι ότι τελικά το gps του είναι πολύ μυστήρια υπόθεση. Άλλες φορές λειτουργεί καλά, άλλες όχι, ευτυχώς δηλαδή που δεν το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά και δεν με πολυνοιάζει.

Πάντως το πιο καλό gps το έχω παρεμπιπτόντως με την τελευταία ρομ του ivendor (release 1), με το "μαμίσιο" gps.conf και χωρίς να προσθέσω ή να τροποποιήσω απολύτως τίποτα. To έχω τσεκάρει πολλές φορές και σε διαφορετικές συνθήκες και δείχνει να λειτουργεί πολύ καλά και γρήγορα. Αν θέλεις δοκίμασέ την και εσύ (αν και μάλλον θα το έχεις κάνει).

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας γιατι ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ...

του εβαλα το CWM RECOVERY για να του αλλαξω ρομ(βαρεθηκα την εργοστασιακη) του την περασα,κανω nandroid back up ολα οκ και τωρα του παταω reboot system now να ανοιξει το κινητο αλλα δεν ανοιγει...παει μεχρι το σημειο που σου λεει samsung galaxy s plus και μετα ξαναμπαινει σε recovery mode...ξερει κανεις τι εχω κανει λαθος???πως ανοιηει το κινητακι???

Edited by savio
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας γιατι ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ...

του εβαλα το CWM RECOVERY για να του αλλαξω ρομ(βαρεθηκα την εργοστασιακη) του την περασα,κανω nandroid back up ολα οκ και τωρα του παταω reboot system now να ανοιξει το κινητο αλλα δεν ανοιγει...παει μεχρι το σημειο που σου λεει samsung galaxy s plus και μετα ξαναμπαινει σε recovery mode...ξερει κανεις τι εχω κανει λαθος???πως ανοιηει το κινητακι???

 

Κλείσε το κινητό σου πατώντας παρατεταμένα το power button. Κάνε ότι λέει εδώ και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το κινητό σου πατώντας παρατεταμένα το power button. Κάνε ότι λέει εδώ και θα είσαι οκ.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας γιατι ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ...

του εβαλα το CWM RECOVERY για να του αλλαξω ρομ(βαρεθηκα την εργοστασιακη) του την περασα,κανω nandroid back up ολα οκ και τωρα του παταω reboot system now να ανοιξει το κινητο αλλα δεν ανοιγει...παει μεχρι το σημειο που σου λεει samsung galaxy s plus και μετα ξαναμπαινει σε recovery mode...ξερει κανεις τι εχω κανει λαθος???πως ανοιηει το κινητακι???

 

Παιδιά στον οδηγό ακριβώς κάτω από τις οδηγίες εγκατάστασης και με την επισήμανση ως "σημαντικό" αναφέρω τί μπορείτε να κάνετε, σε περίπτωση που μετά την εγκατάσταση της ρομ δεν ανοίγει το τηλέφωνο. Μην το ξεχνάτε αυτό το σημείο γιατί φαίνεται ότι τελικά είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο να μην μπουτάρει το τηλέφωνο όταν φλασάρετε για πρώτη φορά κάποια custom rom. Όχι, για τίποτα άλλο δηλαδή, αλλά για να γλιτώσετε από τον φόβο ότι μπορεί να έπαθε κάποια σοβαρή βλάβη το κινητό. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάει κάπου το μυαλό σας , δέν δουλεύει το spirit. Το απέγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα με τις γνωστές ρυθμίσεις και πάλι τα ιδια. Βασικά δεν εχω ήχο :wacko:

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα και βάλε με την Tiger jb 4 έχω βρεί την ησυχία μου,έχει καλή μπαταρία, γρήγορη - όμορφη και σταθερή. Στο Cpu spy τώρα έχει 500 ώρες λειτουργίας με έντονη χρήση χωρίς κανένα κόλλημα η fc- reboot. Ερώτηση τώρα, είδα ότι έχει βγεί η Τiger 6και ψήνομαι να τη βάλω. Υπάρχει τρόπος αναβάθμισης χωρίς να χρειαστεί να στήσω και πάλι το λειτουργικό στα μέτρα μου από την αρχή? Θενκς ιν αντβανς
Link to comment
Share on other sites

Πάει κάπου το μυαλό σας , δέν δουλεύει το spirit. Το απέγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα με τις γνωστές ρυθμίσεις και πάλι τα ιδια. Βασικά δεν εχω ήχο :wacko:

 

Δοκίμασε από εδώ μια διαφορετική βερσιόν και ας είναι παλιότερη. Η συγκεκριμένη εφαρμογή αναβαθμίζεται πολύ συχνά, αλλά μπορεί μία νεότερη έκδοση να μην είναι καλύτερη από μια παλιότερη για το τηλέφωνό μας. Εχω την έκδοση της 15ης Αυγούστου του 2012 και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα. Αν δεν βρεις κάποια ικανοποιητική βερσιόν θα κοιτάξω να σου στείλω αύριο αυτήν που έχω.

 

Μετά από ένα μήνα και βάλε με την Tiger jb 4 έχω βρεί την ησυχία μου,έχει καλή μπαταρία, γρήγορη - όμορφη και σταθερή. Στο Cpu spy τώρα έχει 500 ώρες λειτουργίας με έντονη χρήση χωρίς κανένα κόλλημα η fc- reboot. Ερώτηση τώρα, είδα ότι έχει βγεί η Τiger 6και ψήνομαι να τη βάλω. Υπάρχει τρόπος αναβάθμισης χωρίς να χρειαστεί να στήσω και πάλι το λειτουργικό στα μέτρα μου από την αρχή? Θενκς ιν αντβανς

 

Ναι βέβαια υπάρχει. Αν κάνεις από recovery μόνο wipe cache και wipe dalvik cache πριν την εγκατάσταση της ρομ και μετά την εγκατάσταση πάλι wipe cache, wipe dalvik cache και advanced/fix permissions, θα έχεις την καινούρια ρομ χωρίς να χάσεις εφαρμογές και ρυθμίσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...