Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν πιστευω πως φταιει η οθονη ,εχω την αισθηση πως ειναι αυτο που σου ειπε ο φιλος rzr πως ειναι προβλημα του

kernel , παλεψε το μηπως και αναψει και περασεις το cid getter και δουμε πια rom φοραει να την ξαναπερασεις.

 

αν μπορει καποιος να μ πει καποιον οδηγω γιατι δν το εχω θα μ φανει αρκετα δυσκολο να το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να μ πει καποιον οδηγω γιατι δν το εχω θα μ φανει αρκετα δυσκολο να το δοκιμασω

χαρουλη θα σε μαλωσω τωρα:p:p:lol::lol: δεν χρειαζετε καποιος οδηγος αν μαθουμε πια rom φοραει και ειναι

αναμενο απλα θα τρεξεις το exe της rom και θα γινει εγκατασταση, το θεμα ειναι να μπορεσεις να το αναψεις να περαστει

το cid getter να δουμε πια rom χρειαζεται

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε αρχιζω παλι προσπαθειες μπας κ αναψει :P

μη με παρεξηγειται ειμαι ασχετος με αυτα αλλα τωρα θα μ δωθει η ευκαιρια να τα μαθω :D

 

για να δουμε αρχιζω παλι προσπαθειες μπας κ αναψει :P

μη με παρεξηγειται ειμαι ασχετος με αυτα αλλα τωρα θα μ δωθει η ευκαιρια να τα μαθω :D[/QUO[TE]

 

[CID IS] : [11111111]

αυτο μ βγαζει δλδ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε αρχιζω παλι προσπαθειες μπας κ αναψει :P

μη με παρεξηγειται ειμαι ασχετος με αυτα αλλα τωρα θα μ δωθει η ευκαιρια να τα μαθω :D[/QUO[TE]

 

[CID IS] : [11111111]

αυτο μ βγαζει δλδ

χαρι επειδη εγω δεν βρισκω ποια rom αντιστοιχει σε αυτο το cid ,μολις το δει o rzr θα σου πει ποια ειναι για να την περασεις, εσυ απλα βαλτο στην φορτιση για να εχεις γεματη μπαταρια οταν θα περασεις τη rom.

Εdit φιλε rzr περασα την viper 2.0.0 την κρατησα μια ωρα και ξαναεβαλα την δικια μας τι κολληματα ηταν αυτα

και μια ερωτηση με την 3.1.2 η μπαταρια με το ζορι μου βγαζει μια μερα εσενα ποσο σου κραταει?

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

χαρι επειδη εγω δεν βρισκω ποια rom αντιστοιχει σε αυτο το cid ,μολις το δει o rzr θα σου πει ποια ειναι για να την περασεις, εσυ απλα βαλτο στην φορτιση για να εχεις γεματη μπαταρια οταν θα περασεις τη rom.

 

αυτο κανω κατεβασα ασχετο μια εφαρμογη το cpu z ο ο επεξεργαστης νο δουλευει στο 1.51 κατι τετοιο κ ο δευτερος εκει αλλα συχνα απενεργοποιειται κ μετα απο 10 δευτερολεπτα με το cpuz ανοιχτο το κινητο κανει επανεκινηση μονο του ειναι λογικο αυτο? επισης κανω καποια benchmark test πχ benchmark antutu μου εβγαλε 11.000 κατι και benchmark quadrant 3539 ειναι λογικα αυτα τα σκορ δειχνει σαν αν εχει προβλημα δλδ?

 

 

http://imageshack.us/f/43/icab.jpg/

http://imageshack.us/f/822/nnsf.jpg/

Edited by xarisioanninagts
Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι μάλλον "πειραγμένο"

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195475&highlight=cid

το cid: 11111111 είναι το super cid

νομίζω μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε rom, αλλά ας το επιβεβαίωση και κάποιος άλλος αν ισχύει πάει καιρός που τα είχα πειράξει στο δικό μου και δεν τα θυμάμαι και πολύ καλά.

Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) LTE, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy Note 8
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο κανω κατεβασα ασχετο μια εφαρμογη το cpu z ο ο επεξεργαστης νο δουλευει στο 1.51 κατι τετοιο κ ο δευτερος εκει αλλα συχνα απενεργοποιειται κ μετα απο 10 δευτερολεπτα με το cpuz ανοιχτο το κινητο κανει επανεκινηση μονο του ειναι λογικο αυτο? επισης κανω καποια benchmark test πχ benchmark antutu μου εβγαλε 11.000 κατι και benchmark quadrant 3539 ειναι λογικα αυτα τα σκορ δειχνει σαν αν εχει προβλημα δλδ?

http://imageshack.us/f/43/icab.jpg/

http://imageshack.us/f/822/nnsf.jpg/

αστο ρε φιλαρακι μην το πειραζεις θα γινει λαλακια:lol: και θα κλαιμε ολοι μαζι , κατσε να περασεις την δικια του rom η εστω καποια rom που θα σου πει ο rzr, αληθεια κοιταξες αν εχει ξεκλειδωτο bootloader.?

και αν δουλεψει σωστα βγαλτου τα ματια με την ησυχια σου.

Σε τρωει να πειραξεις παλι τον επεξεργαστη δεν μπορεις.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

αστο ρε φιλαρακι μην το πειραζεις θα γινει λαλακια:lol: και θα κλαιμε ολοι μαζι , κατσε να περασεις την δικια του rom

και αν δουλεψει σωστα βγαλτου τα ματια με την ησυχια σου.

χαχα απλα μια δοκιμη εκανα να δω αν ειναι σταθερο αλλα μεχρι στιγμης ειναι οκ ουτε κολληματα ουτε τπτ απορω τι το επιασε

μη το ματιασω μονο κ αρχισει παλι τα δικα τ :P

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω σε όλους ότι το forum δεν είναι chat room. Για το λόγο αυτό καλύτερα είναι να χρησιμοποιείτε τα pm's ή κάποιο chat όπως πχ αυτό εδώ: http://tinychat.com/

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε αρχιζω παλι προσπαθειες μπας κ αναψει :P

μη με παρεξηγειται ειμαι ασχετος με αυτα αλλα τωρα θα μ δωθει η ευκαιρια να τα μαθω :D

 

για να δουμε αρχιζω παλι προσπαθειες μπας κ αναψει :P

μη με παρεξηγειται ειμαι ασχετος με αυτα αλλα τωρα θα μ δωθει η ευκαιρια να τα μαθω :D[/QUO[TE]

 

[CID IS] : [11111111]

αυτο μ βγαζει δλδ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

φιλε χαρη σιγουρα ειναι πειρσγμενο το κινητο σου οπως ειπε και ο mariost

αλλα μου φαινεται περιεργο που η εφαρμογη σου δειχνει αυτο το cid γιατι η εφαρμογη δειχνει παντα το default

τεσπα αυτο που θελω τωρα ειναι να ποσταρεις τα παντα που λεει στο bootloader

η τουλαχιστον πες μου αν ειναι S-ON η S-OFF

μας κανει τα πραγματα πιο ευκολα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

το bootloader αναφερεις

 

locked

pyramid put ship s-off RL

hboot-1.29.0000

radio-11.23.3504.07_M2

OpenADSP-v02.6.0.2226.00.0131

eMMC-boot

Mar 2 2012, 18:14:34

 

εμενα με προβληματιζει κ το θεμα της οθονης το σκεφτομαι γιατι πχ μια στιγμη απο κατασταση αναμονης αν παω να το ξεκλειδωσω μπορει να μ δειχνει "χιονια" μετα αν το ξανακανω να δειχνει κανονικα η μετα απο λιγο να δειχνει μιση οθονη καλα μιση χιονια δν ξερω τι να πω γιατι αν πχ κανω κατι πισω το κλειδωσω κ το ξεκλειδωσω δν κολαει στην ουσια ο ηχος παιζει απο πισω η οθονη δν δειχνει οτι θα επρεπε δν ειμαι 100% σιγουρος γι αυτο αλλα ως ενα μεγαλο βαθμο το πιστευω ισως ειναι κ αυτο

δοκιμασα να παιξω ενα παιχνιδι με αυτοκινητα π ειχε μεσα κ ενω η εικονα ειχε κολλησει ακουγονταν οτι συνεχιζονταν κ ο θορυβος π κανει αν τρακαρεις καπου κ μετα απο 5-6 δευτερολετπα επανειλθε η εικονα κ οντος ειχα πεσει σε να τοιχο πανω. μηπως τελικα δν παταει καλα η οθονη η εχει προβλημα?

ελπιζω να βοηθαω με την περιγραφη αυτη

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

το bootloader αναφερεις

 

locked

pyramid put ship s-off RL

hboot-1.29.0000

radio-11.23.3504.07_M2

OpenADSP-v02.6.0.2226.00.0131

eMMC-boot

Mar 2 2012, 18:14:34

 

εμενα με προβληματιζει κ το θεμα της οθονης το σκεφτομαι γιατι πχ μια στιγμη απο κατασταση αναμονης αν παω να το ξεκλειδωσω μπορει να μ δειχνει "χιονια" μετα αν το ξανακανω να δειχνει κανονικα η μετα απο λιγο να δειχνει μιση οθονη καλα μιση χιονια δν ξερω τι να πω γιατι αν πχ κανω κατι πισω το κλειδωσω κ το ξεκλειδωσω δν κολαει στην ουσια ο ηχος παιζει απο πισω η οθονη δν δειχνει οτι θα επρεπε δν ειμαι 100% σιγουρος γι αυτο αλλα ως ενα μεγαλο βαθμο το πιστευω ισως ειναι κ αυτο

δοκιμασα να παιξω ενα παιχνιδι με αυτοκινητα π ειχε μεσα κ ενω η εικονα ειχε κολλησει ακουγονταν οτι συνεχιζονταν κ ο θορυβος π κανει αν τρακαρεις καπου κ μετα απο 5-6 δευτερολετπα επανειλθε η εικονα κ οντος ειχα πεσει σε να τοιχο πανω. μηπως τελικα δν παταει καλα η οθονη η εχει προβλημα?

ελπιζω να βοηθαω με την περιγραφη αυτη

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι και θεμα οθονης αλλα δεν ξερω

τεσπα

δοκιμασε αυτο

http://hotfile.com/dl/176652568/312277f/RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.33.401.53_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_280871_signed.exe.html

 

συνδεσε το κινητο σε bootloader στο pc

βεβαιωσου οτι η οθονη θα λεει fastboot usb

μετα τρεξε το exe απο το pc και απλα ακολουθα τις οδηγιες

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι και θεμα οθονης αλλα δεν ξερω

τεσπα

δοκιμασε αυτο

http://hotfile.com/dl/176652568/312277f/RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.33.401.53_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_280871_signed.exe.html

 

συνδεσε το κινητο σε bootloader στο pc

βεβαιωσου οτι η οθονη θα λεει fastboot usb

μετα τρεξε το exe απο το pc και απλα ακολουθα τις οδηγιες

 

πως το συνδεω φιλε πρεπει να κανω κατι απο τις ρυθμησεις πχ εντοπισμος σφαλματων με usb? η δν παιζει ρολο κ μετα το αφηνω εκει π λεει fast boot Κ το τρεχω παραλληλα?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το pm σου.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

πως το συνδεω φιλε πρεπει να κανω κατι απο τις ρυθμησεις πχ εντοπισμος σφαλματων με usb? η δν παιζει ρολο κ μετα το αφηνω εκει π λεει fast boot Κ το τρεχω παραλληλα?

 

ο εντοπισμος δεν νομιζω να χρειαζεται(βαλτο για καλο και για κακο)

αυτο που λεω να κανεις ειναι μπες στο bootloader και συνδεσε το κινητο οπως ειναι

αμα λεει σκετο fastboot τοτε επελεξε fastboot με το power button

λογικα μετα θα λεει fastboot usb

μετα τρεξε το exe οπως ειναι απο το pc

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

ο εντοπισμος δεν νομιζω να χρειαζεται(βαλτο για καλο και για κακο)

αυτο που λεω να κανεις ειναι μπες στο bootloader και συνδεσε το κινητο οπως ειναι

αμα λεει σκετο fastboot τοτε επελεξε fastboot με το power button

λογικα μετα θα λεει fastboot usb

μετα τρεξε το exe οπως ειναι απο το pc

 

μου λεει fastboot, recovery,fact set, simlock, image crc

εγω παω δλδ στην καρτελα fastboot k μετα μ λεει bootloader, reboot, reboot bootloader και power down εκει τι παταω απο τα 4?

Link to comment
Share on other sites

μου λεει fastboot, recovery,fact set, simlock, image crc

εγω παω δλδ στην καρτελα fastboot k μετα μ λεει bootloader, reboot, reboot bootloader και power down εκει τι παταω απο τα 4?

Στην καρτελα που λεει fastboot συνδεσε το καλωδιο πατα ενα κλικ στο πληκτρο on off θα δεις να σου γραψει

fastboot usb εισαι ετοιμος, ακουλουθα τις οδηγιες που θα βλεπεις στο pc σου, φλασαρε και ο θεος βοηθος :)

καλο θα ειναι η μπαταρια σου να ειναι πανω απο 50%

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτελα που λεει fastboot συνδεσε το καλωδιο πατα ενα κλικ στο πληκτρο on off θα δεις να σου γραψει

fastboot usb εισαι ετοιμος, ακουλουθα τις οδηγιες που θα βλεπεις στο pc σου, φλασαρε και ο θεος βοηθος :)

καλο θα ειναι η μπαταρια σου να ειναι πανω απο 50%

 

δεν ξερω τι φταιει αλλα το δοκιμαζω κ δν γινεται αρχικα παταω vol down και Power button με βγαζει στο μενου π γραφει fastboot recovery κπλ με το power button παταω το fastboot και μετα με βραζει σε ενα μενου π λεει bootloader reboot reboot bootloader και power down και λιγο παραπανω με κοκκινο πλαισιο μ βγαζει fastboot usb αλλα με τα βελακια δν μπορω να το επιλεξω και περα απο αυτο αν την αφησω εκει την οθονη μολις το βγαλει κ τρεξω το προγραμμα μ βγαζει σφαλμα συνδεσης για το καλωδιο usb τι πρεπει αν κανω τωρα κ δν το παιρνει?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι φταιει αλλα το δοκιμαζω κ δν γινεται αρχικα παταω vol down και Power button με βγαζει στο μενου π γραφει fastboot recovery κπλ με το power button παταω το fastboot και μετα με βραζει σε ενα μενου π λεει bootloader reboot reboot bootloader και power down και λιγο παραπανω με κοκκινο πλαισιο μ βγαζει fastboot usb αλλα με τα βελακια δν μπορω να το επιλεξω και περα απο αυτο αν την αφησω εκει την οθονη μολις το βγαλει κ τρεξω το προγραμμα μ βγαζει σφαλμα συνδεσης για το καλωδιο usb τι πρεπει αν κανω τωρα κ δν το παιρνει?

Δεν χρειαζεται να επιλεξεις κατι μολις δεις το fastboot usb εισαι ετοιμος απλα τρεχεις το exe της rom απο το pc σου

αν συνεχισει να σου βγαζει σφαλμα συνδεσης , ανοιξε κανονικα το τηλ και τρεξε το exe.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να επιλεξεις κατι μολις δεις το fastboot usb εισαι ετοιμος απλα τρεχεις το exe της rom απο το pc σου

αν συνεχισει να σου βγαζει σφαλμα συνδεσης , ανοιξε κανονικα το τηλ και τρεξε το exe.

 

αυτο εκανα κ δν το επιανε τωρα θα το δοκιμασω με ανοιχτο το κινητο

 

αυτο εκανα κ δν το επιανε τωρα θα το δοκιμασω με ανοιχτο το κινητο

 

οτι κ να κανω σφαλμα συνδεσης usb μ βγαζει :(

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ξεκιναει καν η εγκατασταση ?

αλλαξε θυρα στο pc, λαπτοπ τι εχεις

Kανε εγκατασταση τους drivers απο εδω στο pc σου

http://www.htc.com/gr/support/howto.aspx?id=90395&type=1&p_id=418&p_name=htc-sensation-xe-with-beats-audio#GUID-F718DDAC-9A3B-4AA3-B5F6-E9CB36F45E26

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ξεκιναει καν η εγκατασταση ?

αλλαξε θυρα στο pc, λαπτοπ τι εχεις

Kανε εγκατασταση τους drivers απο εδω στο pc σου

http://www.htc.com/gr/support/howto.aspx?id=90395&type=1&p_id=418&p_name=htc-sensation-xe-with-beats-audio#GUID-F718DDAC-9A3B-4AA3-B5F6-E9CB36F45E26

 

τελικα το καταφερα αυτο αλλα μ λεει σφαλμα 155 αγνωστο σφαλμα

το βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ρομ δν μπορει να ενημερωσει το τηλ σας android

αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ρομ κ προσπαθηστε ξανα

και μετα λεει προβολη ρεαντ με κ αποκατασταση

 

τελικα το καταφερα αυτο αλλα μ λεει σφαλμα 155 αγνωστο σφαλμα

το βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ρομ δν μπορει να ενημερωσει το τηλ σας android

αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ρομ κ προσπαθηστε ξανα

και μετα λεει προβολη ρεαντ με κ αποκατασταση

 

ακυρο το προηγουμενο το δοκιμαζω τωρα με κλειστο το κινητο απο το bootloader και γινεται εγκατασταση θα σας ενημερωσω οταν τελειωσει ελπιζω να πανε ολα καλα :)

 

Ομως τωρα δουλευει dual core στο 1.2 και οχι στο 1.5 πως γινεται να το διορθωσω αυτο?

επισης δν εμφανίζεται το beats audio

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by xarisioanninagts
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακάλεσα να μην το κάνετε chat room εδώ μέσα και το συνεχίζετε.

Επίσης xarisiosanninagts σου έχω κάνει πάνω από 5 παρατηρήσεις για να μην κάνεις διπλά post κι εσύ συνεχίζεις.

Αφού λοιπόν δεν καταλαβαίνετε να ξέρετε ότι θα υπάρξουν ποινές σε όσους δεν συμμορφώνονται με τους Ο.Π.Χ..

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητο που μιλάτε τόσες ώρες επειδή έχω την 4.0.3 ποια έκδοση αξίζει για να το αναβαθμίσω?
Link to comment
Share on other sites

Για το κινητο που μιλάτε τόσες ώρες επειδή έχω την 4.0.3 ποια έκδοση αξίζει για να το αναβαθμίσω?

 

επισημα δεν παιρνει αλλη

ανεπισημα μπαινεις σε διαδικασια root

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...