Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks Θάνο. Κι εγώ δεν πολυκατάλαβα πώς το αγοράζεις, θα το μελετήσω.

Πού το βρήκες? Είναι τέλειο!! :D

 

τελικα καταλαβα οτι τωρα μπαινει σε σταδιο παραγωγής και οι αποστολες

θα αρχισουν σε αυτους που ειχαν κανει "προπαραγγελια" απο δεκεμβριο 13

λογικα απο αρχες 14 μπορει να ειναι κανονικα προς πωληση

περιμενουμε !

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερες. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να αλλαχθει η notification bar χωρις να αλλαξω rom; ειμαι root αλλα εχω την stock rom ακομα. (2.3.6)

Βρισκω μονο διαφορα app με καλυτερο το notification toggle αλλα απλα προσθετει εικονιδια δεν την αλλαζει ολη.

 

Απ'ότι ξέρω όχι, εκτός από τα διάφορα apps που αναφέρεις και που ούτε σε μένα αρέσουν. Μόνο σε custom rom θα βρεις αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχει ο αδερφος μου αυτο το κινητο αλλα εχει ενα θεμα. Του σβηνει στα καλα καθουμενα. Το εκανε φορματ και δεν εχει καμια εφαρμογη κατεβασμενη το εχει για τελειως απλη χρηση. Ξερει κανεις τι να κανω για να τον βοηθησω?:)
Link to comment
Share on other sites

ίσως να μη παταει καλά η μπαταρια. Άστο ανοιχτο για 2-3 μερες ακουμπησμενο σε κάποιο σημειο και παρακολούθησε το αν σβήσει. Αν σβήσει πας για αλλαγή ρομ :)
Link to comment
Share on other sites

ίσως να μη παταει καλά η μπαταρια. Άστο ανοιχτο για 2-3 μερες ακουμπησμενο σε κάποιο σημειο και παρακολούθησε το αν σβήσει. Αν σβήσει πας για αλλαγή ρομ :)
Πως κανω αλλαγη ρομ?:)
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω αλλαγη ρομ?:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4392133

 

Τσεκαρε ομως πρωτα τη μπαταρια οπως σου λεει και ο alfadex.εγω μπορει να αγοραζα και αλλη αν δεν ειχε αλλαχτει ποτε και δουλευει >1.5 ετος

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4392133

 

Τσεκαρε ομως πρωτα τη μπαταρια οπως σου λεει και ο alfadex.εγω μπορει να αγοραζα και αλλη αν δεν ειχε αλλαχτει ποτε και δουλευει >1.5 ετος

Παιζει να ειναι και η μπαταρια ειναι κοντα στα 2 χρονια τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι και η μπαταρια ειναι κοντα στα 2 χρονια τωρα

 

Εμενα παντως,στον ενα χρονο και μισο περιπου ηθελε μπαταρια.αλλα εκανα βαρια χρηση.δε μουσβηνε οπως σε εσενα αλλα κραταγε λιγοτερο.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως,στον ενα χρονο και μισο περιπου ηθελε μπαταρια.αλλα εκανα βαρια χρηση.δε μουσβηνε οπως σε εσενα αλλα κραταγε λιγοτερο.

Δεν ξερω αν θεωρειται βαρια χρηση παντως το φορτιζε σχεδον καθε μερα γιατι μιλουσε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Απο recovery ποια έχετε?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Απο recovery ποια έχετε?

 

Καλησπερες.

Cwm 5.5.0.4

Στο θρεντ του κινητου μας στους xda εχουν βγαλει και αλλες εκδοσεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315448

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει απλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι σταθερες ή βαζεις όποια rom θελεις ...

κι εχω μείνει με την 5.5.0.4!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει απλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι σταθερες ή βαζεις όποια rom θελεις ...

κι εχω μείνει με την 5.5.0.4!!

 

Μια απτα ιδια και γω.αφου δουλευει απροβληματιστα

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Cwm 5.5.0.4

Στο θρεντ του κινητου μας στους xda εχουν βγαλει και αλλες εκδοσεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315448

 

της εχω δοκιμασει τις ρικοβερι ολες τους και δεν υπαρχει καποιο προβλημα βαλτε τες αφοβα

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχει ο αδερφος μου αυτο το κινητο αλλα εχει ενα θεμα. Του σβηνει στα καλα καθουμενα. Το εκανε φορματ και δεν εχει καμια εφαρμογη κατεβασμενη το εχει για τελειως απλη χρηση. Ξερει κανεις τι να κανω για να τον βοηθησω?:)

 

Αν ψάξεις αρκετά πίσω στο thread, θα δεις ότι ταλαιπωρήθηκα και εγώ με το ίδιο

ακριβώς πρόβλημα. Λίγο πριν συμπληρώσω 16 μήνες με το κιν. άρχισε να σβήνει

όποτε ήθελε! Άλλαξα rom, γύρισα σε stock. Τελικά ήταν θέμα μπαταρίας. Όταν σύγκρινα την καινούρια με την παλιά είδα ότι η παλιά είχε λίιιιιιγο φουσκώσει.

 

 

@kouros

Έχω μείνει πίσω στις roms. Έλεγα να βάλω τη release 6 (4.2.2), αλλά είδα στην υπογραφή σου ότι

έβαλες ήδη την 4.3. Για πες εντυπώσεις. Λέω να δοκιμάσω λίγο καιρό την 6άρα πριν ανέβω στην 4.3.

Edited by deinosauraki
Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

@kouros

Έχω μείνει πίσω στις roms. Έλεγα να βάλω τη release 6 (4.2.2), αλλά είδα στην υπογραφή σου ότι

έβαλες ήδη την 4.3. Για πες εντυπώσεις. Λέω να δοκιμάσω λίγο καιρό την 6άρα πριν ανέβω στην 4.3.

 

'Εχω εδώ και δύο μέρες την 4.3 (CM10.2) και έχω εντυπωσιαστεί! Πολύ καλή απόδοση, καλή διαχείρηση μνήμης και η καλύτερη μπαταρία που είχα εδώ και καιρό! Την έβαλα απλώς για να την δοκιμάσω και δεν την περίμενα τόσο καλή! Σημειωτέον ότι αυτό ισχύει με K^Kernel και όχι με το stock με το οποίο "λαγκάρει" λίγο.

 

Την κράτησα λοιπόν και περιμένω, όπως όλοι μας, να ανεβάσει η ADC Team, Jelly Bean με ΙΟΝ allocator, που θα εκτοξεύσει την απόδοση του κινητού, κυρίως λόγω της καλύτερης διαχείρησης μνήμης. Εδώ μπορείτε να παρακολουθείτε τις εξελίξεις. :)

 

Ανέβηκε επίσης και η τελική βερσιόν την Liquidsmooth RC5 (4.2.2, CM10.1), για όποιον ενδιαφέρεται.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

'Εχω εδώ και δύο μέρες την 4.3 (CM10.2) και έχω εντυπωσιαστεί! Πολύ καλή απόδοση, καλή διαχείρηση μνήμης και η καλύτερη μπαταρία που είχα εδώ και καιρό!

Καλό αυτό! Με βάζεις σε πειρασμό!!

περιμένω, όπως όλοι μας, να ανεβάσει η ADC Team, Jelly Bean με ΙΟΝ allocator, που θα εκτοξεύσει την απόδοση του κινητού, κυρίως λόγω της καλύτερης διαχείρησης μνήμης.

 

Αυτή η έκδοση απο ότι κατάλαβα είναι ξεχωριστή? ή είναι εξέλιξη της ίδιας rom ?

 

Και μια ερώτηση απο κάτι που παρατήρησα χθές! Στην CyanogenMod 10.1 by ADC Team τί είναι το "daydream" που βρίσκετε στο "προβολή" ;

 

Επίσης....ξαφνικά ενώ δεν ειχα θέμα, οταν είναι κλειδωμένο δεν "ξυπνάει" πατωντας το πλήκτρο του κινητου(home) ...... ΚΑμιά ιδέα ;;;;;

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

με την αναβάθμιση του smartphone είχα κάνει backup ενα αρχείο memo.mmc και έχω κωδικούς και διάφορες σημαντικές σημειώσεις πως θα το ανακτήσω που καμιά από τις νεες εφαρμογές notes memo calendars δεν το ανοίγει? μήπως έχει κάνεις τα ονόματα των εφαρμογών της εκδοσης της επισημης αν θυμαμαι καλα ειχε ενα κιτρινο φοντο σημειωματαριο και καθε φορα που εγραφα κατι το εκανε post σε διαφορετικη εγγραφή δεν είχε ουτε υπενθυμιση ουτε ημερολογιο. Ρε παιδια με σωζεται:worry:

 

οπα memo.smm

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

με την αναβάθμιση του smartphone είχα κάνει backup ενα αρχείο memo.mmc και έχω κωδικούς και διάφορες σημαντικές σημειώσεις πως θα το ανακτήσω που καμιά από τις νεες εφαρμογές notes memo calendars δεν το ανοίγει? μήπως έχει κάνεις τα ονόματα των εφαρμογών της εκδοσης της επισημης αν θυμαμαι καλα ειχε ενα κιτρινο φοντο σημειωματαριο και καθε φορα που εγραφα κατι το εκανε post σε διαφορετικη εγγραφή δεν είχε ουτε υπενθυμιση ουτε ημερολογιο. Ρε παιδια με σωζεται:worry:

 

οπα memo.smm

 

Δοκίμασε να τα επαναφέρεις με το Memo application widget.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυτο απο που το κατεβάζω? απο το android market?

 

Ναι από το android market.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aboutjsp.memowidget&hl=el

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

'Εχω εδώ και δύο μέρες την 4.3 (CM10.2) και έχω εντυπωσιαστεί! Πολύ καλή απόδοση, καλή διαχείρηση μνήμης και η καλύτερη μπαταρία που είχα εδώ και καιρό! Την έβαλα απλώς για να την δοκιμάσω και δεν την περίμενα τόσο καλή! Σημειωτέον ότι αυτό ισχύει με K^Kernel και όχι με το stock με το οποίο "λαγκάρει" λίγο.

 

Την κράτησα λοιπόν και περιμένω, όπως όλοι μας, να ανεβάσει η ADC Team, Jelly Bean με ΙΟΝ allocator, που θα εκτοξεύσει την απόδοση του κινητού, κυρίως λόγω της καλύτερης διαχείρησης μνήμης. Εδώ μπορείτε να παρακολουθείτε τις εξελίξεις. :)

 

Ανέβηκε επίσης και η τελική βερσιόν την Liquidsmooth RC5 (4.2.2, CM10.1), για όποιον ενδιαφέρεται.

 

+1. Κι εγω συμφωνω...

 

Καλό αυτό! Με βάζεις σε πειρασμό!!

 

 

Αυτή η έκδοση απο ότι κατάλαβα είναι ξεχωριστή? ή είναι εξέλιξη της ίδιας rom ?

 

Και μια ερώτηση απο κάτι που παρατήρησα χθές! Στην CyanogenMod 10.1 by ADC Team τί είναι το "daydream" που βρίσκετε στο "προβολή" ;

 

Επίσης....ξαφνικά ενώ δεν ειχα θέμα, οταν είναι κλειδωμένο δεν "ξυπνάει" πατωντας το πλήκτρο του κινητου(home) ...... ΚΑμιά ιδέα ;;;;;

 

Το daydream ειναι κατι σαν screensaver οταν φορτιζεις η συνδεεις το κινητο στο pc. Αν π.χ. διαλεξεις το ρολοι σου βγαζει την ωρα ολη την ωρα που ειναι συνδεδεμενο.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το daydream ειναι κατι σαν screensaver οταν φορτιζεις η συνδεεις το κινητο στο pc. Αν π.χ. διαλεξεις το ρολοι σου βγαζει την ωρα ολη την ωρα που ειναι συνδεδεμενο.

 

Σ ευχαριστώ ;)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα παίζει αλλα πως θα φορτώσω το αρχειο .... βοηθα με λιγάκι ακομα

 

Με ποιον τρόπο είχες κάνει backup το αρχείο; Θα χρειαστείς την ίδια εφαρμογή για να το κάνεις restore.

Για κοίτα εδώ και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...