Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

ενας είχε πει,φυσικα και ολες γυναικες δεν ειναι π....νες,πολλες εχουν παρει συνταξη.

Δεν νομίζω ότι μπορείς να τις βάζεις όλες στο ίδιο τσουβάλι

Και αν το κάνεις πρόβλημα σου:lol:

Εσύ χάνεις....:happy:

Άλλωστε για να το θεωρείς αυτό σημαίνει ότι οι γυναίκες που έχεις γνωρίσει μάλλον ήταν έτσι....και μπορεί να ήσουν άτυχος και όντως να ήταν.

Αν και κατά την δική μου άποψη για να έπεσες σε τέτοιου είδους γυναίκες προφανώς τις διάλεξες και προφανώς αυτές σου αξίζουν.

Ο καθένας επιλέγει και παίρνει στη ζωή του.

Υπάρχει και η περίπτωση να μην το επέλεξες συνειδητά αλλά υποσυνείδητα και αυτό και πάλι κάτι σημαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει ο τρόπος που φαίνεται να σκέφτεσαι και να αντιμετωπίζεις τις γυναίκες...

και επιτέλους εσείς οι άντρες πρέπει να καταλάβετε ότι δεν είναι πουτ@νες οι γυναίκες:mad: (τουλάχιστον όλες)

 

οι αντρες θεωρουν πως ολες ειναι σουλτανες...

οι γυναικες πως ολοι ειμαστε μαμακες κτλ

 

συνηθως σε αυτες τις περιπτωσεις φταινε οι ιδιοι γιατι απλα δεν ξερουν να ξεχωριζουν τους σωστους η απλα ηταν ατυχοι η εχουν φαει το φτυσιμο του αιωνα και νομιζουν πως με το να βριζουν η μειωσουν τον αλλον θα νιωσουν καλυτερα...ανασφαλεια λεγεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

EPAN πριν αρχισεις τον ξυλινο λογο,βαλεις μπρος τη κασσετα,εγω το φαλλοκρατικο γουρουνι,εγραψα σε καθαρα ελληνικα μια αποψη καποιου,οχι τη δικια μου.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

EPAN πριν αρχισεις τον ξυλινο λογο,βαλεις μπρος τη κασσετα,εγω το φαλλοκρατικο γουρουνι,εγραψα σε καθαρα ελληνικα μια αποψη καποιου,οχι τη δικια μου.

Ε τότε θα ήταν προτιμότερο να έλεγες την δική σου γνώμη από το να έκανες παράθεση μιας τέτοια άποψης...

Σίγουρα βέβαια έχουμε δημοκρατία και ο καθένας μπορεί να εκφράζει οποιαδήποτε γνώμη, αρκεί να μην είναι προσβλητική...

Καλά ντε δεν είχα και ξύλινη γλώσσα...:lol:

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι δεν είναι όλοι ίδιοι:)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν ειναι ολοι ιδιοι,αλλα το να μην αναφερει καποιος μια άποψη που υφίσταται ειναι τουλάχιστον στρουθοκαμηλισμός
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν ειναι ολοι ιδιοι,αλλα το να μην αναφερει καποιος μια άποψη που υφίσταται ειναι τουλάχιστον στρουθοκαμηλισμός

Μα μόλις πιο πάνω είπα ότι έχουμε δημοκρατία....δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνείς;

Και εφόσον λες ότι σίγουρα δεν είναι όλοι ίδιοι τότε πια είναι η άποψη πάνω στην οποία έδειξα στρουθοκαμηλισμό;:whistle:

Πάντως για εμένα η συγκεκριμένη άποψη ότι όλες οι γυναίκες είναι πουτ@νες δεν υφίσταται...σίγουρα πολλές είναι αλλά όχι όλες;)

Και άμα το πάμε έτσι γιατί δεν αναφέρετε και εσείς οι άντρες τα δικά σας ελαττώματα και αναφέρετε μόνο των γυναικών;:cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν γυναικες,που σου βγαζουν το συναισθημα,να παρεις αλυσοπριονο και να θερισεις και να πιεις το αιμα τους σε πασχαλιατικο τσιμπουσι.Επισης υπαρχουν γυναικες που σε κανουν να νιωθεις οτι θες να πας να χορευεις σε δασος ενα βρεχει και να σε κυνηγανε οι κεραυνοι.Λατρευω τις γυναικες,χωρις αυτες δεν θα υπηρχε ζωη,καλος ή κακος,ειναι το ναρκωτικο μου.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν γυναικες,που σου βγαζουν το συναισθημα,να παρεις αλυσοπριονο και να θερισεις και να πιεις το αιμα τους σε πασχαλιατικο τσιμπουσι.

Καλέ με τρόμαξες...ελπίζω να συγκρατείς αυτές τις ορέξεις:shock:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν γυναικες,που σου βγαζουν το συναισθημα,να παρεις αλυσοπριονο και να θερισεις και να πιεις το αιμα τους σε πασχαλιατικο τσιμπουσι.Επισης υπαρχουν γυναικες που σε κανουν να νιωθεις οτι θες να πας να χορευεις σε δασος ενα βρεχει και να σε κυνηγανε οι κεραυνοι.Λατρευω τις γυναικες,χωρις αυτες δεν θα υπηρχε ζωη,καλος ή κακος,ειναι το ναρκωτικο μου.

 

ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ θα σου βγαλουν και τα δυο συναισθηματα...το θεμα ειναι πιο απο τα δυο θα σου βγαζει πιο συχνα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ θα σου βγαλουν και τα δυο συναισθηματα...το θεμα ειναι πιο απο τα δυο θα σου βγαζει πιο συχνα...

 

Αναλόγως πόσο συχνά βγάζουμε κι εμείς προς τα έξω το γουρούνι που κρύβουμε μέσα μας (που το έχουμε ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ)...

Όσοι λένε ότι όλες οι γυναίκες είναι πουτ@νες, απλά δεν έχουν ψάξει αρκετά, ή δεν έχουν ψάξει σωστά. Όπως επίσης, όσες γυναίκες λένε ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια ή καθάρματα, απλά δεν έψαξαν αρκετά, ή έψαξαν με λάθος κριτήρια... ;)

 

Το να γενικεύσεις μια ολόκληρη κατηγορία ανθρώπων, που εν προκειμένω μιλάμε για το άλλο φύλο, αυτό δείχνει αδυναμία και κόμπλεξ.

 

Ναι, όλοι μας λίγο-πολύ έχουμε πέσει σε λάθος άτομα. Σε μια τέτοια περίπτωση, η εύκολη λύση είναι να γενικεύσεις, απλά επειδή βαριέσαι να στρώσεις τον κ@λο σου κάτω να ψάξεις να βρεις σωστό σύντροφο, ή επειδή έτυχες σε πολλά λάθος άτομα. Σωστά άτομα υπάρχουν εκεί έξω, άνοιξε τα μάτια να τα δεις.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λένε ότι όλες οι γυναίκες είναι πουτ@νες, απλά δεν έχουν ψάξει αρκετά, ή δεν έχουν ψάξει σωστά. Όπως επίσης, όσες γυναίκες λένε ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια ή καθάρματα, απλά δεν έψαξαν αρκετά, ή έψαξαν με λάθος κριτήρια...

'Η και στις 2 περιπτώσεις έχουν πάει με το 100% του δείγματος! LoL

 

Πάντως συμφωνώ μαζί σου, και νομίζω ότι ο λόγος που κάποιος πέφτει στην ίδια -άσχημη- κατάσταση είναι ότι συνεχίζει να ψάχνει με τα ίδια πρότυπα.

 

Ενώ θα έπρεπε κάθε φορά να αναθεωρεί ελάχιστα τα πρότυπα, και να μάθαινε να αναγνωρίζει και να αποφεύγει άσχημες καταστάσεις του παρελθόντος, πριν προχωρήσει.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως πόσο συχνά βγάζουμε κι εμείς προς τα έξω το γουρούνι που κρύβουμε μέσα μας (που το έχουμε ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ)...

Όσοι λένε ότι όλες οι γυναίκες είναι πουτ@νες, απλά δεν έχουν ψάξει αρκετά, ή δεν έχουν ψάξει σωστά. Όπως επίσης, όσες γυναίκες λένε ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια ή καθάρματα, απλά δεν έψαξαν αρκετά, ή έψαξαν με λάθος κριτήρια... ;)

 

Το να γενικεύσεις μια ολόκληρη κατηγορία ανθρώπων, που εν προκειμένω μιλάμε για το άλλο φύλο, αυτό δείχνει αδυναμία και κόμπλεξ.

 

Ναι, όλοι μας λίγο-πολύ έχουμε πέσει σε λάθος άτομα. Σε μια τέτοια περίπτωση, η εύκολη λύση είναι να γενικεύσεις, απλά επειδή βαριέσαι να στρώσεις τον κ@λο σου κάτω να ψάξεις να βρεις σωστό σύντροφο, ή επειδή έτυχες σε πολλά λάθος άτομα. Σωστά άτομα υπάρχουν εκεί έξω, άνοιξε τα μάτια να τα δεις.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μα ζω την ζωή μου και περίφημα μάλιστα...έστω και μαζί με στενοχώριες.

Σίγουρα δεν είμαι αναίσθητος όμως για γκόμενά πάνε πολλά χρόνια που στεναχωρήθηκα,και λέω την λέξη γκόμενά γιατί αυτό αξίζει σε μερικές φτηνές μορφές.γιατί άλλο η γκόμενά κι άλλο η κοπέλα,και δε το εννοώ για θέμα σχέσης.

Έμαθα από μικρός να ξεχωρίζω αυτές τις 2 λέξεις κι ευτυχώς όχι λόγω σχέσης αλλά λόγω φιλίας με κοπέλα sorry ,γκόμενά ήθελα να πω.

Το γυναικείο φύλο είναι άξιο θαυμασμού και πραγματικά υποκλίνομαι μπροστά στο κύρος που έχουν κάποιες κοπέλες...φτύνω όμως τις γκόμενες με την μαύρη ψυχή που κοιτούν πως να στην κάνουν πισώπλατα όταν ο ίδιος έχεις εξηγηθεί άψογα,κάτι τέτοιες,γυναίκες,κορίτσια,ψώνια με μαύρη ψυχή με κάνουν να έχω τις ιερόδουλες πολύ ψηλότερα από αυτές.γιατί κάποιες κάνουν την δουλειά για το χρήμα,κάποιες άλλες όμως γεννήθηκαν με έμφυτο την κακία στην ψυχή τους.

Έχω το καλό να ψυχολογω άριστα τον άλλον και με την πρώτη κιόλας επαφή,γι αυτό πλέον δεν με αγγίζουν πολλά πράγματα και δεν κολλάω μαζί τους γιατί αργότερα οι καταστάσεις θα μου δείξουν ότι είχα δίκιο.

Δεν αφήνω λοιπόν την ζωή να μου τα φέρει όπως θέλει γιατί όλα είναι επιλογές μας κι εμείς πρέπει να κατευθύνουμε τα πράγματα και τις σχέσεις,κι όχι οι άλλοι εμάς.

Οπότε,δεν είμαι της άποψης του ότι κάτσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα ζω την ζωή μου και περίφημα μάλιστα...έστω και μαζί με στενοχώριες.

Σίγουρα δεν είμαι αναίσθητος όμως για γκόμενά πάνε πολλά χρόνια που στεναχωρήθηκα,και λέω την λέξη γκόμενά γιατί αυτό αξίζει σε μερικές φτηνές μορφές.γιατί άλλο η γκόμενά κι άλλο η κοπέλα,και δε το εννοώ για θέμα σχέσης.

Έμαθα από μικρός να ξεχωρίζω αυτές τις 2 λέξεις κι ευτυχώς όχι λόγω σχέσης αλλά λόγω φιλίας με κοπέλα sorry ,γκόμενά ήθελα να πω.

Το γυναικείο φύλο είναι άξιο θαυμασμού και πραγματικά υποκλίνομαι μπροστά στο κύρος που έχουν κάποιες κοπέλες...φτύνω όμως τις γκόμενες με την μαύρη ψυχή που κοιτούν πως να στην κάνουν πισώπλατα όταν ο ίδιος έχεις εξηγηθεί άψογα,κάτι τέτοιες,γυναίκες,κορίτσια,ψώνια με μαύρη ψυχή με κάνουν να έχω τις ιερόδουλες πολύ ψηλότερα από αυτές.γιατί κάποιες κάνουν την δουλειά για το χρήμα,κάποιες άλλες όμως γεννήθηκαν με έμφυτο την κακία στην ψυχή τους.

Έχω το καλό να ψυχολογω άριστα τον άλλον και με την πρώτη κιόλας επαφή,γι αυτό πλέον δεν με αγγίζουν πολλά πράγματα και δεν κολλάω μαζί τους γιατί αργότερα οι καταστάσεις θα μου δείξουν ότι είχα δίκιο.

Δεν αφήνω λοιπόν την ζωή να μου τα φέρει όπως θέλει γιατί όλα είναι επιλογές μας κι εμείς πρέπει να κατευθύνουμε τα πράγματα και τις σχέσεις,κι όχι οι άλλοι εμάς.

Οπότε,δεν είμαι της άποψης του ότι κάτσει.

 

αν και σιχαινομαι τον οικονομοπουλο νομιζω πως το παρακατω τραγουδι κολλαει αψογα με αυτα που ειπες

και εννοειτε συμφωνω σε ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αν και σιχαινομαι τον οικονομοπουλο νομιζω πως το παρακατω τραγουδι κολλαει αψογα με αυτα που ειπες

και εννοειτε συμφωνω σε ολα

 

Να Σαι καλά φίλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα ζω την ζωή μου και περίφημα μάλιστα...έστω και μαζί με στενοχώριες.

Σίγουρα δεν είμαι αναίσθητος όμως για γκόμενά πάνε πολλά χρόνια που στεναχωρήθηκα,και λέω την λέξη γκόμενά γιατί αυτό αξίζει σε μερικές φτηνές μορφές.γιατί άλλο η γκόμενά κι άλλο η κοπέλα,και δε το εννοώ για θέμα σχέσης.

Έμαθα από μικρός να ξεχωρίζω αυτές τις 2 λέξεις κι ευτυχώς όχι λόγω σχέσης αλλά λόγω φιλίας με κοπέλα sorry ,γκόμενά ήθελα να πω.

Το γυναικείο φύλο είναι άξιο θαυμασμού και πραγματικά υποκλίνομαι μπροστά στο κύρος που έχουν κάποιες κοπέλες...φτύνω όμως τις γκόμενες με την μαύρη ψυχή που κοιτούν πως να στην κάνουν πισώπλατα όταν ο ίδιος έχεις εξηγηθεί άψογα,κάτι τέτοιες,γυναίκες,κορίτσια,ψώνια με μαύρη ψυχή με κάνουν να έχω τις ιερόδουλες πολύ ψηλότερα από αυτές.γιατί κάποιες κάνουν την δουλειά για το χρήμα,κάποιες άλλες όμως γεννήθηκαν με έμφυτο την κακία στην ψυχή τους.

Έχω το καλό να ψυχολογω άριστα τον άλλον και με την πρώτη κιόλας επαφή,γι αυτό πλέον δεν με αγγίζουν πολλά πράγματα και δεν κολλάω μαζί τους γιατί αργότερα οι καταστάσεις θα μου δείξουν ότι είχα δίκιο.

Δεν αφήνω λοιπόν την ζωή να μου τα φέρει όπως θέλει γιατί όλα είναι επιλογές μας κι εμείς πρέπει να κατευθύνουμε τα πράγματα και τις σχέσεις,κι όχι οι άλλοι εμάς.

Οπότε,δεν είμαι της άποψης του ότι κάτσει.

 

εγω δεν ειπα οτι μου φερει η ζωη και οτι κατσει.αυτα ειναι δικα σου λογια.εγω ειπα οτι οταν μπαινω σε μια σχεση την ζω χωρις πολλα.και αυτο γιατι την κοπελλα που θα κανω σχεση την εχω ψυχολογησει καλα πριν παρω την αποφαση.και ξερω που θα με βγαλει και το ζω ακομα και εαν ξερω περιπου τι θα γινει.και εχω πεσει παντα μεσα,εστω και εαν ξερω οτι σε λιγο καιρο θα ληξει.αυτο εννοουσα.

η διαφορα μας ειναι οτι εσυ εχεις πεσει εξω μετα,αποτι λες και στεναχωρηθηκες.,αρα δεν ψυχολογεις σωστα απο πριν.εγω ειμαι ετοιμος και μπαινω και ξερω τι μπορει να προκυψει.ξερω εαν θα μαλωνω η' θα περασω ηρεμα.αυτα λογω εμπειριων αλλα και λογω ενστικτου.και ξερω ποσο θα στεναχωρηθω εαν χαλασει.αλλες φορες πολυ αλλες λιγο.αλλα δεν με νοιαζει γιατι το εζησα,το γλεντησα.κοιταω μπροστα παντα στην επομενη.ειμαι γεματος αναμνησεις και συνεχιζω για επομενες.ξερω ομως οτι ολες οι σχεσεις παλευονται. δεν κατευθυνονται,ειναι συναισθηματα που εξελισονται και αλλαζουν προς το καλο η' το χειροτερο.ζυμωνονται με τον καιρο η' αποτυχανουν.δεν υπαρχει τελεια σχεση η' σχεση που να μην σε απαγοητευει.δε υπαρχει σχεση που να μην εχει προβληματα.αυτο εμαθα.

ο καθενας βεβαια οπως το ζει.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα οτι μου φερει η ζωη και οτι κατσει.αυτα ειναι δικα σου λογια.εγω ειπα οτι οταν μπαινω σε μια σχεση την ζω χωρις πολλα.και αυτο γιατι την κοπελλα που θα κανω σχεση την εχω ψυχολογησει καλα πριν παρω την αποφαση.και ξερω που θα με βγαλει και το ζω ακομα και εαν ξερω περιπου τι θα γινει.και εχω πεσει παντα μεσα,εστω και εαν ξερω οτι σε λιγο καιρο θα ληξει.αυτο εννοουσα.

η διαφορα μας ειναι οτι εσυ εχεις πεσει εξω μετα,αποτι λες και στεναχωρηθηκες.,αρα δεν ψυχολογεις σωστα απο πριν.εγω ειμαι ετοιμος και μπαινω και ξερω τι μπορει να προκυψει.ξερω εαν θα μαλωνω η' θα περασω ηρεμα.αυτα λογω εμπειριων αλλα και λογω ενστικτου.και ξερω ποσο θα στεναχωρηθω εαν χαλασει.αλλες φορες πολυ αλλες λιγο.αλλα δεν με νοιαζει γιατι το εζησα,το γλεντησα.κοιταω μπροστα παντα στην επομενη.ειμαι γεματος αναμνησεις και συνεχιζω για επομενες.ξερω ομως οτι ολες οι σχεσεις παλευονται. δεν κατευθυνονται,ειναι συναισθηματα που εξελισονται και αλλαζουν προς το καλο η' το χειροτερο.ζυμωνονται με τον καιρο η' αποτυχανουν.δεν υπαρχει τελεια σχεση η' σχεση που να μην σε απαγοητευει.δε υπαρχει σχεση που να μην εχει προβληματα.αυτο εμαθα.

ο καθενας βεβαια οπως το ζει.

 

φιλε συγνωμη κιολας αλλα αυτο που λες δεν παιζει...

πιο ευκολο ειναι να τετραγωνισεις τον κυκλο παρα να ψυχολογησεις σωστα μια γυναικα....

εδω δεν μπορουν οι ιδιες να ψυχολογησουν τον εαυτο τους και θα το κανουμε εμεις?

απλα εισαι τυχερος κ επεσες στην περιπτωση

 

κατα τα αλλα καλα κανεις και ζεις με τον τροπο που ζεις...

ολοι εχουμε το τροπο μας να περναμε καλα σε μια σχεση αρκει να κραταμε παντα πισινη και να μην ειμαστε σε ροζ συννεφακι

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πιο ευκολο ειναι να τετραγωνισεις τον κυκλο παρα να ψυχολογησεις σωστα μια γυναικα....

εδω δεν μπορουν οι ιδιες να ψυχολογησουν τον εαυτο τους και θα το κανουμε εμεις?

 

:lol::lol::lol: ετσι ξεκινησα την απαντηση μου και μετα ειδα οτι εχεις γραψει το ιδιο.

αν το πιστευεις οτι την εχεις ψυχολογησει τι να πω. μακαρι να εχεις δικιο εσυ την ξερεις αλλα κρατα μια πισινη.

δεν ξερω ποσο χρονων εισαι και τι εχετε ζησει μαζι αλλα ειναι πολυ τολμηρο για να λες κατι τετοιο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

φιλε συγνωμη κιολας αλλα αυτο που λες δεν παιζει...

πιο ευκολο ειναι να τετραγωνισεις τον κυκλο παρα να ψυχολογησεις σωστα μια γυναικα....

εδω δεν μπορουν οι ιδιες να ψυχολογησουν τον εαυτο τους και θα το κανουμε εμεις?

απλα εισαι τυχερος κ επεσες στην περιπτωση

 

κατα τα αλλα καλα κανεις και ζεις με τον τροπο που ζεις...

ολοι εχουμε το τροπο μας να περναμε καλα σε μια σχεση αρκει να κραταμε παντα πισινη και να μην ειμαστε σε ροζ συννεφακι

 

:lol::lol::lol: ετσι ξεκινησα την απαντηση μου και μετα ειδα οτι εχεις γραψει το ιδιο.

αν το πιστευεις οτι την εχεις ψυχολογησει τι να πω. μακαρι να εχεις δικιο εσυ την ξερεις αλλα κρατα μια πισινη.

δεν ξερω ποσο χρονων εισαι και τι εχετε ζησει μαζι αλλα ειναι πολυ τολμηρο για να λες κατι τετοιο.

 

ενταξει ρε παιδια αποτι φαινεται πρεπει καθε απαντηση να την αναλυω - εξηγω λεπτομερως.ειναι γνωστο οτι ''της γυναικας η καρδια-ψυχη ειναι μια αβυσσος" οπως ειπε και ο μεγαλυτερος λαικος τροβαρουρος.απλα μιλαμε για τα σημαδια που σου δινει στις πρωτες επαφες-γνωριμιες.αλλωστε αυτο ειναι και η γλυκα της γυναικας,το απροσμενο.

τωρα εγω το εγραψα αλλα εσεις το απομωνωσατε στο ποστ μου.εγραψα λοιπον οτι ειμαι απο την αρχη προετοιμασμενος τι μπορει να ακολουθησει,αρα αυτο ειναι πισινη.απλα μετα δεν καθομαι να σκεφτομαι γιατι αυτο και γιατι εκεινο.ζω και οταν ερθει κατι στραβο ειμαι προετοιμασμενος απο ρπιν οτι ηρθε η ωρα.ειναι μια αμυνα απο ενστικτο.

 

υ.γ.σταχτοπουτα μου εχω ζησει πολλα και πλεον μονο τα τολμηρα μαρεσουν;):lol:

Edited by protoporos
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια αποτι φαινεται πρεπει καθε απαντηση να την αναλυω - εξηγω λεπτομερως.ειναι γνωστο οτι ''της γυναικας η καρδια-ψυχη ειναι μια αβυσσος" οπως ειπε και ο μεγαλυτερος λαικος τροβαρουρος.απλα μιλαμε για τα σημαδια που σου δινει στις πρωτες επαφες-γνωριμιες.αλλωστε αυτο ειναι και η γλυκα της γυναικας,το απροσμενο.

τωρα εγω το εγραψα αλλα εσεις το απομωνωσατε στο ποστ μου.εγραψα λοιπον οτι ειμαι απο την αρχη προετοιμασμενος τι μπορει να ακολουθησει,αρα αυτο ειναι πισινη.απλα μετα δεν καθομαι να σκεφτομαι γιατι αυτο και γιατι εκεινο.ζω και οταν ερθει κατι στραβο ειμαι προετοιμασμενος απο ρπιν οτι ηρθε η ωρα.ειναι μια αμυνα απο ενστικτο.

 

υ.γ.σταχτοπουτα μου εχω ζησει πολλα και πλεον μονο τα τολμηρα μαρεσουν;):lol:

 

καλα στη αρχη και εμεις και αυτες βγαζουμε το καλυτερο μας εαυτο για να εντυπωσιασουμε...ουτε ξενοκοιταμε,τα πληρωνουμε ολα και γενικα ειμαστε σενιοι οταν εχουμε το αμορε διπλα...

 

το ιδιο κανουν και αυτες στην αρχη...

 

απο ενα σημειο και μετα ομως αρχιζει να βγαινει ο πραγματικος μας/τους εαυτος και γινετε της σουλτανας....

 

δεν θα δεις μπαλα γιατι θελω να παμε για ποτο.

παλι με τους φιλους σου θα βγεις?

ποια ειναι αυτη που σε κοιταξε?

παλι τσοντα θελεις να δουμε?μηπως με εμενα δεν φτιαχνεσαι πια?

ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΝΤΙΠ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ?ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΟΥΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙ ΕΧΩ?

-τι εχεις κοριτσι μου? -ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ

-οριστε μωρο μου -για να μου κανεις δωρο εσυ κατι συμβαινει...

αν δεν κανεις δωρο ''ξερεις ποσο καιρο εχεις να μου παρεις δωρο?''

μωρο μου δεν το πετυχες και πολυ το φαγητο σημερα -εγω ετσι μαγειρευω,αν δεν σου αρεσει να πας στη μανα σου...

-σημερα θα βγω με τις φιλες μου -καλα κοριτσι μου κ εγω θα κανονισω με τα παιδια -ναι μη κατσεις μια μερα μεσα θα παθεις τιποτα.

-με πηρε τηλ ο πρωην και μου ειπε δεν ειναι καλα θελει να με δει? -και τι θα κανεις κοριτσι μου -δεν μπορω να πω οχι τοσα χρονια ημασταν μαζι...

-μωρο με πηρε τηλ η πρωην και μου ειπε να βρεθουμε γιατι δεν ειναι καλα. -ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

-τελικα δεν θα βγουμε σημερα η κολλητη μου χωρησε και δεν ειναι καλα -καλα κοριτσι μου

-τελικα δεν θα βγουμε σημερα ο κολλητος μου δεν ειναι στα καλυτερα του και θα παμε για μπυρες -ΚΛΑΣΙΚΑ...ΜΙΑ ΖΩΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

συνεχεια το σεξ εχεις στο μυαλο σου...

δεν μου ζητας να κανουμε συνεχεια σεξ,μηπως δε με θελεις αλλο?

 

 

λιγο τραβηγμενα ολα αυτα αλλα τα περισσοτερα τα εχω ζησει και τα υπολοιπα απο φιλους....ευτυχως δεν ειναι ολες ετσι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είναι όλες έτσι... Πάντως είναι στο χέρι όλων μια σχέση να εξελίσσεται και να μην μένει στάσιμη. Να έχει μια δυναμική.. Ακούω από φίλους ότι έχουν αλλάξει οι γυναίκες τους προς το χειρότερο κτλ κτλ.. Και οι άνδρες όμως πρέπει να κοιτάνε τα μούτρα τους γιατί όλοι αλλάζουμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.. Παιδιά εγώ το έχω ψυχολογησει το θέμα εδώ και ένα χρόνο που είμαι παντρεμένος. Αν δεν προσέξεις τον άλλον, απομακρυνεσαι και στο τέλος γίνεστε 2 συγκάτοικοι.. Δεν μιλάω για γάμο αλλά γενικότερα.. Έτσι τελείωσε η πρώτη μου σχέση και Μέγας έρωτας τότε μετά από 3 χρόνια.. Βαρεθήκαμε γιατί ο ένας κοιτούσε δεξιά κι ο άλλος αριστερά.. Από την άλλη συμβαίνει και να μην ταιριαζεις ή να βαρεθείς , αλλά πρέπει να το αντιμετωπιζεις κι όχι να το αφήνεις να "τρωει" ότι καλό είχε κάποτε μια σχεση. Κι επίσης είμαστε πολύ, μα πάρα πολύ, προσεκτικοί στο πως επιλέγουμε σύντροφο ζωής ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είναι όλες έτσι...

Κι επίσης είμαστε πολύ, μα πάρα πολύ, προσεκτικοί στο πως επιλέγουμε σύντροφο ζωής ;)

+1000

Αν μπορούσε ο καθένας και η καθεμία να κορνιζώσει στο δωμάτιό του με μεγάλα γράμματα αυτές τις δύο μεγάλες αλήθειες και να τις βλέπει και να τις εμπεδώνει κάθε μέρα που ξυπνάει, θα είχαμε πολύ λιγότερους απογοητευμένους ανθρώπους. Αλλά ξεχνάμε πολύ εύκολα.

 

Σε πλήγωσε η Ελένη, η Μαρία, η Δήμητρα και πάει λέγοντας; Είναι εκεί έξω μια άλλη Ελένη, μια άλλη Μαρία, μια άλλη Δήμητρα, που αξίζει τον κόπο να την ψάξεις.

Το ίδιο ισχύει και για τα κοριτσάκια που πληγώνονται από τα αγοράκια, για να μην παρεξηγηθούν και οι κυρίες/δεσποινίδες του φόρουμ. :p

 

Και πάνω απ' όλα, ας μην κοιτάμε πάντα μόνο πόσο μας πλήγωσε ο προηγούμενος ή η προηγούμενη σύντροφός μας. Ας κοιτάξουμε πόσο τον/την πληγώσαμε κι εμείς.

Επίσης, όσο εξωγήινες και απροσπαρμοστες μοιάζουν ορισμένες γυναικείες συμπεριφορές σε εμάς, ίσως τόσο μοιάζουν και μερικές από τις δικές μας σ' αυτές. ;)

 

 

@parafron4:

Κλαίω με την γλαφυρότητα που περιγράφεις τις καταστάσεις που περιγράφεις.

Και ναι, σε προλαβαίνω, ξέρω, τις περισσότερες φορές δεν είναι για γέλια, είναι για ...καλάσνικοφ... :lol:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Περιπλανομουνα στο μεγαλο φορουμ και βρεθηκα εδω...πολυ ωραιες οι συζητησεις που κανετε...!!

 

Parafron4 τι γινετε αδερφε; :)

 

Να ζητησω και μια συμβουλη;

Edited by iManiac
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Περιπλανομουνα στο μεγαλο φορουμ και βρεθηκα εδω...πολυ ωραιες οι συζητησεις που κανετε...!!

 

Parafron4 τι γινετε αδερφε; :)

 

Να ζητησω και μια συμβουλη;

 

καλως ηρθες και απο εδω :)

 

ναι ρε ζητα οτι θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια. Γνώρισα 2 κοπελες.. ολη νύχτα μιλουσα με τη μια και ο φίλος μου με την άλλη ( αγκαλιαζοταν κιολας :wacko:) .. σήμερα.. κατσαμε για καμια ώρα για ποτό.. οι 2 κοπέλες και 2 ασχετοι φίλοι μου.. Σπουδάζουν και οι δύο.. πρώτα μου λεει η "δικιά μου" να πας να τη δεις εκει που σπουδάζει.. της λέω γιατι.. και μουπε επιδη σπουδάζει (η δικια μου τελειωσε) για τα clubs και καλά και μετα που τους αστειευα οτι ξέρω να λεω την τύχη βλέπωντας τη παλάμη μου λεει η δικια μου να πω τη τύχη της άλλης..

 

Γενικά δεν το ελεγε σαν μπιχτή με υφάκι γιαυτο δεν μπορώ να ψυχολογίσω.. Να ξενερώσω οτι προσπαθει να με δώσει στην άλλη ή μπορει να το κάνει απο αμηχανια να μη πιασω το δικο της χέρι και φανει αμηχανο?

Εχει κανεις αποψη απο εμπειρία?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...