Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Όπως προανέφερα δεν πρέπει να είναι επιτηδευμένο (αφού έτσι θα καταλάβει ότι το κάνεις εσκεμμένα και μάλλον θα τονώσεις περισσότερο τον εγωισμό της) το όλο πράγμα για αυτό είπα να ΣΕ tagάρουν. Το καλό είναι να μην κάνεις τίποτα εσύ αλλά να γίνει από άλλους για σένα...

 

Συνεπώς εννοείται και πως η φίλη της δεν πρέπει να αναμιχθεί....υπάρχουν και άλλες κοπέλες που δεν θα είναι κολλητές της...όπως και ότι ξεκόβεις τα πολλά πολλά τηλεφωνήματα...

 

Εντάξει, θα αφήνω σε άλλους το check in. ;)

 

Πάντως, είναι κάπως περίεργο μετά απ'όλα αυτά να είμαστε στην ίδια παρέα και να προσποιούμαι ότι δεν έχει γίνει τίποτα και όλα είναι καλά. Φυσικά απ'αυτή δεν περιμένω όχι να μου μιλήσει, ούτε να με κοιτάξει, αλλά και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, παιδιά, καταρχάς σας ευχαριστώ θερμά όλους για τις συμβουλές/ευχές σας. :)

 

Τελικά η κοπελιά μετά από παρότρυνση του κολλητού, για να δείτε πόσο εγωισμό έχει πάνω της, γύρισε και μου είπε ότι ξενέρωσε για κάποιο λόγο που ούτε με ενδιαφέρει και τελικά δεν θέλει να είμαστε μαζί.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις συμβουλές σας. Πάμε παρακάτω. :)

Link to comment
Share on other sites

Οι γυναίκες δεν θέλουν ούτε να τις κοροϊδεύεις, ούτε να τις κάνεις να ζηλέψουν με φίλες κτλ. Επειδή είναι εγωίστριες θα σε κάνουν να το πληρώσεις διπλά ακόμη κ αν δεν σε γουστάρουν. Ούτε να σκέφτεσαι πολύ, ειλικρίνια, αποφασιστικότητα και λίγο θράσος χρειάζεται από την αρχή. Οπότε και να μη σε γουστάρουν εσύ θα έχεις κερδίσει τον χρόνο και την ψυχολογία που θα έχανες αν το πήγαινες αργά αργά και στο τέλος δεν γινόταν τίποτε.

Και όπως αναφέρθηκε λεωφορία υπάρχουν πολλά, κάποια στιγμή θα βρεις το κατάλληλο.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Οι γυναίκες δεν θέλουν ούτε να τις κοροϊδεύεις, ούτε να τις κάνεις να ζηλέψουν με φίλες κτλ. Επειδή είναι εγωίστριες θα σε κάνουν να το πληρώσεις διπλά ακόμη κ αν δεν σε γουστάρουν. Ούτε να σκέφτεσαι πολύ, ειλικρίνια, αποφασιστικότητα και λίγο θράσος χρειάζεται από την αρχή. Οπότε και να μη σε γουστάρουν εσύ θα έχεις κερδίσει τον χρόνο και την ψυχολογία που θα έχανες αν το πήγαινες αργά αργά και στο τέλος δεν γινόταν τίποτε.

Και όπως αναφέρθηκε λεωφορία υπάρχουν πολλά, κάποια στιγμή θα βρεις το κατάλληλο.

 

Το θέμα, όμως, είναι ότι ακόμη και αν δεν σε γουστάρουν, ούτε σα φίλο, σου χαλάνε την ψυχολογία. Για παράδειγμα, πήγαμε όλοι μαζί σαν παρέα τις προάλλες για καφέ και ήμασταν τελείως ψυχροί ο ένας απέναντι στον άλλον, ούτε συζητήσαμε κάτι, τίποτα, μόνο ένα "καλημέρα" είπαμε το πρωί. Κι ενώ όλα ήτανε μια χαρά κι εμένα μου άρεσε όλο αυτό (καθώς δεν είχα πρόβλημα με το να μην μιλάμε), γυρνάει στο τέλος του καφέ - έπρεπε να φύγει νωρίτερα - και λέει σε όλα τα παιδιά πλην εμού "παιδιά, τα λέμε, πέρασα πολύ ωραία και τώρα που θα έχουμε αρκετό χρόνο μέχρι να τα ξαναπούμε λόγω της εξεταστικής (γιατί το επόμενο μάθημα είναι αρκετές μέρες μετά), θα τα λέμε από το facebook και από το τηλέφωνο" και στο τέλος γύρισε και μου έκανε "χάρηκα που είδα κι εσένα".

 

Αυτό ήτανε. Εκεί που ήμουνα μια χαρά ξαφνικά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Το θέμα δεν ήταν το τι είπε, αυτό πλέον δεν με νοιάζει, αλλά ο τρόπος που το είπε, λες και μου έκανε χάρη που μου μίλησε, που ήρθε μαζί μας για καφέ, που με ανέχτηκε όλη την ώρα, δεν ξέρω. Όμως δεν μπορώ να κάνω τίποτα και αυτό αρχίζει να με τρελαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα, όμως, είναι ότι ακόμη και αν δεν σε γουστάρουν, ούτε σα φίλο, σου χαλάνε την ψυχολογία. Για παράδειγμα, πήγαμε όλοι μαζί σαν παρέα τις προάλλες για καφέ και ήμασταν τελείως ψυχροί ο ένας απέναντι στον άλλον, ούτε συζητήσαμε κάτι, τίποτα, μόνο ένα "καλημέρα" είπαμε το πρωί. Κι ενώ όλα ήτανε μια χαρά κι εμένα μου άρεσε όλο αυτό (καθώς δεν είχα πρόβλημα με το να μην μιλάμε), γυρνάει στο τέλος του καφέ - έπρεπε να φύγει νωρίτερα - και λέει σε όλα τα παιδιά πλην εμού "παιδιά, τα λέμε, πέρασα πολύ ωραία και τώρα που θα έχουμε αρκετό χρόνο μέχρι να τα ξαναπούμε λόγω της εξεταστικής (γιατί το επόμενο μάθημα είναι αρκετές μέρες μετά), θα τα λέμε από το facebook και από το τηλέφωνο" και στο τέλος γύρισε και μου έκανε "χάρηκα που είδα κι εσένα".

 

Αυτό ήτανε. Εκεί που ήμουνα μια χαρά ξαφνικά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Το θέμα δεν ήταν το τι είπε, αυτό πλέον δεν με νοιάζει, αλλά ο τρόπος που το είπε, λες και μου έκανε χάρη που μου μίλησε, που ήρθε μαζί μας για καφέ, που με ανέχτηκε όλη την ώρα, δεν ξέρω. Όμως δεν μπορώ να κάνω τίποτα και αυτό αρχίζει να με τρελαίνει.

Αφου ησουν μια χαρα,γιατι σε χαλασε ετσι το σχολιο της;Ετσι κι αλλιως εχετε τελειωσει.Η συμπεριφορα της ειναι κατινιστικη και δειχνει οτι δεν εχασες κατι το εξαιρετικο.

Αν παντως θες να αποφυγεις παρομοια σκηνικα,δες αν μπορεις να κανονιζεις πιο αραια γαι λιγο καιρο με τους φιλους σου συναντησεις χωρις την παρουσια της.

 

 

Να γραψω λιγο και για το δικο μου θεμα.Δυσκολευομαι πολυ να την ξεχασω ξεροντας οτι και αυτη σκεφτεται.Χθες της εστειλα μηνυμα και τα ειπαμε λιγο στο φιλικο μιας και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα με αυτο.

Θελω να της αναφερω το θεμα του γκομενου της,με τον οποιο απο οτι καταλαβα δεν ειναι και φουλ ερωτευμενη,αλλα φοβαμαι την αντιδραση της.Οπως και να το κανουμε θα φανει περιεργο.Ουσιαστικα δεν την ξερω.

Πως λετε να το χειριστω;

Link to comment
Share on other sites

@erether

στην επόμενη... αφού προχώρησε κι αυτή σε άλλη σχέση, μην μένεις πίσω κι εσύ!

Link to comment
Share on other sites

@erether

στην επόμενη... αφού προχώρησε κι αυτή σε άλλη σχέση, μην μένεις πίσω κι εσύ!

 

Ακριβώς αυτό, ξέκοψε εντελώς με αυτήν, υπάρχουν τόσες γκόμενες.... και σκέψου ότι ενώ έχει γκόμενο βγαίνει και με άλλους δηλαδή εσένα, από εκεί καταλαβαίνεις γιατί κοριτσι μιλάμε...

Αν το συνεχίσεις εσύ θα βγεις χαμένος, θα με θυμηθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου ησουν μια χαρα,γιατι σε χαλασε ετσι το σχολιο της;Ετσι κι αλλιως εχετε τελειωσει.Η συμπεριφορα της ειναι κατινιστικη και δειχνει οτι δεν εχασες κατι το εξαιρετικο.

Αν παντως θες να αποφυγεις παρομοια σκηνικα,δες αν μπορεις να κανονιζεις πιο αραια γαι λιγο καιρο με τους φιλους σου συναντησεις χωρις την παρουσια της.

 

 

Να γραψω λιγο και για το δικο μου θεμα.Δυσκολευομαι πολυ να την ξεχασω ξεροντας οτι και αυτη σκεφτεται.Χθες της εστειλα μηνυμα και τα ειπαμε λιγο στο φιλικο μιας και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα με αυτο.

Θελω να της αναφερω το θεμα του γκομενου της,με τον οποιο απο οτι καταλαβα δεν ειναι και φουλ ερωτευμενη,αλλα φοβαμαι την αντιδραση της.Οπως και να το κανουμε θα φανει περιεργο.Ουσιαστικα δεν την ξερω.

Πως λετε να το χειριστω;

 

Το ξέρω ότι έχουμε τελειώσει, αλλά ο οποιοσδήποτε θα εκνευριζόταν έστω και λίγο στη θέση μου αν άκουγε αυτά που μου είπε με ύφος "καημενούλη μου". Και αυτό που με κάνει να απορώ με μένα είναι ότι παρ'όλο που έχουνε γίνει όλα αυτά, μόνο εγώ τη σκέφτομαι έστω και φιλικά από την παρέα και απορώ με τον εαυτό μου. Δηλαδή, κανονίσαμε με τα παιδιά το Σάββατο να βγούμε μεγάλη παρέα για καφέ και είπα σε μία κοπέλα να της το πει γιατί έχει θέμα με την απόσταση (μένει Άνοιξη) και μου είπε "θα της το πούμε το πρωί και αν μπορέσει, μπόρεσε!" ενώ ήξερα πως αν της το λέγαμε εκείνη τη μέρα, κατά 99,9% θα έλεγε όχι. :worry:

 

Φίλε μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και στην ίδια κατάσταση είμαστε (ή μάλλον ήμασταν) κι εμείς, αλλά από τη στιγμή που αυτή έχει προχωρήσει παρακάτω, κάνε κι εσύ το ίδιος. Λόγω των πανελληνίων μην κάνεις κάτι παραπάνω, γιατί είτε το θέλουμε, είτε όχι, απ'αυτές τις εξετάσεις κρίνεται η εισαγωγή μας σε κάποιο πανεπιστήμιο και το μέλλον μας γενικά και θα ήταν κρίμα να κάνεις κάτι που θα την κάνει να χαλάσει το πρόγραμμά της. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφου ησουν μια χαρα,γιατι σε χαλασε ετσι το σχολιο της;Ετσι κι αλλιως εχετε τελειωσει.Η συμπεριφορα της ειναι κατινιστικη και δειχνει οτι δεν εχασες κατι το εξαιρετικο.

Αν παντως θες να αποφυγεις παρομοια σκηνικα,δες αν μπορεις να κανονιζεις πιο αραια γαι λιγο καιρο με τους φιλους σου συναντησεις χωρις την παρουσια της.

 

 

Να γραψω λιγο και για το δικο μου θεμα.Δυσκολευομαι πολυ να την ξεχασω ξεροντας οτι και αυτη σκεφτεται.Χθες της εστειλα μηνυμα και τα ειπαμε λιγο στο φιλικο μιας και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα με αυτο.

Θελω να της αναφερω το θεμα του γκομενου της,με τον οποιο απο οτι καταλαβα δεν ειναι και φουλ ερωτευμενη,αλλα φοβαμαι την αντιδραση της.Οπως και να το κανουμε θα φανει περιεργο.Ουσιαστικα δεν την ξερω.

Πως λετε να το χειριστω;

Είχατε σχέση;;;Αν ναι και τώρα έχει άλλον, για μένα άραξε και αν όντως θέλει και αυτή άστην να δώσει ξεκάθαρο μήνυμα. Χώρια ότι πες ότι κάνει κάτι μαζί σου και τον παρατάει τον τωρινό, εσύ θα της έχεις εμπιστοσύνη μετά ότι δεν θα χεις την ίδια τύχη;;;

 

Το ξέρω ότι έχουμε τελειώσει, αλλά ο οποιοσδήποτε θα εκνευριζόταν έστω και λίγο στη θέση μου αν άκουγε αυτά που μου είπε με ύφος "καημενούλη μου". Και αυτό που με κάνει να απορώ με μένα είναι ότι παρ'όλο που έχουνε γίνει όλα αυτά, μόνο εγώ τη σκέφτομαι έστω και φιλικά από την παρέα και απορώ με τον εαυτό μου. Δηλαδή, κανονίσαμε με τα παιδιά το Σάββατο να βγούμε μεγάλη παρέα για καφέ και είπα σε μία κοπέλα να της το πει γιατί έχει θέμα με την απόσταση (μένει Άνοιξη) και μου είπε "θα της το πούμε το πρωί και αν μπορέσει, μπόρεσε!" ενώ ήξερα πως αν της το λέγαμε εκείνη τη μέρα, κατά 99,9% θα έλεγε όχι. :worry:

 

 

Κοίτα φιλικά δεν την σκέφτεσαι, μην παίζουμε με τις λέξεις. Το ρητό με το φίλοι φίλοι κοκ το ξέρουμε. Τώρα όσο δύσκολο και να σου φαίνεται, ανοίξου βρες τίποτα άλλο και να δεις και πως την ξεχνάς και πως αυτή θα σπαστεί (όχι κατ'ανάγκη επειδή μπορεί να γούσταρε αλλά γιατί είναι εγωίστρια).

 

Είναι αυτό που λένε: "Όσο σε θεωρούν "δεδομένο" σε φτύνουν...Ίσως και να τους "λείψεις" όταν τους φύγεις.....αλλά τους "τσακίζεις " όταν προχωράς πιο κάτω..."

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φιλικά δεν την σκέφτεσαι, μην παίζουμε με τις λέξεις. Το ρητό με το φίλοι φίλοι κοκ το ξέρουμε. Τώρα όσο δύσκολο και να σου φαίνεται, ανοίξου βρες τίποτα άλλο και να δεις και πως την ξεχνάς και πως αυτή θα σπαστεί (όχι κατ'ανάγκη επειδή μπορεί να γούσταρε αλλά γιατί είναι εγωίστρια).

 

Είναι αυτό που λένε: "Όσο σε θεωρούν "δεδομένο" σε φτύνουν...Ίσως και να τους "λείψεις" όταν τους φύγεις.....αλλά τους "τσακίζεις " όταν προχωράς πιο κάτω..."

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, απλώς δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από το φιλικό στο να λέω στους άλλους να της λένε να έρθει για καφέ. Δεν είναι ότι θέλω να τη βλέπω συνέχεια, δεν την έχω ξεπεράσει κτλ, απλώς επειδή είναι μέρος της παρέας τους το λέω γιατί ξέρω ότι θα νιώσει "κάπως" αν δει ότι εμείς κανονίζουμε μεταξύ μας, όλα είναι εντάξει και αυτή είναι έξω απ'όλο αυτό. Επίσης, με τα άλλα παιδιά, μπορούμε να συναντιόμαστε και εκτός σχολής με μεγάλη ευκολία καθώς μένουμε όλοι κοντά στο κέντρο εκτός από την κοπέλα αυτή.

 

 

Το να στραβώσει δε με νοιάζει, αν γίνει θα μαι και χαρούμενος, αυτό που θέλω είναι να καταλάβει πόσο λάθος ήτανε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Έλεγα ότι δεν θα ξαναγράψω - για μεγάλο διάστημα - σ'αυτό το θέμα, αλλά αυτά που ακούω είναι τόσα και το κακό είναι ότι είμαι και κυκλοθυμικός. Όσοι έχετε το κουράγιο και την όρεξη, παρακαλώ να μου πείτε τι να κάνω καθώς το αίμα μου έχει ανέβει στο κεφάλι.

 

Σήμερα, μιλούσα με τον κολλητό μου στο τηλέφωνο και κανονίζαμε να πάμε για καφέ, εκείνη όμως την ώρα συνομιλούσε και στο facebook με την κοπελιά και πάνω στην κουβέντα της είπε ότι τις προάλλες είχα πιάσει κουβέντα με μία από τις κοπέλες που βλέπεις και λες "αυτή δεν θα γυρίσει ούτε να με κοιτάξει" και ότι ήταν πολύ γλυκιά απέναντί μου κτλ και αυτή του απάντησε το εξής: "Καλύτερα, μπας και με ξεπεράσει". Στη συνέχεια, αυτός θύμωσε μαζί της για κάτι που του είπε και της μιλούσε ψυχρά και απότομα και αυτή γύρισε και του είπε "Πες του και του κολλητού σου να αρχίσει να μιλάει και αυτός έτσι, όχι για μένα, για την επόμενη την καημένη που θα θέλει να ρίξει".

 

Κάτι που μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και να την ψιλοέτσουξε αυτό;;;;;!! :p

Α-Γ-Ν-Ο-Η-Σ-Ε ΤΗΝ! No offence αλλά η κοπέλα είναι χαζογκόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και να την ψιλοέτσουξε αυτό;;;;;!! :p

Α-Γ-Ν-Ο-Η-Σ-Ε ΤΗΝ! No offence αλλά η κοπέλα είναι χαζογκόμενα.

 

Λες; Τότε, Would you like some aloe vera? You just got burned! :p

 

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος για τον οποίο εκνευρίζομαι, γιατί παρ'όλο που έχουμε σταματήσει να μιλάμε ακόμα και στη σχολή και έχει τύχει τις τελευταίες 2-3 φορές να μην έχουμε πάει μαζί για καφέ, αυτή συνεχίζει να νομίζει ότι κάνω πράγματα επειδή τη γουστάρω.

 

Φίλε μου, μάλλον θα χρησιμοποιούσα καλύτερα τη λέξη "ντίβα". Όλα περιστρέφονται γύρω από εκείνες κι έτσι και κολλήσεις μαζί τους, σε κάνουν ό,τι θέλουν και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις, απ'ότι έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Λες; Τότε, Would you like some aloe vera? You just got burned! :p

 

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος για τον οποίο εκνευρίζομαι, γιατί παρ'όλο που έχουμε σταματήσει να μιλάμε ακόμα και στη σχολή και έχει τύχει τις τελευταίες 2-3 φορές να μην έχουμε πάει μαζί για καφέ, αυτή συνεχίζει να νομίζει ότι κάνω πράγματα επειδή τη γουστάρω.

 

Φίλε μου, μάλλον θα χρησιμοποιούσα καλύτερα τη λέξη "ντίβα". Όλα περιστρέφονται γύρω από εκείνες κι έτσι και κολλήσεις μαζί τους, σε κάνουν ό,τι θέλουν και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις, απ'ότι έχω καταλάβει.

 

Έτσι και διαβάζει όμως myphone ξέρει το πόσο σε νοιάζει/τσούζει ;)

Η λύση :

http://4.bp.blogspot.com/_sL8XGToDrtc/RpHMYoYiAAI/AAAAAAAAAfU/ghpxmXcTlhU/s400/NEO+FARMAKO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και διαβάζει όμως myphone ξέρει το πόσο σε νοιάζει/τσούζει ;)

Η λύση :

http://4.bp.blogspot.com/_sL8XGToDrtc/RpHMYoYiAAI/AAAAAAAAAfU/ghpxmXcTlhU/s400/NEO+FARMAKO.jpg

 

Τι ακριβώς με νοιάζει; Φίλε μου, δε μου αρέσει να έχουν λανθασμένη εντύπωση για μενα οι άλλοι. Αυτή πλέον δε με νοιάζει σα κοπέλα, το μόνο που μου τη δίνει είναι ότι εξακολουθεί να νομίζει πως τη θέλω. Τέλος πάντων, το γράψιμο συνεχίζεται κανονικότατα και βλέπουμε... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς με νοιάζει; Φίλε μου, δε μου αρέσει να έχουν λανθασμένη εντύπωση για μενα οι άλλοι. Αυτή πλέον δε με νοιάζει σα κοπέλα, το μόνο που μου τη δίνει είναι ότι εξακολουθεί να νομίζει πως τη θέλω. Τέλος πάντων, το γράψιμο συνεχίζεται κανονικότατα και βλέπουμε... :cool:

 

You know! Calm down, feel comfortable and have fun! ;)

Από εδώ και πέρα θα διασκεδάσεις πολύ αν όντως δε σε νοιάζει!

Link to comment
Share on other sites

You know! Calm down, feel comfortable and have fun! ;)

Από εδώ και πέρα θα διασκεδάσεις πολύ αν όντως δε σε νοιάζει!

 

Αν ήταν κάποια άλλη δε θα με πείραζε, αλλά αυτή έχει ένα ύφος του στυλ "είσαι ακόμη κολλημένος και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις, κακομοίρη μου". Αυτό είναι που μου σπάει τα νεύρα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν κάποια άλλη δε θα με πείραζε, αλλά αυτή έχει ένα ύφος του στυλ "είσαι ακόμη κολλημένος και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις, κακομοίρη μου". Αυτό είναι που μου σπάει τα νεύρα. :mad:

 

αυτο γινετε επειδη δεν εχεις βρει ακομα καποια αλλη να τα φτιαξεις μαζι της. Αν σε δει με αλλη θα ξενερωσει παιρνοντας το μυνημα..

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινετε επειδη δεν εχεις βρει ακομα καποια αλλη να τα φτιαξεις μαζι της. Αν σε δει με αλλη θα ξενερωσει παιρνοντας το μυνημα..

 

Ναι, αλλά οι σχέσεις δεν είναι τόσο απλές που τη Δευτέρα να είσαι με την Ελένη και την Τρίτη με τη Κωνσταντίνα. Το καλύτερο για όλους είναι να το καταλάβει όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να σταματήσουνε τα υφάκια και οι σπόντες.

Link to comment
Share on other sites

βρες καμια φίλη σου μο...αρα, και εμφανίσου μαζι της γουτσου γουτσου κ θα δεις τι θα πάθει...Κορίτσι ειμναι ξέρω :p

 

Μιλάω με την φίλη μου που σπουδάζει αλλού και μου είπε ότι μπορεί να έρθει Αθήνα μετά το πέρας της εξεταστικής και δεν την λες και άσχημη, ειδικά όταν πρόκειται να βγει σε πάρτι κτλ. ;)

 

Αλλά είμαι σίγουρος πως και τη Γιόχανσον να φέρω, θα σχολιάσει αρνητικά. :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλά είμαι σίγουρος πως και τη Γιόχανσον να φέρω, θα σχολιάσει αρνητικά. :p

 

Μα σιγά τη Γιόχανσον. Αυτή πρέπει να είναι 2 κλάσεις πάνω...:p

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω κι εγω το τελος της σκατοιστοριας μου.Της ζητησα πριν μερικες μερες να βγουμε εστω φιλικα και μου ειπε οτι ο φιλος της εμαθε οτι μου αρεσει και ζηλευει,οποτε δεν μπορει.

 

Σημερα δεν αντεξα και πηγα στο σχολειο της.Δεν βγηκε να μου μιλησει(ειχαν κενο) και μου εστειλε μηνυμα οτι ειναι καλυτερα και για τους δυο να μην την ξαναενοχλησω.

Ηταν κατι ιδιαιτερο αυτη η κοπελα.Παμε για αλλα ομως!

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω κι εγω το τελος της σκατοιστοριας μου.Της ζητησα πριν μερικες μερες να βγουμε εστω φιλικα και μου ειπε οτι ο φιλος της εμαθε οτι μου αρεσει και ζηλευει,οποτε δεν μπορει.

 

Σημερα δεν αντεξα και πηγα στο σχολειο της.Δεν βγηκε να μου μιλησει(ειχαν κενο) και μου εστειλε μηνυμα οτι ειναι καλυτερα και για τους δυο να μην την ξαναενοχλησω.

Ηταν κατι ιδιαιτερο αυτη η κοπελα.Παμε για αλλα ομως!

 

Στην αρχή δεν φέρθηκε σωστά, αλλά τώρα ήταν πολύ ξηγημένη απέναντί σου και φαίνεται ότι δεν παίζει με τη σχέση της καθώς κάλλιστα θα μπορούσε να μην είχε πει τίποτα στο αγόρι της και να το συνέχιζε μαζί σου. Πιες μια μπύρα, ξέχασέ την και προχώρα παρακάτω. Μόνο αν σταματήσεις να ενδιαφέρεσαι, μπορεί να δείξει κάτι (εγώ προσωπικά συνεχίζω να την γράφω την κοπέλα και παρ'όλα αυτά μου στέλνει που και που να δει τι κάνω). :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...