Jump to content

Google adsense μαζί με adf.ly; Γίνεται;


tasostasos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους!!Εχω ενα site στο ιντερνετ και εδω και 2 μηνες περιπου χρησιμοποιω το google adsense για διαφημιστικουος λογους!!Το ερωτημα μου ειναι αν μπορω να χρησιμοποιησω την υπηρεσια adf.ly που ουσιαστικα πριν σε βαλει στο site σου δειχνει μια διαφημιση και ετσι περνεις καποια επιπλεον λιγα χρηματα, μαζι με το adsense!Διαβασα τους κανονες της google και δεν εβγαλα ακρη!!Απο την αλλη οσο και αν εψαξα στο ιντερνετ καποια απαντηση σιγουρη δεν βρηκα!!Ξερει καποιος??Δεν θελω να μπαναριστει ο λογαριασμος μου !Θελω να ειμαι σιγουρος για το αν επιτρεπεται να χρησιμοποιησω την υπηρεσια αυτη!!

ευχαριστω εκ των πρωτερων :):)

Link to comment
Share on other sites

το πιο λογικό που θα μπορούσα να σκεφτώ είναι να ρωτήσεις τους ίδιους εκεί στην google...
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου δεν εμ βοηθας!!το εκανα αυτο αλλα το μονο που εγινε ηταν να μου απαντησει ενα αυτοματοποιημενο συστημα και να μου πει να ψαξω στο blog τους!!το εκανα αλλα δεν εβγαλα ακρη γιατι δεν ειχε καποια ξεκαθαρη απαντηση!!κανεις αλλος???

 

κανεις αλλος γνωριζει??????

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ θα κρατούσα μόνο το Adsense και δεν θα έβαζα στη σελίδα μου το Ad.fly. Το δεύτερο είναι αρκετά κουραστικό για τους επισκέτπες και νομίζω πως θα κάνεις μεγαλύτερη ζημιά στη σελίδα σου από το κέρδος που μπορεί να έχεις.

 

Αν είναι μικρή η κίνηση σου, δεν θα κερδίσεις και κανένα σοβαρό ποσό για να αξίζει ο κόπος. Αν είναι μεγάλη είναι έγκλημα να κινδυνευεις να την χάσεις. Το Adsense λέει ότι δεν συμβαδίζει με άλλα Ad Serving δίκτυα. Αλλα για παραδειγμα με το Affiliate Marketing δεν έρχεται σε conflict, όπως και με το Smowtion που πληρώνει όχι με το κλικ, αλλά με βάση τις μετατροπές.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου

Investorblog - Χρηματιστηριακό blog

Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...