Jump to content

Black Metal


VarX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο στιλ των Opeth τι έχετε να μου προτείνετε?

I believe that lovers should be draped in flowers and layed entwined together on a bed of clover and left there to sleep

left there to dream of their happiness

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NegativeCreep ( 2 Μάι. 2004 , 00:37)

 

Στο στιλ των Opeth τι έχετε να μου προτείνετε?

 

 

Egw pantws den kserw NegativeCreep...Opeth are unique ;) :D

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Mou dose enas filos to Chimera kai entiposiastika pragmatika

Kamia sxesi me tin patata (kata ti gnomi mou) Grand Declaration...

To album therizei

Parte to oloi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποιοι σκεφτονται να τιμησουν καποιες συναυλιες με την παρουσια τους κ ποτε;

 

Ηδη αγορασα εισητηριο για Cradle Of Filth στην Υδρογειο Θεσ/νικη

 

Προτεινω για τους ενδιαφερομενους να αγορασουν νωρις τα εισητηρια για να μην υπαρχουν δυσαρεστα

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Κανενας απο το forum δεν θα παει σε καμια απο τις συναυλιες των Cradle Of Filth στην Αθηνα η Θεσσαλονικη;
The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VarX (28 Μάι. 2004 , 02:55)

 

Κανενας απο το forum δεν θα παει σε καμια απο τις συναυλιες των Cradle Of Filth στην Αθηνα η Θεσσαλονικη;

 

Δεν βλέπω μεγάλο ενδιαφέρων
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως,το λεω με μεγαλη προσωπικη απογοητευση κ πικρια...

 

Προμηθευτηκα εγκαιρως το πολυποθητο χαρτακι με το ποσο των 30 € για να απολαυσω το live στην Υδρογειο (το εισητηριο κατι ανεφερε για Peep Show κατα την διαρκεια του live,αναρωτιεμαι τι να ηταν...χεχε)

 

Εφτασα στην Υδρογειο αργοπορημενος κατα μιση ωρα κ φοβισμενος ποιες κομματαρες μπορει να εχασα τοση ωρα κ το μονο που συναντησα ηταν μια νεκρη Υδρογειος,με ουτε ΕΝΑ οχημα κ ουτε ΕΝΑ φως αναμενο..

 

Παθαινω ενα σοκ εκεινη την στιγμη αρπαζοντας κ βλεποντας το εισητηριο αν οντως,ειναι η συναυλια στην υδρογειο...

 

Για κακη μου εκπληξη,το εισητηριο ελεγε οντως οτι η συναυλια θα διεξαγοταν στην υδρογειο...προσπαθωντας να συνειδητοποιησω τι εγινε,βγηκε ενας κυριος απο ενα παραθυρο απο το πουθενα ενημερωνοντας μας οτι η συναυλια ακυρωθηκε το μεσημερι με την δικαιολογια οτι οι Cradle of Filth δεν μπορεσαν να ερθουν λογω καποιων προβληματων με την αεροπορικη μεταφορα τους!!!

 

Εκεινη την στιγμη,το συναισθημα που με κατεκλησε,ηταν μονο η απογοητευση σε απιστευτο βαθμο

 

Αυτη ηταν η δυσαρεστη ιστορια μου απο το 2ο ,εν συνεχεια ακυρωθεν live των Cradle, στην Θεσ/νικη (το πρωτο ειχε ακυρωθει μια βδομαδα νωριτερα)

 

Μηπως πηγε/ξερει κανεις τι εγινε στην Αθηνα;

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Η συναυλία των Cradle Of Filth αναβλήθηκε και κάτι ακούγεται τώρα για Σεπτέμβριο.

 

Από Black Metal έχω ακούσει μόνο Cradle Of Filth και μου αρέσουν αρκετά. Σύντομα σκοπεύω να ακούσω και άλλα συγκροτήματα και όλη τη δισκογραφία των COF ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sorry που απαντώ μετά απο τόσο καιρό αλλά μόλις τώρα ανακάλυψα (εντελώς τυχαία) το thread! Είμαι κι εγώ φανατικός του black metal και κυρίως του δεύτερου κύματος (burzum, carpathian forest, darkthrone, emperor, immortal, gorgoroth, mayhem, rotting christ, satyricon και πολλοί άλλοι). Οι c.o.f. - dimmu δεν με συγκινούν (πλέον) αν και είναι αλήθεια οτι έχουν μπάσει πολύ κόσμο στο black (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό :p). Τα προαναφερθέντα συγκρότηματα απο μουσικής/τεχνικής πλευράς απέχουν πλέον παρασάγγας απο αυτό που ονομάζουμε true black metal (οι c.o.f. μοιάζουν περισσότερο με μια ακραία εκδοχή των iron maiden ενώ οι dimmu πλησιάζουν περισσότερο το thrash). Αυτό που εξακολουθεί να τους συνδέει με το black metal ιδίωμα είναι κυρίως τα φωνητικά και μέρος της αισθητικής. Δεν θέλω να μειώσω την αξία τους ώς μπάντες απλά καλό είναι να μην μπερδεύουμε κάποια πράγματα :).

 

Darkthrone - Unholy Black Metal

 

When the sun has died

When the angels are blind

When the pig lies thick

Over the palace of god

 

When the fullmoon lights the earth

When the wolves gather in the open

When blood rains from heaven high

And from the pearly gates

 

When jehovas hordes are slaughtered

When disciples twelve are dead

When beheth of easter lands

And raped and raped again

 

When the whore of babylon rides

When fury turns to hate

When all sons of satan

Sodomize the lambs of christ

 

When the gates have all been opened

When the funerals never end

When satans ports paint out hearts

And sadness our souls

 

When witches burn the priests

When the ancient ones return

When the demons ride the numb

:devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες φιλε μου στον thread μας που ειχε ξεχαστει λιγο καιρο.

 

Επανερχομαστε για να εκφρασουμε αποψεις πανω στην μουσικη μας.

 

Ενα νεο για τους οπαδους των Arcturus, 5 Σεπτεμβριου 2004 , live στον Μυλο στην Θεσσαλονικη αποκλειστικα!!! (δεν εχει ανακοινωθει καν συναυλια στην Αθηνα)

 

Σας περιμενω ολους τους πιστους εκει ;)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Varx, οι στίχοι στην υπογραφή σου από που προέρχονται;

I believe that lovers should be draped in flowers and layed entwined together on a bed of clover and left there to sleep

left there to dream of their happiness

Link to comment
Share on other sites

Ενα νεο για τους οπαδους των Arcturus, 5 Σεπτεμβριου 2004 , live στον Μυλο στην Θεσσαλονικη αποκλειστικα!!! (δεν εχει ανακοινωθει καν συναυλια στην Αθηνα)

 

Σας περιμενω ολους τους πιστους εκει

 

Ελπίζω να μπορέσω να πάω αν και μάλλον θα εχω εξεταστική τότε :(

Link to comment
Share on other sites

Για τις μοναχικες ωρες που θελετε να ακουσετε καλη μουσικη με μεγαλη ποικιλια,ιδιως οταν δεν εχετε το δικο σας υλικο μαζι σας :

 

http://www.blackmetalradio.com

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω απο Σεπτεμβρη να αρχισει μια πολυ καλη κινηση σε συναυλιες για να απολαυσουμε τα μεγιστα :)

 

Εγω προσωπικα οτι live θα δω θα το δω Αγγλια που πηγαινω κ ελπιζω να δω ποιοτικα group.Ελπιζω να ειμαι εδω για να δω τους Arcturus που θελω τοσο πολυ

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Derevirn (29 Ιούλ. 2004 , 17:07)

 

πολύ καλό το site varx... ότι πρέπει για previews πριν πάρει φωτιά το DC++ :devil:

 

Ιδιως οταν εισαι σε αλλη πολη σε επισκεψη κ θελεις να ακουσεις λιγο σωστη μουσικη γιατι σου πονεσαν τα αυτια σου απο τις φλωριες :p

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Ιδιως οταν εισαι σε αλλη πολη σε επισκεψη κ θελεις να ακουσεις λιγο σωστη μουσικη γιατι σου πονεσαν τα αυτια σου απο τις φλωριες

 

φαντάζομαι!!! Έχω πάει σε trendy club εξοπλισμένος με το Muvo NX mp3 player... τέρμα emperor στα ακουστικά και οι άλλοι να χαίρονται με τα μπιτάκια τους... καφρίλα :p.

 

..ρίξτε μια ματιά και στο παρακάτω site:

 

http://www.anus.com/metal/about/faq/

 

Ένα αναλυτικό μέχρι αηδίας FAQ για το (ακραίο κυρίως) metal. Έχει κάποια περίεργα έως ενοχλητικά σημεία αλλα κατα τα άλλα είναι θησαυρός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούσατε το καινούργιο τραγούδι των Filth? Διατίθεται από το site τους!

 

Προσωπικά μου άρεσε πολύ! Είναι πιο καλό γενικά σε ατμόσφαιρα και στυλ από το προηγούμενό τους album αλλά είναι νωρίς για συμπεράσματα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για οσους ενδιαφερονται για death metal απο τους πολυ καλους στον χωρο τους :

Obituary 23 October Thessaloniki

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...