Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Τελικα η ιστορια με την μαθητρια που περιεγραψα μερικες σελιδες πισω ειχε και αλλη συνεχεια.

Θα μου πειτε. Ρε μ**νοδουλε ακομα με αυτη ασχολεισαι;...και ισως να εχετε δικιο.

Αλλα νταξει παιζω και με μια αλλη κοπελα στο ενδιαμεσο.

 

Λοιπον,με τα πολλα εμαθα οτι μου ειχε πει ψεμματα τοτε(αυτη το αρνηθηκε αρχικα),γιατι δεν αντεχε την πιεση των εξετασεων και δεν ειχε καλη διαθεση για να μπορεσει να μου ανταποδωσει.

Διαβαζοντας ομως μια εξομολογηση σε ενα σαιτ και διαφορα απο το facebook των φιλεναδων της ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πριν κανα μηνα βρηκε γκομενο.

Της εστειλα 2 φορες μηνυμα να συναντηθουμε και μου ειπε οτι δεν προκειται να γινει τιποτα μεταξυ μας,χωρις να μου εξηγησει τον λογο.

 

Απο την μια νοιωθω προδομενος,γιατι η μαυριλα που υποτιθεται ενοιωθε δεν την εμποδισε να τα φτιαξει με τον αλλο μαλακα πριν τις εξετασεις(και να περναει τελεια οπως εγραψε) .Aπο την αλλη ομως θελω να την διεκδικησω.Ξερω οτι με σκεφτεται ακομα και δεν μπορω να παρω αποφαση οτι μετα ,τοση προσμονη,τοσα συναισθηματα και τοσα που συνεβησαν,δεν θα την γνωρισω καν.

 

Σε γείωσε και ήδη αισθάνεσαι πικρία, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα δουλέψει το πράγμα τώρα...Άραξε και βρες τίποτα άλλο...

 

Επίσης αν κάποιος δεν φταίει αυτός είναι ο άλλος....

 

ΥΓ. Μου αρέσει που μπαίνουν αστερίσκοι στο ναυαρ χίδα και το μαλax μπαίνει αυτούσιος xaxaxaxaca

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα η ιστορια με την μαθητρια που περιεγραψα μερικες σελιδες πισω ειχε και αλλη συνεχεια.

Θα μου πειτε. Ρε μ**νοδουλε ακομα με αυτη ασχολεισαι;...και ισως να εχετε δικιο.

Αλλα νταξει παιζω και με μια αλλη κοπελα στο ενδιαμεσο.

 

Λοιπον,με τα πολλα εμαθα οτι μου ειχε πει ψεμματα τοτε(αυτη το αρνηθηκε αρχικα),γιατι δεν αντεχε την πιεση των εξετασεων και δεν ειχε καλη διαθεση για να μπορεσει να μου ανταποδωσει.

Διαβαζοντας ομως μια εξομολογηση σε ενα σαιτ και διαφορα απο το facebook των φιλεναδων της ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πριν κανα μηνα βρηκε γκομενο.

Της εστειλα 2 φορες μηνυμα να συναντηθουμε και μου ειπε οτι δεν προκειται να γινει τιποτα μεταξυ μας,χωρις να μου εξηγησει τον λογο.

 

Απο την μια νοιωθω προδομενος,γιατι η μαυριλα που υποτιθεται ενοιωθε δεν την εμποδισε να τα φτιαξει με τον αλλο μαλακα πριν τις εξετασεις(και να περναει τελεια οπως εγραψε) .Aπο την αλλη ομως θελω να την διεκδικησω.Ξερω οτι με σκεφτεται ακομα και δεν μπορω να παρω αποφαση οτι μετα ,τοση προσμονη,τοσα συναισθηματα και τοσα που συνεβησαν,δεν θα την γνωρισω καν.

 

Σου δείχνει ότι σε σκέφτεται; Βρίσκει τρόπο να έρθει σε επικοινωνία μαζί σου; Αν ναι, τότε θα πρέπει να τη διεκδικήσεις και να δεις μήπως μπορεί να γίνει κάτι, αλλιώς, φίλε μου, άσ'την με τον άλλον και προχώρα παρακάτω. Και να βγείτε, δε πιστεύω ότι θα γίνουν και πολλά από τη στιγμή που σου'χει ξεκαθαρίσει τη θέση της.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,συχνά πυκνά βλέπω στο Facebook τραγούδια κι από πάνω ο χρήστης γραφεί κάτι αριθμούς.τι συμβολίζουν αυτά,ποια η εξήγησή τους?

Ας πούμε

139101518

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε γείωσε και ήδη αισθάνεσαι πικρία, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα δουλέψει το πράγμα τώρα...Άραξε και βρες τίποτα άλλο...

 

Επίσης αν κάποιος δεν φταίει αυτός είναι ο άλλος....

 

ΥΓ. Μου αρέσει που μπαίνουν αστερίσκοι στο ναυαρ χίδα και το μαλax μπαίνει αυτούσιος xaxaxaxaca

Δεν μπορω να χωνεψω την υποκρισια της.Μολις της την επεσε ο ψηλος γυμνασμενος αμεσως ενεδωσε.

Ο τυπος δεν φταιει,αυτη φταιει αλλα επειδη τον ξερω λεω οτι ειναι *******.Μεσα στο δηθεν και την φιγουρα ειναι.Τελοσπαντων θα προσπαθησω να βρω καποια αλλη

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,συχνά πυκνά βλέπω στο Facebook τραγούδια κι από πάνω ο χρήστης γραφεί κάτι αριθμούς.τι συμβολίζουν αυτά,ποια η εξήγησή τους?

Ας πούμε

139101518

12-9-10 15:18 :p:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

12-9-10 15:18 :p:lol:

 

Είμαι ξανθός,τέλος...αχ πρέπει να κάνω νέα εκπαίδευσή,αλλάξαν οι εποχές και είμαι πίσω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Για πειτε μου την αποψη σας στο εξής θέμα. Ήξερα μια κοπέλα που παιχτηκε ένα φλιρτ και ηρθαμε λιγο κοντά για μερικούς μήνες. Έχουμε και κοινούς φίλους. Το διαλύσαμε ομως γρήγορα και αυτή η κοπέλα έκανε σχέση με κάποιον άλλο. Απομακρυνθηκε επισης απο τους φιλους της με τους οποιους βγαιναμε μαζί λογο φοιτητοπαρέας. Οποτε και γώ αφου δεν κρατουσαμε πλεον ουτε φιλικές σχεσεις οπως στην αρχή την εσβησα απτο facebook οπως κανω με πολλους που δεν μιλώ για καιρο. Τώρα μου έκανε ένα like σε μια φώτο που ειχα public security. Τι λέτε? Δεν θελω τιποτα απο αυτήν απλά τι πιστευετε ειναι το σωστό?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια φορά είχα διαβάσει στο fb μία φωτογραφία που έλεγε "ένα like σου κάναμε κυρία μου, δε σε ζητήσαμε και σε γάμο...".

 

Κάτι τέτοιο ίσως είναι κι εδώ..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποια φορά είχα διαβάσει στο fb μία φωτογραφία που έλεγε "ένα like σου κάναμε κυρία μου, δε σε ζητήσαμε και σε γάμο...".

 

Κάτι τέτοιο ίσως είναι κι εδώ..

 

υποτιθεται οτι δεν ειμαστε facebook friends ομως.. οπως και ναχει δικιο εχεις.. δεν θα τα περιπλέξω τα πραγματα με το παραμικρό

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

νταξ, μπορεί να μη πρόσεξε πως την διέγραψες.

δε σημαίνει κάτι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

AngeloDion δεν θέλω να σε πικράνω ούτε εγώ, αλλά πολλά like δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα, απλώς σε βάζουν σε σκέψεις και τίποτα παραπάνω. Αν είναι να γίνει κάτι, θα γίνει εκτός fb, με ένα βλέμμα έξω όταν συναντηθείτε τυχαία, μόνο τότε θα νιώσεις κάτι και θα ξέρεις αν είναι το σωστό ή όχι ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας! Ξεθάβω αυτό το θέμα για να πω κάτι που με απασχολεί. Το Σεπτέμβρη γνώρισα μια κοπέλα και αρχίσαμε να κάνουμε ΠΟΛΥ ΠΑΡΕΑ. Μετά, τη γνώρισε μια φίλη μου και αμέσως άρχισαν να κάνουν παρέα. Τώρα, έμαθα κάποια πράγματα γι'αυτήν και θέλω να την αποφύγω, αλλά η άλλη φίλη μου κάνει συνέχεια παρέα μ'αυτήν. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω κανέναν τρόπο έτσι ώστε να κάνω παρέα με την δεύτερη χωρίς να κάνω παρέα με την πρώτη:(. Και είναι κρίμα γιατί η δεύτερη είναι πάρα πολύ καλή κοπέλα και ούτε αυτή θέλει να απομακρυνθούμε:(. Να πω επίσης ότι δεν γίνεται να μιλήσω στη δεύτερη έτσι ώστε να παρατήσει την πρώτη γιατί μια φορά της μίλησα και με έβρισε. Να σημειώσω ότι κάποτε μου άρεσε η πρώτη και η δεύτερη το ήξερε. Τί να κάνω;

Ελπίζω να μη σας κούρασα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι έμαθες για αρχή...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο σοβαρό; αφορά εσάς η αυτήν μόνο;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο σοβαρό; αφορά εσάς η αυτήν μόνο;

 

Λοιπόν, με τη δεύτερη κοπέλα φέτος ξεκινήσαμε να κάνουμε παρέα και τώρα είμαστε κολλητοί. Η πρώτη, επιμένει να με λέει κολλητό:mad:, αλλά εγώ θέλω να την αποφύγω (αυτή δεν έχει καταλάβει τίποτα) γιατί είναι ψωνάρα και νομίζει πως αυτή και η περιοχή που κατάγεται (Πύργος) είναι οι καλύτεροι στον πλανήτη και όλοι οι άλλοι είναι για πέταμα:mad:. Αυτό εμένα με ενοχλεί, αλλά η δεύτερη κοπέλα μου λέει πως το κάνει για πλάκα και μου λέει να μην πιστεύω ότι λένε γι'αυτήν. Και προτιμώ να κάνω παρέα με την πρώτη για να κάνω με τη δεύτερη, παρά να μην κάνω παρέα με καμία. Αλλά η πρώτη όσο πάει και γίνεται πιο ανυπόφορη:mad:. Και δεν την αντέχω πια!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες... προσπάθησε να κάνεις παρέα μόνο την δεύτερη μέχρι να το καταλάβει η πρώτη, η απλά μιλά της

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες... προσπάθησε να κάνεις παρέα μόνο την δεύτερη μέχρι να το καταλάβει η πρώτη, η απλά μιλά της

 

Το πρόβλημα είναι ΠΟΤΕ δεν βρίσκεις τη δεύτερη μόνη της πια:wacko: και επίσης λυπάμαι την πρώτη γιατί εκτός από τη δεύτερη δεν έχει άλλους φιλους...

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια απορία έχω....Είσαι άνδρας;;;;Αν ναι τότε αυτό το φίλοι μάλλον θα πρέπει να γραφτεί "φίλοι"....
Link to comment
Share on other sites

μάλλον αγόρι είναι.

Δεν υπάρχει κάποια μυστική συνταγή πως να χωρίσεις δυο κορίτσια επειδή εσυ θελεις να κάνεις παρέα μόνο με την 1 εξ αυτών.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κανονιζεις μαζι της πριν κανονισει αυτη με την αλλη..Και αν σου πει "ααα θα ερθει και η Πυργιώτισσα" να λες "α τοτε αστο ακυρο, δε γουσταρω"

Μια,δυο θα το καταλαβει...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Type O Negative - My girfriend's girlfriend

 

Αυτό μου ήρθε στο νου με την ιστορία σου αδελφέ. Ρε λες;!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια απορία έχω....Είσαι άνδρας;;;;Αν ναι τότε αυτό το φίλοι μάλλον θα πρέπει να γραφτεί "φίλοι"....

 

Τί εννοείς; Το έχω γράψει λάθος;:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μάλλον αγόρι είναι.

Δεν υπάρχει κάποια μυστική συνταγή πως να χωρίσεις δυο κορίτσια επειδή εσυ θελεις να κάνεις παρέα μόνο με την 1 εξ αυτών.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κανονιζεις μαζι της πριν κανονισει αυτη με την αλλη..Και αν σου πει "ααα θα ερθει και η Πυργιώτισσα" να λες "α τοτε αστο ακυρο, δε γουσταρω"

Μια,δυο θα το καταλαβει...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό θα κάνω:)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, κακα τα ψεμματα "αληθινη" φιλια μεταξυ των δυο φυλων και σε νεαρη ηλικια ειναι δυσκολο να υπαρξει, ολο και καποια στιγμη εστω ενας απο τους 2 θα εχει αισθηματα για τον αλλο ;) Αυτο εννοει ο enigma :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, κακα τα ψεμματα "αληθινη" φιλια μεταξυ των δυο φυλων και σε νεαρη ηλικια ειναι δυσκολο να υπαρξει, ολο και καποια στιγμη εστω ενας απο τους 2 θα εχει αισθηματα για τον αλλο ;) Αυτο εννοει ο enigma :)

 

Διαφωνώ εν μέρει. Με την δεύτερη δεν έχω κάνει τίποτα και ούτε νιώθω κάτι, όπως ούτε αυτή νιώθει κάτι για μένα;) Με την πρώτη απορώ τι της είχα βρει... Πραγματικά.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε σήμερα η δεύτερη ότι θα έρθει σπίτι μου μαζί με την άλλη:mad:. Της είπα ότι δεν θέλω να μου την κουβαλήσει και με ρωτάει: -γιατί;

Της λέω ότι κάνει συνέχεια την έξυπνη και συνέχει έχει αυτό το αντιπαθητικό υφάκι.

Μετά αυτή γέλασε και μου λέει "καλά". Δεν ξέρω... Κάνει πως δεν καταλαβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...