Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κουκλα μου αν δεν νιοωθεις κατι πολυ δυνατο για αυτον αστο να παει το πραγμα εκει που το έφερε μόνος του. Αν απο τωρα σου κανει τετοια τοτε ....κλαφτα!!!

Πρεπει να εισαι μικρη οποτε εχει τον καιρο μπροστα σουθ να γνωρισεις των ερωτα και την αγαπη. Κοιτα μπροστα.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια λίγο πολύ όλοι και όλες μας έχουμε κάνει..Ο βαθμός στον οποίο τα έχουμε κάνει αλλάζει βάση της καψούρας ή βάση της φάσης που ήμασταν..Όπως είπε και ο Nagata παραπάνω απλα είσαι κολλημένη ακόμα μαζί του..Μια καλή δοκιμασμένη λύση είναι η εργασιοθεραπεία...Δοκίμασέ το και δεν θα χάσεις...

 

αυτο θα κανω...απο αυριο,να ερθω στα ισα μου..δε παλευεται αλλο η κατασταση:p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

@evi_zoi

Όταν λες φάση τι εννοείς;Φιλάκια,χαδάκια κ.α;Αν το έκανε αυτό μην τον συγχωρέσεις.:)

 

Ναι αυτο εννοω! Στην πενθημερη με μια αγνωστη....Και ηρθε και μου το ειπε! Γκρρρ! Οχι,δεν σκεφτομαι επανασυνδεση...

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@virginia285

 

Μια ακόμη καλή λύση εκτός της δουλειάς,είναι να βγαίνεις έξω συχνά και να περνάς καλά αγνοώντας την ύπαρξη του άλλου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω! Στην πενθημερη με μια αγνωστη....Και ηρθε και μου το ειπε! Γκρρρ! Οχι,δεν σκεφτομαι επανασυνδεση...

Καλά θα κάνεις.Δεν είναι δεν θα εμπιστεύεσαι τέτοιο άνθρωπο.:(

Link to comment
Share on other sites

@virginia285

 

Μια ακόμη καλή λύση εκτός της δουλειάς,είναι να βγαίνεις έξω συχνά και να περνάς καλά αγνοώντας την ύπαρξη του άλλου.

 

ελα ομως που ηδη διαβαζω,και δουλευω αρκετα κ δε με παιρνει για παραπανω...κ ολες οι-ξενερωτες- φιλες μου,δουλευουν κ ειναι πτωματα ολη τη βδομαδα :cry:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Έλα οκ μην χαλιέσαι και έτσι,μέσω διαβάσματος και δουλειάς θα τον ξεχάσεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,ελυνα χθες το θεμα μου με την κολλητη μου :P

καταλήξαμε στο συμπέρασμα,οτι απλά έχω βαρέσει μπιέλες απο τη δουλειά κ το διάβασμα κ το μυαλό μου χρειάζεται κάπου να "κολλήσει" για να την παλέψω..οτι δε ειμαι ερωτευμένη,απλά θίγει τον εγωισμό μου..κ τωρα που το σκέφτομαι,ισχύει αυτό...δίνω το μισό μου βασίλειο για να μετανιώσει την ώρα κ τη στιγμή που με έφτυσε :@

 

κ χθες φανηκε καθαρά..έτυχε να βρισκόμαστε στό ίδιο κλαμπάκι,κ μολις με ειδα απεναντι του,με ενα φιλο μου,πήρε μια κοπέλα που γνωρισε κ "εξαφανιστηκαν"...

 

ε,εκει ειναι που μπρίζωσα,νευρίασα κ μέχρι το πρωι μπινελίκια του ρίχναμε με την κολλητή μου...πρέπει να του ανοίξαμε 5 μέτρα λάκο :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις.Δεν είναι δεν θα εμπιστεύεσαι τέτοιο άνθρωπο.:(

 

Eχει αρχισει να προσπαθει να τα ξαναβρουμε.... Αφιερωσεις,υπονοουμενα,μηνυματα . Οχι,δεν δινω σημασια αλλα τι στο καλο θελει?? Αυτο ηταν, 2 βδομαδες ηθελε να μεινει μονος?? :(:(¨ τι πιστευει οτι θα τον περιμενω με ανοιχτες αγκαλες??? :(:(:(:(

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρήκα αυτό το θέμα μετά απο καιρό και είπα να πω και εγώ τα δικά μου.Με την κοπέλα μου είμαι δύο χρόνια μαζί και εκείνη σπουδάζει πάτρα ενώ είμαι εδώ πειραια.Και οι δύο στον πειραια μένουμε.Τρία εξάμηνο δεν είχαμε προβλήματα.Ερχόταν κάθε σαββατοκύριακό για να με βλέπει και να βλέπει και τον πατέρα της.Έμενε μόνη της μαζί με την μητέρα της στο σπίτι που είχαν νοικιάσει.Όμως αυτή την εβδομάδα η μάνα της δεν πήγε και είπε να φιλοξενήσει κάποια φίλη της.Και ενώ την κυριακή είμασταν με λατρευεις σε λατρεύω και να μου λέει οτι χαίρεται μου είναι ακόμα μαζί μου από τοτε που πήγε η φίλη της στο σπίτι για να μείνουν δεν με έπαιρνε τηλέφωνο στα μηνύματα ήταν απότομη και δεν μου είχε πει ούτε ένα καλό λόγο.Χθές που την πήρα τηλέφωνο το βράδυ μου πάτησε κατειλλημένο και όταν την ξαναπήρα το είχε κλείσει.Έπαιρνα συνέχεια αλλά μάταια.Το πρωι που άνοιξα το κινητό μου είχε στείλει μήνυμα ότι κάτι σοβαρα συζητούσαν με την φίλη της.Μετα που με πήρε τηλέφωνο την ρώτησα τι ήταν αυτό το σοβαρό που μου έκλεισε το τηλέφωνο και μου λέει κατι της φίλης μου.Της λέω δεν μπορούσες να μου το πεις απο το να μου το κλείσεις;Και μου απάντησε οτι δεν ήθελαν να τις διακόψω.Τι λέτε να γίνεται;Της έχει βάλει λόγια η φίλη της;Γιατί δεν έχει γκόμενο η άλλη και μάλλον ζηλεύει;Μήπως με βαρέθηκε;Αλλά γιατί τώρα και την κυριακή όλα ήταν ωραία;.Επίσης της έστειλα μήνυμα ,γιατί τηλέφωνο ότι και να της πω δεν μπορεί να μιλήσει γιατι είναι η φίλη της μπροστά, και της λέω με αγαπάς καθόλου πια;Και μου λέει σε αγαπάω είσαι πολύ καλό παιδί.Αλλα ερωτικά δεν ξέρω είμαι μπερδεμένη.Πρέπει να έχουν ξεσαλώσει με την φίλη της όχι απο θέμα αγοριών αλλά απο πλάκες.Γιατί ήταν πολυ χαμηλών τόνων η κοπέλα μου και τώρα έχει γίνει άλλος άνθρωπος αυτήν την εβδομάδα.Εγώ την αγαπάω ακόμα αλλά άυριο που έχουμε ραντεβού θα της πω να χωρίσουμε.Γιατί την μια μέρα μιλάγαμε 1 ώρα και απο τοτε που πηγε η φίλη της μιλάμε 6 λεπτά.Εκεί είναι η ζωή της τώρα.

 

Εσείς τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

εμεις λεμε να ηρεμησεις.

μπορει να ειναι απλα μια φαση που περνατε .

βρεθειτε,δες τι εχει να σου πει,αν στα μασησει, χωριστε.

αλλα κατσε και σκεψου.θες πραγματικα να εισαι μαζι της?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Θέλω πάρα πολύ να είμαι μαζί της.Δηλαδή αν χωρίσουμε θα μου λείψει πάρα πολύ γιατί ήταν μέσα στην ζωή μου.Κάθε μέρα τηλέφωνα ,πλάκες, με έβριζε την έβριζα στον χαβαλέ πάντα αλλά δεν παρεξηγιόμασταν.Δεν είναι απλά μια φάση.Δεν το νομίζω.Δηλαδή αν ξαναπάει η φίλη της να μείνει εκεί πάλι εγώ θα είμαι εδώ σαν το μπακούρι να μην μου μιλάει;Σου λέω την μία μέρα 1 ωρα μιλαγαμε στο τηλέφωνο και την άλλη 6 λεπτά.Αν αισθανόταν κάτι δεν θα με έπαιρνε και ας ήταν η φίλη της μπροστά;Και όταν την πήρα χθες όλο μαζί της μίλαγε και γέλαγαν και με μένα μίλησε λίγο.Αφήναν υπονοούμενα η μία για την άλλη και καλα οτι γουστάρονται.Χθές δεν μπορούσε να μου στείλει ένα απλό μήνυμα να μου πει οτι μιλάνε και να μην τις διακόψω;Θα το καταλάβαινα καλύτερα απο το να μου το έκλεινε στα μούτρα και να το έκλεινε εντελώς
Link to comment
Share on other sites

πες μας και ηλικιες..

παντως ειναι μεγαλο θεμα οι προτεραιοτητες.

ποιος βαζει τι,πανω απο ολα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

20 και οι δύο.Το ξέρω οτι είναι θέμα οι προτεραιότητες.Αλλά απο εκεί που είχα πρώτο ρόλο στην ζωή της τώρα έχω δεύτερο.Πρώτος είναι της φίλης της.Η φίλη της είναι 23
Link to comment
Share on other sites

20 και οι δύο.Το ξέρω οτι είναι θέμα οι προτεραιότητες.Αλλά απο εκεί που είχα πρώτο ρόλο στην ζωή της τώρα έχω δεύτερο.Πρώτος είναι της φίλης της.Η φίλη της είναι 23

 

φιλε μου καλως η κακως το θεμα αποσταση ειναι αρκετα σοβαρο....

ειχα κ εγω μια σχεση με αποσταση κ ειπα οτι οτι δεν προκειτε να το

ξανακανω για πολους λογους....εγω θα σου προτεινα να την αφησεις λιγο...

μην παιρνεις τηλ κ κλαιγεσαι οτι δεν σου στελνει η οτι σου μιλαει αποτομα...

αστην να κανει αυτη κινηση να σου στειλει μηνυμα...για να δεις αν θα σου στειλει η οχι

καντην να νιωσει οτι σε χανει κ οτι απομακρυνεσαι σιγα σιγα....βγες εξω περνα καλα

ξεσαλωσε κ ασε να δεις τις κινησεις της κοπελας....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα καλα, μηπως η κοπελα σου τα φτιαξε τελικα με την φιλη της?

ετσι μου φαινεται..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

20 και οι δύο.Το ξέρω οτι είναι θέμα οι προτεραιότητες.Αλλά απο εκεί που είχα πρώτο ρόλο στην ζωή της τώρα έχω δεύτερο.Πρώτος είναι της φίλης της.Η φίλη της είναι 23

μπορει απλα να περναει φαση ανωριμοτητας.

μπορει 1002.

συμφωνω με οτι λεει ο παραφρων.

"φτυστη" λιγο να δουμε πως θα αντιδρασει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα καλα, μηπως η κοπελα σου τα φτιαξε τελικα με την φιλη της?

ετσι μου φαινεται..

 

Το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό να πω την αμαρτία μου.Την άλλη εβδομάδα δεν θα πάει η φίλη της και θα μείνει μόνη της μέχρι να παει η μάνα της.Αλλά μου είπε οτι θα πηγαίνει για επίσκεψη η φίλη της.Λέτε να το αφήσω το θέμα και αυτήν την εβδομάδα να δω πως θα παει χωρίς πολλά τηλέφωνα και μηνύματα;Σήμερα θα βγω με ένα φίλο μου και επειδή πάντα λέγαμε ο ένας στον άλλο τα νέα μας δεν θα της δώσω αναφορά.Χθές αν δεν της έστελνα δεν είχε σκοπό να μου στείλει

 

Σχετικά με το θέμα απόσταση μέχρι πριν απο μια εβδομάδα είμασταν ενταξει και τώρα της φταίει η απόσταση;Αν ήταν δεν θα μου το είχε πει;

Link to comment
Share on other sites

oxi.μπορει να το ξανασκεφτηκε,μπορει να βρηκε κατι καλυτερο,μπορει να κουραστηκε, μπορει παρα ΠΟΛΛΑ!!

σημασια δεν εχει τι μπορει,αλλα το τι αξιζει ο καθενας,

αν εσυ πιστευεις πως αξιζεις τετοια συμπεριφορα,τι να σου πω..μεινε μεχρι να ξενερωσεις εντελως

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζω τέτοια συμπεριφορά γιατί έχω δώσει το 101% του εαυτού μου.Όλο εγώ έκανα υποχωρήσεις.Ήθελε να διαβάσει;Δεν βγαίναμε και κλεινόμουν μέσα για να μην νομίζω οτι την απατάω.Και της το είπα χθες οτι αυτή η σχέση δεν άξίζει να έχει τέτοιο τέλος να με έχει στο γράψιμο.Δεν ξέρω τι θα κάνω να το πάω και αυτήν την εβδομάδα χωρίς πολλά πολλά ή να το σταματήσω αύριο;Γιατί μου λείπει πάρα πολυ όταν δεν μιλαμε
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό να πω την αμαρτία μου.Την άλλη εβδομάδα δεν θα πάει η φίλη της και θα μείνει μόνη της μέχρι να παει η μάνα της.Αλλά μου είπε οτι θα πηγαίνει για επίσκεψη η φίλη της.Λέτε να το αφήσω το θέμα και αυτήν την εβδομάδα να δω πως θα παει χωρίς πολλά τηλέφωνα και μηνύματα;Σήμερα θα βγω με ένα φίλο μου και επειδή πάντα λέγαμε ο ένας στον άλλο τα νέα μας δεν θα της δώσω αναφορά.Χθές αν δεν της έστελνα δεν είχε σκοπό να μου στείλει.Όταν με παίρνει τηλέφωνο να της μιλάω απότομα ή γλυκα;

 

Σχετικά με το θέμα απόσταση μέχρι πριν απο μια εβδομάδα είμασταν ενταξει και τώρα της φταίει η απόσταση;Αν ήταν δεν θα μου το είχε πει;

 

ναι ελάττωσε μην. κ τηλεφωνα κ αστην να στειλει αυτη αν θελει....πεστης οτι θα βγεις

κ παιξτο λιγο στην κοντρα αν θες...ουτε αποτομα ουτε γλυκα...θα της μιλας νορμαλ προς αδιάφορα....για να μην καταλαβει οτι το κανεις εκδικητικά....κ αν σου μιλισει αυτη γλυκα μην πεσεις ενοειτε..κρατα χαρακτηρα εσυ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ναι ελάττωσε μην. κ τηλεφωνα κ αστην να στειλει αυτη αν θελει....πεστης οτι θα βγεις

κ παιξτο λιγο στην κοντρα αν θες...ουτε αποτομα ουτε γλυκα...θα της μιλας νορμαλ προς αδιάφορα....για να μην καταλαβει οτι το κανεις εκδικητικά....κ αν σου μιλισει αυτη γλυκα μην πεσεις ενοειτε..κρατα χαρακτηρα εσυ...

 

Θα δω το σκέφτομαι.Αναλόγως τι θα μου πει αύριο.Αν είναι μπερδεμένη ερωτικά όπως και μου είπε μάλλον θα το τελειώσω.Δεν θέλω να μου κάνει χάρη για να είναι μαζί μου.Απο το πουθενά εκεί που δεν το περίμενα θα τελειώσει η σχέση μου.Χωρίς να της έχω κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δω το σκέφτομαι.Αναλόγως τι θα μου πει αύριο.Αν είναι μπερδεμένη ερωτικά όπως και μου είπε μάλλον θα το τελειώσω.Δεν θέλω να μου κάνει χάρη για να είναι μαζί μου.Απο το πουθενά εκεί που δεν το περίμενα θα τελειώσει η σχέση μου.Χωρίς να της έχω κάνει τίποτα.

 

δυστηχος αποτι φενεται την επιασε την επιασε η φοιτητικη τρελα που πιανει πολλες...

θελει να περναει καλα να ξεσαλωνει μονη της χωρις να δινει αναφορα κ χωρις να εχει

κανενα πανω απο το κεφαλι της.....γυναικες οσες θελεις φιλε μου....που μπορουν να εκτιμανε ακομα κ το πιο απλο που θα κανεις γιαυτες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δυστηχος αποτι φενεται την επιασε την επιασε η φοιτητικη τρελα που πιανει πολλες...

θελει να περναει καλα να ξεσαλωνει μονη της χωρις να δινει αναφορα κ χωρις να εχει

κανενα πανω απο το κεφαλι της.....γυναικες οσες θελεις φιλε μου....που μπορουν να εκτιμανε ακομα κ το πιο απλο που θα κανεις γιαυτες...

 

Μάλλον αυτό είναι.Γιατί ήταν με την μανα της τόσο καιρό και τώρα που δεν θα πολυ πηγαίνει η μάνα της και πήγε η φίλη της ξεσάλωσαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...