Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

γενικά δεν ασχολούμαι γιατί πραγματικά βαριέμαι να αντιμετωπίζω κοπέλες με διάφορα κόμπλεξ ή ακόμα και εάν τους αρέσω ακολουθούν διάφορες μεθοδολογίες για άγνωστο λόγο με αποτέλεσμα να εξαντλούν την υπομονή μου και να χαλάνε την διάθεση μου

 

ποσο δικιο εχεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, φοβάμαι την χυλόπιτά

Ναι, έχετε γίνει πολύ ανεξάρτητες

Αλλά, είμαστε και εμείς πολύ ανεξάρτητοι πλέον...γενικά δεν ασχολούμαι γιατί πραγματικά βαριέμαι να αντιμετωπίζω κοπέλες με διάφορα κόμπλεξ ή ακόμα και εάν τους αρέσω ακολουθούν διάφορες μεθοδολογίες για άγνωστο λόγο με αποτέλεσμα να εξαντλούν την υπομονή μου και να χαλάνε την διάθεση μου. Έτσι όλοι γινόμαστε πολύ ανεξάρτητοι και κάνουμε ακόμα πιο δύσκολη την προσπάθεια των άλλων να μας πλησιάσουν, κατά την γνώμη μου πάντα.

:)

 

Συμφωνω οτι υπαρχουν κοπελες κομπλεξικες (για διαφορους λογους..δεν τους αναλυω γιατι δε μου ταιριαζουν αυτες:p). Δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Αρα δεν πρεπει να ανησυχω...:) Καποτε θα βρεθει ο τελειος αντρας, ο αντρας ο σωστος!!!:lol:

Υπαρχουν ομως και κομπλεξικοι αντρες, οφειλετε να ομολογησετε...:rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι υπαρχουν κοπελες κομπλεξικες (για διαφορους λογους..δεν τους αναλυω γιατι δε μου ταιριαζουν αυτες:p). Δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Αρα δεν πρεπει να ανησυχω...:) Καποτε θα βρεθει ο τελειος αντρας, ο αντρας ο σωστος!!!:lol:

Υπαρχουν ομως και κομπλεξικοι αντρες, οφειλετε να ομολογησετε...:rolleyes:

 

Ναι αλλα σε ελαχιστο ποσοστο απ οτι οι γυναικες.Παρασυρομενες και απο διαφορα περιοδικα εχετε φτασει στο σημειο να μην ξερετε τι θελετε και ουσιαστικα να αναζητατε τον τελειο,πραγμα λιγο δυσκολο.Πλεον η αποριψη παει συννεφο,κανετε και κατι παιχνιδακια του στυλ κατσε να τον φτυσω για να κολλησει οποτε λογικο ειναι και εμεις να κομπλαρουμε.Ουσιαστικα το φλερτ εχει παψει να υπαρχει λογω δικη σας υπαιτιοτητας και σε λιγα χρονια θα φτασουμε στο σημειο εσεις να μας κυνηγατε και οχι εμεις,ασε που που οσο παμε γινομαστε και πιο λιγοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3μισι μήνες και κρατάει ακόμα..

Αλλά δεν μπορώ να κάνω μακροχρόνιες σχέσεις γιατί βαριέμαι εύκολα....:wacko::wacko::worry:

sophieth.hi5.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε ελαχιστο ποσοστο απ οτι οι γυναικες.Παρασυρομενες και απο διαφορα περιοδικα εχετε φτασει στο σημειο να μην ξερετε τι θελετε και ουσιαστικα να αναζητατε τον τελειο,πραγμα λιγο δυσκολο....Ουσιαστικα το φλερτ εχει παψει να υπαρχει λογω δικη σας υπαιτιοτητας και σε λιγα χρονια θα φτασουμε στο σημειο εσεις να μας κυνηγατε και οχι εμεις,ασε που που οσο παμε γινομαστε και πιο λιγοι.

 

Για το ποσοστο, δε γνωριζουμε σιγουρα...:lol:

Περιοδικα? Σε τι ηλικιες αναφερεσαι? Εγω μιλουσα για σοβαρα κοριτσια:p Οσο για τον τελειο, γελασα... Κανεις δεν ειναι τελειος!

Οι "καλες" γυναικες δεν κυνηγουν.;)

Οσο για το λιγοι, ισχυει αλλα μη στηριζεστε σε αυτο γιατι εχω δει κατι νεα παιδια που τα σπανε!!!:D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε ελαχιστο ποσοστο απ οτι οι γυναικες.Παρασυρομενες και απο διαφορα περιοδικα εχετε φτασει στο σημειο να μην ξερετε τι θελετε και ουσιαστικα να αναζητατε τον τελειο,πραγμα λιγο δυσκολο.Πλεον η αποριψη παει συννεφο,κανετε και κατι παιχνιδακια του στυλ κατσε να τον φτυσω για να κολλησει οποτε λογικο ειναι και εμεις να κομπλαρουμε.Ουσιαστικα το φλερτ εχει παψει να υπαρχει λογω δικη σας υπαιτιοτητας και σε λιγα χρονια θα φτασουμε στο σημειο εσεις να μας κυνηγατε και οχι εμεις,ασε που που οσο παμε γινομαστε και πιο λιγοι.

 

Πρόσεξε φίλε μου,ξέρουν τι θέλουν α)εμφάνιση,β)λεφτά,γ)θέση/εξουσία,δ)αν δεν βρουν αυτά και είναι μορφωμένες κολλάν σε ένα στοιχειό σου (το καλύτερο) π.χ είναι έξυπνος,ή είναι αστείος,όχι πάνω από 2 τέτοια μαζί και συνήθως αυτά δεν συνδιάζονται με τα προηγούμενα που ανέφερα.Επιπλέον θα σου ρίξουν χυλόπιτα είναι δεν είναι σαύρες γιατί σε χτυπάν στην ανάγκη,σαν το νερό που πας να αγοράσεις από τα περίπτερα και κάνει 2 ευρώ,τι να κάνεις?να κορακιάσεις?Κάνουν παιχνίδια γιατί είναι βαρετές,περιμένουν το τέλειο φλερτ γιατί είναι επίσης βαρετές.Οι πατεράδες μας δεν λέγαν ατάκες,απλά μιλούσαν σε γυναίκες γυναίκες,όχι σε κακομαθημένες κοπελίτσες με κύριες ασχολίες μπούκλα και ντεκαπάζ.Όχι δεν είστε όλες έτσι αλλά οι καλύτερες γκόμενες είναι κατά κανόνα έτσι.Μεγάλη ******* το η ψυχή της γυναίκας είναι μια άβυσσος.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τον λογο που αρκετοι νεοι σημερα κομπλαρουν να την πεσουν σε κοπελες που τους αρεσουν.Μπορει να φας ασχημη ηττα αν σε πει οχι,αλλα και τι εγινε?Τον χαβαλε σου κανεις και αν παει καλα εισαι ωραιος.Μην εχετε τετοια κολληματα,που ξερετε με τοσες χυλοπιτες καποια στιγμη θα βρειτε αυτο που θελετε.Δειτε το σαν εμπειρια,οσες πιο πολλες ηττες γευτεις,τοσο πιο πολυ πλησιαζεις στην νικη!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

3μισι μήνες και κρατάει ακόμα..

Αλλά δεν μπορώ να κάνω μακροχρόνιες σχέσεις γιατί βαριέμαι εύκολα....:wacko::wacko::worry:

 

Αν είσαι όντως 15 χρονών είναι απολύτως λογικό να μη θες να κάνεις μακροχρόνιες σχέσεις! ;)

3,5 μήνες καλά είναι!

 

 

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πια "είναι τόσο κακό να κάνει η γυναίκα το πρώτο βήμα κ γιατί ο άντρας πρέπει να είναι ο κηνυγός?":worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πια "είναι τόσο κακό να κάνει η γυναίκα το πρώτο βήμα κ γιατί ο άντρας πρέπει να είναι ο κηνυγός?":worry:

 

Έλα ντε!:worry: Tι φοβάστε?Και αν φάτε μια χυλόπιτα δε χάθηκε κι ο κόσμος!:p

Άλλωστε όπως λέει και ο Ναgata..

 

..μπορει να φας ασχημη ηττα αν σε πει οχι,αλλα και τι εγινε?Μην εχετε τετοια κολληματα,που ξερετε με τοσες χυλοπιτες καποια στιγμη θα βρειτε αυτο που θελετε.Δειτε το σαν εμπειρια,οσες πιο πολλες ηττες γευτεις,τοσο πιο πολυ πλησιαζεις στην νικη!

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι όντως 15 χρονών είναι απολύτως λογικό να μη θες να κάνεις μακροχρόνιες σχέσεις! ;)

3,5 μήνες καλά είναι!

 

 

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πια "είναι τόσο κακό να κάνει η γυναίκα το πρώτο βήμα κ γιατί ο άντρας πρέπει να είναι ο κηνυγός?":worry:

Γιατί αγαπή μου γλυκια κατα την γνώμη μου πάντα, αν κάνει γυναίκα το πρώτο βήμα το έχει χαμένο το παιχνίδι, είναι σαν να τον κηνυγάει εκείνη.. Είναι πιο ωραίο να σε κηνυγάει ο άλλος, έχει περισσότερο ενδιαφέρον κ άπό τις 2 πλευρές πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πια "είναι τόσο κακό να κάνει η γυναίκα το πρώτο βήμα κ γιατί ο άντρας πρέπει να είναι ο κηνυγός?":worry:

λογω των κυνοδοντων τους.

στατιστικα οι αντρες εχουν μεγαλυτερους κυνοδοντες απο τις γυναικες.

αυτο ενισχυει την θεωρια περι "αντρων κυνηγων και γυναικας θηραματος":lol::lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγαπή μου γλυκια κατα την γνώμη μου πάντα, αν κάνει γυναίκα το πρώτο βήμα το έχει χαμένο το παιχνίδι, είναι σαν να τον κηνυγάει εκείνη.. Είναι πιο ωραίο να σε κηνυγάει ο άλλος, έχει περισσότερο ενδιαφέρον κ άπό τις 2 πλευρές πιστεύω...

 

Απλώς δε μ'αρέσει που πολλοί λέτε ότι έτσι πρέπει να γίνεται!Το βρίσκω υποτιμητικό προς τη γυναίκα αυτό,να είναι πάντα το θήραμα που θα την κατακτά ο άντρας!Κ εκτός αυτού το βρίσκω απαράδεκτο σε τέτοια θέματα να υπάρχει το πρέπει!

+πιστεύω ότι έχει διαφορά να κάνεις το πρώτο βήμα από το να κηνυγάς!το να εκφράσει μια κοπέλα σε κάποιον ότι της αρέσει δεν σημαίνει κ ότι τρέχει από πίσω του!από την άλλη το να τρέχει μια γυναίκα πίσω από κάποιον για μένα είναι εξίσου γελοίο με το να τρέχει ένας άντρας πίσω από μια γυναίκα.

 

(Το χειρότερό μου πάντως είναι κάποιοι άντρες που φοβούνται/ξενερώνουν όταν η κοπέλα κάνει το πρώτο βήμα,αλλα κ οι ίδιοι είναι αρκετά δειλοί για να το κάνουν αυτοί!:p)

 

λογω των κυνοδοντων τους.

στατιστικα οι αντρες εχουν μεγαλυτερους κυνοδοντες απο τις γυναικες.

αυτο ενισχυει την θεωρια περι "αντρων κυνηγων και γυναικας θηραματος":lol::lol:

 

έτσι εξηγείται!:rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Ζούμε σε μια κοινωνία που μεγαλώνει με το "πρέπει" και το "έτσι είναι σωστό", δε νομίζεις ότι αυτό επηρεάζει λίγο και τις ανθρώπινες σχέσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πια "είναι τόσο κακό να κάνει η γυναίκα το πρώτο βήμα κ γιατί ο άντρας πρέπει να είναι ο κηνυγός?":worry:

 

 

Δεν ξέρω αν πλέον αυτό είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση. Θέλω να πω, πως όσο να'ναι, οι άντρες έχουν αρχίσει να εγκαταλείπουν τα όπλα και με το δίκιο τους. Το πρώτο βήμα θεωρώ πως δεν πρέπει να είναι από τον άντρα πάντα. Αν εμένα μου αρέσει κάποιος που με κοιτάει, τον κοιτάω και μετά κατεβάζει το κεφάλι κάτω, δεν πρέπει να πάω να κάνω εγώ το πρώτο βήμα; Θα μου πέσει η υπόληψη; Ή μήπως πρέπει να ανήκω κι εγώ στην μερίδα γυναικών "ας κάνει αυτός το πρώτο βήμα κι αν δεν μου αρέσει, ας φάει και τη χυλόπιτα" :confused:;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

λογω των κυνοδοντων τους.

στατιστικα οι αντρες εχουν μεγαλυτερους κυνοδοντες απο τις γυναικες.

αυτο ενισχυει την θεωρια περι "αντρων κυνηγων και γυναικας θηραματος":lol::lol:

 

μπραβε ρε γιατρε.. μολις βιωσα μια ρυνικη υπερχειλιση...

 

 

:lol::lol:

 

 

υγ: και ηταν καφες... οχι αστεια :p

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

1.ειναι ρινικη,οχι ρυνικη

2.δεν ειναι υπερχειληση,εκτος αν μιλαμε για καζανακι:p

 

αλλα καταλαβα τι επαθες :p :lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

1.ειναι ρινικη,οχι ρυνικη

2.δεν ειναι υπερχειληση,εκτος αν μιλαμε για καζανακι:p

 

αλλα καταλαβα τι επαθες :p :lol:

 

εστω! αφου καταλαβες :p αλλα οχι και καζανακι! :blink:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πλέον αυτό είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση. Θέλω να πω, πως όσο να'ναι, οι άντρες έχουν αρχίσει να εγκαταλείπουν τα όπλα και με το δίκιο τους. Το πρώτο βήμα θεωρώ πως δεν πρέπει να είναι από τον άντρα πάντα. Αν εμένα μου αρέσει κάποιος που με κοιτάει, τον κοιτάω και μετά κατεβάζει το κεφάλι κάτω, δεν πρέπει να πάω να κάνω εγώ το πρώτο βήμα; Θα μου πέσει η υπόληψη; Ή μήπως πρέπει να ανήκω κι εγώ στην μερίδα γυναικών "ας κάνει αυτός το πρώτο βήμα κι αν δεν μου αρέσει, ας φάει και τη χυλόπιτα" :confused:;

 

αυτό ακριβώς λέω..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως υπαρχουν κοπελες που σκεφτονται σαν εσας.:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως δεν ειναι ολες οι κοπελες ετσι!!

Υπαρχουν κι αλλες ομως που σου βγαζουν τη Π@ν@γι@....................... Οποτε βαριεσαι και φευγεις!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως δεν ειναι ολες οι κοπελες ετσι!!

Υπαρχουν κι αλλες ομως που σου βγαζουν τη Π@ν@γι@....................... Οποτε βαριεσαι και φευγεις!!

ετσι ακριβως...πολυ βαρεμαρα......................

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ομως και κοπελες (οι περισσοτερες) που μολις δουν το πρωτο βημα και τους αρεσει, σπευδουν να κανουν το δευτερο κοκ. Οποτε ολα γινονται καταιγιστικα!!!

Οσο για τις αλλες..ειναι απλα ξενερωτες!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που υπαρχουν και τετοιες κοπελες!!! Αλλιως τα περισσοτερα αγορακια θα ειχαν βολευτει μεταξυ τους!!!χαχαχαχαχαχ
Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχως ομως δεν ειναι ολες οι κοπελες ετσι!!

Υπαρχουν κι αλλες ομως που σου βγαζουν τη Π@ν@γι@....................... Οποτε βαριεσαι και φευγεις!!

Εντάξει βρε παιδιά είπαμε να μην σας βγάζουμε και την π@ν@γία.. Αλλά μάλλον αυτές που το κάνουν αυτό ή δεν θέλουν κ πολύ να γίνει κατάσταση ή είναι πολύ ανασφαλείς..

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι υπάρχουν κ κάποιοι άντρες που τους αρέσει αυτό γιατί ίσως παρεξηγούν τις πιο αυθόρμητες..Γενικότερα πάντως υπάρχει μεγάάάάληηηη ανασφάλεια..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά είπαμε να μην σας βγάζουμε και την π@ν@γία.. Αλλά μάλλον αυτές που το κάνουν αυτό ή δεν θέλουν κ πολύ να γίνει κατάσταση ή είναι πολύ ανασφαλείς..

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι υπάρχουν κ κάποιοι άντρες που τους αρέσει αυτό γιατί ίσως παρεξηγούν τις πιο αυθόρμητες..Γενικότερα πάντως υπάρχει μεγάάάάληηηη ανασφάλεια..

 

Ξερεις ομως κατι ρε Dianolin82, αυτες που δε θελετε σχεση η δε ψηνεστε για τον οποιοδηποτε λογο, δε χρειαζεται να βγαζετε το λαδι στα αγορακια! Και κατ' εμε ειναι αρκετες που το κανουν αυτο! Καλυτερα να τους κοβετε το βηχα απο νωρις, σε κανεναν ανθρωπο δεν αξιζει η κοροιδια!

Επισης δε νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι αντρες που φοβουνται τις αυθορμητες γυναικες! Εξαιρουνται ακραιες καταστασεις, του στυλ να ερθει γυναικα και να πει στον αντρα παμε να............:X.

Και συμφωνω απολυτα σε αυτο που ειπες οτι υπαρχει μεγαλη ανασφαλεια και στα δυο φυλλα! Και για μενα ο πιο σπουδαιος λογος που συμβαινει αυτο, ειναι οτι πεφτει πολυ κερατο και δεν υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ των 2 σε μια σχεση!

 

ΥΓ: Φιλικα παντα!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...