Jump to content

The Google+ Project


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο κοινωνικό δίκτυο από τη Google που προσπαθεί να σταθεί απέναντι στο facebook, παρουσιάστηκε σήμερα.

 

http://googleblog.blogspot.com/2011/06/introducing-google-project-real-life.html

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xwnJ5Bl4kLI&feature=player_embedded]YouTube - ‪The Google+ project: A quick look‬‏[/ame]

 

Δεν είναι ανοιχτό ακόμα, θέλει πρόσκληση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπααα... δε με συγκινει... εδω εφυγα περσι τετοια εποχη απο το fb :p (τωρα οποτε λεω οτι δεν εχω με κοιτανε με μισο ματι...)

α! θυμηθηκα οτι η times εδωσε συγχαρητηρια στην ελλαδα γιατι το 8% των ελληνων διεγραψαν τον λογαριασμο τους μεσα στο 2011 (γνωστη κοντρα ;))

off/ ΝΑΙ στα φυσικά πληκτρολόγια και στο διαφορετικό design, ΟΧΙ στη μονομορφοποίηση των συσκευών! /off

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω φύγει από το fb...σιγά μην βγει τώρα κάτι άλλο και πάρει κόσμο...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό υπήρχαν οι φήμες ότι η Google ετοιμάζει να κάνει δυναμική είσοδο στον κόσμο των social networks όμως η χθεσινή ανακοίνωση μπορώ να πω ότι με εξέπληξε θετικά. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να παρουσιάσει ένα τόσο ελπιδοφόρο και με χαρακτήρα νικητή κοινωνικό δίκτυο...

 

Κυρίες και κύριοι, η Google παρουσιάζει το Google+ Project.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω, υπάρχει κάποιος με λογαριασμό να μου στείλει invite ώστε να δω πως είναι; PM me!

 

Προς το παρόν είναι κλειστή beta και μόνο με invite γίνεται.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ούτε τα invites δουλεύουν. Είχαν ενεργοποιηθεί για λίγες ώρες χθες, αλλά λόγω μεγάλης ζήτησης τα έκοψαν.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις & παρουσίαση του Google+ μετά από 48 ώρες χρήσης. Προσκλήσεις για όλους!

 

Δείτε μία παρουσίαση που έκανα... Επίσης κερδίστε προσκλήσεις!

Edited by v@g
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο + τα αντίστοιχα groups του facebook;

 

Όχι. Υπάρχουν τα circles, τα οποία είναι ουσιαστικά ομαδοποίηση των επαφών.

 

Σίγουρα μελλοντικά θα ενσωματωθούν τα Google Groups...

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει invite...φιλος εχει προφιλ...μπορει να με προσκαλεσει...φαινεται ωραιο και πιστευω οτι αμα εχει προοδο σε κανα χρονο θα εχει γινει διασημο οσο και το twitter και το facebook;)

παντως το περιμενα απο την google

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνει κάποιος μια κοινοποίηση π.χ ένα τραγούδι με ποια κριτήρια εμφανίζεται;; Δηλαδή ο x κοινοποίησε ένα τραγούδι της 14:00 και της 16:00 κοινοποίησε ακόμη ένα. Στην Ροή μου βγάζει πρώτο αυτό που ανέβηκε της 14:00 και όχι αυτό που ανέβηκε της 16:00!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εμφανίζει με χρονολογική σειρά και αυτό είναι πρόβλημα, όντως. Ήδη υπάρχουν πολλά παράπονα για αυτό από όσους δοκιμάζουν το google+ που έχουν εμφανιστεί σε πολλά τεχνολογικά sites.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και θα ασχοληθούμε με το G+ μέχρι να πεθάνει. Που θα πεθάνει αργά η γρήγορα, μια συμβουλή σε όσους έχουνε G+ σε Android συσκευές.

μενού --> ρυθμίσεις Και απενεργοποιήστε το Instant upload ! Ανεβάζει όλες τις φωτογραφίες στο σύννεφο, πράγμα καλό μεν, αλλά ενεργοβόρο και data-βόρο δε!

 

Τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι κακό να έχετε τις φωτογραφίες στο σύννεφο. Υπόψην δεν τις βλέπει κανένας, μένουνε απλά στην μνήμη του προφίλ. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το google plus...η ειναι το απλο προφιλ της google???

εχω μπερδευτει

:wacko:

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Δεν είμαι τόσο σίγουρος για το G+, εκτός ότι αρχίζει να μου αρέσει, τελικά δεν είναι τόσο άσχημο. Τώρα ειδικά που αρχίζω και συνηθίζω μερικά πράγματα μου κακοφαίνονται στο Facebook. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Δεν είμαι τόσο σίγουρος για το G+, εκτός ότι αρχίζει να μου αρέσει, τελικά δεν είναι τόσο άσχημο. Τώρα ειδικά που αρχίζω και συνηθίζω μερικά πράγματα μου κακοφαίνονται στο Facebook. :)

 

αυτο που εβαλα ειναι google plus???οταν μπαινω στην ιστοσελιδα του google+ μου βγαζει για αιτηση..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι.Αν ήταν, δε θα έπρεπε να έχει αυτό το URL που έχεις στην εικόνα.

 

δηλαδη ειναι προφιλ gmail???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά τελικά οι προσκλήσεις έκλεισαν οριστικά, ή ανοίγουν κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια της μέρας; Να ξέρω να μην προσπαθώ άδικα :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...