Jump to content

Μετράει η διαφορά ηλικίας στον έρωτα και τη φιλία;


GGGXXXXXXX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Τι γίνεται όταν έχετε δαγκώσει τη λαμαρίνα με κάποιον/α πολύ μεγαλύτερο ή μικρότερο; 2) Θα μπορούσατε να χτίσετε μια πραγματική φιλία με κάποιον όχι συνομήλικο;

Εμένα πραγματικά μου έχει τύχει να βρω έναν καταπληκτικό άνθρωπο, και το μόνο που δεν κόλλαγε ήταν η διαφορά ηλικίας. . . :( Εσείς;

I'm so ugly, that's ok,cause so are you, we've broken our mirrors...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... εξαρτάται την διαφορά που έχεις! Αν εγώ είμαι 18 και ερωτεύομαι κάποιον 38άρη, το πράγμα είναι χλωμό να δέσει! Αν όμως είμαι 35 μπορεί να βρω κάποια κοινά με κάποιον πάνω από 45! Στο θέμα της φιλίας τα πράγματα είναι πολυ πιο εύκολα. πχ εμένα η καλύτερή μου φίλη είναι 6χρόνια μικρότερή μου!!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

H diafora ulikias den paizei rolo sti filia antithetws vevaia se mia sxesi paizei polles fores sumantiko rolo. Analogws omws panta omws ton xaraktira tou atomou.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Gia mena h diafora hlikias paizei rolo kai sth filia kai sth sxesh.Eksartatai vevaia kai poso megalh einai auth h diafora,den 8a pw oxi pantws an erwteutw mia gynaika megaluterh mou alla panta 8a kserw oti mia tetoia sxesh de 8a exei spoudaio mellon :( (oxi oti oi ypoloipes exoun :p )

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις ρίχνω δέκα χρόνια... :whistle:

Τι λέτε;Θα κρατήσει; :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Tiverius

Τις ρίχνω δέκα χρόνια... :whistle:

Τι λέτε;Θα κρατήσει; :worry:

 

Sto xeri sou einai ;)

Kai eniote kai sth tseph sou :p

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

στη φιλία δεν παίζει ρόλο η ηλικία πίστευω... έχω φίλους/φίλες αρκέτα μεγάλυτερους ή μικρότερους από μένα..

σε μια σχέση ναι... και μικρή να είναι η διαφόρα άμα ο ένας είναι πχ μαθητής και η άλλη φοίτητρια δεν δένει και πολύ η κατάσταση... (μιλάει η εμπειρία τώρα :p )

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς μετράει... βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά ο γενικός κανόνας πιστεύω ότι είναι να μην μπορεί τελικά να δέσει μια κατάσταση και κάποια στιγμή να γίνεται κουραστική εώς άρρωστη...

Η φιλία είναι ένα τελείως διαφορετικό πεδίο όπου η ηλικία δεν είναι και τόσο καταλυτική σε μια σχέση παρά το αν ταιριάζουν δυο άτομα σαν προσωπικότητες...

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από anderson

Δυστυχώς ή ευτυχώς μετράει... βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά ο γενικός κανόνας πιστεύω ότι είναι να μην μπορεί τελικά να δέσει μια κατάσταση και κάποια στιγμή να γίνεται κουραστική εώς άρρωστη...

Η φιλία είναι ένα τελείως διαφορετικό πεδίο όπου η ηλικία δεν είναι και τόσο καταλυτική σε μια σχέση παρά το αν ταιριάζουν δυο άτομα σαν προσωπικότητες...

 

me kalipses pliros, me tin proin moy eixame 5 xronia diafora - isos giayto na einai proin :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

στο θεμα φιλια κανενα ρολο δεν παιζει η διαφορα ηλικιας...φτανει τα ατομα πραγματικα να ειναι δεμενα και να εχουν κοινα ενδιαφεροντα....

αντιθετα στον ερωτα παιζει σημαντικο ρολο (οχι οτι δεν γινεται) αλλα πολες ειναι οι σχεσεις που χαλανε λογω ηλικιας....δεν κολλανε ρε φιλε...στην αρχη μπορει αν τα βρισκουν μεταξυ τους αλλα στο τελος θα ανακαλυψουν οτι δεν γινεται πραγματικη υποθεση...

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά, δεν γίνεται να κρατήσει, ή τέλος πάντων δεν θα οδηγήσει σε κάτι σοβαρό όταν η γυναίκα είναι μεγαλύτερη από τον άντρα.

Στο αντίθετο (άντρας μεγαλύτερος από την γυναίκα) έχει αποδεδειγμένα περισσότερες πιθανότητες (σχεδόν είναι σύνηθες) να επιβιώνει η σχέση.

Βέβαια οι εξαιρέσεις υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα!

 

Σε όλα αυτά παίζει μεγάλο ρόλο ο αντρικός εγωισμός, γιατί δεν μπορεί να δεχτεί ποτέ του να είναι κατώτερος* από την γυναίκα μέσα στην σχέση και -μεταξύ μας- ούτε η γυναίκα το θέλει αυτό...

 

*=Κατώτερος όχι στην ηλικία αριθμητικά, αλλά να του συμπεριφερθεί η γυναίκα σαν "μικρό παιδί" λόγω αυτής της διαφοράς ηλικίας.

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην φιλία δεν παίζει απολύτως κανένα ρόλο η ηλικία αντίθετα στις σχέσεις τα πράγματα αλλάζουν… άλλα και πάλι πιστεύω πως ο όρος «ωριμότητα» παίζει σημαντικό ρόλο σε μια σχέση όποτε όλα γίνονται….!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην φιλία δεν παίζει καμία απολύτος σημασία η ηλικία,στον έρωτα επίσης δεν παίζει σημασία αν δεν πάς για κουλούρα!!!
My history : Ericsson_GH700 - Bosch_909s -Nokia_3200 - Siemens_S35 - Siemens_SX1 -Motorola_C35 - Nokia_1100 - Siemens_A55 - Panasonic_GD67 - S.E._K750 - Samsung_D500 - Samsung_X820 - HTC_P3300 - Samsung_E840 - LG_KE970-Doogee Y100- Ulefone Power-Ulefone Power 3S- Umidigi Bison
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος philipBRAZIL (10 Απρ. 2004 , 00:51)

 

Ego eime 36 peripoy ke i dikia moy 22.

 

 

"έλα στον παππού, μωρό μου έλα στον παππού..." :whistle:

 

Α..ρε μπαγάσα Μπουγά.. μέσα στη ζωή είσαι :p

 

πλάκα κάνω ε, μην το πάρετε στα σοβαρά :happy:

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tiverius (10 Απρ. 2004 , 01:48)

 

Τις ρίχνω δέκα χρόνια... :whistle:

Τι λέτε;Θα κρατήσει; :worry:

 

Παιδεραστή...... :lol: :lol: :p :p

 

Εγώ πιστεύω στην φιλία δεν παίζει ρόλο η ηλικία...αλλά ισχύει το αντίθετο για την σχέση.... :whistle: :whistle:

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker (11 Απρ. 2004 , 03:32)

 

Παιδεραστή...... :lol: :lol: :p :p

 

Εγώ πιστεύω στην φιλία δεν παίζει ρόλο η ηλικία...αλλά ισχύει το αντίθετο για την σχέση.... :whistle: :whistle:

 

 

Ενήλικη είναι!Είμαι αθώος!!!! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εκείνο είναι όμορφο κορίτσι σαν τα κρύα τα νερά(υποθέτω)....και εσύ ένα μουντρούχος στα 28......

 

Ού,ού....παιδέρα.....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λές?

 

Δεν το πιστεύω για να μάθεις......:lol:

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6100/1.0 (05.16) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Katarxin xronia polla se olous sas paidia k oti epithimite.Distihos epeidi beno meso wap den borousa na diavaso oles tis apantiseis.I gnomi mu pantos gia to thema afto einai pos oute i filia alla oute k o erotas gnorizei ilikia.To leo apo prosopiki ebiria.Eho filous mexri 12hronia megaliterous k kanena problima.Taftohrona persi imoun me mia kopela 10+ hronia megaliteri (k sas leo logo timis den itan xekolo) k ta pigename telia.Oso gia to ti xorisame den eixe kamia shesi me tin diafora ilikias mas...Telos panton,ekei pou thelo na katalixo einai pos an pragmatika thes boreis k shesi k filia naxeis me mikroteris-megaliteris ilikias atoma arkei na iparhei orimotita..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...