Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Παιδιά, το θέμα θεωρείται λήξαν. Σήμερα μου είπε η κολλητή της ότι τα έφτιαξαν. :)

Mονο λήξαν δεν φαινεται..:lol:

+1 λίγο φτύσιμο δεν βλάπτει ;)

 

Απ οτι καταλαβαινω μαλλον συνεχιζεις να γραφεις για την λεπτομερεστατη ζωη σου τις τελευταιες εβδομαδες μονο και μονο για..

 

..να ξεπεράσεις τα 1000 μυνηματα και να γινεις και συ ενα 3G μελος του myphone.gr (τώρα εισαι EDGE..:p)

 

Στο θεμα μας τωρα!! :mad: Τα εχει σιγουρα με αλλον η απλως φασώνονται??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1 λίγο φτύσιμο δεν βλάπτει ;)

 

Το έκανα σήμερα και μου έλεγε συνέχεια "Τι έχεις; Δε μπορώ να σε βλέπω έτσι".

 

Mονο λήξαν δεν φαινεται..:lol:

 

 

Απ οτι καταλαβαινω μαλλον συνεχιζεις να γραφεις για την λεπτομερεστατη ζωη σου τις τελευταιες εβδομαδες μονο και μονο για..

 

..να ξεπεράσεις τα 1000 μυνηματα και να γινεις και συ ενα 3G μελος του myphone.gr (τώρα εισαι EDGE..:p)

 

Στο θεμα μας τωρα!! :mad: Τα εχει σιγουρα με αλλον η απλως φασώνονται??

 

Αγαπητέ, REDHOTSTEF, αν δεν σου αρέσει το θέμα μπορείς απλά να μην το βλέπεις και ακόμη καλύτερα να μην απαντάς! Ο στόχος μου δεν είναι να αυξήσω τον post counter μου, ακόμη κι αν ήταν αυτός ο στόχος μου, θα το είχα κάνει εδώ και καιρό και δε με νοιάζει ακόμη και να διαγραφούν τα μηνύματά μου. Η κοπέλα μου έχει γίνει κόλλημα είτε μ'αρέσει, είτε όχι και δεν μπορώ να μη το συζητώ.-

 

Στο θέμα μας, η κολλητή της μου λέει ότι τα έχουνε φτιάξει, τώρα τι κάνουν, ένας Θεός ξέρει, εγώ πάντως δε θέλω να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παίξε το αδιάφορος για εκείνην. Ούτως ή άλλως δεν βλέπω να έχεις καμία ελπίδα για κάτι. Σε βλέπει σαν φίλο δυστυχώς. Την έχω πάθει κι εγώ έτσι. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο ειδικά αν είσαι καψούρης μαζί της, αλλά προχωρά παρακάτω.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, REDHOTSTEF, αν δεν σου αρέσει το θέμα μπορείς απλά να μην το βλέπεις και ακόμη καλύτερα να μην απαντάς! Ο στόχος μου δεν είναι να αυξήσω τον post counter μου, ακόμη κι αν ήταν αυτός ο στόχος μου, θα το είχα κάνει εδώ και καιρό και δε με νοιάζει ακόμη και να διαγραφούν τα μηνύματά μου. Η κοπέλα μου έχει γίνει κόλλημα είτε μ'αρέσει, είτε όχι και δεν μπορώ να μη το συζητώ.-

 

Βρε εσύ μην αρπάζεσαι, αν δεν κάνουμε και λίγο πλάκα πως θα την παλέψουμε;

Στο θέμα μας λοιπόν, η τύπισσα είναι περίπτωση, σε παίζει για να σε έχει από κοντά, είτε τα έχει είτε όχι με τον άλλον εσένα σε παίζει και σε παίζει άγρια. Από την στιγμή που ξέρει ότι την γουστάρεις, αν τα έχει με τον άλλον και σε τραβάει από κοντά είναι λάθος, αν δεν τα έχει και τα κάνει για να σε καψουρεψει είναι πάλι λάθος. Όπως και να έχει μακριά να είσαι καλά και να βρεις την υγειά σου...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δείξε μας μια φωτο της ρε συ να δούμε ποια είναι στην τελική!

 

Αυτό θα ήθελα να το δω και εγώ ρε DonJuan. Έτσι από περιέργεια!

Πάντως συνέχισε την αδιαφορία φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά για φωτογραφία λίγο δύσκολο. Νομίζω απαγορεύεται. Φίλε γράψε ένα τραγούδι για την άκαρδη και δώστο στον Παντελίδη να το κάνει σουξέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλά για φωτογραφία λίγο δύσκολο. Νομίζω απαγορεύεται. Φίλε γράψε ένα τραγούδι για την άκαρδη και δώστο στον Παντελίδη να το κάνει σουξέ.

 

Γιατί να απαγορεύεται;; Γυμνή τη θέλουμε;;:p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να απαγορεύεται;; Γυμνή τη θέλουμε;;:p

 

Δεν ξέρω τους κανόνες του forum, αλλά το να δημοσιεύσεις τη φωτογραφία κάποιου ατόμου χωρίς τη συγκατάθεσή του, δεν το βρίσκω και τόσο σωστό. Φαντάσου αν το έκανε αυτό κάποιος σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία είναι προσωπικό δεδομένο και προφυλάσσεται από το νόμο. Δεν είναι τυχαίο που ακόμα και η Google σβήνει πρόσωπα περαστικών στο Street view.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τους κανόνες του forum, αλλά το να δημοσιεύσεις τη φωτογραφία κάποιου ατόμου χωρίς τη συγκατάθεσή του, δεν το βρίσκω και τόσο σωστό. Φαντάσου αν το έκανε αυτό κάποιος σε εσένα.

 

Εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε αν ήταν σε κάποιο forum σαν και αυτό! Εκτός αν ήταν χάλια φωτογραφία:p

 

Η φωτογραφία είναι προσωπικό δεδομένο και προφυλάσσεται από το νόμο. Δεν είναι τυχαίο που ακόμα και η Google σβήνει πρόσωπα περαστικών στο Street view.

 

Οκ. Πάω πάσο. Μπορεί και να έχετε δίκιο!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήθελα να το δω και εγώ ρε DonJuan. Έτσι από περιέργεια!

Πάντως συνέχισε την αδιαφορία φίλε!

 

Ποια αδιαφορία;;;; χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

λίγο την έγραψε σήμερα και λύσαξε.

ε βέβαια,τον είχε συνηθίσει καληνυχτάκια τον συμφορουμίτη!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

@DonJuan:

Εμ έτσι κάνετε οι πιτσιρικάδες, τους δίνετε υπερβολική "εξουσία" και σημασία, και ψωνίζονται.

Σταράτη κουβέντα δοκιμάσατε να κάνετε; Του στυλ "σε γουστάρω, με γουστάρεις, τέλος".

Υποτίθεται ότι εμείς οι πιο μεγάλοι περιπλέκουμε τα πράγματα και δυσκολεύουμε υπερβολικά τη ζωή μας με εγωισμούς και βλακείες, κι εσείς η πιτσιρικαρία υποτίθεται είστε πιο χύμα, κι αυτό που θέλετε το ζητάτε πιο ευθέως χωρίς κολλήματα και κόμπλεξ.

 

Επίσης, μην αφήνεις ενδιάμεσους να κάνουν παιχνίδι για σένα. Κολλητές, κολλητοί και το κακό συναπάντημα δεν έχουν θέση σε κάτι που αφορά αποκλειστικά εσάς τους δύο, αν υπάρχει. Αν δεν ξεκαθαρίσεις το τοπίο από τέτοια άτομα, μιλώντας κατ' ιδίαν με την ίδια, μην περιμένεις προκοπή.

 

Αν θες κάτι σοβαρά από την κοπελιά, ζήτα το στα ίσα. Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Στο φινάλε ψάξου εκεί που είσαι επιθυμητός, και όχι εκεί που σε παίζουν. Η ζωή φεύγει και είναι αν μη τι άλλο χαζομάρα να αναλώνεσαι σε άσκοπα παιχνίδια εγωισμού, ενώ ίσως κάποια εκεί έξω κόβει φλέβα για σένα. Σκέψου και αποφάσισε. Αυτά τα ολίγα από μένα. Over and out. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

^ συμφωνώ με τον προλαλησαντα. Κολλητές που κοιτάνε να βγάλουν το μάτι μην πολύ ακούς. Να παίρνεις γνώμη άλλα να μην βασιζεσαι σε αυτή. Δεν ξέρεις τι λέει και στην άλλη για σένα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

λίγο την έγραψε σήμερα και λύσαξε.

ε βέβαια,τον είχε συνηθίσει καληνυχτάκια τον συμφορουμίτη!

 

λίγο την (http://a0.twimg.com/profile_images/2077331115/Annoying-Facebook-Girl_reasonably_small.jpg)έγραψε σήμερα και λύσαξε.

ε βέβαια,τον είχε συνηθίσει καληνυχτάκια τον συμφορουμίτη(http://4.bp.blogspot.com/-U30nFGm5hIk/TvjMb5zip9I/AAAAAAAAACc/zmDYqZhnG7I/s45/don_juan_de_marco_by_bianca_ferrando_72.jpg)!

Link to comment
Share on other sites

@DonJuan:

Εμ έτσι κάνετε οι πιτσιρικάδες, τους δίνετε υπερβολική "εξουσία" και σημασία, και ψωνίζονται.

Σταράτη κουβέντα δοκιμάσατε να κάνετε; Του στυλ "σε γουστάρω, με γουστάρεις, τέλος".

Υποτίθεται ότι εμείς οι πιο μεγάλοι περιπλέκουμε τα πράγματα και δυσκολεύουμε υπερβολικά τη ζωή μας με εγωισμούς και βλακείες, κι εσείς η πιτσιρικαρία υποτίθεται είστε πιο χύμα, κι αυτό που θέλετε το ζητάτε πιο ευθέως χωρίς κολλήματα και κόμπλεξ.

 

Επίσης, μην αφήνεις ενδιάμεσους να κάνουν παιχνίδι για σένα. Κολλητές, κολλητοί και το κακό συναπάντημα δεν έχουν θέση σε κάτι που αφορά αποκλειστικά εσάς τους δύο, αν υπάρχει. Αν δεν ξεκαθαρίσεις το τοπίο από τέτοια άτομα, μιλώντας κατ' ιδίαν με την ίδια, μην περιμένεις προκοπή.

 

Αν θες κάτι σοβαρά από την κοπελιά, ζήτα το στα ίσα. Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Στο φινάλε ψάξου εκεί που είσαι επιθυμητός, και όχι εκεί που σε παίζουν. Η ζωή φεύγει και είναι αν μη τι άλλο χαζομάρα να αναλώνεσαι σε άσκοπα παιχνίδια εγωισμού, ενώ ίσως κάποια εκεί έξω κόβει φλέβα για σένα. Σκέψου και αποφάσισε. Αυτά τα ολίγα από μένα. Over and out. ;)

 

Φίλε μου συμφωνώ, αλλά όταν μου λέει η κολλητή της το Σάββατο το βράδυ να κάνω κάτι και να'χω πάρει την απόφαση τη Δευτέρα στη σχολή να της μιλήσω και την επομένη να με παίρνει τηλέφωνο και να μου λέει ότι τα έφτιαξαν, συγγνώμη, αλλά το πράγμα αλλάζει. Πρέπει να σέβεσαι και κάποια πράγματα. Από τη στιγμή που έκανε την επιλογή της, οφείλω να τη σεβαστώ, αλλά αυτό δε σημαίνει και ότι δεν θα δείχνω κάτι παραπάνω. Σε όλα τ'άλλα έχεις δίκιο, δεν πρόκειται να "αναλωθώ σ'ένα παιχνίδι εγωισμού" και ήδη έχω ξεκινήσει να αδιαφορώ αλλά αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μείνω χωρίς γυαλιά.

 

Και εξηγούμαι, σήμερα όταν τελειώσαμε το μάθημα και αφού είχαμε ανταλλάξει λίγες κουβέντες λόγω της παρέας, ζήτησα από την κολλητή της να μου φυλάξει λίγο τα γυαλιά μου στην τσάντα της γιατί είχα κουραστεί και η Μ της άρπαξε τη "μπουκιά από το στόμα" και τα πήρε στη δική της τσάντα χωρίς να αντιδράσει η κολλητή της καθώς όλα έγιναν σε κλάσματα του δευτερολέπτου. Και στη συνέχεια, όταν πήγαινε να φύγει - για να βρει τον δικό της λογικά - αντί να χαιρετήσει όλη την παρέα, γύρισε και μου έκανε "Γεια σου, Γιάννη". Και τώρα που μου δίνεται η ευκαιρία να πάω από το σπίτι της ή έστω να συναντηθούμε για λίγο μόνοι μας - και ενδεχομένως να πάμε για καφέ - δε θέλω να πάω. :X

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

@DonJuan:

Αν όντως τα έχει με κάποιον και φέρεται έτσι σχεδόν "κτητικά" μαζί σου, σημαίνει ότι δεν ξέρει τι θέλει, ή θέλει να σε έχει στην αναμονή, για καβάτζα ή για αύξηση της αυτοπεποίθησής της και μόνο. Γνωστή τακτική. Και δεν είναι η μόνη εκεί έξω.

Συγγνώμη, αλλά εγώ θα έσωζα την αξιοπρέπειά μου και θα πήγαινα παρακάτω.

Αλλά όπως και να 'χει: your life, your choices. Εσύ ξέρεις καλύτερα τι θες. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@DonJuan:

Αν όντως τα έχει με κάποιον και φέρεται έτσι σχεδόν "κτητικά" μαζί σου, σημαίνει ότι δεν ξέρει τι θέλει, ή θέλει να σε έχει στην αναμονή, για καβάτζα ή για αύξηση της αυτοπεποίθησής της και μόνο. Γνωστή τακτική. Και δεν είναι η μόνη εκεί έξω.

Συγγνώμη, αλλά εγώ θα έσωζα την αξιοπρέπειά μου και θα πήγαινα παρακάτω.

Αλλά όπως και να 'χει: your life, your choices. Εσύ ξέρεις καλύτερα τι θες. ;)

 

Και αυτό θα κάνω. Μπορεί η κολλητή της να χάρηκε γιατί ξέρει ότι μου αρέσει, αλλά εμένα πιο πολύ με μπέρδεψε και κατά κάποιο τρόπο μ'έχει ξενερώσει. Όταν είπα στη φίλη της ότι δε θέλω να πάω στα μέρη της για να πάρω τα γυαλιά μου, άρχισε να μου λέει διάφορα και της ξέφυγαν και κάποια πραγματάκια που της είχε πει. Τις προάλλες είχα γνωρίσει μια πολύ ωραία κοπέλα αλλά ήταν κάπως μόνη της κι έτσι την έβαλα στην παρέα μας και εναρμονίστηκε αμέσως με το όλο κλίμα και απ'ότι μου είπε η φίλη της, η Μ της είπε "Πολλά λένε με το Γιάννη, λες να συμβαίνει κάτι;" αλλά όταν έμαθε ότι έχει αγόρι, ηρέμησε. Εγώ πιστεύω ότι έκανα ό,τι μπορούσα, έδειξα κάποια πράγματα, από'κει και πέρα είναι απόφασή της αν θα δείξει έστω και το παραμικρό κι εκείνη ή θα συνεχίσει με τον εξάδερφο.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σκέψεις:

 

Αν όντως της αρεσεις, γιατί σε ταλαιπωρεί?

 

Αν τώρα κάνει αυτά ώστε να σε κάνει να τρέχεις πίσω της, μήπως και μετά από χρόνια συνεχίσει να κάνει το ίδιο? Δηλαδή να είστε κανονικά μαζί, αλλά σε κάποια αντιμαχία να σου κάνει τα ίδια που κάνει και τώρα.

 

Μπορεί αυτή η συμπεριφορά να είναι μέρος του χαρακτήρα της. Θα αντέξεις να ζεις έτσι για χρόνια?

 

Ποια η μέση διάρκεια των σχέσεών σας? Άλλο είναι κάποιος/α να έχει κάνει μέχρι στιγμής 2 μεγάλες σχέσεις, κι άλλο να έχει 10 μικρές.

Οι 2 για να γίνουν 3 θα πάρει χρόνο, οι 10 για να γίνουν 11 μπορεί να πάρει και μία μέρα.

 

Τι ψάχνει ο καθένας σας? Σύντροφο 'η γκομενα/ο?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι ψάχνει ο καθένας σας? Σύντροφο 'η γκομενα/ο?

 

Το "σύντροφος" για μένα είναι λέξη που στην ηλικία που είμαι είναι κάπως βαριά, αλλά όχι, γκόμενα δε ψάχνω με την έννοια του one night stand, δεν είναι του χαρακτήρος μου και δε μου αρέσει.

 

Μέχρι τώρα τα πράγματα πάνε ... καλά αλλά μόνο φιλικά. Βέβαια, και μία φίλη της μου είπε χαρακτηριστικά ότι για να'ναι σε σχέση, δείχνει μεγάλο ενδιαφέρον για εμένα και αυτό κάποιες στιγμές το παρατηρώ κι εγώ και μου κάνει εντύπωση. Για παράδειγμα, πριν λίγο καιρό, μου έλεγε να πάμε κάπου όλοι μαζί σα παρέα, αλλά επειδή είχα μια δουλειά, της είπα ότι μπορεί να μην πήγαινα και τότε μου είπε "Αν δεν έρθεις εσύ, δεν θα πάμε ούτε κι εμείς!" και όταν της ζήτησα το λόγο άρχισε να μου λέει διάφορα. Το ίδιο συνέβη και τις προάλλες όπου κανονίζαμε και πάλι να πάμε κάπου, αλλά λόγω δουλειάς (εγώ φταίω που δεν υπάρχουν όλα τα συγγράμματα και πρέπει να τρέχουμε συνέχεια; ), της είπα ξανά ότι μπορεί να μην πήγαινα, και ειλικρινά, μόνο τον ουρανό με τ'άστρα δεν μου έταξε για να πάω με μία σημαντική διαφορά αυτή τη φορά, μαζί μας ήταν και ο φίλος της. :chair:

Εν ολίγοις, δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τη συμπεριφορά της και πλέον δε με νοιάζει αν θα γίνει κάτι ή όχι. Εγώ θα δείχνω ό,τι αισθάνομαι, εννοείται πως θα ενδιαφέρομαι και για άλλες κοπέλες, και ό,τι θέλει ας γίνει.

 

Τέλος, και για να σας αποδείξω ότι το γράψιμο έχει και τη θετική του πλευρά, σήμερα το απόγευμα συναντήθηκα με τον κολλητό μου για καφέ και μου είπε πως η Χ (πρώην μου) ακόμη με γουστάρει και σκέφτεται να αρχίσει να κάνει πάλι πράγματα για να τα ξαναφτιάξουμε. Και όλο αυτό λόγω του γραψίματος, αλλά γράψιμο σε στυλ "είσαι μπροστά μου, αλλά κάνω σα να μην υπάρχεις". Αφού όλοι μου οι φίλοι λέγανε "Γιάννη, ήταν και η Χ μαζί μας, το παρατήρησες;" και όταν τους έλεγα ναι, έλεγαν "Πάλι καλά, γιατί έκανες σα να μην υπήρχε".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικα η ιστορια με την μαθητρια που περιεγραψα μερικες σελιδες πισω ειχε και αλλη συνεχεια.

Θα μου πειτε. Ρε μ**νοδουλε ακομα με αυτη ασχολεισαι;...και ισως να εχετε δικιο.

Αλλα νταξει παιζω και με μια αλλη κοπελα στο ενδιαμεσο.

 

Λοιπον,με τα πολλα εμαθα οτι μου ειχε πει ψεμματα τοτε(αυτη το αρνηθηκε αρχικα),γιατι δεν αντεχε την πιεση των εξετασεων και δεν ειχε καλη διαθεση για να μπορεσει να μου ανταποδωσει.

Διαβαζοντας ομως μια εξομολογηση σε ενα σαιτ και διαφορα απο το facebook των φιλεναδων της ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πριν κανα μηνα βρηκε γκομενο.

Της εστειλα 2 φορες μηνυμα να συναντηθουμε και μου ειπε οτι δεν προκειται να γινει τιποτα μεταξυ μας,χωρις να μου εξηγησει τον λογο.

 

Απο την μια νοιωθω προδομενος,γιατι η μαυριλα που υποτιθεται ενοιωθε δεν την εμποδισε να τα φτιαξει με τον αλλο μαλακα πριν τις εξετασεις(και να περναει τελεια οπως εγραψε) .Aπο την αλλη ομως θελω να την διεκδικησω.Ξερω οτι με σκεφτεται ακομα και δεν μπορω να παρω αποφαση οτι μετα ,τοση προσμονη,τοσα συναισθηματα και τοσα που συνεβησαν,δεν θα την γνωρισω καν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...