Jump to content

Two and a Half Men (CBS)


the_best2905
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πιο επιτυχημενη κωμικη σειρα της αμερικανικης τηλεορασης μετρα ηδη 8 κυκλους και στις 19 σεπτεμβριου ερχεται με τον ενατο με τη σημαντικη διαφορα οτι αποχωρει ο τσαρλι σιν και τον αντικαθιστα ο αστον κουτσερ!προσωπικα μου αρεσει η συγκεκριμενη σειρα αλλα θεωρω λαθος να συνεχιστει χωρις τον τσαρλι σιν και μαλιστα να σκοτωσουν τον χαρακτηρα του οπως θα γινει στον ενατο κυκλο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πιο επιτυχημενη κωμικη σειρα της αμερικανικης τηλεορασης μετρα ηδη 8 κυκλους και στις 19 σεπτεμβριου ερχεται με τον ενατο με τη σημαντικη διαφορα οτι αποχωρει ο τσαρλι σιν και τον αντικαθιστα ο αστον κουτσερ!προσωπικα μου αρεσει η συγκεκριμενη σειρα αλλα θεωρω λαθος να συνεχιστει χωρις τον τσαρλι σιν και μαλιστα να σκοτωσουν τον χαρακτηρα του οπως θα γινει στον ενατο κυκλο!

 

Αναγκάστηκαν μετά από την συμπεριφορά του Σιν να τα κάνουν αυτά, δεν ήταν απόφαση της στιγμής, απλά δεν τους άφησε άλλη λύση. Η σειρά έπρεπε απλά να κοπεί, έχει πάψει από καιρό να βγάζει γέλιο ούτως ή άλλως, αλλά είναι πολλά τα λεφτά Άρη.

Link to comment
Share on other sites

οντως πρεπει η σειρα να βγαζει τρελα ποσα!εδω ο τσαρλι σιν επαιρνε 1,8 εκατομυρια δολαρια για καθε επεισοδιο!τοτε η παραγωγη ποσα θα βγαζε?οσο για το τσαρλι σιν ο ανθρωπος ειναι εντελως τρελος λογικο να τον διωξουν ομως χωρις τσαρλι σιν η σειρα θα παει απατη!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι η σειρα έχει πολύ γέλιο ειδικά τα πρώτα επεισόδια που βλέπω στο star καθημερινα τα απογευματα. Τώρα κατα πόσο ο αστον κουτσερ θα μπορεσει να ανταποκριθει χλωμό το βλέπω.
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

μόνο σε μένα φαίνονται χαζομάρες όλες αυτές οι σειρές; :p πολύ γελοίες, δε μπορώ να τις δω :D

 

Δεν ξέρω σε ποιές σειρές αναφέρεσαι, αλλά για το Two & a Half Men, ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ υπάρχουν εκατομμύρια άνθρωποι που αναρωτιούνται ΠΟΙΟΙ κάθονται και το βλέπουν... :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση τα Φιλαράκια με το Two & a Half Men.

Καμία όμως.

Τα Φιλαράκια είχαν χιούμορ, είχαν στιγμές που άφησαν εποχή, είχε γέλιο, είχε έξυπνες ατάκες, είχε το "κάτι" που έκανε παιδιά από 10 χρονών μέχρι παππούδες να τα παρακολουθούν χωρίς να τα βαριούνται.

Το Two & a Half Men είχε...τον Charlie Sheen. Αυτό τα λέει όλα. :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσε πολύ η σειρά, από τα λιγοστά επεισόδεια που έχω δει, αλλά από αυτά που έχω ακούσει από πολύ ψαγμένα άτομα, θα της δώσω ένα respect ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε μένα φαίνονται χαζομάρες όλες αυτές οι σειρές; :p πολύ γελοίες, δε μπορώ να τις δω :D

Καλα, δεν μπαίνουν όλα τα sitcoms (σ'αυτά αναφέρεσαι νομίζω) στο ίδιο τσουβάλι. Θέμα γούστου είναι βέβαια, και θέμα εξοικείωσης με το συγκεκριμένο στυλ, αλλά κάποιες από αυτές τις σειρές είναι και αντικειμενικά σταθερό σημείο αναφοράς στο είδος τους και έχουν στιγμές που έχουν περάσει στην ιστορία της τηλεόρασης (από το Seinfield και τους Παντρεμένους με παιδιά, μέχρι τα Φιλαράκια και το Big Bang Theory). Τουλάχιστον σ'αυτές τις κλασικές αξίζει να δίνει κανείς μια ευκαιρία πιστεύω, στο βαθμό που μπορεί να συνηθίσει το γέλιο-κονσέρβα (i.e. laugh track: δεν είναι πάντα τελείως κονσερβα αλλά είναι πάντα ενοχλητικό)

 

Τώρα για το συγκεκριμένο θα συμφωνήσω ότι είναι μια σειρά που ποτέ δε με τράβηξε να τη δω. Βασικός λόγος ήταν και το ότι μου ήταν εξαιρετικά αντιπαθής ο Charlie Sheen (πού να ξερα και για τα τωρινά του χαΐρια) και γενικά μου φαινόταν άνευρο. Το περίεργο είναι ότι το έτερο δημιούργημα του Chuck Lorre, το the Big Bang theory, μου φαίνεται τόσο ασύγκριτα καλύτερο που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι οι δύο σειρές είναι πνευματικά αδερφάκια (καλά προφανώς τη σειρά δεν την κάνει μόνο ο δημιουργός, μπαίνουν κι ένα εκατομμύριο άλλοι παράγοντες οι οποίοι ευθύνονται για την τελική της ποιότητα)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν μπαίνουν όλα τα sitcoms (σ'αυτά αναφέρεσαι νομίζω) στο ίδιο τσουβάλι. Θέμα γούστου είναι βέβαια, και θέμα εξοικείωσης με το συγκεκριμένο στυλ, αλλά κάποιες από αυτές τις σειρές είναι και αντικειμενικά σταθερό σημείο αναφοράς στο είδος τους και έχουν στιγμές που έχουν περάσει στην ιστορία της τηλεόρασης (από το Seinfield και τους Παντρεμένους με παιδιά, μέχρι τα Φιλαράκια και το Big Bang Theory). Τουλάχιστον σ'αυτές τις κλασικές αξίζει να δίνει κανείς μια ευκαιρία πιστεύω, στο βαθμό που μπορεί να συνηθίσει το γέλιο-κονσέρβα (i.e. laugh track: δεν είναι πάντα τελείως κονσερβα αλλά είναι πάντα ενοχλητικό)

 

Τώρα για το συγκεκριμένο θα συμφωνήσω ότι είναι μια σειρά που ποτέ δε με τράβηξε να τη δω. Βασικός λόγος ήταν και το ότι μου ήταν εξαιρετικά αντιπαθής ο Charlie Sheen (πού να ξερα και για τα τωρινά του χαΐρια) και γενικά μου φαινόταν άνευρο. Το περίεργο είναι ότι το έτερο δημιούργημα του Chuck Lorre, το the Big Bang theory, μου φαίνεται τόσο ασύγκριτα καλύτερο που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι οι δύο σειρές είναι πνευματικά αδερφάκια (καλά προφανώς τη σειρά δεν την κάνει μόνο ο δημιουργός, μπαίνουν κι ένα εκατομμύριο άλλοι παράγοντες οι οποίοι ευθύνονται για την τελική της ποιότητα)

 

Καλά όλα αυτά, και να δεχτώ ότι είναι και σχετικά διασκεδαστικό το The Big Bang Theory, αλλά "κλασικό" δεν το λες.

Τουλάχιστον όχι ακόμα. Είναι μια νέα σειρά, μόλις στην 4η σαιζόν, που παίζει ακόμα και οι κριτικές που δέχεται είναι 50-50.

Έχει κόσμο που την βλέπει φανατικά και έχει άλλο τόσο κόσμο που την θεωρεί ψιλοπατάτα. Γενικά, δεν είναι καμιά σειρά αμάν αμάν που θα αφήσει εποχή και είναι μάλλον υπερβολικό κατά την γνώμη μου να την βάζουμε στο ίδιο επίπεδο με τα άλλα 3 sitcoms που ανέφερες και όντως άφησαν εποχή και που προχώρησαν το είδος σαν είδος.

 

Για μένα για να θεωρηθεί κάτι κλασικό θα πρέπει να κάνει και το βήμα μπροστά για το συγκεκριμένο είδος.

Το να συνεχίζεις με το γέλιο κονσέρβα και το κλασικό "3 τύποι και μια ωραία κοπέλα σε περιέργες καταστάσεις"

δεν μου λέει και κάτι. Το "Community" π.χ. πρωτοτυπεί, βγάζει μια φρεσκάδα σαν σειρά, σου δείχνει πράγματα που δεν έχεις ξαναδεί. Με το τι γελάει ο καθένας βέβαια είναι κάτι το υποκειμενικό, δεν λέω καν ότι δεν είναι καλή σειρά το TBBT, απλά δεν νομίζω ότι θα αφήσει εποχή όπως τα Married With Children, Friends κτλ. που τα βλέπουμε ακόμα και δεκαετίες αφού τελείωσαν και ακόμα γελάμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, και να δεχτώ ότι είναι και σχετικά διασκεδαστικό το The Big Bang Theory, αλλά "κλασικό" δεν το λες.

Τουλάχιστον όχι ακόμα. Είναι μια νέα σειρά, μόλις στην 4η σαιζόν, που παίζει ακόμα και οι κριτικές που δέχεται είναι 50-50.

Έχει κόσμο που την βλέπει φανατικά και έχει άλλο τόσο κόσμο που την θεωρεί ψιλοπατάτα. Γενικά, δεν είναι καμιά σειρά αμάν αμάν που θα αφήσει εποχή και είναι μάλλον υπερβολικό κατά την γνώμη μου να την βάζουμε στο ίδιο επίπεδο με τα άλλα 3 sitcoms που ανέφερες και όντως άφησαν εποχή και που προχώρησαν το είδος σαν είδος.

 

Δε νομίζω πως οι κριτικές που γράφονται για το TBBT είναι 50-50. Βασικά δεν έχω δει πουθενά να λένε άσχημα λόγια για αυτό.

Προσωπικά το βαριέμαι πιο πολύ και από διάλεξη στη σχολή μου :p αλλά όσον αφορά τις κριτικές και το fanbase, είναι μια επιτυχημένη σειρά.

 

Επίσης, δε νομίζω πως μια σειρά που είναι στην 4η σεζόν της θεωρείται πια καινούργια. Ίσως να ίσχυε αυτό παλιότερα που οι σειρές έμεναν συνήθως περισσότερα χρόνια on air, αλλά πλέον οι μισές σειρές που βγαίνουν τη μια χρονιά με το ζόρι φτάνουν μέχρι το τέλος της σεζόν τους.

 

Το TBBT έχει αποκτήσει το κοινό του και έχει δώσει το "χαρακτήρα" του. Ούτε και εγώ πιστεύω ότι 10 χρόνια από τώρα θα το θυμόμαστε ιδιαίτερα, αλλά αυτό είναι προσωπική μου εκτίμηση.

 

Για μένα για να θεωρηθεί κάτι κλασικό θα πρέπει να κάνει και το βήμα μπροστά για το συγκεκριμένο είδος.

Το να συνεχίζεις με το γέλιο κονσέρβα και το κλασικό "3 τύποι και μια ωραία κοπέλα σε περιέργες καταστάσεις"

δεν μου λέει και κάτι. Το "Community" π.χ. πρωτοτυπεί, βγάζει μια φρεσκάδα σαν σειρά, σου δείχνει πράγματα που δεν έχεις ξαναδεί. Με το τι γελάει ο καθένας βέβαια είναι κάτι το υποκειμενικό, δεν λέω καν ότι δεν είναι καλή σειρά το TBBT, απλά δεν νομίζω ότι θα αφήσει εποχή όπως τα Married With Children, Friends κτλ. που τα βλέπουμε ακόμα και δεκαετίες αφού τελείωσαν και ακόμα γελάμε.

 

Το Community είναι ίσως η καλύτερη και πιο καυστική κωμωδία που παίζεται αυτή τη στιγμή. 'Εχει όμως την εξής ιδιορρυθμία: Θέλει καλή γνώση αγγλικών για να την κατανοήσεις και κυρίως, άριστη γνώση της αμερικανικής pop culture για να καταλάβεις τα αστεία του (όπως και το Family Guy). Το κοινό - εκτός ΗΠΑ - που έχει αυτές τις γνώσεις είναι πολύ περιορισμένο, δυστυχώς και αυτό είναι κρίμα γιατί πραγματικά η σειρά είναι ξεκαρδιστική.

 

Αντίθετα, το TBBT ασχολείται με θέματα που μιλάνε σε "geeks" οπουδήποτε στον πλανήτη και αυτό δε γνωρίζει όρια γλώσσας ή γνώσεων της pop culture ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, και να δεχτώ ότι είναι και σχετικά διασκεδαστικό το The Big Bang Theory, αλλά "κλασικό" δεν το λες.

[...] Με το τι γελάει ο καθένας βέβαια είναι κάτι το υποκειμενικό, δεν λέω καν ότι δεν είναι καλή σειρά το TBBT, απλά δεν νομίζω ότι θα αφήσει εποχή όπως τα Married With Children, Friends κτλ. που τα βλέπουμε ακόμα και δεκαετίες αφού τελείωσαν και ακόμα γελάμε.

Αχ, τώρα άμα πω ότι όλη αυτή η απάντηση βασίστηκε σε δικό μου wrong phrasing θα φάω ξύλο?:O :p

 

Δεν ήθελα να πω ότι το TBBT είναι "κλασικό". Έχει δυο καλές πρώτες σεζόν, αλλά γενικά το θεωρώ μέτριο. Ο βασικός λόγος που το ανέφερα ήταν γιατί ήθελα να χρησιμοποιήσω και μία σειρά που παίζεται ακόμα στο παράδειγμά μου (ήμουν μεταξύ αυτου και του HIMYM, αλλά διάλεξα αυτό γιατί έχει πιο πρωτότυπο/cult concept). Οπότε για να διορθώσω: μάλλον στο μυαλό μου είχα να γράψω δύο χωριστές προτάσεις, μία στην οποία θα έδινα γενικά παραδείγματα πετυχημένων sitcoms και μία στην οποία θα έλεγα ότι κάποια sitcoms είναι κλασικά. Απο βιασύνη κατέληξα να βάλω όλα τα παραδείγματα μαζί, χωρίς να διαχωρίσω ποια είναι τα κλασικα- my bad.

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη συγκρινετε το βαρετο bing bang theory με το καλυτερο sitcom two and a half men?δεν ειναι τυχαιο που η σειρα σκιζει επι 8 χρονια:)βασικα το μονο αρνητικο θα ναι απο δω και περα οτι στη σειρα εφυγε ο πρωταγωνιστης ο τσαρλι σιν που ηταν ολα τα λεφτα!αν εμενε η σειρα συνεχιζε με πολυ επιτυχια:)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
απογοητευση η πρεμιερα του two and a half men και μιλαω για τον ενατο κυκλο!χωρις τον τσαρλι σιν η σειρα δε λεει πολλα!οπως το περιμενα!ασχετο αλλα η ογδοη σεζον ηταν ολα τα λεφτα!και ο τσαρλι σιν εδωσε ρεστα στον τελευταιο κυκλο του!οσο για τη συνεχεια μπορει και να καλυτερευσει στα επομενα επεισοδια!αν και χλωμο το κοβω!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το ποιο άθλιο επεισόδιο από κωμική σειρά που έχω δει ποτέ! Ούτε καν χαμογέλασα σε ολόκληρο το επεισόδιο. Τέλος το two and a half men θα μπορούσαν να του δώσουν νέο τίτλο και να το κάνουν τύπου spin off παρά αυτό το πράγμα...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εμένα μου άρεσαν μερικά αστειάκια στην κηδεία :p....αλλά εκείνος ο ashton είναι απλά αταίριαστος και άθλιος για κωμικός!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
λοιπον παιδια εχοντας δει καποια επεισοδια του ενατου κυκλου βασικα ελαχιστα πραγματικα εχω απογοητευτει!ο κουτσερ δε μου αρεσει καθολου η απουσια του τσαρλι σιν κανει μπαμ!οσο για τα νουμερα η σειρα σκιζει αν και απο το πρωτο εκανε 28 εκατ.τηλεθεατες και το τριτο 17,7 εκατ.τηλεθεατες!αυτο δειχνει οτι πεφτει το ενδιαφερον του κοινου και γενικα τα υψηλα ποσοστα οφειλονται στον ντορο που εγινε σε ολο το κοσμο με την αποχωρηση του σιν κλπ!παντως πραγματικα ο ενατος απογοητευση:(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κατα καιρους εβλεπα τυχαια κανα επεισοδιο νομιζω στο star.

Που να ξερω οτι εχοντας φτασει να βλεπω σπιτι τον 7ο κυκλο, οτι θα ειναι για μενα η ΤΟΠ σειρα απο οσες εχω δει,ριχνοντας απο την πρωτη θεση στην καρδια μου το joey!

Mοναδικος Τσαρλυ Σιν,απιστευτη σπιταρονα στο μαλiμπου(ενοειται ολα γυρισμενα σε studio),πολυ καλος ο Τζων Κραιερ (οι δυο τους παιζανε στο στραβοι πιλοτοι σε f16 2 ).

Απιστευτες ατακες,τρελλη μαμα,υπηρετρια ολα τα λεφτα,πιτσιρικας που οσο πιο πολυ μιλαει γινεται συμπαθεστατος......

Και ολα αυτα σε μια σειρα οπου ο Τσαρλυ Σιν ΑΠΛΑ ΚΑΘΕΤΑΙ στο 90% της σειρας με ενα μπουλακι μπυρα η ποτο στα χερια!:lol:

Ενοειται οτι η σειρα χωρις τον Σιν δεν εχει νοημα.....

Ειμαι χαρουμενος που εχω να δω αλλα 42 επεισοδια.....:D:D:D:D:D

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

προετοιμασου για ανομαλη προσγεοωση οταν φτασεις στο 90 κυκλο...

 

*το "Joey" ειναι η αγαπημενη σου σειρα?

really?!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ανωμαλη ομως... ειδα ελαχιστα επεισοδια αλλα να φανταστω δεν καλυτερεψε ε?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ανωμαλη ομως... ειδα ελαχιστα επεισοδια αλλα να φανταστω δεν καλυτερεψε ε?

 

αφου ο Sheen εφυγε...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

λεω μηηηηπως και αρχισε να χει παλι λιγο πλακα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...