Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιο ομορφες σε εμφανιση εννοεις? μια χαρα μου φιναονται και οι 2.3, ασε που με ενα holo launcher δεν ξεχωριζεις ποια ειναι ποια
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ούτε τη NitroX 7.5 κράτησα. Πολλά lags και σε κάποια κολλήματα που πάθαινε π.χ. με το πληκτρολόγιο η μπαταρία έκαιγε.

Επίσης δεν είχε το ημερολόγιο της google το οποίο και χρησιμοποιώ.

Λέω να δοκιμάσω την Gigabread+ αλλά θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει κι έχει τη διάθεση να μου πει τι bugs έχει αυτή η rom.

Επίσης ο developer λέει σε κάποιο σημείο "do not restore nandroid data of another rom or an older version than v0.5.2" τι εννοεί? Δηλαδή αυτό που ρωτάω είναι, αν δε μου αρέσει τελικα η Gigabread+ δεν μπορώ πάνω από αυτή να κάνω restore από nandroid την stock 2.3.3?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειχα ξαναρωτησει εδω αλλα δεν ειδα καποια απαντηση....Το εχει ενας φιλος και βλπεω τον γιο μου με το Samsung galaxy S οτι ξεκλειδωνει την οθονη καπως με τρια αν εχω καταλαβει καλα δαχτυλα.

Γινεται και στο plus να αλλαξει ο τροπος ξεκλειδωματος της οθονης ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οι 4.04 ειναι ασυγκριτως πιο ομορφες και πιο λειτουργικες. Δοκιμαζω τωρα τη cm9 και ενω ειναι λιιιγο πιο αργη απο την gigabread ,ειναι το κατι αλλο..

 

Ρε παιδια πως γινεται μια rom να ειναι πιο ομορφη?? Αν δεν κανω λαθος ολα εχουν να κανουν με τον launcher κ τα widgets που χρησιμοποιεις.........

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε τη NitroX 7.5 κράτησα. Πολλά lags και σε κάποια κολλήματα που πάθαινε π.χ. με το πληκτρολόγιο η μπαταρία έκαιγε.

Επίσης δεν είχε το ημερολόγιο της google το οποίο και χρησιμοποιώ.

Λέω να δοκιμάσω την Gigabread+ αλλά θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει κι έχει τη διάθεση να μου πει τι bugs έχει αυτή η rom.

Επίσης ο developer λέει σε κάποιο σημείο "do not restore nandroid data of another rom or an older version than v0.5.2" τι εννοεί? Δηλαδή αυτό που ρωτάω είναι, αν δε μου αρέσει τελικα η Gigabread+ δεν μπορώ πάνω από αυτή να κάνω restore από nandroid την stock 2.3.3?

 

 

Εγω με Gigabread δεν βρισκω κανενα bug, το μονο που ενοχλει λιγο στην τελευταια version ειναι η φωτογραφια καλουντος που την μεγαλωσε και δεν φαινεται ωραια αλλα το κανεις ευκολα οπως πριν με το αρχειο που δινει εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30172118&postcount=1164

 

Η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα πρωτη φορτιση μετα απο battery calibration και εχω τα παρακατω στατιστικα

Δεν εχω μιλησει πολυ αλλα εχω κανει πολυ χρηση του wifi.

Την δουλευω με stock kernel και giagatweaks.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Gigabread δεν βρισκω κανενα bug, το μονο που ενοχλει λιγο στην τελευταια version ειναι η φωτογραφια καλουντος που την μεγαλωσε και δεν φαινεται ωραια αλλα το κανεις ευκολα οπως πριν με το αρχειο που δινει εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30172118&postcount=1164

 

Η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα πρωτη φορτιση μετα απο battery calibration και εχω τα παρακατω στατιστικα

Δεν εχω μιλησει πολυ αλλα εχω κανει πολυ χρηση του wifi.

Την δουλευω με stock kernel και giagatweaks.

 

Αν είναι έτσι λέω να την δοκιμάσω.:) Ξέρεις όμως αν μπορώ να γυρίσω στη stock rom 2.3.3 από nandroid back up σε περίπτωση που δε μου αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται μια rom να ειναι πιο ομορφη?? Αν δεν κανω λαθος ολα εχουν να κανουν με τον launcher κ τα widgets που χρησιμοποιεις.........

 

Η σχεδιαση της, τα εφε της η παραμετροποιηση που μπορεις να κανεις και γενικα η αισθηση που εχεις οταν τη χρησιμοποιεις. Δεν ειναι μονο η αρχικη οθονη.. απλα αν τη δοκιμασεις, και με τοσα λιγα bugs που εχει, η gb θα σου φαινεται παρωχημενη. Τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω. Ο καθενας βαζει οτι τον βολευει και τον εξυπηρετει..

Κι ενα ευχαριστω στον kouros17 για τη βοηθεια του, με την υπογραφη του (πολυ χρησιμη) και με αυτα που γραφει στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Η σχεδιαση της, τα εφε της η παραμετροποιηση που μπορεις να κανεις και γενικα η αισθηση που εχεις οταν τη χρησιμοποιεις. Δεν ειναι μονο η αρχικη οθονη.. απλα αν τη δοκιμασεις, και με τοσα λιγα bugs που εχει, η gb θα σου φαινεται παρωχημενη. Τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω. Ο καθενας βαζει οτι τον βολευει και τον εξυπηρετει..

Κι ενα ευχαριστω στον kouros17 για τη βοηθεια του, με την υπογραφη του (πολυ χρησιμη) και με αυτα που γραφει στο φορουμ

 

Ενταξει εχει διαφορετικο μενου στις ρυθμισεις...εμενα δεν μου αρεσε κ πολυ. Απο εκει κ περα τα ics animations υπαρχουν σε πολλες 2.3. custom roms. Μαλλον θα την δοκιμασω πριν περασω την τελικη gigabread+ για να δω τις διαφορές {αν υπαρχουν :) }

Κ οντως ο kouros17 μας δινει καθημερινα τα φωτα του κ τον ευχαριστουμε παρα πολυ για αυτο!! :D

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

μπορει να δειχνει πιο συχρονη η 404/ICS αλλα εχουν σοβατρα προβληματα ακομη οπως

1.η καμερα μετα απο 5 φωτογραφιες κολλαει

2.το ραδιο δεν παιζει

3.το ΒΤ δεν παιζει στις κλησεις παρα μονο για μουσικη

4.memory leaks

5.battery drain (σε καποιους)

6.720Ρ recording πολυ buggy

 

ΑΥτα ειναι ειναι bugs που πρεπει να λυθουν ειδαλως δεν γινεται να αντικαταστησουν μια functional GB. Βλεπω τωρα ο invedor εβγαλε τη ΒΕΤΑ3 και το μονο που εκανε ειναι να βαλει μεσα το BLN, θα περιμενουμε κανα διμηνο ακομη για να δουμε καλη 404

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μονο εγω δεν ειμαι ευχαριστημενος απο ολες τις καστομ ρομ για το κινητακι αυτο? δεν μου προσφερουν τπτ παραπανω σε επιδοσεις, χρηστικοτητα και καινοτομια σε σχεση με την μανισια, χωρια που πανε και χειροτερα περαν της gigabread. Βασικα η KQI παει φετες σε σχεση με τις αντιστοιχες 2.3.6, για τις 4.0.4 δεν το συζηταω θελουν πολυ δουλεια ακομα

 

Λίγο άδικο σε βρίσκω, αλλά ανοίγεις πολύ μεγάλο και ενδιαφέρον θέμα και δυστυχώς τώρα δεν έχω χρόνο για να επεκταθώ. Σε κάποια θα με βρεις σύμφωνο σε κάποια όχι...

 

Πάντως μην ξεχνάς την cm7 και την DreamW ROM που είναι βασισμένη στην πρώτη. Για μένα που ο κρυφός μου πόθος είναι να δώ αυτές τις ρομ πλήρως ολοκληρωμένες το πιο σημαντικό γεγονός στους xda, είναι ότι ο broodplank (o δημιουργός της broodrom) και ο texten (της gigabread) έριξαν όλο το βάρος τους στην ολοκλήρωση της aosp και της cm7.

 

υπάρχει ένα βίντεο για την cm7 (πρόσεξε την ταχύτητα) και εδώ ένα άλλο από τον δικό μας τον geo xar για την DreamW ROM.

 

Νομιζω ειχα ξαναρωτησει εδω αλλα δεν ειδα καποια απαντηση....Το εχει ενας φιλος και βλπεω τον γιο μου με το Samsung galaxy S οτι ξεκλειδωνει την οθονη καπως με τρια αν εχω καταλαβει καλα δαχτυλα.

Γινεται και στο plus να αλλαξει ο τροπος ξεκλειδωματος της οθονης ?

Ευχαριστω.

 

Αν πας ρυθμίσεις / τοποθεσία και ασφάλεια / ορισμός κλειδώματος οθόνης θα δεις ότι υπάρχουν 4 διαφορετικοί τρόποι ξεκλειδώματος (μοτίβο, pin, κωδικός πρόσβασης και face recognition).

Αν επιλέξεις "κανένα" τότε σου απομένει το κλασικό ξεκλείδωμα με το σύρσιμο του δαχτύλου στην οθόνη. Και υπάρχουν αρκετά διαφορετικά στυλ αυτού του τρόπου ξεκλειδώματος.

 

Μία από τις πιο γνωστές ρομ για τις πολλές επιλογές αυτού του τρόπου ξεκλειδώματος είναι η Shadow0-Rom. Υπάρχει ένα βιντεάκι εδώ πάλι από τον geo xar μιας παλιότερης βερσιόν της ρομ, που δείχνει τα διαφορετικά στυλ ξεκλειδώματος που έχει (κάποια από αυτά τα έχει ενσωματώσει και η broodrom business edition). Αν ψάξεις στο μάρκετ θα βρεις επίσης και αρκετές εφαρμογές ξεκλειδώματος οθόνης.

 

Κι ενα ευχαριστω στον kouros17 για τη βοηθεια του, με την υπογραφη του (πολυ χρησιμη) και με αυτα που γραφει στο φορουμ

 

Χαρά μου να μοιράζομαι πληροφορίες με ανθρώπους που μας ενώνει η ίδια "αρρώστια" :D

 

παιδια μια ερώτηση, που μπορω να βρω modem για το galaxy s plus??

 

Εδώ θα βρεις τα 4 καλύτερα modem για το τηλέφωνό μας (XXKP4, XXKPK, XXKPL, XXKPM). Το τελευταίο είναι από την πιο πρόσφατη stock rom και το τρίτο από την προηγούμενη. Μπορείς να εγκαταστήσεις όποιο θέλεις ανεξαρτήτου ρομ. Όλα είναι δοκιμασμένα και καλά, αλλά τα δύο τελευταία είναι τα δημοφιλέστερα. :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω install την Gigabread+ αλλά αρχίζει με το να κάνει install το Aroma και λέει πως αν γίνει αυτή η εγκατάσταση μετά δεν θα μπορεί να γίνει restore άλλης rom με το nandroid back up. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Και κάτι δεύτερο αν γνωρίζετε, έχω μονίμως το πακέτο δεδομένων ανοιχτό. Αλλά όταν το τηλέφωνο μπαίνει σε κατάσταση αναμονής το απενεργοποιεί. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω install την Gigabread+ αλλά αρχίζει με το να κάνει install το Aroma και λέει πως αν γίνει αυτή η εγκατάσταση μετά δεν θα μπορεί να γίνει restore άλλης rom με το nandroid back up. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Και κάτι δεύτερο αν γνωρίζετε, έχω μονίμως το πακέτο δεδομένων ανοιχτό. Αλλά όταν το τηλέφωνο μπαίνει σε κατάσταση αναμονής το απενεργοποιεί. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?

 

Μην σε ανησυχεί αυτό Γιάννη. Όπως σου είπε ο lefteris 112 πιο πριν, δεν μιλάει για την επαναφορά του nandroid backup, αλλά μόνο για την επαναφορά εφαρμογών και ρυθμίσεων από το nandroid backup. Αν μετά την εγκατάσταση της ρομ, επαναφέρεις εφαρμογές και ρυθμίσεις με κάποια από τις γνωστές εφαρμογές (π.χ. titanium κλπ) και όχι από το nandroid backup, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Από το aroma installer επέλεξε "full wipe".

 

Για το άλλο που ρωτάς ίσως να φταίει το modem. Για πες μας στις πληροφορίες τηλεφώνου ποια "έκδοση βασικού φάσματος" γράφει;

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα τώρα με το downloading mode, δεν μπαινει με τιποτα (vol-,home button,power).To προβλημα άρχισε όταν έβαζα συνεχώς νέες rom για να λυσω το προβλημα με το σήμα, δεν ήξερα ότι αυτο διορθώνεται με ένα απλό modem. Tεσπά τώρα το κινητό unrooted με 2.3.6 rom,stock. Mόνο recovery μπορώ να κάνω αλλά όχι downloading mode. Tα φώτα σας!!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχεί αυτό Γιάννη. Όπως σου είπε ο lefteris 112 πιο πριν, δεν μιλάει για την επαναφορά του nandroid backup, αλλά μόνο για την επαναφορά εφαρμογών και ρυθμίσεων από το nandroid backup. Αν μετά την εγκατάσταση της ρομ, επαναφέρεις εφαρμογές και ρυθμίσεις με κάποια από τις γνωστές εφαρμογές (π.χ. titanium κλπ) και όχι από το nandroid backup, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Από το aroma installer επέλεξε "full wipe".

 

Για το άλλο που ρωτάς ίσως να φταίει το modem. Για πες μας στις πληροφορίες τηλεφώνου ποια "έκδοση βασικού φάσματος" γράφει;

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Οκ, σ'ευχαριστώ. Δεν έχω προχωρήσει τόση ώρα στην εγκατάσταση γι'αυτό το λόγο:)

Η έκδοση βασικού φάσματος είναι I9001XXKPH αλλά μέχρι χτές δεν το είχα αυτό το πρόβλημα, τώρα παρουσιάστηκε.

Να σημειώσω πως όταν είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής δεν το κάνει αυτό. Μήπως έχω πατήσει κάτι που να έχει να κάνει με εξοικονόμηση ενέργειας ή κάτι τέτοιο?

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

Οκ, σ'ευχαριστώ. Δεν έχω προχωρήσει τόση ώρα στην εγκατάσταση γι'αυτό το λόγο:)

Η έκδοση βασικού φάσματος είναι I9001XXKPH αλλά μέχρι χτές δεν το είχα αυτό το πρόβλημα, τώρα παρουσιάστηκε.

Να σημειώσω πως όταν είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής δεν το κάνει αυτό. Μήπως έχω πατήσει κάτι που να έχει να κάνει με εξοικονόμηση ενέργειας ή κάτι τέτοιο?

 

Αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα μπορείς να εγκαταστήσεις ένα άλλο modem. Εδώ είναι τα τέσσερα καλύτερα και οι οδηγίες εγκατάστασης. Θα σου πρότεινα το XXKPL, που είναι πολυδοκιμασμένο και δεν έχει προβλήματα αποσυνδέσεων. Η εγκατάσταση γίνεται μέσω odin. Το τοποθετείς στο "phone" και για "ops" βάζεις το AriesVE.

 

Παιδιά έχω πρόβλημα τώρα με το downloading mode, δεν μπαινει με τιποτα (vol-,home button,power).To προβλημα άρχισε όταν έβαζα συνεχώς νέες rom για να λυσω το προβλημα με το σήμα, δεν ήξερα ότι αυτο διορθώνεται με ένα απλό modem. Tεσπά τώρα το κινητό unrooted με 2.3.6 rom,stock. Mόνο recovery μπορώ να κάνω αλλά όχι downloading mode. Tα φώτα σας!!!:worry:

 

Το έχεις καρατσεκάρει ότι δεν μπορείς να μπεις σε download mode; Πάτα πρώτα το vol-, μετά το home button και μετά το power και κράτησε τα πατημένα ταυτόχρονα. Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για κάποια λεπτά και ξαναπροσπάθησε. Υπάρχει η λύση του USB Jig. Κοίτα εδώ και εδώ

 

Αφού μπαίνεις recovery πάντως μπορείς να εγκαταστήσεις ρομς.

 

EDIT: Κοίτα επίσης εδώ, εδώ και εδώ, για να δεις τι είναι το USB Jig και από που μπορείς να το αγοράσεις.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Εγκατέστησα την Gigabread τελικά. Ξέρεις μήπως πως να εμφανίσω την μπαταρία στην μπάρα επάνω? Έκανα αυτά που λέει στις οδηγίες αλλα δεν έγινε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Τι σου δείχνει επάνω στην status bar για την μπαταρία;

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου!!!Ναι μπορω να βάλω rom αλλα δεν μπορω να βρω modem για να το περασω απο sdcard, είναι μονο μέσω odin!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι σου δείχνει επάνω στην status bar για την μπαταρία;

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Μου δείχνει μόνο το ποσοστό, με νούμερα. Δεν υπάρχει το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου!!!Ναι μπορω να βάλω rom αλλα δεν μπορω να βρω modem για να το περασω απο sdcard, είναι μονο μέσω odin!!!

 

Αν εγκαταστήσεις μία stock rom θα σου εγκατασταθεί και το modem που περιέχει. Αν θες κοίτα εδώ (είναι η προηγούμενη stock rom) και εδώ (η πιο πρόσφατη), για να βρεις κάποιο ζιπαρισμένο αρχείο της ρομ, που να εγκαθίσταται μέσω recovery mode. Τώρα δεν έχω χρόνο, αλλά αν δεν βρεις κάτι, αύριο θα κοιτάξω για κάποια καλή stock rom ζιπαρισμένη. Μετά μπορείς να εγκαταστήσεις όποια custom rom θέλεις, χωρίς να αλλάζει το modem.

 

Μου δείχνει μόνο το ποσοστό, με νούμερα. Δεν υπάρχει το εικονίδιο.

 

Αν δεν σ'αρέσει αυτό (σε κάποιους αρέσει) θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις τη ρομ χωρίς να επιλέξεις το "battery bar" ή κάτι τέτοιο από το aroma. Αν επανέφερες εφαρμογές και ρυθμίσεις επέλεξε από το aroma "no wipe" και αυτές δεν θα αλλάξουν.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσεις μία stock rom θα σου εγκατασταθεί και το modem που περιέχει. Αν θες κοίτα εδώ (είναι η προηγούμενη stock rom) και εδώ (η πιο πρόσφατη), για να βρεις κάποιο ζιπαρισμένο αρχείο της ρομ, που να εγκαθίσταται μέσω recovery mode. Τώρα δεν έχω χρόνο, αλλά αν δεν βρεις κάτι, αύριο θα κοιτάξω για κάποια καλή stock rom ζιπαρισμένη. Μετά μπορείς να εγκαταστήσεις όποια custom rom θέλεις, χωρίς να αλλάζει το modem.

 

 

 

Αν δεν σ'αρέσει αυτό (σε κάποιους αρέσει) θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις τη ρομ χωρίς να επιλέξεις το "battery bar" ή κάτι τέτοιο από το aroma. Αν επανέφερες εφαρμογές και ρυθμίσεις επέλεξε από το aroma "no wipe" και αυτές δεν θα αλλάξουν.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Α,έτσι είναι η rom δηλαδή, χωρίς το εικονίδιο. Δεν με πειράζει, λεπτομέρια είναι αυτό. Ας μου κάνει σε όλα τα άλλα και είναι οκ. Εκ πρώτης όψεως πάντως φαίνεται καλή. Είναι νωρίς για να έχω άποψη βέβαια αλλά μου αρέσει περισσότερο απο οποιαδήποτε άλλη έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει άλλη μορφή η μπαταρία (αυτή που έχει η cm9). Αυτή είναι μία εναλλακτική μορφή της, αν επιλέξεις το "battery bar" από το aroma. Την είχα πατήσει κι εγώ, δεν μου άρεσε καθόλου και την άλλαξα. Όποτε θέλεις την αλλάζεις...

 

Θα σου πρότεινα και Battery calibration, τώρα που άλλαξες ρομ.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει άλλη μορφή η μπαταρία (αυτή που έχει η cm9). Αυτή είναι μία εναλλακτική μορφή της, αν επιλέξεις το "battery bar" από το aroma. Την είχα πατήσει κι εγώ, δεν μου άρεσε καθόλου και την άλλαξα. Όποτε θέλεις την αλλάζεις...

 

Θα σου πρότεινα και Battery calibration, τώρα που άλλαξες ρομ.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Την έχω επιλέξει τη battery bar, είναι μια άσπρη μπαρούλα πάνω πάνω σωστά? Battery calibration θα κάνω σίγουρα.

Σ'ευχαριστώ για τις οδηγίες :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...