Jump to content

Alcatel OT-813 D


alfo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω και εγώ το συγκεκριμένο κινητό και είχα πάθει το ίδιο πρόβλημα πριν ένα μήνα που το αγόρασα αλλά πάλι καλά που μου το αντικατέστησαν κατευθείαν γιατί είχε εγγυήση αντικατάστασης στις πρώτες 7 μέρες. Το επόμενο που πήρα δεν επιχείρησα να του κάνω αναβάθμηση. Έχει δοκιμάσει κανείς να την κάνει με επιτυχία? Πάντως από ότι είδα στο site έχει βγει νέοτερη έκδοση του one touch upgrade setup από 4.5 σε 4.9.2 αλλά δεν ξέρω αν διορθώνει το πρόβλημα.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
για δοκιμαστε να πατατε παρατεταμενα το πλαινο πληκτρο μειωσης εντασης και ταυτοχρονα να αναψετε το κινητο μηπως εκκινησει κανονικα.θελω κι εγω να του κανω αναβαθμηση αλλα κολαω με αυτα που λετε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, αγόρασα αυτό το τηλέφωνο και έχει την εξής version SVN:010 01 . Υπάρχει νεότερη?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παίζει βίντεο από το you tube;Επίσης σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις σταθμό στο ράδιο από τα ακουστικά όπως τα nokia;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παίζει βίντεο από το you tube;Επίσης σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις σταθμό στο ράδιο από τα ακουστικά όπως τα nokia;

 

οχι δεν πεζει φλασ βιντεο.και ραδιο δεν εχω ακουσει ακομα.η χρηση του ειναι καθαρα δυο καρτες σιμ,wifi να βλεπεις τα μαιλ σου,αντε και κανα σερφαρισμα απλο,και να γραφεις μηνυματα με ανεση λογω πληκτρολογιου.οτιδηποτε αλλο πατε σε αλλη κατηγορια.ενα value for money τηλεφωνο ειναι αλλα για μενα ειναι φοβερο μιας και το χρησιμοποιω μονο σαν τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πεζει φλασ βιντεο.και ραδιο δεν εχω ακουσει ακομα.η χρηση του ειναι καθαρα δυο καρτες σιμ,wifi να βλεπεις τα μαιλ σου,αντε και κανα σερφαρισμα απλο,και να γραφεις μηνυματα με ανεση λογω πληκτρολογιου.οτιδηποτε αλλο πατε σε αλλη κατηγορια.ενα value for money τηλεφωνο ειναι αλλα για μενα ειναι φοβερο μιας και το χρησιμοποιω μονο σαν τηλεφωνο.

 

Παίζει κανονικά τα βίντεο, δες εδώ

 

Για να παίξει βίντεο απο youtube (μόνο απο wifi, μερικά routers δεν το υποστηρίζουν) :

Μπαίνουμε στο μενού, πάμε στο εικονίδιο Βίντεο--> επιλογές --> streaming url --> ρυθμίσεις streaming --> προσθήκη --> βάζουμε όνομα προφίλ wireless streaming, λογαριασμό δεδομένων επιλέγουμε wi-fi, τα proxy τα αφήνουμε ως έχουν απενεργοποιημένα και βάζουμε κατώτατη udp θύρα 1024 και ανώτατη 65535. Αν πάλι δεν παίζει streaming βίντεο (όπως σε εμένα) τότε αναγκαστικά βάζουμε το Bolt. Μόλις πάτε να δείτε βίντεο με το bolt θα σας τρέξει αυτόματα το media setting, θα σας βγάλει ένα τεστ βίντεο και θα σας ρωτήσει αν το βλέπετε, πατήστε κατευθείαν No, στο επόμενο βίντεο που θα σας δείξει άν πατήσετε yes θα παίζει τα βίντεο κανονικά αλλά θα κάνει μικροδιακοπές, αν πατήσετε No θα μπει σε ρύθμιση που κατεβάζει το βίντεο στο κινητό (προσωπικά αυτό χρησιμοποιώ για να βλέπω και fullscreen). Επίσης στα preferences στο media quality πατήστε high για να κατεβάζει υψηλότερης ποιότητας βίντεο.

 

Οι προηγούμενες ρυθμίσεις έχουν ειπωθεί για τα ΟΤ-806/807 αλλά ισχύουν και για το ΟΤ-813D.

Edited by hminer3
Δεν πρόσθεσα αρχικά τον συντάκτη του κειμένου των όσων παρέθεσα.
Link to comment
Share on other sites

Οι προηγούμενες ρυθμίσεις έχουν ειπωθεί για τα ΟΤ-806/807 αλλά ισχύουν και για το ΟΤ-813D.

 

ωραιος.το δοκιμασα και επαιξε αλλα δεν εχει ηχο.!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος.το δοκιμασα και επαιξε αλλα δεν εχει ηχο.!!!

 

Δεν ξέρω τι να σου πω :confused: σε εμένα ακούγεται κανονικά ο ήχος, ίσως κάποιος άλλος που έχει επίσης το κινητό να ξέρει να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω το κινητο πανω απο ενα μηνα ολα μ εχουν βγει οκ αλλα δεν μπορω με τιποτα να βρω πως κανουμε επαναφορα ρυθμισεων.ειναι λες κ εχει εξαφανιστει η επιλογη απτις ρυθμισεις εκτος κ αν δεν υπηρχε ποτε..επισης δεν ξερω πως να κανω update!θαθελα την βοηθεια σας..ευχαριστωωω!!:O

 

Οι προηγούμενες ρυθμίσεις έχουν ειπωθεί για τα ΟΤ-806/807 αλλά ισχύουν και για το ΟΤ-813D.

 

ωραιος.το δοκιμασα και επαιξε αλλα δεν εχει ηχο.!!!

 

μολις το εκανα οπως ελεγε παραπανω κ ολα πηγαν καλα.κ ηχο κ τα παντα..μηπως εκανες κατι λαθος?στο πλαισιο π ειχα ρωτησει πριν δω εδω την λυση :w00t: μ ειχαν πει να παρω στην alcatel αλλα δεν νομιζω να βγαλεις ακρη πραγματικα...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα.πηρα αυτο το κινητο πριν λιγες μερες και θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει πως μπορω να απενεργοποιησω το ιντερνετ της καρτας.θελω να μπαινω μονο απο wifi και να μη χρεωνεται η συνδεση σε καμια περιπτωση.στη συνδεση δεν εχω δωρεαν ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

ψαξε μεσα στις ρυθμισεις δεν θυμαμαι γα να σου πω σιγουρα που ειναι.παντος εχει επιλογη μονο wifi.επισης θα πρεπει σε μερικες εφαρμογες να επιλεξεις κ ιεκει wifi.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εχει δικο του προγραμμα το οποιο το κατεβαζεις απο το σαιτ της αλκατελ.τωρα για ηχο τι να σου πω.δεν το κουβαλαω για στερεοφωνικο!μονο ντριιιιν κανει το δικο μου.!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαινουριο μελος στο site κ νεος κατοχος του πολυ καλου κινητου 813d, πρωην κατοχος pda με windows mobile 6.1, μπορω να πω οτι to συγκεκριμενο κινητο με εξεπληξε κ ειδικα στην τιμη του, (69 Ε το πηρα) νομιζω παιζει χωρις αντιπαλο.Αλλα χτυπαει στα ισια κ πιο ακριβες συσκευες μεγαλυτερων εταιριων.Μπορει κανενας να μου πει καμια καλη εφαρμογη η κανενα καλο παιχνιδακι ετσι να περναμε την ωρα μας?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά σκεφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό Alcatel OT-813 D.

 

Καποια γνώμη?

 

Δεν θέλω προς θεού να κολλάει και να έχει καλό wifi για messaging απο msn.

 

Το προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ειναι μια χαρα το κινητο για ανθρωπους που δεν εχουν πολλες απαιτησεις απο το τηλεφωνο τους.εχω ομως μια απορια,πως αλλαζεις γλωσσα γραφης με συντομο τροπο?μεχρι τωρα αλλαζα μεθοδο εισαγωγης μονο απο τα μυνηματα αλλα ειναι λιγο χρονοβορο.
Link to comment
Share on other sites

ειναι μια χαρα το κινητο για ανθρωπους που δεν εχουν πολλες απαιτησεις απο το τηλεφωνο τους.εχω ομως μια απορια,πως αλλαζεις γλωσσα γραφης με συντομο τροπο?μεχρι τωρα αλλαζα μεθοδο εισαγωγης μονο απο τα μυνηματα αλλα ειναι λιγο χρονοβορο.

Πατάς παρατεταμένα το space και επιλέγεις τη γλώσσα που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δύο απορίες για το συγκεκριμένο τηλεφωνάκι γιατί ψάχνομαι εδώ και μέρες για να πάρω κάποιο dual sim:

1.Έχει wifi άρα υποστηρίζει άνετα το viber όταν θα είμαι κάπου που θα έχω ασύρματο δίκτυο;

2.Βλέπω στο skroutz ότι έχει δύο μόνο καταστήματα που το διαθέτουν.Μήπως επειδή είναι παλιό θα ήταν προτιμότερο να προτιμήσω κάποιο άλλο τηλέφωνο που υπάρχει ή που θα βγει σύντομα με παρεμφερείς δυνατότητες σε αυτό το εύρος χρημάτων;

3.Κοστίζει 46 ευρώ στο electroworld.Είναι αξιόπιστο αυτό το κατάστημα;.Νομίζω ότι ανήκει στον Κωτσόβολο αλλά την ίδια συσκευή ο Κωτσο τη δίνει με 65.Περίεργο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

αγορασμενο πριν 1 βδομαδα,αχρησιμοποιητο με εγγυηση εργοστασιακη 2 χρονια!δινεται επειδη λογω λαθος συννενοησης με τον φιλο μου, μου πηρε λαθος μοντελο.... ειναι μαυρο χρωμα,με οθονη αφης και πληκτρολογιο πληρες qwerty,εχει καμερα 2 megapixel, εχει wifi (δηλαδη δυνατοτητα συνδεσης σε ασυρματα δικτυα δωρεαν), δυνατοτητα κατεβασματος εφαρμογων,πολυ μεγαλη διαρκεια μπαταριας,facebook,παιρνει 2 καρτες sim και αλλα πολλα!εχει μαζι τον φορτιστη, το καλωδιο usb για υπολογιστη και τα ακουστικα του!δινω και μια καρτα μνημης μαζι δωρο 2gb!ειναι στο κουτι του.

60e

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-813 D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...