Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες ενσωματωμένες εφαρμογές πάντως δεν απενεργοποιούνται με τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ενσωματωμένες εφαρμογές πάντως δεν απενεργοποιούνται με τίποτα...

Kαλησπερα αν εισαι root νομιζω πως μπορεις να βγαλεις οσες δεν

χρειαζεσαι η μπορεις να δοκιμασεις και αυτο αλλα θελει root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155737

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα αν εισαι root νομιζω πως μπορεις να βγαλεις οσες δεν

χρειαζεσαι η μπορεις να δοκιμασεις και αυτο αλλα θελει root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155737

 

οπως επισης και το app quarantine αμα θες για να κανεις freeze οποιες εφαρμογες δεν χρησιμοποιεις

αλλα παλι θελει root

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες , φίλος έχει αυτό το κινητό και έχει κολληματα μπαίνοντας μενού κλπ κλπ , δεν είναι κ πολύ γνωστης κ εγώ έχω πολύ καιρό ν ασχοληθώ με android , μπορείτε να μου πείτε με δυο λόγια πως να το κάνω restore η να το επαναφέρω εργοστασιακες ρυθμίσεις ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες , φίλος έχει αυτό το κινητό και έχει κολληματα μπαίνοντας μενού κλπ κλπ , δεν είναι κ πολύ γνωστης κ εγώ έχω πολύ καιρό ν ασχοληθώ με android , μπορείτε να μου πείτε με δυο λόγια πως να το κάνω restore η να το επαναφέρω εργοστασιακες ρυθμίσεις ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Εδω εισαι υποψιν διαγραφονται τα παντα ,επαφες sms και τα λοιπα.

http://www.hardreset.eu/htc_sensation_hard_reset_en.html

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως θα απενεργοποιήσω προεγκατεστημένες εφαρμογές στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις παρελαβα το τηλεφωνο αρχικα ολα οκ δουλευε κανονικα μετα απο 5 λεπτα χρησης κολλησε κ εσβησε θεωρησα οτι τελειωσε η μπαταρια αλλα το φορτιζω κ παω να το ανοιξω κ κολλαει η στο htc Logo η στο beats audio και δν ξεκιναει δοκιμασα να βγαλω την μπαταρια κ μετα να την ξαναβαλω κ να το ανοιξω δν επιασε μετα δοκιμασα να βαλω την μπαταρια κ να πατησω το κουμπι της εντασης το κατω κ μετα το power για να βγω στο μενου κ να κανω hard reset παλι τιποτα τι να κανω ρε παιδια να μη το στειλω παλι πισω περα απο τα εξοδα αποστολης κανει 1 μηνα πηγενε ελα κ δν ξερω αν θα παραλαβω παλι καλο τηλεφωνο η με προβλημα αν ειναι δυνατον οποιος μπορει να με βοηθησει α κ επισης οταν το παρελαβα ειχε android ics Και δουλευε κανονικα στο 1.5

τωα ας πουμε εκανε hard reset Μετα απο πολλες προσπαθειες κ κολλησε χαλασαν τα γραφικα εκει π βαζεις γλωσσα τι να κανω

και να βγαλω πχ για ενα δευτερολεπτο την μπαταρια κ την βαλω γρηγορα παλι ακουγεται μονο ηχος κ δν δειχνει τπτ η οθονη μονο τα κουμπια κατω φωτιζουν κοκκινο τι να ειναι αυτο το προβλημα

Edited by xarisioanninagts
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις παρελαβα το τηλεφωνο αρχικα ολα οκ δουλευε κανονικα μετα απο 5 λεπτα χρησης κολλησε κ εσβησε θεωρησα οτι τελειωσε η μπαταρια αλλα το φορτιζω κ παω να το ανοιξω κ κολλαει η στο htc Logo η στο beats audio και δν ξεκιναει δοκιμασα να βγαλω την μπαταρια κ μετα να την ξαναβαλω κ να το ανοιξω δν επιασε μετα δοκιμασα να βαλω την μπαταρια κ να πατησω το κουμπι της εντασης το κατω κ μετα το power για να βγω στο μενου κ να κανω hard reset παλι τιποτα τι να κανω ρε παιδια να μη το στειλω παλι πισω περα απο τα εξοδα αποστολης κανει 1 μηνα πηγενε ελα κ δν ξερω αν θα παραλαβω παλι καλο τηλεφωνο η με προβλημα αν ειναι δυνατον οποιος μπορει να με βοηθησει α κ επισης οταν το παρελαβα ειχε android ics Και δουλευε κανονικα στο 1.5

τωα ας πουμε εκανε hard reset Μετα απο πολλες προσπαθειες κ κολλησε χαλασαν τα γραφικα εκει π βαζεις γλωσσα τι να κανω

και να βγαλω πχ για ενα δευτερολεπτο την μπαταρια κ την βαλω γρηγορα παλι ακουγεται μονο ηχος κ δν δειχνει τπτ η οθονη μονο τα κουμπια κατω φωτιζουν κοκκινο τι να ειναι αυτο το προβλημα

Ti γκαντεμια ειναι αυτη. Δεν εχω καταλαβει φορτιζει το τηλ , τι εννοεις χαλασαν τα γραφικα ? δηλαδη παλι δεν αναβει

η συσκευη , μηπως ειναι ελατωματικη η μπαταρια , μπορεις να βρεις αλλη μπαταρια να δοκιμασεις ?

ευχομαι να μην επεσες παλι σε ελατωματικη συσκευη.

Edit Φιλε rzr ριξε καμια ιδεα.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο φορτιζει κανονικα οταν παω να το ανοιξω συνηθως δν αναβει η οθονη ενω ακουγονται οι ηχοι μερικες φορες οταν αναβει η οθονει τρωει απιστευτα κολληματα κ σε καποια φαση κολλαει τελειως κ δν κανει τπτ πρεπει να βγαλω την μπαταρια να ξαναξεκινησει τι μπορουμε να κανουμε εδω

 

το τηλεφωνο φορτιζει κανονικα οταν παω να το ανοιξω συνηθως δν αναβει η οθονη ενω ακουγονται οι ηχοι μερικες φορες οταν αναβει η οθονει τρωει απιστευτα κολληματα κ σε καποια φαση κολλαει τελειως κ δν κανει τπτ πρεπει να βγαλω την μπαταρια να ξαναξεκινησει τι μπορουμε να κανουμε εδω

μιλησα με αυτο π μ το εστειλε μ ειπε να βγαλω την μπαταρια για 5 λεπτα κ να την ξαναβαλω κ να κανω hard reste το εκανα αλλα παλι τα κολληματα παρεμειναν

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με αυτο π μ το εστειλε μ ειπε να βγαλω την μπαταρια για 5 λεπτα κ να την ξαναβαλω κ να κανω hard reste το εκανα αλλα παλι τα κολληματα παρεμειναν

 

για να καταλαβω μπουταρει στο OS η οχι?

δοκιμασε αυτο

βγαλε μπαταρια και ξαναβαλτην

πατησε και κρατα το power button + volume down μεχρι να μπεις στο bootloader

απο εκει δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση

εχει και επιλογη για hard reset η κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως

 

Πως θα απενεργοποιήσω προεγκατεστημένες εφαρμογές στο κινητό?

 

αν εισει root βαλε το app quarantine και κανε freeze οποιες δεν χρησιμοποιεις

βεβαια υπαρχουν ενα σωρο εφαρμογες για απενεργοποιηση απλα σου εδωσα μια για παραδειγμα(αυτη χρησιμοποιω:cool:)

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω μπουταρει στο OS η οχι?

δοκιμασε αυτο

βγαλε μπαταρια και ξαναβαλτην

πατησε και κρατα το power button + volume down μεχρι να μπεις στο bootloader

απο εκει δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση

εχει και επιλογη για hard reset η κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως

 

 

 

αν εισει root βαλε το app quarantine και κανε freeze οποιες δεν χρησιμοποιεις

βεβαια υπαρχουν ενα σωρο εφαρμογες για απενεργοποιηση απλα σου εδωσα μια για παραδειγμα(αυτη χρησιμοποιω:cool:)

 

το πρωτο το εχω κανει κ δν εγινε τπτ οσο για το 2ο δν ειμαι ρουτ κ δν θα το κανω γιατι θα το γυρισω το κινητο πισω

τις περισσοτερες φορες το ανοιγω δν φαινεται τπτ κανει μονο τους ηχους κ μετα απο ωρα παταω το power για να ξεκλειδωσει κ η ξεκλειδωνει κ αναβει κ η οθονη η αναβουν μονο τα κουμπια ξαναβγαζω μπαταρια το ιδιο παλι μεχρι να πιασει κατα τη διαρκεια π μ δουλέψε εκανα benchmark test και κολλησε εκει π ειναι για τα γραφικα 2d και 3d κ συγκεκριμενα στο σημειο 2d στο quadrant το τηλεφωνο στανταρ καποιο προβλημα εχει δν εξηγειται αυτο

 

το πρωτο το εχω κανει κ δν εγινε τπτ οσο για το 2ο δν ειμαι ρουτ κ δν θα το κανω γιατι θα το γυρισω το κινητο πισω

τις περισσοτερες φορες το ανοιγω δν φαινεται τπτ κανει μονο τους ηχους κ μετα απο ωρα παταω το power για να ξεκλειδωσει κ η ξεκλειδωνει κ αναβει κ η οθονη η αναβουν μονο τα κουμπια ξαναβγαζω μπαταρια το ιδιο παλι μεχρι να πιασει κατα τη διαρκεια π μ δουλέψε εκανα benchmark test και κολλησε εκει π ειναι για τα γραφικα 2d και 3d κ συγκεκριμενα στο σημειο 2d στο quadrant το τηλεφωνο στανταρ καποιο προβλημα εχει δν εξηγειται αυτο

 

κ οταν ανοιγει πλεον αυτα τα htc logo Και beats audio δεν μ τα ξαναβγαλε δν φωτιζει η οθονη για τα πρωτα 1-2 λεπτα κ μετα αν τυχει να φωτισει

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

κ οταν ανοιγει πλεον αυτα τα htc logo Και beats audio δεν μ τα ξαναβγαλε δν φωτιζει η οθονη για τα πρωτα 1-2 λεπτα κ μετα αν τυχει να φωτισει

Αρα παλι επεσες σε προβληματικη συσκευη , μηπως να παρεις πισω τα λεφτα σου και να αγορασεις ενα sensation απο ελλαδα

και να ξεχασεις το e bay, και αν επιτρεπετε ποσο το πηρες?

Μπηκες στον bootloader να δεις αν ειναι ξεκλειδωτη συσκευη να δοκιμαζες να βαλεις μια rom μηπως και στρωσει

αν και φοβαμαι πως εχει θεμα παλι η συσκευη

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

παρεπιμπτοντως το αλλο με το root δεν πηγαινε για σενα:)

για αυτο εκανα παραθεση και τον αλλο χρηστη

 

εδιτ:ανοιξε παλι το κινητο

οταν φτασεις στο htc logo κρατησε το volume down μεχρι να σε παει στο safe mode

δες αν θα μπουταρει

 

αυτο σου συνεβει οταν ετρεξες benchmark εφαρμογη?

αν ναι τοτε οταν μπεις σε safe mode κανε την απεγκατασταση η το πολυ πολυ κανε απο εκει ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

παρεπιμπτοντως το αλλο με το root δεν πηγαινε για σενα:)

για αυτο εκανα παραθεση και τον αλλο χρηστη

 

εδιτ:ανοιξε παλι το κινητο

οταν φτασεις στο htc logo κρατησε το volume down μεχρι να σε παει στο safe mode

δες αν θα μπουταρει

 

αυτο σου συνεβει οταν ετρεξες benchmark εφαρμογη?

αν ναι τοτε οταν μπεις σε safe mode κανε την απεγκατασταση η το πολυ πολυ κανε απο εκει ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

ρε συ νομιζω πως ετσι δεν θα μπουταρει ,αν δεν βγαλει μπαταρια για μερικα δευτερολεπτα ,θυμαμαι καλα οσο

ειχα την revoloution και οχι μονο για να μπω στον bootloader επρεπε να βγαλω μπαταρια αλλιως δεν εμπαινε :p

Εdit πιο ειναι το sefe mode τωρα το ειδα ? μαλλον εγραψα πατατα?

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα μικρο βιντο της ταξης των 2 λεπτο που φαινεται το προβλημα οποιος γνωριζει κατι ας μ πει μηπως μπορω να το φτιαξω αν υπαρχει περιπτωση δλδ διαφορετικα θα ζητησω τα χρηματα πισω. το βιντεο: http://www.youtube.com/watch?v=VPGWBWtJW-0

οσο για το ebay εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα καθως επισης 4 κινητα κ 1 ταμπλετ ποτε δν ειχα καποιο προβλημα

επισης επειδη κρατησα το κουτι το κινητο κ βλεπω το Ime του κουτιου π ειχα πριν κ του κινητου π μ εστειλαν τωρα καταλαβαινω οτι δν εγινε αντικατασταση αλλα επισκευη της παλιας συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα μικρο βιντο της ταξης των 2 λεπτο που φαινεται το προβλημα οποιος γνωριζει κατι ας μ πει μηπως μπορω να το φτιαξω αν υπαρχει περιπτωση δλδ διαφορετικα θα ζητησω τα χρηματα πισω. το βιντεο: http://www.youtube.com/watch?v=VPGWBWtJW-0

οσο για το ebay εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα καθως επισης 4 κινητα κ 1 ταμπλετ ποτε δν ειχα καποιο προβλημα

επισης επειδη κρατησα το κουτι το κινητο κ βλεπω το Ime του κουτιου π ειχα πριν κ του κινητου π μ εστειλαν τωρα καταλαβαινω οτι δν εγινε αντικατασταση αλλα επισκευη της παλιας συσκευης.

 

μολις ειδα το βιντεο

αυτο που καταλαβαινω ειναι μαλλον προβλημα του kernel

ανταποκρινεται οπως θελει καθε φορα

και απο οτι προσεξα καμια φορα δεν νιωθει καστανο οταν πατας το power button:wacko:

ασε που δυσκολευται να μπουταρει κιολας

τωρα τι να σου πω μιας και εισαι στοκ

προσπαθησες να κανεις επαναφορα εργοστασιακων απο τις ρυθμισεις?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το βιντεο

αυτο που καταλαβαινω ειναι μαλλον προβλημα του kernel

ανταποκρινεται οπως θελει καθε φορα

και απο οτι προσεξα καμια φορα δεν νιωθει καστανο οταν πατας το power button:wacko:

ασε που δυσκολευται να μπουταρει κιολας

τωρα τι να σου πω μιας και εισαι στοκ

προσπαθησες να κανεις επαναφορα εργοστασιακων απο τις ρυθμισεις?

 

προσπαθησα 2 φορες μια μεσω bootloader και μετα χιλια ζορια την εκανε γιατι το δοκιμασα 2-3 φορε κ κολλουσε

και μια μεσω επαναφορα εργ ρυθμ απο το μενου

καμια διαφορα σημερα δν εχω καθολου εικονα η οταν παταω το power button αναβουν μονο τα κουμπια κατω η αναβει κ η οθονη κ φαινονται "χιονια" οπως σε μια φαση στο βιντεο.

σορρυ εκανα ενα λαθος τελικα το ime δεν ειναι ιδιο αρα την αλλαξαν τη συσκευη προφανως ετυχα σε ελαττωματική εκτος αν δν βαλανε κατι σωστα γιατι εξ αρχης χωρις να κανω αναβαθμηση το λογισμικο ηταν ics ενω στο παλιο το ειχα παραλαβει με Gingerbread

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα μικρο βιντο της ταξης των 2 λεπτο που φαινεται το προβλημα οποιος γνωριζει κατι ας μ πει μηπως μπορω να το φτιαξω αν υπαρχει περιπτωση δλδ διαφορετικα θα ζητησω τα χρηματα πισω. το βιντεο: http://www.youtube.com/watch?v=VPGWBWtJW-0

οσο για το ebay εχω αγορασει παρα πολλα πραγματα καθως επισης 4 κινητα κ 1 ταμπλετ ποτε δν ειχα καποιο προβλημα

επισης επειδη κρατησα το κουτι το κινητο κ βλεπω το Ime του κουτιου π ειχα πριν κ του κινητου π μ εστειλαν τωρα καταλαβαινω οτι δν εγινε αντικατασταση αλλα επισκευη της παλιας συσκευης.

Xαρη μαλλον εκανες hard reset ? ,τσεκαρες τη rom εχει περασμενη ? αν θυμαμαι καλα την προηγουμενη φορα

ειχες ζητηση να σου περασουν rom με ελληνικα , θα πρωτεινα να βρεις την official rom και να την ξαναπερασεις

μηπως στρωσει ,αν παρολα αυτα δεν αλλαξει κατι μιλα παλι με τον πωλητη, στειλτου και το video και ζητα τα χρηματα σου

πισω.

EDIT ΤΩΡΑ ειδα την απαντηση σου, αν σημερα δεν αναβει καθολου αστο μην κανεις τιποτα στειλτο παλι πισω.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ιδεα

πες μου το cid της συσκευης σου για να σου στειλω το καταλληλο ruu.exe και να το κανεις install μεσω pc

αν ενδιαφερεσαι

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ιδεα

πες μου το cid της συσκευης σου για να σου στειλω το καταλληλο ruu.exe και να το κανεις install μεσω pc

αν ενδιαφερεσαι

 

Πως να το δω αυτο φιλε η οθονη δν δειχνει τπτ περα απο χιονακια η μαυριλα

Link to comment
Share on other sites

Πως να το δω αυτο φιλε η οθονη δν δειχνει τπτ περα απο χιονακια η μαυριλα

 

στο βιντεο εδειχνε ομως καμια φορα το os

αμα καταφερεις να εγκαταστησεις το cid getter θα ηταν καλα

αλλιως θα το κανεις μεσω fastboot command(ελπιζω να μην σου βαζω δυσκολα)

συνδεδεμενο το κινητο σε bootloader via pc και γραφεις fastboot getvar cid απο cmd window απο το pc

βεβαια πρεπει να εχεις εγκατεστημενα adb και fastboot files

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

στο βιντεο εδειχνε ομως καμια φορα το os

αμα καταφερεις να εγκαταστησεις το cid getter θα ηταν καλα

αλλιως θα το κανεις μεσω fastboot command(ελπιζω να μην σου βαζω δυσκολα)

συνδεδεμενο το κινητο σε bootloader via pc και γραφεις fastboot getvar cid απο cmd window απο το pc

βεβαια πρεπει να εχεις εγκατεστημενα adb και fastboot files

 

ειμαι λιγο πισω σε αυτα δν τα εχω ψαξει πως γινονται κ περα απο αυτο ειναι δυσκολο να βαλω το κινητο σε bootloader γιατι περα απο το οτι δεν δειχνει τπτ η οθονη πλεον

επισης για να εγκαταστηστο το cid getter δν θα επρεπε να εχω τικαρει στο κινητο μια επιλογη στις ρυθμισεις εντοπισμος σφαλματων κατι τετοιο? δν το ειχα επιλεξει κ τωρα απο τοτε π εκανα το βιντεο δν μ ξαναδειχε εικονα παλι το κινητο τπτ δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο πισω σε αυτα δν τα εχω ψαξει πως γινονται κ περα απο αυτο ειναι δυσκολο να βαλω το κινητο σε bootloader γιατι περα απο το οτι δεν δειχνει τπτ η οθονη πλεον

επισης για να εγκαταστηστο το cid getter δν θα επρεπε να εχω τικαρει στο κινητο μια επιλογη στις ρυθμισεις εντοπισμος σφαλματων κατι τετοιο? δν το ειχα επιλεξει κ τωρα απο τοτε π εκανα το βιντεο δν μ ξαναδειχε εικονα παλι το κινητο τπτ δυστυχως

Xαρη δεν αναβει καθολου σημερα ? το cid getter θα το εβαζες απο το play

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tritonsoft.cidgetter&hl=el

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Xαρη δεν αναβει καθολου σημερα ? το cid getter θα το εβαζες απο το play

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tritonsoft.cidgetter&hl=el

 

δυστυχως δοκιμασα καμια 20αρια φορες να το ανοιξω μονο ηχο ειχαμε σημερα κ μολις φορτωνει αναβουν τα κουμπακια μετα απο λιγο μπαινει σε κατασταση αναμονης κ κλεινουν μετα παταω το παουερ μπατον κ κανω παταω τα βελακια εντασης ηχου δν ακουγεται τπτ μετα κανω την κινηση με το δαχτυλο πως ξεκλειδωνει κ καλα κ τα ξαναπταω κ ακουγεται ο ηχος λετε να φταει η οθονη τπτ η να μη δειχνει η να ηταν επισκευασμενο να μη κουμπωσε καλα κλπ? τι να πω δν εξηγειται αυτο

 

http://www.youtube.com/watch?v=4x2R-9ra1rE&feature=youtu.be

 

τωρα το εφτιαξα σορρυ για την ποιοτητα του βιντεο ειναι το παλιο μ κινητο 360p

Edited by xarisioanninagts
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δοκιμασα καμια 20αρια φορες να το ανοιξω μονο ηχο ειχαμε σημερα κ μολις φορτωνει αναβουν τα κουμπακια μετα απο λιγο μπαινει σε κατασταση αναμονης κ κλεινουν μετα παταω το παουερ μπατον κ κανω παταω τα βελακια εντασης ηχου δν ακουγεται τπτ μετα κανω την κινηση με το δαχτυλο πως ξεκλειδωνει κ καλα κ τα ξαναπταω κ ακουγεται ο ηχος λετε να φταει η οθονη τπτ η να μη δειχνει η να ηταν επισκευασμενο να μη κουμπωσε καλα κλπ? τι να πω δν εξηγειται αυτο

οχι δεν πιστευω πως φταιει η οθονη ,εχω την αισθηση πως ειναι αυτο που σου ειπε ο φιλος rzr πως ειναι προβλημα του

kernel , παλεψε το μηπως και αναψει και περασεις το cid getter και δουμε πια rom φοραει να την ξαναπερασεις.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...