Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Μάλλον αυτό είναι.Γιατί ήταν με την μανα της τόσο καιρό και τώρα που δεν θα πολυ πηγαίνει η μάνα της και πήγε η φίλη της ξεσάλωσαν

 

κ παιζει να εβαλε κ η φιλη το χερακι της....:X

ειναι αυτο που λενε ''πιο πολυ εμπυστευομαι την κοπελα μου με 10 αντρες σε ενα σπιτι

παρα με μια φιλη της'' απαπαπαπα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κ παιζει να εβαλε κ η φιλη το χερακι της....:X

ειναι αυτο που λενε ''πιο πολυ εμπυστευομαι την κοπελα μου με 10 αντρες σε ενα σπιτι

παρα με μια φιλη της'' απαπαπαπα...:)

 

Σίγουρα θα το έβαλε.Γιατί η φίλη της δεν έχει αγόρι και μπορεί να ζηλεύει.Δεν πειράζει αν χωρίσουμε και δει την άλλη πλευρά της φίλης της θα το μετανοιώσει.Αλλά τότε εγώ δεν θα γυρίσω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού μπήκε στο κτελ να έρθει αθήνα μιλήσαμε και μου είπε οτι βαρέθηκε και οτι δεν με αγαπάει σαν αγόρι αλλά σαν φίλο και άλλες τέτοιες βλακείες.Της τα έχωσα και για την φίλη της και ηρέμησα.Της είπα και να μην με πάρει τηλέφωνο ούτε να μου στείλει μήνυμα αν βαρεθεί ή αν το μετανοίωσει.2 χρόνια σχέσης και χωρίσαμε έτσι άσχημα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού μπήκε στο κτελ να έρθει αθήνα μιλήσαμε και μου είπε οτι βαρέθηκε και οτι δεν με αγαπάει σαν αγόρι αλλά σαν φίλο και άλλες τέτοιες βλακείες.Της τα έχωσα και για την φίλη της και ηρέμησα.Της είπα και να μην με πάρει τηλέφωνο ούτε να μου στείλει μήνυμα αν βαρεθεί ή αν το μετανοίωσει.2 χρόνια σχέσης και χωρίσαμε έτσι άσχημα.

 

ολα για καλο φιλε μου dont worry....θα βρεις την επομενη κ θα λες τι μαμακας ημουν

που καθομουν με εκεινη....τωρα ξεσαλωμα μεχρι τελικης πτωσεως...ερχεται κ καλοκαιρι κ θα εισαι τζετ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ειναι δυσκολα τωρα. δεν ξερεις τι εχει γινει και φτασατε σε αυτην την κατασταση. γνωμη μου ειναι οτι τωρα που ειναι "επανω " τα αιματα να μην κανει κάτι. ασε να περασουν μερικες μερες και θα δεις πιο ωριμα και ηρεμα τα πραγματα. μπορει να σου παρει τηλεφωνο μπορει να τα πειτε αν ερθει. απλα ηρεμησε.

αν τελικα δεν αξιζει θα φανει. αν ηθελε αλλα πραγματα θα το μαθεις. μην κολλας.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αφού μου το είπε οτι δεν με βλέπει ερωτικά πια και με αγαπάει σαν φίλο.Τι άλλο να γίνει;Να την πιέσω να με αγαπάει με το ζόρι;Αύριο έχουμε αποφασίσει να χωρίσουμε και το ξέρει και η ίδια.Θα με χώριζε εκείνη λέει αλλά δεν είχε τα κότσια και έγιναν αυτά που έγιναν και θα την χώρισω εγω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού μπήκε στο κτελ να έρθει αθήνα μιλήσαμε και μου είπε οτι βαρέθηκε και οτι δεν με αγαπάει σαν αγόρι αλλά σαν φίλο και άλλες τέτοιες βλακείες.Της τα έχωσα και για την φίλη της και ηρέμησα.Της είπα και να μην με πάρει τηλέφωνο ούτε να μου στείλει μήνυμα αν βαρεθεί ή αν το μετανοίωσει.2 χρόνια σχέσης και χωρίσαμε έτσι άσχημα.

 

Αφού μου το είπε οτι δεν με βλέπει ερωτικά πια και με αγαπάει σαν φίλο.Τι άλλο να γίνει;Να την πιέσω να με αγαπάει με το ζόρι;Αύριο έχουμε αποφασίσει να χωρίσουμε και το ξέρει και η ίδια.Θα με χώριζε εκείνη λέει αλλά δεν είχε τα κότσια και έγιναν αυτά που έγιναν και θα την χώρισω εγω.
τελικα χωρισατε ή θα χωρισετε(μαλλον) αυριο?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλει να γλεντήσει την ζωή της και την έχει επηρεάσει πιο πολύ η φίλη της.Έλεγξε μήπως τα έχει "φτιάξει" με την φίλη της όπως είπε και ο Cavaradossi.Εγώ πάντως αν ήμουνα στη θέση σου θα της ζήταγα το λόγο για τον οποίο δεν με βλέπει πλέον ερωτικά παρά μόνο ως φίλο.Ρώτησέ την να δεις τι θα σου πει.:)
Link to comment
Share on other sites

Koίτα είμαι πολύ έξω από όλη την φάση για να ξέρω πώς και γιατί φτάσατε στον χωρισμό,αλλά από την στιγμή που σου άρχισε τα "δεν","σε βλέπω σαν φίλο", δεν αξίζει και ας τα είχατε και αρκετό καιρό.Πές της το γεια και τέλος,διέγραψέ την,μην στεναχωριέσαι και σε παίρνει από κάτω,μην την σκέφτεσαι,μην σηκώνεις τηλ. και να σε πάρει.Θα αποκτήσεις και άλλες καλύτερες εμπειρίες.

Έχω καεί και στα λέω.;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ο πρώτος καιρός θα είναι δύσκολος γιατί μέχρι να συνηθίσω την νέα κατάσταση θα περάσει μια δυο εβδομαδες.Βασικά αύριο θα οριστηκοποιηθεί ο χωρισμός.Τώρα είμαστε σαν χωρισμένοι.Αλλα με πήρε τηλέφωνο και μου έστειλε και μήνυμα και τα είπαμε λίγο.Την ρώτησα αν την επηρέασε η φίλη της και μου είπε όχι.Η φίλη της παρεπιπτόντος τα είχε με έναν 5 χρόνια και χώρισαν.Την ρώτησα αν γνώρισε άλλον μου είπε όχι.Βαρέθηκε την απόσταση και με αγαπάει σαν φίλο όπως μου έχει στείλει πάμπολες φορές στα μηνύματα χθες και σημερα.Αν ήταν αληθινή η αγάπη της δεν θα βαριόταν τόσο εύκολα και δεν θα φερόταν έτσι στο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

αρκετα ασχοληθηκες γιατι και πως.

δε σε θελει και τελος.

το να κατσεις να ρωτησεις "γιατι δεν με θες" ειναι αν μη τι αλλο παιδιαστικο

γυρισε σελιδα και ξεκινα καινουριο κεφαλαιο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω.Όλα έχουν τελειώσει τώρα.Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε να τα ξαναφτιάξουμε και δεν το θέλω ούτε εγώ ούτε εκείνη.Της είπα να μην με ξαναπαρει τηλέφωνο ή να μου στείλει μήνυμα και μου είπε να στέλνουμε κανένα email για χρόνια πολλά.Και της είπα όχι ούτε αυτό.Σημερα θα βγούμε να τα πούμε σαν φίλοι και τέλος
Link to comment
Share on other sites

sorry τωρα αλλα αυτο ειναι χαζομαρα.

δεν θες να σου ξαναμιλησει αλλα θα βγεις μαζι της για καφε?γιατι?για να σου δικαιολογηθει και να σου χρυσωσει το χαπι?

εγω στη θεση σου δε θα εκανα ουτε αυτο!διαλεξε ενα δρομο..ας τον τραβηξει λοιπον.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω.Όλα έχουν τελειώσει τώρα.Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε να τα ξαναφτιάξουμε και δεν το θέλω ούτε εγώ ούτε εκείνη.Της είπα να μην με ξαναπαρει τηλέφωνο ή να μου στείλει μήνυμα και μου είπε να στέλνουμε κανένα email για χρόνια πολλά.Και της είπα όχι ούτε αυτό.Σημερα θα βγούμε να τα πούμε σαν φίλοι και τέλος

Ε,εντάξει ένα "Χρόνια Πολλά" μπορείς να της στέλνεις κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα (και στην ονομαστική της εορτή).Μην είσαι τόσο σκληρός μαζί της επειδή πλέον σε βλέπει μόνο ως φίλο.:)

Link to comment
Share on other sites

sorry τωρα αλλα αυτο ειναι χαζομαρα.

δεν θες να σου ξαναμιλησει αλλα θα βγεις μαζι της για καφε?γιατι?για να σου δικαιολογηθει και να σου χρυσωσει το χαπι?

εγω στη θεση σου δε θα εκανα ουτε αυτο!διαλεξε ενα δρομο..ας τον τραβηξει λοιπον.

 

Να μιλήσουμε σαν φίλοι.Να χωρίσουμε απο κοντα και όχι απο το τηλέφωνο.

 

Α και ούτε χρόνια πολλά ούτε τίποτα.Φερθηκε άσχημα και δεν θέλω να μου στέλνει τίποτα.Αν χωρίζαμε αλλιώς πιο όμορφα τότε μπορεί να γινόταν

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν θες καν να σου στελνει σμς,για τι φιλια μιλαμε?

ειλικρινα πιστευεις πως μπορειτε να ειστε φιλοι?να της λες ας πουμε τα δικα σου θεματα και να ακους τα δικα της??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ε τι χαζομαρες ειναι αυτες παιδι μου?

δλδ σε τι ελπιζεις και βγαινεις να την δεις?να τα ξαναβρειτε?δεν παιζει!

να χωρισετε πολιτισμενα? απο εκει φαινεται ο πολιτισμος?απο το αν θα βγεις για ενα ρημαδοκαφε?

εγω θα ελεγα να μην βγεις καν καθως δεν εχει κανενα νοημα,αλλα η αποφαση ειναι δικη σου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η FREAK_,δεν μπορείς να σαι φίλος με την πρώην σου και να συζητατε τα πάντα σαν να μην τρέχει τίποτα.Μην βρεθείτε καν,χωρίσατε,τέλος.Δεν θα σκάσεις κιόλας.Μην μπαίνεις στον κόπο ούτε για εξηγήσεις και άλλα τέτοια,σκοπός ήταν να μην φτάσετε εδώ,από την στιγμή που είχατε τέτοια κατάληξη,τα λόγια περισεύουν.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η FREAK_,δεν μπορείς να σαι φίλος με την πρώην σου και να συζητατε τα πάντα σαν να μην τρέχει τίποτα.Μην βρεθείτε καν,χωρίσατε,τέλος.Δεν θα σκάσεις κιόλας.

Σωστός.Γιατί η φιλία μπορεί να γίνει έρωτας,ο έρωτας όμως δεν μπορεί να γίνει φιλία.;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχουμε μιλήσει απο το τηλέφωνο μόνο.Θέλω να χωρίσουμε απο κοντά δεν γουστάρω απο το τηλέφωνο.Δεν θέλω να τα ξαναβρούμε ποτε.Δεν θα μιλάμε καν ούτε σαν φίλοι ούτε σαν τίποτα.Θα ξεγράψει ο ένας τον άλλο
Link to comment
Share on other sites

ε πανε πες "χωριζουμε" και σηκω φυγε.

τι καφεδες και ***** ειναι τα αλλα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς σκέφτομαι εγώ.Θα βγούμε μια τελευταία φορά να τα πούμε και μετά τέλος.Θέλω αλλη μια φορά να μιλήσουμε.Μπορεί να σκέφτομαι σαν ηλίθιος αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι ο χαρακτήρας μου.Και αυτό για το φίλος της το είχα πει καιρό οτι αμα χωρίσουμε δεν θα μείνουμε φίλοι ούτε τίποτα.Δεν μου αρέσει ούτε εμένα.Εγώ να την αγαπάω σαν κορίτσι και εκείνη ως απλό φίλο.Γιατί για να με έχει καβάτζα να βγαίνει όταν έρχεται αθήνα και μετά να με γράφει;
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να χωρίσετε από το τηλ. γιατί αν την δείς από κοντά θα νευριάσεις ακόμη περισσότερο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...